Kometa Brno – Třinec 5:4 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Zlín 1:2 (po pr.)
Chomutov – Olomouc 4:2 (kon.) | Plzeň – Litvínov 5:1 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:3 (kon.)
Liberec – Mountfield HK 3:0 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
HC Olomouc
Pátek 08.09.2017, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga (ČR) • 1. kolo
Předzápasové kurzy: 1.83 4.35 3.62
Partner:
   
  57:42
  Olomoučtí si výrazně komplikují závěrečný tlak. Zbytečným faulem se provinil Jan Knotek, zezadu krosčekoval jednoho z chomutovských hráčů.
   
  56:17
  Ján Laco se nyní nadvakrát vyznamenal proti olomouckých útočníkům. První střelu vyrazil a v rozkleku si poradil i s následnou dorážkou!
  53:04 Vilém BURIAN - 4:2
  Zdroj: Hokejka TV
   
  53:04
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Pouze dvacet sekund stačilo Olomouci na snížení stavu a využití přesilové hry! VILÉM BURIAN zůstal zapomenut na modré čáře a unikal proti Lacovi – střelou do šibenice jej překonal a vstřelil branku na 2:4 z olomouckého pohledu! Asistence: Kevin Sundher a František Skladaný.
   
  52:44
  Potrestaným hráčem bude chomutovský Jakub Lauko, jenž hákoval pronikajícího olomouckého hráče.
   
  50:24
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ivan Huml – 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vilém Burian – 2 min., sekání).
   
  47:58
  Po špatné domluvě mezi Jaroslavem Mrázkem a Jurajem Valachem unikal sám na Laca Petr Strapáč. Hostující forvard ale nepřekonal dobře postaveného chomutovského brankáře!
   
  45:41
  Velká šance Michala Vondrky. Ivan Huml svého parťáka našel mezi kruhy. Chomutovský kapitán zakončoval takovou lehčí tečí, puk ale skončil jen na betonech připraveného Konráda.
   
  42:02
  Jakub Lauko nabral vysokou rychlost a dostal se až před branku. Tam byl podražen a domácí si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty dostává brnakář Branislav Konrád.
   
  37:26
  Naopak hosté měli opět smůlu! Petr Strapáč postupoval po pravé straně a zakončoval. I nyní ale Jánu Lacovi pomohla branková konstrukce.
  36:34 Roman CHLOUBA - 4:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  36:34
  Piráti právě vstřelili branku!
  Nicolas Hlava a Michal Poletín nevyužili šanci, následně ale branka i tak padla. ROMAN CHLOUBA dostal parádní přihrávku na levý kruh, odkud se milimetrovou střelou prosadil a zvýšil vedení domácích již na 4:1! Asistence: Ondřej Dlapa a Nicolas Hlava.
   
  35:38
  Puk do jízdy dostával Miroslav Holec, jenž měl na hokejce druhou branku Olomouce. Jeho pokus ale jen rozezvučel pravou tyčku Jána Laca.
  32:25 Vladimír RŮŽIČKA - 3:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  32:25
  Piráti právě vstřelili branku!
  Parádní práce druhé formace, domácí jdou již do dvoubrankového vedení! Jakub Sklenář ujížděl po levé straně a i přes problémy dokázal posunout kotouč na VLADIMÍRA RŮŽIČKU. Chomutovský útočník nezpanikařil a technickou střelou do protipohybu brankáře skóroval. Asistence: Jakub Sklenář a Dávid Skokan.
   
  30:49
  Tomáš Slovák připravoval druhou gólovku pro Romana Chloubu, ten se ale nedokázal zblízka prosadit. Betony Branislava Konráda včas sklapli, důležitý zákrok pro hosty!
   
  27:05
  Michal Vondrka se podél pravého mantinelu dostal až do brankoviště, kde se puk odlepil od jeho hokejky a padal za záda Konráda. Nakonec ale kotouč skončil za brankou.
   
  22:16
  Velká šance Olomouce! Jan Knotek dostal přihrávku před odkrytou branku, kde jen nastavoval hůl. Od ní se ale kotouč dostal jen nad brankou!
   
  21:16
  Přesilová hra pro Olomouc! Alex Rašner putuje na trestnou lavici, provinil se faulem v obranné třetině.
   
  18:38
  A nyní přesilovka končí. Ondřej Dlapa putuje na lavici hanby, za svou brankou se totiž provinil podražením.
   
  17:09
  Tomáš Houdek následně držel chomutovského hráče a odsedí si za to dvouminutový trest.
   
  16:39
  Následně Alex Rašner našel u levé tyčky Michala Poletína, jenž mohl přidat svou druhou branku v utkání. Odkrytou branku ale nedokázal trefit!
   
  13:08
  Piráti si hned ale vyzkouší oslabení. Alex Rašner fauloval proti svému bývalému celku a odsedí si dvouminutový trest za sekání.
  12:50 Roman CHLOUBA - 2:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  12:50
  Piráti právě vstřelili branku!
  Vyrovnaný stav ovšem moc dlouho netrval! Jaroslav Mrázek dostal přihrávku na modrou čáru a hned nahazoval kotouč do brankoviště, kde se úspěšnou tečí prezentoval chomutovský odchovanec ROMAN CHLOUBA. Puk propadl mezi betony Konráda a doklouzal se do branky. Asistence: Jaroslav Mrázek.
  11:53 Petr STRAPÁČ - 1:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  11:53
  Olomouc právě vstřelila branku!
  A na konci přesilové hry přichází také úspěšný zásah! TOMÁŠ HOUDEK se od modré čáry odhodlal ke tvrdé střele, která dost možná i po teči domácích obránců skončila v šibenice Jána Laca. Asistence: Jan Knotek.
   
  09:59
  Přesilovou hru si zahrají také hosté. Michal Vondrka je první potrestaným Pirátem v nové sezóně, provinil se útočným háčkem.
   
  06:00
  Jaroslav Mrázek vymyslel geniální přihrávku a na levé tyči našel volného Bretta Flemminga, jenž již zakončoval do odkryté branky. Tu ale nakonec trestuhodně netrefil!
   
  05:42
  Piráti si zahrají druhou přesilovou hru v utkání. Za vysokou hůl je potrestán hostující Tomáš Dujsík.
   
  02:38
  Jakub Lauko následně postupoval po levé straně a jeho ztečovaná rána nadělala problémy Konrádovi. Ten jeho skákavý pokus jen tak tak vytěsnil za branku.
  01:46 Michal POLETÍN - 1:0
  Zdroj: Hokejka TV
   
  01:46
  Piráti právě vstřelili branku!
  A je tu první branka v utkání, Piráti rychle využívají přesilovou hru! Michal Vondrka nahrál od pravého mantinelu mezi kruhy, kde stál MICHAL POLETÍN. Chomutovský útočník si puk zpracoval a následně jej poslal za záda Branislava Konráda! Asistence: Michal Vondrka a Jaroslav Mrázek.
   
  01:32
  První přesilovku utkání si zahrají Piráti. Marek Laš inkasuje dvouminutový trest za sekání.

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 2. Poletín (Vondrka, Mrázek), 13. Chlouba (Mrázek), 33. V. Růžička (Sklenář, Skokan), 37. Chlouba (Dlapa, Hlava) – 12. Houdek (J. Knotek), 54. Burian (Sundher, Skladaný)


  Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Koblasa, Lauko, V. Tomeček – Poletín, Chlouba, Hlava.
  HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík, Škůrek, Houdek, Ondrušek, Dujsík, L. Galvas, J. Galvas – Eberle, Sundher, Burian – Buc, J. Knotek, Strapáč – Skladaný, Herman, Laš – R. Vlach, Řípa, Holec.

  Rozhodčí: Bejček, Pešina – Jindra, Zíka.

  Diváci: 4115