Kunlun – Čeljabinsk 0:0 (odl.) | Vladivostok – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Ufa – Chanty-Mansijsk 1:2 (2:3 po s.n.)
Nižněkamsk – Barys 0:3 (kon.) | Jaroslavl – Petrohrad 1:6 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 3:2 (kon.)
Minsk – Dynamo Moskva 5:1 (kon.) | Soči – Omsk 0:6 (kon.)
HC Dinamo Minsk
5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Dynamo Moskva
Pondělí 02.10.2017, 18:30 • Minsk Arena • KHL

Z mé strany už je to pro tento zápas vše, přeji příjemný zbytek dne. (21:08:50)

Dinamo Minsk překvapivě porazilo na domácím ledě Dinamo Moskva. Moskvané byli jasnými favority a taky hned od začátku svou úlohu naplňovali, když se jako první dostali do vedení. Jenže to neudržel ani do první přestávky, to už prohrával 1:2. Ve třetí třetině pak Minsk svůj náskok ještě o jeden gól navýšil a definitivně Dinamo Moskva zlomil ve třetí třetině, kdy vstřelil další tří góly. Hrdinou utkání se stal Quinton Howden, který vstřelil hattrick a skvělý výkon předvedl také domácí brankář Jhonas Enroth.

58:54 Andrej STĚPANOV - 5:1

58:54
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Tak teď už je definitivně rozhodnuto. ANDREJ STĚPANOV dostal přihrávku mezi kruhy, přesně zamířil a Bočarov musel už popáté dnes lovit puk z vlastní brány. Alexandr Kitarov.

58:16
    Střela Minsku od modré proletěla mimo, ale domácí zůstávají v pásmu.

57:19
    Hraje se čtyři na čtyři. Hráči Dinama Moskva jsou viditelně otráveni vývojem zápasu, tak alespoň tvrdě dohrávají všechny souboje.

56:02
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jevgenij Arťuchin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Artur Gavrus – 2 min., hrubost).

56:02
    Minsk střílí další gól a pravděpodobně už je hotovo. Čepice létají na led, protože autorem branky je QUINTON HOWDEN. Napopré ještě bekhendem trefil tyčku, ale pak už se mu povedlo ze vzduchu kotouč dorazit do brány. Asistence: Artur Gavrus.

55:49
    Jevgenij Arťuchin se chtěl prosmýknout kolem mantinelu, ale obrana Minku ho nepustila.

54:07
    Sakari Salminen najížděl zprava na Enrotha, ale znovu stála opora Minka na správném místě.

52:50
    Minsk drží puk na svých hokejkách, ale nedaří se mu dostat se za modrou čáru.

51:08
    Domácí znovu vyhodili puk přes všechny čáry a i tohle oslabení zvládnou.
    50:24 Výborné zákroky Enrotha.

50:24
    Švédský brankář znovu parádními zákroky zamezil gólu. A to i přesto že se při svých zákrocích ocitl i na ledě.

49:55
    Moskvanům dnes přesilovky nejdou. Sice se drží v pásmu, ale vždy ztroskotají na Enrothovi.

49:22
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Nikita Ustiněnko – 2 min., podražení).

48:37
    Minsk se dokázal osvobodit, stihne vystřídat a navíc jeho oslabení už končí.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 13. Howden (Linglet, Pavlovič), 17. Kulakov (Gragnani, Matěruchin), 29. Howden (Gragnani, Pavlovič), 57. Howden (Gavrus), 59. An. Stěpanov (Kitarov) – 9. Brjukvin (Igumnov, Alexejev)

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov, Gragnani, Šinkevič, Ďukov, Chenkel, Znacharenko, Bujnickij, Ustiněnko – Howden, Linglet, Gavrus – Pavlovič, Kitarov, A. Volkov – Drozd, Matěruchin, Kovyršin – Kulakov, An. Stěpanov, Šarangovič.
    Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – I. Nikulin, Rylov, Hietanen, D. Višněvskij, Kutějkin, Solovjov, Volkov, J. Zajcev – Karsums, A. Těreščenko, Tarasov – Varnakov, Boyd, Salminen – N. Komarov, Arťuchin, Dm. Kazionov – Alexejev, Igumnov, Brjukvin.