Salzburg – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Chomutov – K. Vary 1:3 (kon.) | Sparta – Slavia 4:5 (po pr.)
Pardubice – Havlíčkův Brod 9:3 (kon.) | Třinec – Havířov 2:1 (po pr.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 3:4 (po pr.)
Olomouc – Warriors Brno 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 5:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 4:3 (po pr.)
Berani Zlín
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 16.09.2017, 16:00 • Zimní stadion Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. Extraliga staršího dorostu má dnes napěchovaný program. Jedním z duelů, které můžete spolu s námi sledovat, bude utkání skupiny E mezi Zlínem a Vítkovicemi.

Zlín

Domácí jsou zatím v nové sezoně stoprocentní. Minulý víkend vysoko porazili Vsetín a o den později vyválčili tři body v Třinci. Včera měli Zlínští volno, takže ve srovnání s Vítkovicemi odehráli o jeden zápas míň. Mladí ševci budou jistojistě chtít navázat na přechozí výsledky, domácí prostředí bez přílišného cestování jim může být dnes drobnou výhodou.

Dosavadní výsledky Zlína

Zlín – Vsetín 7:1
    Třinec – Zlín 3:4

Vítkovice

Vítkovice zaváhaly hned v prvním kole, kdy podlehly v prodloužení Havířovu. Od té doby však jedou jako dobře namazaný stroj – hned o den později nasázeli hráči Vítkovic desítku Vsetínu, včera pak vstřelili osm gólů Třinci. Bude jistě velmi zajímavé sledovat, jak si jejich produktivní útok poradí se zlínskou obranou.

Dosavadní výsledky Vítkovic

Vítkovice – Havířov 1:2pp
    Vsetín – Vítkovice 1:10
    Vítkovice – Třinec 8:1

Aukro Berani Zlín: Kubík (Kořének) – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Vítek, Janošek, Pavlas, Prchal – Rusler, Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Apolenář, Luža, Kozubík, Fajkus.

HC Vítkovice Ridera: Micka (Piták) – Bílý, Smolka, Zapletal, Raška, Smička, Kunc – Vojtovič, Lednický, Fridrich, Kadula, Beránek, Mrva, Bernovský, Kylnár, Konečný, Věntus, Lewandowski, Potočný.

Rozhodčí: Vepřek – Bařinka, Kociňák.

00:01

00:30
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Hamrlík – 2 min., sekání).

01:05
    Domácí hokejisté se pozorně brání.

02:30
    Zlín se ubránil prvnímu oslabení celkem v pohodě. Pokračuje se v pěti na obou stranách.

04:48
    Na ledě vidíme zatím hlavně opatrný výkon obou celků. Nikdo nechce udělat chybu, která by mohla vést až k inkasovanému gólu.

06:22
    Zlínský gólman Kubík šel dvakrát rychle po sobě do rozkleku, nakonec však nemusel ani jednou zasahovat díky dobré obranné práci svých zadáků.

06:46
    Špatná rozehrávka Vítkovic. Zakázané uvolnění.

07:29
    Potočný se prodral podél mantinelu do útočného pásma a ze strany prověřil Kubíka. Ten jeho střelecký pokus bez větších potíží vyrazil hokejkou.

07:47
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Bernovský – 2 min., podražení).

07:56
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí rychle využívají přesilovku a ujímají se vedení. JAN JARONĚK z prostoru mezi kruhy krásně trefil horní roh Mickovy branky a rozradostnil své spoluhráče. Asistence: Dominik Luža.

10:10
    Konečný si vybruslil do zajímavé pozice a z levého kruhu trefil boční síť branky.

10:48
    Vítkovice teď zavřely svého soupeře v útočném pásmu.

11:05
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Jaroněk – 2 min., podražení).

11:40
    Domácí hned po vhazování dostali puk ven ze svého obranného pásma.

12:30
    Kunc se pokusil o tvdou ránu od modré čáry, puk mu však nesedl dobře na čepel, takže z toho nakonec nic nebylo.

13:05
    Zlín hraje v plném počtu.

13:59
    Janošek rozehrál útočnou akci, jeho spoluhráčům se však nepodařilo přejít přes střední pásmo.

14:18
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Suhrada – 2 min., sekání).

14:27
    Smolka nezachytil puk na modré čáře, díky čemuž se Zlín na chvíli osvobozuje.

15:13
    Teď už jsou hráči Vítkovic pevně usazeni v útočném pásmu.

15:46
    Pröschl s Fajkusem se dostali do přečíslení dva na jednoho, špatná přihrávka však zastavila celou akci.

16:18
    Suhrada je zpátky na ledě, Zlín se i potřetí ubránil přesilovce soupeře.

16:47
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Co se hostům nepodařilo při přesilovce, toho dosáhli po jejím skončení. Střela JANA VOJTOVIČE propadla zlínskému gólmanovi skrz výstroj a doskákala až do branky. Vítkovice srovnávají na 1:1. Asistence: Adam Beránek a Dominik Věntus.

17:42
    Smolka nahodil puk do útočného pásma, domácí obránci však u něj byli dříve a zase jej vyvezli.

18:18
    Micka chytl do lapačky nahození od modré čáry a okamžitě rozehrál.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:02
    Puk se dotknul ochranné sítě za gólmanem Mickou, takže rozhodčí přerušili hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Zlína.

19:35
    Kubík si počkal na nahozený kotouč a poté jej dlouhým a poměrně vysokým obloučkem vyhodil až k červené čáře.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:43.

První třetina utkání je za námi. Zlínští otevřeli skóre rychle využitou přesilovkou, Vítkovice však za necelých devět minut vyrovnali. Stav je tak nerozhodný 1:1.

20:01

20:45
    Výborný vstup do druhé třetiny ze strany domácích! Dominik Luža přihrál přes celou šířku útočného pásma Jiřímu Suhradovi, který hned tvrdě vystřelil. Brankář Vítkovic puk vyrazil před sebe přímo na DAVIDA KOZUBÍKA, který jej s trochou stěstí usměrnil do branky. Asistence: Jiří Suhrada a Dominik Luža.

20:56
    Zakázané uvolnění hostů.

22:52
    Domácí jsou při chuti a dál se tlačí do útoku.

23:01
    Hosté se z inkasované branky otřepali opravdu rychle a vyrovnávají na 2:2! JAN BERNOVSKÝ využil zmatku, který vznikl před brankou Zlína, a díky své síle na hranici brankoviště docpal puk až za čáru. Asistence: Petr Fridrich a René Smolka.

24:55
    Zlínští nahazují puk do útočného pásma a jdou střídat.

25:22

25:57
    Vítek dostal dobrý pas na modrou čáru, jeho ránu zablokoval obránce Kunc.

26:40
    Pavlas se teď pokusil chytrým pasem poslat Fajkuse do samostatného úniku, jeho přihrávka však byla zhruba o půl metru delší, než by Fajkus potřeboval. Nakonec z toho tedy nic nebylo.

28:17
    Zakázané uvolnění Vítkovic, hra se vrací zpět do útočného pásma Zlína.

28:50
    Pröschl se dostal k odraženému puku na útočné modré a takřka zničehonic se ocitl sám před Mickou! Na malém prostoru se mu však nepodařilo brankáře Vítkovic dostatečně rozhýbat a zakončil jen do připraveného betonu.

29:41
    Domácí se dostávají potřetí v zápase do vedení! Gólem tentokrát skončila rychlá souhra v útočném pásmu, která vyvrcholila přesnou ranou z hole FILIPA WEINTRITTA. Asistence: Sebastian Fajkus.

30:37
    Ofsajd Zlína, rozhodčí přerušuje hru.

31:04
    Micka vyrazil tvrdou ránu od modré čáry jen před sebe. Na vrcholu brankoviště si počkal na puk zlínský Fajkus, kterému se však nepodařilo procpat puk do sítě!

31:04
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Weintritt – 2 min., sekání).

32:05
    Hosté rozestavěli útočnou formaci, Zlínu se však po chvíli podařilo puk zachytit a vyhodit ho přes všechny čáry.

32:46
    Hra vysokou holí. Hosté jsou vykázání z útočného pásma, vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:04
    Domácí hrají v plném počtu a zároveň mají výhodu.

33:24
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Věntus – 2 min., hákování).

33:46
    Hosté vyhazují puk ven ze třetiny.

34:10
    Zlín musí znova začít ze svého vlastního pásma.

34:36
    Konečný dobře protečoval puk na cestě ven z obranné třetiny. Zlínu se zatím tato přesilovka moc nedaří.

34:43

35:24
    Hosté hrají v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilovka.

36:05
    Vítkovice si teď vytvořily nebezpečný tlak před domácí brankou. Žádná ze šancí se však neujala.

36:40
    Přesilovka hostů je nebezpečnější než ta zlínská, která před chvílí skončila. Domácí se však zuby nehty brání.

36:43

36:55
    Hra se v těchto chvílích dost kouskuje. Zakázané uvolnění Zlína vrací hru zpět před gólmana Kubíka.

37:56
    Přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:18
    Apolenář se snažil napadat rozehrávku Věntuse, forward Vítkovic však odolal.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:05
    Fajkus dojel nahozený kotouč a za brankou si chytře počkal na najíždějícího Pröschla. Ten pak dostal přesný, rychlý pas a okamžitě vystřelil. Jeho pokus však skončil na betonech brankáře Micky, který se skvěle přesunul.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:33.

Druhá část nabídla o něco více šancí než ta první. Největším rozdílem mezi oběma týmy zatím je, že Zlín využil dvě příležitosti v této třetině, zatímco Vítkovice jen jednu. Jinak jsou si oba celky vyrovnanými soupeři. Do třetí části půjde domácí tým s těsným náskokem. Jak ale utkání nakonec dopadne? To se dovíme už za chvíli.

40:01

40:32
    Hosté se hned zkraje třetiny usadili v útočném pásmu a nepříjemně svému soupeři zatápí.

41:27
    Vítkovice i nadále pokračují v aktivní, útočné hře. Domácí hráči s tím mají místy problémy.

41:58
    Vítek dobrým postavením ve středním pásmu zastavil rodící se protiútok hostů.

42:15
    Konečný se protáhl do útočného pásma a povodil si puk podél brankoviště. Zlínský gólman jen tak tak stačil držet krok a následnou střelu vítkovického forwarda vyrazil špičkou pravého betonu!

43:58
    Luža se ujal puku ve středním pásmu, vydal se s ním dopředu a za modrou čarou vystřelil. Micka puk skryl do náruče.

44:36
    Světlík se pokusil obhodit si obránce, to se mu však nepovedlo.

45:19
    Vítek zachytil ránu od modré čáry a vyvezl puk z obranného pásma.

46:21
    Zlín po delší době dostal puk přes obrannou modrou.

47:47
    Zlínská pětice se usadila v útočném pásmu, gólman Micka musí být ve střehu.

48:37
    Vojtovičova střela nakonec nadělala před zlínskou brankou docela dost paseky. Jeden z obránců ji sice zablokoval, puk se však odrazil do vracejícího se Weintritta a od něj zas směrem do branky. Kubík se však zorientoval a rychle přesunul.

48:55
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Kozubík – 2 min., faul kolenem).

49:45
    Zlínu se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

50:16
    Hosté se usadili před brankou Zlína, jejich rychlá souhra skončila však střelou, kterou gólman Kubík v pohodě chytil.

50:55
    Zlín se ubránil a hraje v plném počtu.

52:40
    Jaroněk se pokusil sám přejít přes střední pásmo, jeden z obránců Vítkovic ho však nepustil.

52:56
    Hosté se už už dostávali do nebezpečného přečíslení dva na jednoho, jejich útočnou snahu však přerušil hvizd rozhodčího. Ofsajd.

54:10
    Kunc si s pukem sjel z modré čáry hluboko do útočného pásma a vystřelil, Kubík vytáhl puk koncem své hole vysoko nad branku.

55:15
    Podešva vybojoval za zlínskou brankou puk a posílá ho ven z obranného pásma.

55:36
    Zlínu se nepovedl přechod přes útočnou modrou. Rozhodčí píská ofsajd.

56:29
    Zlín se v těchto chvílích dobře brání. Vítkovicím se nyní nedaří projet do pásma.

57:21
    Jeden z hráčů hostů zřejmě nahodil puk do útočného pásma ještě před červenou čarou. Rozhodčí píská zakázané uvolnění.

57:52
    Vítkovická přítomnost v útočném pásmu měla jepičí život, Zlín opět vyhazuje puk ven.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:35
    Micka rychle bruslí na střídačku! Hosté to zkusí se šesti hráči v poli!

58:44
    Zakázané uvolnění Zlína znamená buly před gólmanem Kubíkem. Domácí střídačka si bere oddechový čas.

58:54
    Zlín vyhrál buly a dostal kotouč ven ze třetiny.

59:13
    Hráči obou týmů bojují o kotouč v rohu za zlínskou brankou.

59:27
    Domácí vyhodili puk přes všechny čáry. Icing a buly v útočném pásmu Vítkovic.

59:35
    Hostům vyšel závěrečný tlak a srovnávají stav na 3:3! Vitkovice hned po vhazování rozjely rychlou souhru, na jejímž konci stál JAKUB LEWANDOWSKI. Forward hostů se prosadil z dorážky, na kterou Kubík už nedosáhl. Asistence: Viktor Konečný a Jan Bernovský.

60:00

60:00

Hosté v poslední minutě základní hrací doby vyrovnali na 3:3 a vynutili si prodloužení. Zlín to bude mít těžší, protože bude hrát dvě minuty v oslabení.

60:01

60:19
    Útočná čtveřice Vítkovic se usadila v útočném pásmu.

60:37
    Bernovský dostal dobrý pas, netrefil však odkrytou část branky!

61:03
    Kubík vyrazil vyrážečkou střelu z vrcholu kruhu.

61:24
    Domácí se na chvíli osvobodili. U puku jsou však opět hosté.

61:50
    Kubík vytáhl parádní zákrok levým betonem proti tvrdé střele Vítkovic!

62:00

62:36
    Také Micka na druhé straně si připisuje úspěšný zákrok v prodloužení. Vhazování v útočném pásmu Zlína.

63:23
    Domácí hokejisté jsou u puku, zatím však jen ve středním pásmu.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:24
    Domácí vítězí! JIŘÍ SUHRADA v dobré pozici na pravém kruhu pro vhazování zamířil přesně k tyči a prostřel brankáře Vítkovic. Asistence: Filip Weintritt.

Napínavé a dramatické utkání je u konce. Štastnějším mužstvem je nakonec Zlín, který urval druhý bod v prodloužení. Také Vítkovice však dneska předvedly dobrý výkon a bod si z dnešního zápasu určitě zaslouží.

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a ze Zlína přeji hezký zbytek večera. (18:14:59)

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 8. Jaroněk (Luža), 21. Kozubík (Suhrada, Luža), 30. Weintritt (Fajkus), 65. Suhrada (Weintritt) – 17. Vojtovič (Beránek, Věntus), 24. Bernovský (Fridrich, Smolka), 60. Lewandowski (Konečný, Bernovský)