Havlíčkův Brod – David Servis 7:0 (kon.) | Písek – Mor. Budějovice 3:4 (1:2 po s.n.) | Tábor – Pelhřimov 6:3 (kon.)
Klatovy – Nymburk 2:1 (1:2 po s.n.) | Žďár n/S – Kolín 3:2 (kon.) | Kobra – Sokolov 5:6 (po pr.)
Vrchlabí – Dvůr Králové n. L. 7:2 (kon.) | Trutnov – Bílina 0:0 (odl.) | Děčín – Řisuty 6:2 (kon.)
Nový Jičín – Opava 7:0 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 2:8 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 5:2 (kon.)
Jablonec n/N – Letňany 6:2 (kon.)
HC Kobra Praha
5:6 (2:3, 2:2, 1:0 - 0:1)
HC Baník Sokolov
Středa 13.09.2017, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • 2. liga skupina Západ • 1. kolo

První kolo je minulostí. Stejně jako v loňské sezóně, i letos vyhráli hosté ze Sokolova. Tentokrát ale utkání nabídlo mnohem větší drama. Sokolov vyhrával prakticky celý zápas, půl minuty před koncem ale Kobra vyrovnala. V prodloužení byli domácí více na puku, po pěkné akci se však radují právě hosté ze Sokolova, když zkompletoval hattrick Osmík. Hosté si tak připisují první dva body do tabulky. To je ode mě pro dnešek vše, pěkný zbytek večera přeje Šimon Sýkora. (20:22:35)

62:03
    Baník právě vstřelil branku!
    Zadražil ujel v tandemu s Osmíkem 2 na 1. Povedlo se mu vyslat přesnou křižnou přihrávku, MARTIN OSMÍK pak bez větších problémů zakončil. Utkání tak ukončuje hattrickem.
    Asistence: Matěj Zadražil

61:40
    Domácí opět na puku.

61:25
    Ofsajd Kobry.

61:20
    David Hruška jel do útoku, nedokázal zakončit.

60:51
    Ryzák hledal Jedličku, domácí ale ztrácí puk. Obě trojice střídají.

60:24
    Na puku je od vhazování Kobra, domácí jsou v útoku.

60:01

Poslední půlminuta gól nepřinesla, tlak měl ještě Baník. V této třetině padla pouze jedna branka, kterou vyrovnal Martin Semrád. Za chvíli tak uvidíme pětiminutové prodloužení hrané 3 na 3.

60:00

59:30
    Kobra právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Tak to je strhující finiš. Kobra v šesti v přesilovce dává pátý gól. Po velké kombinaci zakončuje MARTIN SEMRÁD.
    Asistence: Martin Čurda, Šimon Antončík.

58:52
    Hosté hráli v šesti! Budou hrát oslabení. Trest odpyká Trapl.

56:50
    Bílek vyhodil přes celé hřiště, u puku hosté.

56:30
    Hráči bojují o puk u mantinelu.

55:35
    Po krátké chvíli se vrací hra před Bílka, domácí gólman ale nemusí zasahovat.

55:00
    Hra je stále před Bílkem.

54:35

54:23
    Hohl pálil od modré čáry, Bílek chytá.

53:30
    Semrád vyjel s pukem až do útočného pásma a nenechal se obrat. Získal tak hodně sekund pro svůj tým.

53:05

52:35
    Hruška míhal puk před bránou, vystřelil ale mimo. Navíc dostává trest Tuma za hákování.

51:39

51:30
    Hosté si nerozuměli při rozehrávce, Kobra mohla vyhodit.

50:50
    Kvapil střílel od modré, puk tečován mimo branku.

50:25
    Bílek vyrazil střelu a Kobra vyhazuje.

49:50
    Puk u Hrušky.

49:39
    Šteiner dostává trest za nedovolené bránění, Sokolov má možnost navýšit své vedení.

49:20
    Ryzák se napřáhl na modré a trefil Čejku, ten zůstal ležet chvíli na zemi.

48:10
    Hra silně přitvrzuje, přibývá nárazů do mantinelu a osobních střetů.

47:28

47:20
    Opět je puk u domácí branky.

46:55
    Ryzákovi se nepovedla přihrávka, Baník vyhazuje za Bílka.

46:20
    David Hruška vyvezl puk do útoku a nasbíral cenné minuty.

45:46
    Nyní ale sokolovští vyhazují.

45:39
    Kobra kombinuje před Hruškou.

45:28
    Šmejc se rozjel na Antončíka, nadskočil si a chtěl ho přirazit na mantinel. I když mu domácí kapitán uhnul, Šmejc je vyloučen za napadení.

45:15
    Hosté útočí, domácí se brání.

44:33
    Další zakázané uvolnění hostů.

44:26
    Zakázané uvolnění Sokolova. Krátce před ním byl v šanci Šteiner po asistenci Nováka, Hruška svůj tým drží.

Už odjíždí na střídačku, je ale vidět, že je v bolestech.

43:50
    Přerušuje se, Antončík zůstal ležet na ledě před brankou hostí a drží se za pusu.

43:22
    Zakázané uvolnění Kobry.

43:15
    Kašpar nahazoval na Bílka, ten nastavil puku lapačku a rozehrál.

42:29
    Zakázané uvolnění Baníku.

42:14
    Rulíkův pokus šel mimo. Hraje se nyní velmi živě, z jednoho konce na druhý.

41:32
    Zadražil ujel po pravé straně a nehlídán pálil do Bílka,ten vyráží.

41:28
    Nyní hostující gólman přerušuje.

40:32
    Jedlička byl úplně sám před Hruškou! Nadvakrát dorážel, gólman nechal několikrát vyniknout svůj beton.

40:22
    Sokolov se držel po buly v útoku, Kobra vyhazuje.

40:01

Ani druhá třetina nebyla chudá na góly. Nejprve se podařilo domácím vyrovnat brankou Filipa Hlinky. O pár minut později však získal zpět vedení pro svůj tým svou druhou brankou Martin Osmík, následně zvýšil David Hruška po parádní kombinaci s Přindišem. Pouhých 21 sekund před koncem třetiny se v přesilovce prosadil gólem do šatny Martin Čurda, stav je tak opět rozdílný o jednu branku, 5:4. Další třetina začne přibližně v 19:40.

40:00

39:39
    Marek Ryzák nahrál k protějšímu mantinelu MARTINU ČURDOVI, který propálil dělovkou vše, co mu stálo v cestě.
    Asistence: Marek Ryzák, Jakub Jedlička.

39:14
    Domácí v plném počtu hosté ve čtyřech.

38:55
    Roman Verbík pálil od modré pouze do hráče, ten vyhazuje puk pryč.

38:27
    Kobra měla dlouho výhodu, nyní jde na trestnou Rohan za podražení. Kobru čeká přesilovka 4 na 3.

38:00
    Novák jel do útoku a byl faulován, i tak udržel puk a dokázal několikrát zakončit.

37:14
    Před Bílkem se strhla šarvátka, nakonec jsou vyloučení Čejka za sekání a Roman Verbík za hrubost. Hraje se po čtyřech hráčích.

36:50
    Bílek efektně máchl lapačkou a chytil puk, vhazovat se bude po jeho pravici.

36:00
    Kellner bojoval o puk s Přindišem v obranném pásmu hostů, mezitím se vrátily oba týmy.

35:35
    Puk trefil stropní trám, vhazuje se v obranném pásmu domácích.

35:00
    Rulík vyhodil puk a vrací se.

34:18
    Sokolov se osvobodil z tlaku, Kobra je ale zpět v útoku.

33:25
    Hra pokračuje.

Podle oficiálního zápisu sleduje dnešní utkání 217 diváků.

33:24
    Přerušená hra, upravuje se postavení branky.

33:05
    Hraje se stále u Hrušky, hostující brankář ale nemusí zasahovat.

32:45
    Hráči drželi puk u mantinelu, rozhodčí přerušuje.

32:25
    Puk mimo led, vhazuje se u domácí střídačky.

32:00
    Domácím se daří držet v útoku.

31:24
    Hlinka střílel po kombinaci domácích, pouze do Hrušky.

31:00
    Puk je ale zpět u Bílka, hosté kombinují.

30:42
    Domácí vyhazují přes celé hřiště.

29:55
    Jakub Verbík střílel od modré, Hruška vyráží.

29:36
    Zakázané uvolnění Sokolova.

29:13
    Hruška s Přindišem ujeli 2 na 1. Několikrát si vyměnili puk, zbavili se obránce a DAVID HRUŠKA úspěšně zakončil nad ležícího Bílka.
    Asistence: Petr Přindiš.

28:40
    Bílek chytá puk do lapačky.

28:33

27:45
    Šteiner jel s Antončíkem 2 na 2, našel svého spoluhráče, domácí kapitán ale neměl prostor na střelu.

27:30
    Zadražilovi trefil puk brusli a Šteiner mohl kotouč vyvézt.

26:50
    Hosté si sice drží puk, ale musí o něj hodně bojovat.

26:33
    Sokolov má k dispozici další početní výhodu, na trestné již sedí Jakub Jedlička za hákování.

25:50
    Kašpar střílel z úhlu, Bílek si vyjel a puk vyrazil. Kotouč následně objel branku a hosté mohli pálit do prázdné brány, Bílek se nestihl vrátit. Domácí obránci však jasné brance zabránili.

24:45
    MARTIN OSMÍK dostal přihrávku od Hohla mezi kruhy, napřáhl se a úspěšně překonal Bílka nad betonem! Hosté tak opět vedou, nerozhodný stav vydržel necelé dvě minuty.
    Asistence: Dominik Hohl, Martin Strunz.

24:21
    Novák objel po pravém mantinelu branku, před ní hledal Verbíka, ten ale neměl prostor ke střele.

23:57
    Odpískáno zakázané uvolnění Kobry.

23:01
    Je vyrovnáno! Vacek nahrál před bránu k levé tyči FILIPU HLINKOVI, který se úspěšně trefil k protější tyči.
    Asistence: Luboš Vacek.

22:35
    Novákův pokus končí po odrazu v ochranné síti.

22:00
    Hráči se přetahují o puk u domácí střídačky.

21:35

21:18

20:52
    Baník kombinuje, ale nedaří se jim vystřelit.

20:20
    Sokolov pokračuje v přesilovce, usazuje se v pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:45. V první části jsme viděli celkem pět branek. Nejprve se dostal Sokolov do tříbrankového úniku. Prosadili se postupně Martin Osmík, Filip Šmejc a Tomáš Rohan. Kobře se ale slepenými góly chvilku na to podařilo snížit. Deset sekund od Rohanova gólu se prosadil Martin Matějček, na jednobrankový rozdíl snižoval Dominik Šteiner. Uvidíme, co přinese druhá část.

20:00

19:58
    Obrovská šance hostů! Rulík dostal přihrávku před brankoviště a pálil, Bílek chytá.

19:40
    Kvapilovi střela nesedla, k puku se dostali domácí a vyhodili.

19:18
    Semrád dostává další trest, je vyloučen za hákování.

19:05
    Jedličkovu střelu z úhlu Hruška vykopává.

18:23
    Kašpar se dostal dostal do útoku když mu spoluhráči střídali, byl sám na čtyři soupeře a získal tak alespoň čas.

17:34
    Novák se dostal s pukem do pravého rohu, otočil se, před bránou si našel u protější tyčky najetého DOMINIKA ŠTEINERA, který překonal nataženého Hrušku k tyčce.
    Asistence: Dominik Novák, David Kellner.

16:59
    Čejka střílel od pravého mantinelu, Bílek chytá do výstroje a čeká na hvizd.

16:52
    Hraje se před Hruškou u mantinelu.

16:12
    Krátce na to snižuje MARTIN MATĚJČEK. Dokázal ujet, v závěsu měl soupeřova obránce, i tak dokázal vsunout puk mezi Hruškovy betony.
    Asistence: Lukáš Tuma.

16:02
    právě vstřelil branku!
    Další branka! O necelou minutu později Bílka překonává TOMÁŠ ROHAN
    Asistence: Pavel Kuběna.

15:04
    Po nepřehledné situaci, kdy lovil Semrád puk s výstroje, se k němu po vypadnutí dostali hosté. Za Bílka úspěšně zakončoval FILIP ŠMEJC.
    Asistence: David Hruška.

14:56
    Rulíkova střela zápěstím končí po odrazu v ochranné síti.

14:40
    Ofsajd Sokolova.

14:30
    Puk je opět u Bílka.

13:29
    Domácí v plném počtu. Sokolov sehrál přesilovku mnohem lépe, ale ani tak nedokázali hosté skórovat.

13:26
    Přindišovu dělovku od modré vykopává Bílek.

13:00
    Hosté nepouští svého soupeře z pásma.

12:36
    Velká šance hostů, Bílek skončil mimo bránu, puk ale do klece nikdo nedostal!

12:18
    Souboj o puk v rohu hřiště.

11:32
    Přindiš pálil od modré, puk šel mimo klec.

11:29
    Semrád najel do Kašpara příliš tvrdě, dostává dvě minuty za krosček.

11:15
    Antončík střílel z otočky, Hruška chytá.

10:43
    Hosté v plném počtu. Kobra měla v přesilovce jedinou střelu na bránu.

10:34
    Opět vyhození Sokolova.

10:00
    Jakub Verbík zpracovává puk ze vzduchu, další sokolovské vyhození.

09:40
    Až nyní se Kobra dostává opět do útoku.

09:11
    Opět hosté vyhazují, Hruška ještě dojížděl puk. Bílek ho ale stihl vyhodit.

08:45
    Baník vyhazuje za Bílka.

08:43
    Petr Račanský dostává trest za podražení, domácí čeká svouminutová početní výhoda.

08:26
    Do útoku se dostávají domácí.

07:52
    Osmíkova střela přes hráče končí na Bílkovi.

07:25
    Sokolov buly vyhrál, ale Kvapil nedosáhl na puk a hosté musí z pásma.

07:23

07:10
    Strunz dvakrát střílel na Bílka, ale neuspěl.

06:47
    Bílek přerušuje hru.

06:35
    Kobra se dlouho držela v útočném pásmu, nyní přišla o puk.

05:50
    Kellner ujel po levém křídle, jeho pokus nebyl nebezpečný.

04:36
    Hosté se dostávají do vedení! Zadražil jel v nájezdu 2 na 1, přihrál na pravou stranu MARTINU OSMÍKOVI, který se trefil nad Bílkův beton.
    Asistence: Matěj Zadražil.

04:10
    Icing Sokolova.

03:39
    Puk se dostal k Bílkovi, ten ho uklidil hokejkou za bránu.

03:14
    Novák najel do útoku, našel křižně Kellnera, jeho pokus chytá Hruška.

02:30
    Semrád se dvakrát střel se soupeři, s oběma souboj neustál.

01:50
    Matějček prošel přes modrou, nedostal se ale přes hradbu tří hráčů.

01:05
    Vackovu střelu z mezikruží chytá Hruška do výstroje.

00:42
    První zákrok si připisuje také Bílek, stejně jako jeho protějšek zasáhl betonem.

00:20
    Jedlička střílel z pravého kruhu, Hruška vyráží betonem.

00:01
    Úvodní buly sezóny vyhrála Kobra.

00:01

V domácí brance bude začínat Pavel Bílek, sokolovskou klec bude střežit Petr Hruška. Na soupisce hostů pak nejvíc bude přitahovat pozornost diváků bývalý skvělý extraligový útočník David Hruška.

HC Kobra Praha: Bílek (Mouček) – Semrád, Ryzák, Vokurka, Šteiner (A), Verbík J., Verbík R., Vacek – Kellner, Jedlička, Antončík (C), Novák, Hlinka, Čurda, Matějček, Matějek, Tuma
    Trenér: Šeba Miloslav

HC Baník Sokolov: Hruška P. (Fečo) – Přindiš, Kuncl, Šik (C), Michálek, Hohl, Rulík, Kvapil, Gombár – Kuběna, Hruška D., Rohan, Kašpar (A), Račanský (A), Říha, Čejka, Strunz, Trapl, Šmejc, Zadražil, Osmík
    Trenér: Jäger Michal

Rozhodčí: Hlinka – Špringl, Tasch.

Vzájemná utkání vychází lépe pro Kobru. Dnešní soupeři spolu sehrávali vyrovnaná utkání mezi sezónami 2013/14 a 2015/16, kdy si pokaždé rozdělili utkání po jedné výhře. Změna přišla až loni. Ze čtyř klání vyhrál Sokolov pouze jednou, šlo o úplně první utkání sezóny, stejně jako dnes, také hrané v Braníku.

Osud obou týmů byl nakonec však jiný, zatímco Kobra prohrála v semifinále, Sokolov spadl do vyřazovací soutěže, kde skončil poslední.

Oba celky měly podobnou přípravu na sezónu. Kobra odehrála celkem sedm utkání, tři z nich vyhrála. V Klatovech 6:5 na nájezdy, doma nad Táborem 6:4 a nad Letňany 8:1. V dalších čtyřech utkáních ale na svého soupeře nestačila. Na svém ledě prohrála dvakrát 5:4 (jednou s Klatovy, podruhé s Řisuty), v Letňanech 7:3 a v posledním zápase padla v Táboře 4:1. Aktuálně si drží šňůřu dvou proher v řadě.

Sokolov má na kontě a dva zápasy méně, vyhrál první a poslední utkání (4:2 v Klatovech a 2:1 v Mostě), ve zbylých utkáních padl. Postupně v Děčíně 6:2 a doma s karlovarskou juniorkou (5:1) a Mostem (5:4). Co může Sokolov nabudit je fakt, že právě v posledním utkání zvítězili a teoreticky tak mohou být ve větší herní pohodě.

Východní část druhé ligy odstartovala již v sobotu, skupina Střed a Západ začínají dnes. A právě jeden ze zápasů Západu, mezi HC Kobra Praha a HC Baník Sokolov budeme sledovat v tomto přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 17. Matějček (Tuma), 18. Šteiner (Novák, Kellner), 24. Hlinka (Vacek), 40. Čurda (Ryzák, Jedlička), 60. Semrád (Čurda, Antončík) – 5. Osmík (Zadražil), 16. Šmejc (Hruška D.), 17. Rohan (Kuběna), 25. Osmík (Hohl, Strunz), 30. Hruška D. (Přindiš), 63. Osmík (Zadražil)

Rozhodčí: Hlinka – Špringl, Tasch