Chabarovsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Kunlun – Viťaz 2:0 (kon.)
Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Toljatti 3:2 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
SKA Petrohrad
4:3 (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 15.09.2017, 18:30 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Naprostý favorit soutěže. SKA dosud zatím nepoznalo hořkou chuť porážky a s osmadvaceti body má už pětibodový náskok nad druhou CSKA. V deseti utkání se podařilo hráčům Petrohradu nastřílet již pětačtyřicet branek a pouhých patnáct obdrželi. Nejlepším střelcem je rozhodně Ilja Kovalčuk s jedenácti brankami a hned za nám Širokov s osmi. Metallurg nečeká rozhodně nic lehkého.

Hráči Metallurgu jsou na tom o deset bodů hůře. Po čtyřech výhrách v řadě přišla i porážka na ledě Jaroslavli, kde v prodloužení rozhodl Mosaljov. S osmi vstřelenými brankami se může chlubit Sergej Mozjakin a s pěti Matt Ellison. Uvidíme, zda se v tomto klání dokáží prosadit.

Vzájemná utkání z minulé sezóny

Playoff
    Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 3:5
    SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 3:2
    SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 2:1 prodl.
    Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 3:1
    Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 4:5

Základní část
    Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 5:4 náj.
    SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 4:2

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

SKA Petrohrad: Šesťorkin – Hersley, Gavrikov, Čudinov, Chafizullin, Zub, Zubarev, Rundblad, Rykov – Barabanov, Dacjuk, Kovalčuk – Kalinin, M. Malcev, Širokov – S. Plotnikov, Prochorkin, N. Gusev – Ketov, Kablukov, Tichonov.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Děnisov, J. Birjukov, Schaus, Pivcakin, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Kosov, Jan Kovář, Mozjakin – Filippi, I. Grigorenko, Osala – Platonov, Berestennikov, Timkin – Sirotkin, Kaletnik, De. Kazionov..

00:01

00:19
    Čudinov za vlastní brankou uklidňuje hru a pomalu zakládá útočnou akci.

01:17
    Domácí SKA se nastěhovala do útočného pásma, ale jejich soupeř se je snaží držet pouze u mantinelu.

01:39
    Na pravém křídle nabral dobrou rychlost Fin Osala, který se rovněž dostal do zakončení u pravé tyče, ale nad Šesťorkinem nevyzrál.

02:05
    Ihned po buly zkoušel pálit od modré čáry Gavrikov. Jeho střela na Samsonova neprošla.

02:30
    Třetí formace dokázala překonat modrou hradbu a usadit se v útočné třetině. Střela Těreščenka však vyhnala Metallurg do střední třetiny.

03:26
    Sudá zdvihá pravici! Šesťorkin pouští na led šestého hráče.

03:56
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nicholas Schaus – 2 min., sekání).

04:06
    První pokus o střelu od modré končí zablokovaný a dopředu tak mohou hosté.

04:36
    Dacjuk na levém křídle koriguje tempo přesilové hry.

05:02
    Na modré měl k tvrdé střele napřaženo Kovalčuk, jehož projektil vyrazil Samsonov pouze na volného Guseva, který sice dokázal zkrotit kotouč, ale trefil pouze levou tyč odkryté branky!

05:56
    Vyloučený Schaus skáče zpět na led a spěchá podpořit tým do obranného pásma.

06:27
    Kosov jednoduchou střelou prověřil Šesťorkina.

06:47
    Ve velké rychlosti Ketov naznačil přihrávku na levý kruh, ale záhy nebezpečně střílel.

07:52
    Zakázané uvolnění Petrohradu.

07:58
    Po vhazování se snažil svou střelu mezi hráči schovat Těreščenko. Šesťorkin si dokázal najít skulinku, kterou střelu viděl.

08:15
    Individuálně to zkusil Dacjuk, který střílel přes Schause ke vzdálenější tyči, ale přestřelil.

08:42
    Při pokusu o rychlé přenesení hry před Samsonova se SKA opět prohřešuje zakázaným uvolněním.

09:03
    Od pravého hrazení se dvěma kroky na bližší kruh uvolnil Širokov, ale ani jemu se nepodařilo překonat Samsonova.

09:22
    Kalinin si to po rychlém vyjetí zpoza branky namířil přímo před Samsonova, kde ho ještě podpořil Malcev. První jmenovaný dostal poměrně slušnou masáž hokejkou do helmy, ale hlavní sudí zůstávají klidní.

09:58
    Kapitán SKA Dacjuk proklouzl obraně Mettalurgu a zkoušel zakončovat do protipohybu Samsonova.

10:39
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí dávají branku jako první a téměř po jedenácti minutách jdou do vedení! Střelu Jevgenij Ketova brankář Samsonov neudržel a Ilja Kablukov u levé tyče jej jen přišťouchl VIKTORU TICHONOVI, který naznačil objetí branky, za kterou se vrátil zpět k pravé tyče, od které zmatený Samsonov přebruslil k protější tyči. Asistence: Ilja Kablukov a Jevgenij Ketov.
    10:39 Viktor TICHONOV - 1:0

13:00
    Pokus Hersleyho končí pouze ve výstroji Samsonova, který přerušuje hru.

13:24
    SKA kontroluje hru delší dobu a je aktivnější.

13:46
    Střelecký pokus Prochorkina končí sražený vysoko do ochranné sítě.

14:39
    Dlouhý pas na pravé křídlo dostal Timkin, který nabral velkou rychlost a řítil se z pravého kruhu sám na Šesťorkina, ale střelou mezi betone jej nepřekonal.

16:18
    Před brankou hostí marně zkoušel tečovat střelu od modré Barabanov.

16:48
    Hráči Mettalurgu tvrdě bojují a chtějí se v útočné třetině udržet.

17:56
    Hosté v závěru začínají být tím nebezpečnějším týmem. Šesťorkin čelil pár ranám, ale zatím se žádná větší šance nekonala.

18:08
    Osala marně položil hůl do trajektorie střely.

18:25
    Na druhé straně se snažil zužitkovat více místa Kovalčuk svižnou střelou do pravé spojnice.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:23
    Širokov se dobře zbavil dvou soupeřů, ale jeho klička do středu hřiště byla nepřesná.

Timkin se srazil kolenem se Širokovem právě při pokusu o jeho kličku. Domácí hráč bolestivě odkulhává na střídačku.

19:33
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Širokov – 2 min., podražení).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:01

20:33
    Hosté se nemohou dostat do útočné třetiny, zatím co se trest Širokova pomalu a jistě krátí.

21:00
    Ani tentokrát se Magnitogorsku nepoštěstilo a SKA již po několikáté vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

21:48
    Širokov pálil po křižné přihrávce velmi přesně, ale Samsonov byl přeci jen rychlejší a kotouč za brankovou čáru nepustil.

22:24
    Do prázdné branky se Timkinovi nepodařilo zakončit, protože byl ze všech stran obklopen modrými dresy.

23:33
    Domácí se velmi živě prohání útočnou třetinou a Samsonov musel opět vytáhnout několik dobrých zákroků. Proti střele Rykova zasáhl ramenem a kotouč končí v ochranné síti.

24:30
    Osala si za brankou soupeře vyměnil kotouč s Filippim, který dále kombinuje v pravém rohu.

25:07
    U pravého hrazení Dacjuk proti zdvojené obraně neuspěl. Dopředu jdou hráči Mettalurgu.

26:08
    Z bezprostřední blízkosti Gusev dvěma dorážkami neuspěl! Samsonov se v brance rozhodně nenudí.

26:48
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Kapitán Magnitogorsku potvrzuje roli střelce a přesným zásahem vyrovnává! SERGEJ MOZJAKIN se uvolnil na levém křídle ve středním pásmu, odkud se dostal až do střelecké pozice na levém kruhu, kde přesnou střelou zápěstím rozvlnil síťku u vzdálenější spojnice! Asistence: Denis Děnisov.
    26:48 Sergej MOZJAKIN - 1:1

27:18
    Zpoza branky se Malcev snažil zaskočit Samsonova, ale ten se tentokrát nenechal zmást a pravý beton u tyče udržel.

28:25
    Vyrovnávací branka vyrovnala i hru. SKA se už tolik do útoku nehrne.

29:17
    Mozjakin se opět nebezpečně prohnal po levém křídle, ale nyní si ho už domácí obránci pohlídali.

29:36
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., držení hole).

29:48
    Střela z vrchu levého kruhu šla pouze za branku.

30:00
    Obranné čtveřici Magnitogorsku se daří vyhodit.

30:21
    Kaletnik se dokázal vymanit a dostat se do útoku! Následoval faul a hra se vyrovná.

30:21
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Patrik Hersley – 2 min., hákování).

30:46
    Velmi blízko teče byl před brankou projíždějící Filippi.

31:09
    Z pravého kruhu Ketov skvěle našel u levé tyče najíždějícího Rundblada! Ten ale kotouč sklepl jen vedle levé tyče.

31:36
    Kovář je venku z trestné a následuje zkrácená přesilovka Mettalurgu.

32:21
    Početní výhoda končí zákrokem Šesťorkina, který přeruší a následně uklidní hru.

33:14
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Maxim Čudinov – 2 min., podražení).

33:29
    Špatnou komunikaci a následnou laxní přihrávku Samsonova trestá SKA brankou v oslabení! Samsonov rozehrál velmi špatně a u kotouče byl první napadající Ilja Kablukov. Ten jen přistrčil puk na přijíždějícího JEVGENIJ KETOVA, který dělovkou překonal Samosnova nad pravým betonem. Asistence: Ilja Kablukov.
    33:29 Jevgenij KETOV - 2:1

34:46
    Na obdrženou branku se Magnitogorst pochopitelně snaží velmi rychle odpovědět! Po řadě dorážek se Šesťorkin musel rozvalit po brankovišti, aby dokázal udržet kotouč před brankou.
    34:46 Dobývání branky SKA!

35:10
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., hrubost).

36:05
    Magnitogorsk ve čtyřech kombinuje v útočném pásmu.

37:03
    Filippi po naznačené střele našel před brankou zcela volného Pivcakina, který ale přes Šesťorkina nedokázal procedit kotouč.

37:10
    Oba týmy pokračují v pěti hráčích.

37:58
    Další branka domácích, kteří navyšují své vedení! Po střele Sergeje Širokova se kotouč odrazil do výstroje PAVLA DACJUKA, od něhož si to puk nasměroval přímo za brankovou čáru. Asistence: Sergej Širokov a Vladislav Gavrikov.
    37:58 Pavel DACJUK - 3:1

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

Zubarev velmi tvrdě narazil Osalu a zcela jistě už si v dnešním utkání nezahraje. Finský hráč odchází na šití.

39:27
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Andrej Zubarev – 5 + osobní trest do konce utkání, nedovolené bránění).

40:00
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Pivcakin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

43:43
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Viktor Tichonov – 2 min., hození hole).

44:25
    Trest Zubareva vypršel a domácí tak pokračují ve čtyřech.

44:33
    Proti Mozjakinově střele se obětavě vrhl jeden z bránících hráčů.

45:31
    Hosté využívají přesilovou hru a jsou stále ve hře! SERGEJ MOZJAKIN jako správný kapitán po přihrávce Jana Kováře propálil vše co mu stálo v cestě a kotouč zastavila až síť za Šesťorkinovými zády. Domácí brankář vůbec nic neviděl. Asistence: Jan Kovář a Oskar Osala.
    45:31 Sergej MOZJAKIN - 3:2

47:50
    Širokov prodloužil hru za branku soupeře, kde puk dostává pod kontrolu hostující celek.

48:50
    Těžkou střelu Birjukova vychytal Šesťorkin.

49:45
    Třetí třetina se pomalu přelévá do své druhé poloviny.

50:05
    Z pravého křídla Timkin hledal před brankou spoluhráče, ale modré dresy v tomto prostoru převažovaly.

51:33
    Metallurg zatím nikam nepospíchá a s rozvahou připravuje útočnou akci.

52:27
    Vyhození zachytil Kovalčuk až za modrou čarou a SKA musí vyklidit pásmo.

52:55
    Nyní zakládá rychlou akci Zub, jenž dlouhým pasem hledal své kolegy ve středním pásmu.

53:09
    Puk sražen do ochranné sítě.

Oleg Znarok burcuje své svěřence na střídačce.

53:59
    Ze spodní části pravého kruhu se stím Hersley vůbec nemazal. Napřáhl k tvrdé střele, která orazítkovala pravou tyč Samsonovy branky.

54:46
    Další střela tentokrát v podání Gavrikova, končí sražena do levého rohu. Domácí stále pokračuje v aktivní hře, což Metallurgu rozhodně nehraje do karet.

56:00
    Ve velmi těžké pozici dostal přihrávku Kovalčuk, který prudký pas nezvládl nasměrovat do branky.

56:50
    Domácí zatím dobře odolávají pokusům Magnitogorsku přejít do tlaku.

57:20
    Na modré čáře obranného pásma hostí si hráči vůbec nic nedarují a drsnými hity bojují o kotouč.

57:46
    Širokov plácl přes lapačku Samsonova a rozhodně může být rád že si nepůjde odpočinout na trestnou lavici. Pivcakin dal jasně najevo, že příště Širokov jen tak neodjede.

58:29
    U nahozeného kotouče byl sice první český útočník Filippi, ale domácím se i tak podařilo po mantinelu dostat hru do střední třetiny.

58:55
    Samsonov se už hlásí na střídačku.

59:05
    Je to tu, Samsonov pouští na led šestého hráče.

59:13
    Obrovská chyba domácích v poslední minutě základní hrací doby! NIKITA PIVCAKIN byl naprosto volný před brankou a po rychlé přihrávce z levého rohu neměl vůbec nic těžkého a přízemní střelou překonal Šesťorkina pod levým betonem. Asistence: Sergej Mozjakin a Igor Grigorenko.
    59:13 Nikita PIVCAKIN - 3:3

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:18
    Kovalčuk si s Dacjukem neporozuměl a po nepřesné přihrávce může zaútočit Metallurg.