Lipt. Mikuláš – Trenčín 0:2 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 1:7 (kon.) | Poprad – Žilina 3:2 (kon.)
Detva – Košice 2:3 (kon.) | Zvolen – Nové Zámky 4:1 (kon.)
HK Detva
2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
HC Košice
sk Neděle 08.10.2017, 17:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

58:45
    Detva bude pokračovať v presilovej hre. Martin Dudáš zastavil prenikajúceho Videlku iba za cenu nedovoleného zákroku, takže dostal dve trestné minúty za hákovanie. Navyše po protestoch udelil hlavný rozhodca Ladislavovi Nagyovi desiatku za nešportové správanie.

56:49
    Je tu ďalšie vylúčenie, ale tentoraz na strane Košíc. Dve trestné minúty za seknutie si odsedí Richard Jenčík.

54:00
    Snaha Detvy bude teraz utlmená, pretože Jakub Žilka sa previnil seknutím a bol potrestaný dvoma minútami.

41:36
    Košičania budú hrať v oslabení. Kanadský útočník David Pacan dostal dve trestné minúty za hákovanie.

37:48
    Frederik Fekiač zatiahol ručnú brzdu, keď vo veľkej šanci fauloval jedného z košických hokejistov. Následne hrali hostia v šestici, vytvorili si tlak, ale nedokázali skórovať. Teraz budú mať k dispozícii dvojminútovú presilovku.

29:50
    V prostrednom dejstve Košice doplácajú na nedisciplinovanosť. Jakub Suja je ďalším hráčom, ktorý dostáva dvojminútový trest. Previnil sa držaním hokejky.

25:43
    Ďalšie vylúčenie košického hráča. Kapitán Ladislav Nagy inkasoval dve trestné minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou a od fanúšikov Detvy si vypočul viacero vulgárnych pokrikov.

22:03
    Ďalšie vylúčenie v košickom tábore. Jere Pulli si počínal nedovolene pri mantineli a rozhodcovia videli držanie. Detva si zahrá presilovku piatich proti trom.

20:31
    Prvé vylúčenie na košickej strane. Dávid Šoltés sa previnil nedovoleným bránením v hre a dostal dve trestné minúty.

12:24
    Druhé vylúčenie v detvianskom tábore. Obranca Martin Chovan podrazil Davida Pacana a dostal dve trestné minúty.

07:57
    Vylúčenie na strane Detvy. Domáci hokejisti nedokázali dobre vystriedať a hrali v šestici. Dvojminútový trest si odsedí Lukáš Novák.

Tomáš Lengyel

Branky a nahrávky: 12. Chovan (Žilka, Gachulinec), 18. Milý (Robinson, Gašpar) – 7. Nagy (Boltun, Kafka), 35. Pulli (Klíma, Suja), 40. Pacan (Bača)

HK Detva: A. Nagy (Larose) – Mar. Chovan, Kuklev, Gachulinec, Macejko, F. Fekiač, Sládok (C), Šimon, Vyskoč – Bartek, Ščurko, L. Novák – Milý, Gašpar, Robinson – Videlka, Mat. Chovan, Žilka – N. Ondris, Murček, Babynec.
    HC Košice: Habal (Lundström) – Pulli, Matejka, Kessel, Bača, Dudáš, Šedivý, Koch, Michalčin – L. Nagy (C), Boltun, Kafka – Koyš, Pacan, Šoltés – Jenčík, Suja, Hričina – Petráš, Vrábeľ, Klíma.

Rozhodčí: Jonák, Snášel – Orolín, Kacej