KHL
Chabarovsk – Jokerit 2:4 (kon.) | Vladivostok – HC Slovan 2:1 (2:0 po s.n.) | Kunlun – CSKA Moskva 3:4 (po pr.)
Čerepovec – Soči 1:0 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Minsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Toljatti 3:1 (kon.)
Dynamo Moskva
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Pondělí 11.09.2017, 18:30 • VTB Ice Palace • KHL

Československá stopa v utkání

Jan Kovář (MET) (0 + 0, 0 střel na branku)
    Tomáš Filippi (MET) (0 + 0, 2 střely na branku) (20:50:06)

Střely na branku v zápase

Dinamo Moskva: 28

Metallurg Magnitogorsk: 26

Zápas je u konce a nakonec si z něj všechny tři body odnáší hokejisté Metallurgu Magnitogorsk, přestože to tak původně nevypadalo. Dinamo Moskva sice těsně před koncem prostředního dějství využilo přesilovou hru a otevřelo skóre utkání. Jenže Magnitogorsk dvěma zásahy v poslední třetině otočil skóre. Nejdříve se prosadil Matt Ellison, po něm početní výhodu zužitkoval Jaroslav Kosov. Nutno ale podotknout, že to byli domácí, kdo měl většinou herně navrch. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne.

59:59
    Poslední vteřina do konce základní hrací doby. Tohle už asi domácí nestihnou, avšak následuje další vhazování.

59:35
    Obrovská možnost Nikulina. On sám sice branku netrefil, ale poslal kotouč do brankoviště, kde jej ještě tečoval někdo z domácích. Košečkin ale neinkasoval.

59:18
    Metallurg dostal kotouč do středního pásma, tam mu samozřejmě nyní bude nejvíce vyhovovat.

59:10
    Také se tak děje, oddechový čas pro Dinamo Moskva.

59:10
    Nikulinova pecka končí v náruči Košečkina, to je samozřejmě pro domácí ideální možnost, aby si vybrali oddechový čas.

58:48
    Brankář Jerjomenko opustil branku a domácí to zkoušejí se šesti muži v poli.

58:13
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Metallurg drží puk dostatečně daleko od svého zařízení.

57:50
    Brjukvin se protáhl dobře na pravý kruh, tam už ale neměl komu nahrávat. Domácí nejsou zdaleka tolik aktivní jako na začátku třetí třetiny.

57:00
    Divákům se nelíbí sporný zákrok na jednoho z domácích hráčů, ale hra pokračuje bez přerušení. Je jasné, že Dinamo bude muset začít více riskovat.

56:06
    Teď je to naopak domácí výběr, koho začíná tlačit čas a jde to také vidět na jeho nepřesnostech v rozehrávkách.
    54:37 Jaroslav KOSOV - 1:2

54:37
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Jenže pozor, hosté využívají přesilovou hru a otáčejí skóre na svou stranu. Všemu předcházela střela z dálky, která nadělala na brankovišti Dinama Moskva hodně zmatků a nepřehlednosti. Toho pohotově využil hokejista Metallurgu JAROSLAV KOSOV, jenž si našel puk u tyče, aby jej následně pohodlně zasunul do zařízení. Brankář Jerjomenko byl dezorientován, takže nemohl zasáhnout. Asistence: Sergej Mozjakin, Nicholas Schaus.

54:08
    Dobrou pecku od modré čáry vypálil bez přípravy obránce Děnisov. Jenže netrefil ani branku, šance mířila těsně vedle levé tyče. Jerjomenko se za pukem ohlédl.

53:28
    Dinamo se ale osvobozuje vyhozením přes všechny čáry. Elissonovi se pak nepodařilo dostat rychle kotouč zpátky do útočného pásma.

52:54
    Domácí hokejista Karsums dostává dvě minuty za hákování Mozjakina. Ideální příležitost pro hosty, aby se pokusili dnes poprvé prchnout do vedení.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 40. D. Višněvskij (Brjukvin, Kutějkin) – 48. Ellison (Osala, Pivcakin), 55. Kosov (Mozjakin, Schaus)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, D. Višněvskij, I. Nikulin, Solovjov, Kutějkin, Korjagin, J. Zajcev – Karsums, Tarasov, Boyd – Arťuchin, Zlobin, Dm. Kazionov – Alexejev, Brjukvin, N. Komarov – Markovin, J. Jakovlev, Petunin – Podšendjalov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Pivcakin, Schaus, J. Birjukov, Děnisov, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Jan Kovář, Mozjakin, Kosov – Filippi, Ellison, Osala – Timkin, Berestennikov, Platonov – Kaletnik, Švyrjov, De. Kazionov – Sirotkin.

Rozhodčí: Ansons, Sidorenko – Judin, Bersenjov