Novosibirsk – Čerepovec 2:1 (kon.) | Barys – Riga 3:5 (kon.) | Omsk – N.Novgorod 2:1 (po pr.)
Chanty-Mansijsk – Spartak Moskva 2:6 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 4:5 (kon.) | Kazaň – Vladivostok 4:1 (kon.)

4. Petr Holík (CER) 0+0, 4 střely, 14:04
    5. Matěj Stránský (CER) 1+0, 2 střely, 14:44 (15:00:37)

Severstal zatím provází smůla, když prohrál ve dvou prodlouženích a ve třetím zápase nakonec odchází bez bodu.

O první branku se postaral Matěj Stránský, který překonal Saláka mezi betony. Domácí však ale využili přesilovou hru čtyři na tři a v poslední minutě druhé třetiny vstřelil Alexander Šarov vyrovnávací branku. Ve třetí třetině vše napovídalo, že bude prodloužení. Na to měl ale odlišný názor Vladimir Pervušin, jenž pohotovou střelou překonal Hudáčka.

59:55
    Poslední sekundy se dohrávají za brankou domácích a stejně jako v posledním zápase rozhodl Sibir v poslední minutě!

Branke je uznána.

Kontroluje se video kvůli údajnému postavení mimo hru.
    59:33 Vladimir PERVUŠIN - 2:1

59:33
    Sibir právě vstřelil branku!
    Po rychlém přechodu přes modrou čáru z levého kruhu vyzval Ivan Vereščagin ke střele VLADIMIRA PERVUŠINA, který neposedný kotouč trefil přesně k levé tyči a rozhodl tak o osudu tohoto utkání! Asistence: Ivan Vereščagin a Alexander Šarov.

59:30
    Posledních třicet vteřin.

58:45
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale hráči Sibiru jim nedávají vůbec žádný prostor pro kombinaci.

57:47
    Nahození sklepává Salák za svou bránu.

57:28
    Severstal vyhodil přes všechny čáry a hra se tak vrátí před Hudáčka.

57:10
    Monachov se vší snažil udržet kotouč ve své moci, ale modré sevření jej o něj připravilo.

56:36
    Hra je rozkouskovaná po deseti vteřinách.

56:23
    Zakázané uvolnění Sibiru.

55:47
    Sannikov reklamuje vyhození hostů z obranného pásma, dožaduje se vyloučení.

55:30
    Ugarov to zkusil individuálně, ale dostal se do sevření dvojice Sibiru.

55:12
    To ovšem teď neplatí! Domácí s velkou chutí točí s celou obranou Severstalu a po rychlé střele slovenskému brankáři vypadl kotouč ke zcela odkryté levé tyči, kde ovšem nikdo nebyl.

54:35
    Hra se stává s ubývajícím časem klidnější. Žádný z týmů nechce udělat chybu.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 40. Šarov (Vereščagin), 60. Pervušin (Vereščagin, Šarov) – 21. Stránský (Kudako, Kagarlickij)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – K. Vorobjov, Ignatovič, Vereščagin, Polášek, K. Alexejev, Naumov – Demidov, Enlund, Sannikov – Levickij, Zackrisson, Bergström – Sigarjov, Tkačenko, Pervušin – Šarov, Osnovin, A. Jakovlev – Koňkov.
    Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Jevsejenkov, Stasenko, Masuhr, Kudako, Višněvskij, Kalašnikov, Chabarov – Bumagin, Kagarlickij, P. Černov – Rybin, Stránský, P. Holík – Ugarov, Trubačjov, Vovčenko – Kodola, Kazakovcev, Monachov – Karlin.