Kometa Brno – Třinec 5:4 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Zlín 1:2 (po pr.)
Chomutov – Olomouc 4:2 (kon.) | Plzeň – Litvínov 5:1 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:3 (kon.)
Liberec – Mountfield HK 3:0 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
HC Olomouc
Pátek 08.09.2017, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga (ČR) • 1. kolo
Předzápasové kurzy: 1.83 4.35 3.62
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
   
  Hezký den všem fanouškům českého hokeje! Extraliga je zpátky a my v prvním kole budeme sledovat utkání loňského semifinalisty a celku, jenž bojoval o udržení. Piráti vyzvou Olomouc!
   
  PIRÁTI CHOMUTOV

  Svěřence Vladimíra Růžičky čeká velice těžká práce. Piráti v posledním ročníku došli až do semifinále, kde nestačili na vicemistry z Liberce. Piráti v přípravě odehráli devět utkání, pět vyhráli a čtyři prohráli. Povedlo se jim porazit Jekatěrinburg, Plzeň, Kärpät, Litvínov a Karlovy Vary. Chomutovští hokejisté padli s Libercem, Plzní, Litvínovem a Bremerhavenem.

  Poslední zápasy Pirátů
  Chomutov 3:2sn Karlova Vary
  Chomutov 1:2 Litvínov
  Litvínov 1:3 Chomutov
   
  HC OLOMOUC

  Olomoučtí hokejisté se budou chtít po roční pauze bez play-off opět vrátit mezi českou elitu. V posledním ročníku se Olomouc umístila na dvanácté pozici a hrála jen play-out. Také Hanáci odehráli devět utkání a také se radovali v pěti případech. Povedlo se jim udolat dvakrát Jihlavu a Trenčín, radovali se ale také proti Pardubicím. Nestačili ve dvou případech na Zlín, jednou proti Mountfieldu a Třinci.

  Poslední zápasy Hanáků
  Olomouc 2:3 Zlín
  Trenčín 1:5 Olomouc
  Pardubice 1:2 Olomouc
   
  ZMĚNY V KÁDRECH

  Chomutov
  Příchody: Jan Havel (Sparta Praha), Patrik Kadeřávek (Znojmo), Luboš Rob (České Budějovice), Vojtěch Tomeček (Karlovy Vary), Alex Rašner (Olomouc), Mário Grman (Žilina), Tomáš Slovák (Plzeň).
  Odchody: Tomáš Král (neznámo), David Kaše (Mora), Dominik Tejnor, Marek Račuk, Adam Raška (všichni Znojmo), Jan Rutta, David Kämpf (Chicago Blackhawks), Tomáš Kudělka (Medveščak), Brett Skinner (neznámo).

  Olomouc
  Příchody: Lukáš Galvas (Třinec), Roman Vlach (Zlín), Dávid Buc (B. Bystrica).
  Odchody: Alex Rašner (Chomutov), Jakub Matai (neznámo), Tomáš Fořt (Zlín), Juraj Mikúš (Slovan Bratislava), Tomáš Mikúš (Nitra), Pavel Skrbek (Znojmo).
   
  VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZÓNĚ

  1: Chomutov 1:4 Olomouc
  27. Skinner (Vondrka, Rutta) – 3. J. Knotek (Vyrůbalík, Ostřížek), 6. J. Mikúš (Vyrůbalík, Houdek), 21. Laš (Vyrůbalík, Konrád), 46. J. Knotek (J. Mikúš).

  2: Chomutov 5:4sn Olomouc
  4. Huml (Vondrka, Tomica), 9. Kudělka (Vondrka, Huml), 51. Lauko (Mrázek), 60. Huml (Vondrka), rozh. náj. Poletín – 1. Ondrušek (J. Mikúš), 28. Eberle (Staněk, Holec), 30. Herman (Fořt), 39. Burian (Herman).

  3: Olomouc 1:3 Chomutov
  54. T. Mikúš (Jaroměřský) – 2. Poletín (Kämpf), 20. Vondrka (Valach), 47. Skokan (Flemming, Kämpf).

  4: Olomouc 1:0 Chomutov
  11. R. Vlach (Rašner, J. Galvas).
   
  Úvodní sestavy:

  Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Koblasa, Lauko, V. Tomeček – Poletín, Chlouba, Hlava.

  HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík, Škůrek, Houdek, Ondrušek, Dujsík, L. Galvas, J. Galvas – Eberle, Sundher, Burian – Buc, J. Knotek, Strapáč – Skladaný, Herman, Laš – R. Vlach, Řípa, Holec.

  Rozhodčí: Bejček, Pešina – Jindra, Zíka..
   

  Tipovací soutěž

  Hrajte s Tipsportem každý týden o 3000 Kč.
  Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

  Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

   
  Hokejisté obou celků jsou na ledové ploše a utkání prvního kola brzy začne! Sledujte onlajny, přejeme příjemné čtení.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:05
  Na vhazování byl úspěšnější Ivan Huml, puk se ale dostal k brance Jána Laca a Olomoučtí se pokoušejí vytvořit první šanci utkání.
   
  00:31
  Michal Vondrka se dostal po levé straně do pásma a na kruhu hledal Ivana Humla. Ten si ale puk nezpracoval ideálně a následně střílel jen vedle branky.
   
  01:05
  Následně se do puku opřel chomutovský obránce Juraj Valach. Střela slovenského bojovníka ale skončila jen vedle levé tyčky, pokračuje se hrou domácích.
   
  01:26
  Po vhazování ve středním pásmu se do útoku dostali Piráti. Vojtěch Tomeček zakončoval, ale jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
   
  01:32
  První přesilovku utkání si zahrají Piráti. Marek Laš inkasuje dvouminutový trest za sekání.
   
  01:46
  Piráti právě vstřelili branku!
  A je tu první branka v utkání, Piráti rychle využívají přesilovou hru! Michal Vondrka nahrál od pravého mantinelu mezi kruhy, kde stál MICHAL POLETÍN. Chomutovský útočník si puk zpracoval a následně jej poslal za záda Branislava Konráda! Asistence: Michal Vondrka a Jaroslav Mrázek.
  01:46 Michal POLETÍN - 1:0
  Zdroj: Hokejka TV
   
  02:05
  Do útoku následně projížděl Vladimír Růžička, jenž zakončoval z vrcholu pravého kruhu. Branislav Konrád ale puk viděl a prostoru u přední tyčky si pohlídal.
   
  02:38
  Jakub Lauko následně postupoval po levé straně a jeho ztečovaná rána nadělala problémy Konrádovi. Ten jeho skákavý pokus jen tak tak vytěsnil za branku.
   
  03:19
  Od modré čáry to v první akci Olomouce zkoušel Tomáš Dujsík, ale Ján Laco jeho střelu viděl. František Skladaný se pokoušel o dorážku, ale slovenský brankář měl puk ve své moci.
   
  03:35
  O další pokus Hanáků se postaral útočník Jiří Řípa. Ten zakončoval z levého kruhu, ale ani jeho pokus nebyl pro Jána Laca ničím nebezpečným.
   
  04:30
  Piráti následně byli pod menším tlakem, a tak raději poslali kotouč na icing. Pokračovat se tak bude vhazováním po pravici Jána Laca.
   
  05:05
  Kohouti jsou o něco aktivnější a pokouší se dostat do nějaké šance. Chomutovská defenziva ale zatím funguje na jedničku, Olomoučtí se do ničeho nedostávají.
   
  05:42
  Piráti si zahrají druhou přesilovou hru v utkání. Za vysokou hůl je potrestán hostující Tomáš Dujsík.
   
  06:00
  Jaroslav Mrázek vymyslel geniální přihrávku a na levé tyči našel volného Bretta Flemminga, jenž již zakončoval do odkryté branky. Tu ale nakonec trestuhodně netrefil!
   
  06:54
  Piráti následně dlouho kombinovali a mezi kruhy se ke kotouči dostával Michal Poletín. Ten byl bráněn dvojicí hráčů a nakonec trefil jen boční síť.
   
  07:36
  Následné chomutovské snažení bylo zakončeno dělovkou Juraje Valacha od modré čáry. Konrád každopádně střelu viděl a puk ukryl ve své lapačce.
   
  07:42
  Hosté v plném počtu.
   
  07:52
  Od pravého mantinelu nahazoval Juraj Valach. Nepříjemný skákavý puk mířil ke vzdálenější tyčce, kde se na poslední chvíli objevil beton brankáře Hanáků.
   
  09:12
  Vojtěch Tomeček postupoval od své branky až do útočného pásma. Nakonec mu byl ale odpískán ofsajd, pokračovat se tak bude po komerční přestávce.
   
  09:24
  Dlouhou přihrávku za obranu dostával hostující Marek Laš. Ten se ale nedokázal k puku dostat, natož jej zpracovat. Píská se icing a vhazovat se bude po pravici Konráda.
   
  09:31
  Celá situace se hned zopakuje. Na zakázané uvolnění nyní hosté vyhodili zpoza své branky, buly po pravici slovenského brankáře se tak uděje podruhé.
   
  09:59
  Přesilovou hru si zahrají také hosté. Michal Vondrka je první potrestaným Pirátem v nové sezóně, provinil se útočným háčkem.
   
  10:30
  Piráti se zatím ovšem pohodově brání. Nejdříve vyhodil Jakub Sklenář podél mantinelu až ke Konrádovi. Následně Juraj Valach odpravil kotouč na střídačku.
   
  10:57
  Po vyhození Juraje Valacha se kotouč odrazil od nohy rozhodčí zpátky do chomutovského pásma. Olomoučtí zde byli nachytáni v těsném ofsajdu.
   
  11:23
  Ke střele od modré čáry se dostal Jiří Ondrušek. Vůbec první pokus v přesilové hře skončil jen na hrudi připraveného Jána Laca, jenž hru raději přerušil.
   
  11:53
  Olomouc právě vstřelila branku!
  A na konci přesilové hry přichází také úspěšný zásah! TOMÁŠ HOUDEK se od modré čáry odhodlal ke tvrdé střele, která dost možná i po teči domácích obránců skončila v šibenice Jána Laca. Asistence: Jan Knotek.
  11:53 Petr STRAPÁČ - 1:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  12:33
  Hanáci pokračovali v útočném snažení, které bylo zakončeno střeleckým pokusem na Jána Laca. Slovenský brankář si připsal zákrok, vhazovat se bude po pauze.
   
  12:50
  Piráti právě vstřelili branku!
  Vyrovnaný stav ovšem moc dlouho netrval! Jaroslav Mrázek dostal přihrávku na modrou čáru a hned nahazoval kotouč do brankoviště, kde se úspěšnou tečí prezentoval chomutovský odchovanec ROMAN CHLOUBA. Puk propadl mezi betony Konráda a doklouzal se do branky. Asistence: Jaroslav Mrázek.
  12:50 Roman CHLOUBA - 2:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  13:08
  Piráti si hned ale vyzkouší oslabení. Alex Rašner fauloval proti svému bývalému celku a odsedí si dvouminutový trest za sekání.
   
  13:44
  Dávid Buc nejdříve nebezpečně střílel od levého mantinelu, branku ale neohrozil. Následně se domácímu celku povedlo vyhodit.
   
  14:19
  Pokračovalo se útokem hostů, kteří projeli do pásma a vybojovali vhazování po levici Jána Laca.
   
  14:40
  Tvrdě se pokoušel prosadit Lukáš Galvas, ale jeho pokus od modré čáry zastavil obětavý bránící Dávid Skokan. Ten střelu zastavil a kotouč následně vyhodil.
   
  15:08
  Domácí v plném počtu.
   
  15:36
  Následně byla hra přerušena díky hře vysokou holí. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu, blíže brance Jána Laca.
   
  16:18
  Od modré čáry zakončoval nabuzený Roman Chlouba, jeho střela tahem ale skončila jen těsně vedle branky připraveného Branislava Konráda
   
  16:39
  Následně Alex Rašner našel u levé tyčky Michala Poletína, jenž mohl přidat svou druhou branku v utkání. Odkrytou branku ale nedokázal trefit!
   
  17:09
  Tomáš Houdek následně držel chomutovského hráče a odsedí si za to dvouminutový trest.
   
  17:37
  Juraj Valach se již napřahoval ke střele, ale v ten moment byl zastaven hvizdem rozhodčího. Píská se ofsajd a vhazovat se bude ve střední třetině.
   
  18:15
  Piráti se nyní nedokáží udržet v útočném pásmu, Olomouci se povedlo dvakrát vyhodit během krátkého časového sledu.
   
  18:38
  A nyní přesilovka končí. Ondřej Dlapa putuje na lavici hanby, za svou brankou se totiž provinil podražením.
   
  19:09
  Hosté v plném počtu.
   
  19:38
  Domácí celek se zatím v oslabení brání pohodlně a vypadá to, že tuto nevýhodnou hru, alespoň v této třetině, zvládne.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   

  Tipovací soutěž

  Hrajte s Tipsportem každý týden o 3000 Kč.
  Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

  Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

   
  Je za námi první třetina utkání mezi Chomutovem a Olomoucí. Piráti se dostal hned ve druhé minutě do vedení, kdy přesilovou hru využil Michal Poletín. Hostům se následně sice povedlo taktéž v přesilovce vyrovnat, ale Roman Chlouba o minutu později vrátil domácím vedení.

  Střely na branku: 6:8
   
  Oba celky jsou zpátky na ledové ploše a druhá třetina co nevidět začne.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:10
  Piráti sice prohráli vhazování, ale hned se vydali za pukem do útoku. Olomouc navíc dohrává zbytek přesilové hry.
   
  20:37
  Domácí v plném počtu.
   
  21:16
  Přesilová hra pro Olomouc! Alex Rašner putuje na trestnou lavici, provinil se faulem v obranné třetině.
   
  21:56
  Piráti se pokoušeli podél mantinelu vyhodit, puk se ale nakonec ocitl na střídačce hostujícího celku. Pokračovat se tak bude vhazováním ve středu hřiště.
   
  22:16
  Velká šance Olomouce! Jan Knotek dostal přihrávku před odkrytou branku, kde jen nastavoval hůl. Od ní se ale kotouč dostal jen nad brankou!
   
  23:01
  Následně Kevin Sundher tečoval nahazovaný kotouč od modré čáry, pukse ale nakonec došoural jen mimo tři tyče, které hájí Ján Laco.
   
  23:16
  Domácí v plném počtu.
   
  24:05
  Druhá třetina prozatím strádá na tempu, ani jeden celek se nemůže dostat do nějakého zakončení a vidíme spíše nepřesnosti.
   
  25:05
  Piráti se pokoušejí dostat do útočného pásma, ale hosté zatím skvěle brání modrou čáru. Uvidíme, zda se jeden z celků dokáže v blízké době prosadit.
   
  26:08
  Jan Eberle se nyní vyhnul obránci a již se dostával do zakončení. V ten moment byl ale pískán ofsajd, pokračovat se tak bude po komerční pauze.
   
  26:26
  Nicolas Hlava se zmocnil volného kotouče a zpoza branky se pokoušel prosadit. Branislav Konrád měl svůj beton připraven a nedovolil Pirátům potřetí skórovat.
   
  27:05
  Michal Vondrka se podél pravého mantinelu dostal až do brankoviště, kde se puk odlepil od jeho hokejky a padal za záda Konráda. Nakonec ale kotouč skončil za brankou.
   
  27:33
  Pirátský tlak pokračuje a domácí si vybojovali vhazování po pravici slovenského brankáře. Uvidíme, zda se jim povede vymyslet nějakou akci.
   
  27:44
  Následoval tlak do brankoviště Konráda, jenž se při svých zákrocích slušně zapotil. Žádný z pokusů ale nebyl tak nebezpečný, aby zapadl do branky.
   
  28:13
  Dávid Buc rychle dojížděl nahozený kotouč za branku Jána Laca, chomutovský brankář tak raději nic nevymýšlel a puk přikryl ve své rukavici.
   
  28:27
  Tomáš Dujsík tvrdě pálil od modré čáry, ale jeho pokus nakonec nebyl nijak nebezpečný pro Jána Laca. Projektil skončil vysoko nad brankou slovenského brankáře.
   
  28:54
  Michal Vondrka hned poté ujel po levé straně a tělem se nacpal až před branku. Na poslední chvíli mu ale bylo zakončení do odkryté části pokaženo bránícím hráčem.
   
  30:23
  Jakub Lauko prošel do útočné třetiny a Piráti se usadili v útoku. Michal Poletín si následně najel na přihrávku zpoza branky, jeho pokus byl ale ztečován.
   
  30:49
  Tomáš Slovák připravoval druhou gólovku pro Romana Chloubu, ten se ale nedokázal zblízka prosadit. Betony Branislava Konráda včas sklapli, důležitý zákrok pro hosty!
   
  32:09
  Následné pirátské snažení bylo ukončeno odpískáním ofsajdu, pokračovat se bude vhazováním ve střední třetině. To vše až po komerční přestávce.
   
  32:25
  Piráti právě vstřelili branku!
  Parádní práce druhé formace, domácí jdou již do dvoubrankového vedení! Jakub Sklenář ujížděl po levé straně a i přes problémy dokázal posunout kotouč na VLADIMÍRA RŮŽIČKU. Chomutovský útočník nezpanikařil a technickou střelou do protipohybu brankáře skóroval. Asistence: Jakub Sklenář a Dávid Skokan.
  32:25 Vladimír RŮŽIČKA - 3:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  33:14
  Následně dostával přihrávku na modrou čáru Alex Rašner, jenž se do puku tvrdě opřel. Důkazem tomu byla zlomená hokejka, ke střele tedy nedošlo.
   
  34:00
  Domácí bojovali v útočném pásmu a Juraj Valach se již chystal střílet. Puk mu ale nakonec přeskočil hokejku a skončil ve střední třetině.
   
  34:30
  Po vhazování před Lacem se Piráti pokoušeli dostat do útoku. Přihrávka směrem dopředu ovšem nevyšla a píská se icing.
   
  34:56
  Ondřej Dlapa svým tělem zastavil střelecký pokus od modré čáry, následně Petr Strapáč zahrál rukou, a tak se bude vhazovat ve střední třetině.
   
  35:18
  Štěstí a pozornost Laca pokoušel Kevin Sundher, jenž zakončoval od levého mantinelu. Slovenského brankáře u přední tyče ale nenachytal.
   
  35:38
  Puk do jízdy dostával Miroslav Holec, jenž měl na hokejce druhou branku Olomouce. Jeho pokus ale jen rozezvučel pravou tyčku Jána Laca.
   
  36:34
  Piráti právě vstřelili branku!
  Nicolas Hlava a Michal Poletín nevyužili šanci, následně ale branka i tak padla. ROMAN CHLOUBA dostal parádní přihrávku na levý kruh, odkud se milimetrovou střelou prosadil a zvýšil vedení domácích již na 4:1! Asistence: Ondřej Dlapa a Nicolas Hlava.
  36:34 Roman CHLOUBA - 4:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  37:26
  Naopak hosté měli opět smůlu! Petr Strapáč postupoval po pravé straně a zakončoval. I nyní ale Jánu Lacovi pomohla branková konstrukce.
   
  38:08
  Hra se následně díky úmyslnému ofsajdu přesunula před Jána Laca, který dnes inkasoval zatím pouze jednou, dvakrát mu ovšem pomohla jeho branka.
   
  38:44
  Do dobré šance se po pravé straně proháčkoval Petr Koblasa, jenž se objevil sám před Konrádem. Popáté slovenského brankáře ovšem nepřekonal.
   
  39:20
  Dva střelecké pokusy letěly na branku Branislava Konráda. Od pravého mantinelu to zkoušel Roman Chlouba, na druhé straně to byl Dávid Skokan. Nic nebezpečného z toho ovšem nekoukalo.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   

  Tipovací soutěž

  Hrajte s Tipsportem každý týden o 3000 Kč.
  Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

  Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

   
  Je za námi druhá třetina, Piráti vstřelili další dvě branky a vedou již 4:1! Nejdříve se prosadil Vladimír Růžička, na průběžný výsledek zvyšoval milimetrově přesnou trefou Roman Chlouba. Hostům se ve druhé části povedlo jen dvakrát rozezvučet brankovou konstrukci.

  Střely na branku: 17:12
   
  Třetí třetina začne přibližně v 19:17.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:15
  Olomoučtí se po úvodním vhazování třetí třetiny drží na puku a kombinují na vlastní polovině. Následně se budou pokoušet o nějaký útok.
   
  40:57
  Po chybné rozehrávce domácích se do rychlého útoku hnal Kevin Sundher. Zámořský hokejista byl ovšem nakonec zastaven na modré čáře.
   
  42:02
  Jakub Lauko nabral vysokou rychlost a dostal se až před branku. Tam byl podražen a domácí si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty dostává brnakář Branislav Konrád.
   
  42:27
  Tomáš Slovák dvakrát neudržel modrou čáru, a tak se Piráti musejí vracet až ke své brance. Povede se jim rozjet přesilovkový kolotoč na třetí pokus?
   
  42:40
  Nepovedlo, píská se icing a vhazovat se bude po levici Jána Laca.
   
  43:43
  Dlouho se Piráti nemohli udržet v útočném pásmu. Do doby, než Vladimír Růžička našel Vojtěcha Tomečka. Ten střílel z levého kruhu, branku ale netrefil.
   
  44:02
  Hosté v plném počtu.
   
  44:50
  Podél pravého mantinelu to následně zkoušel Jakub Lauko, přes bránícího hráče ale neprošel. Kohouti jsou tak u puku a pokouší se něco vymyslet.
   
  45:41
  Velká šance Michala Vondrky. Ivan Huml svého parťáka našel mezi kruhy. Chomutovský kapitán zakončoval takovou lehčí tečí, puk ale skončil jen na betonech připraveného Konráda.
   
  46:29
  Lukáš Galvas se tvrdě opřel do puku na modré čáře, jeho pokus ale nakonec branku netrefil a skončil vedle.
   
  47:27
  Ján Laco přerušil hru a spustil první komerční pauzu třetí třetiny. Slovenský brankář udržel v lapačce nahození ze střední třetiny.
   
  Dnešní utkání sleduje 4115 diváků.
   
  47:58
  Po špatné domluvě mezi Jaroslavem Mrázkem a Jurajem Valachem unikal sám na Laca Petr Strapáč. Hostující forvard ale nepřekonal dobře postaveného chomutovského brankáře!
   
  48:22
  Michal Vondrka zkoušel štěstí z levého úhlu, ale mezírku mezi tyčí a Konrádem nenašel. Následně tečoval střelu Tomáše Slováka před brankou Ivan Huml, ale jen nad.
   
  49:05
  Piráti byli v ofsajdovém postavení, a tak opustili útočný prostor. Hanáci mezitím kombinovali za svou brankou a nevypadalo to, že by někam spěchali.
   
  49:56
  Na pravém kruhu se otáčel Petr Strapáč, jenž po ledě zakončoval. Jána Laca ani nyní nepřekonal, dnes má tento útočník velikou smůlu.
   
  50:24
  David Škůrek ujížděl po pravé straně, ale chomutovského brankáře nedokázal překonat. Následně se strhla strkanice a oba kohouti putují na lavici hanby.
   
  50:24
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ivan Huml – 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vilém Burian – 2 min., sekání).
   
  51:15
  Vladimír Růžička si prohodil kotouč mezi bruslemi a bekhendem přihrával do brankoviště. Tam se ale nikdo v modrém nedokázal prosadit.
   
  52:00
  Do střelecké pozice se dostali i hosté, kteří vyslali od pravého mantinelu pokus směrem na Laca. Ten chytil nahození i následné dorážky.
   
  52:30
  Tomáš Houdek stál blízko branky a pokoušel se o druhou branku. Bránící hráče sice puk zablokoval, následně byl ovšem odpískán faul Jakuba Lauka.
   
  52:44
  Potrestaným hráčem bude chomutovský Jakub Lauko, jenž hákoval pronikajícího olomouckého hráče.
   
  53:04
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Pouze dvacet sekund stačilo Olomouci na snížení stavu a využití přesilové hry! VILÉM BURIAN zůstal zapomenut na modré čáře a unikal proti Lacovi – střelou do šibenice jej překonal a vstřelil branku na 2:4 z olomouckého pohledu! Asistence: Kevin Sundher a František Skladaný.
  53:04 Vilém BURIAN - 4:2
  Zdroj: Hokejka TV
   
  53:47
  Na druhé straně rázně zakončoval Brett Flemming, kterému se ale nepovedlo trefit branku. K teči se nedostala ani dvojice stínících hráčů.
   
  54:14
  Následně to zkoušel Jan Eberle, který udělal kličku do hřiště a zakončoval. Ján Laco měl ale připravenou lapačku a kotouč dokázal vyrazit.
   
  54:54
  Přes obránce a bránící hráče to nepříjemným nahozením pro brankáře zkoušel Jan Knotek. Puk se dostal až do brankoviště, branka z toho ale nakonec nebyla.
   
  55:33
  Do slibné šance se prodíral Vojtěch Tomeček, jenž již obcházel posledního obránce a mohl zakončovat. Právě bránící hráč jej poslal k ledu, vylučovat se ovšem nebude.
   
  56:17
  Ján Laco se nyní nadvakrát vyznamenal proti olomouckých útočníkům. První střelu vyrazil a v rozkleku si poradil i s následnou dorážkou!
   
  57:42
  Olomoučtí si výrazně komplikují závěrečný tlak. Zbytečným faulem se provinil Jan Knotek, zezadu krosčekoval jednoho z chomutovských hráčů.
   
  58:07
  Jiří Ondrušek se dostával ke střele od modré čáry. Svým pokusem trefil jen Vladimíra Růžičku, jenž postupoval do útoku. Vymyslet se mu ovšem nic nepovedlo.
   
  59:18
  Piráti postupovali po levé straně do útoku. Ivan Huml mohl střílet, ale nakonec si to rozmyslel. Piráti se i tak udrželi v útočné třetině.
   
  59:42
  Hosté v plném počtu.
   
  Konec zápasu.
   
  První kolo Tipsport extraligy je u konce. Piráti poráží Olomouc 4:2!

  Skóre otevřel již ve druhé minutě Michal Poletín, jenž využil přesilovou hru. Hostům se následně povedlo taktéž v přesilové hře vyrovnat, kdy se prosadil Tomáš Houdek. Neuběhla ovšem ani minuta a Piráti opět vedli. Nahození Jaroslava Mrázka tečoval do branky Roman Chlouba.

  Ve druhé třetině vstřelili domácí další dvě branky, opět se prosadil Roman Chlouba, kterého doplnil Vladimír Růžička. Ve třetí třetině korigoval na konečných 4:2 pro domácí Vilém Burian.

  Střely na branku: 21:24
   
  Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a někdy zase u Tipsport extraligy nashledanou! (19:56:30)

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 2. Poletín (Vondrka, Mrázek), 13. Chlouba (Mrázek), 33. V. Růžička (Sklenář, Skokan), 37. Chlouba (Dlapa, Hlava) – 12. Houdek (J. Knotek), 54. Burian (Sundher, Skladaný)


  Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Koblasa, Lauko, V. Tomeček – Poletín, Chlouba, Hlava.
  HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík, Škůrek, Houdek, Ondrušek, Dujsík, L. Galvas, J. Galvas – Eberle, Sundher, Burian – Buc, J. Knotek, Strapáč – Skladaný, Herman, Laš – R. Vlach, Řípa, Holec.

  Rozhodčí: Bejček, Pešina – Jindra, Zíka.

  Diváci: 4115