NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Carolina – Columbus 1:2 (po pr.) | Montreal – Chicago 1:3 (kon.)
Nashville – Philadelphia 6:5 (kon.) | Dallas – Detroit 4:2 (kon.) | Vegas – Arizona 5:2 (kon.)
Vancouver – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Vancouver Canucks
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Ottawa Senators
Středa 11.10.2017, 04:10 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Rogers Areně ve Vancouveru sledovalo 17 273 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (07:06:26)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Christián Jaroš 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:22

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Christopher Tanev (VAN) 1+0
    2. Alexandre Burrows (OTT) 4 střely
    3. Michael Del Zotto (VAN) čas na ledě 24:38

Dnešní utkání je tedy u konce a Ottawa slaví první vítězství v této sezóně. Po poněkud šťastné trefě Codyho Ceciho z páté minuty hosté vedli, nicméně velmi záhy vyrovnal Christopher Tanev a první třetina skončila remízou.

Následně se čekalo až do 35. minuty, kdy se prosadil Thomas Vanek, jenž svou první brankou v dresu Canucks poslal do vedení právě Kosatky. Ottawa se posléze dlouho nemohla dostat do pořádné šance, avšak Ryan Dzingel ve třetí část přeci jenom vyrovnal, čímž utkání poslal do prodloužení. V tom měl velkou šanci Bärtschi, ale jeho únik v poslední minutě Anderson vychytal.

Také v samostatných nájezdech byl Vancouver blízko, když až do třetí série vedl, nicméně poté se trefil Kyle Turris a dalším úspěšným střelcem byl až v páté sérii Mark Stone. Po dvou prohrách na nájezdy tak Senátoři díky této disciplíně vítězství. Naopak Vancouver se dostává na tři body za 1 výhru a 1 prohru.

Střely na bránu

VAN – 42
    OTT – 28

65:00 Mark STONE - 2:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
    Autorem vítězné branky je MARK STONE.

5. série
    1:2
    Je rozhodnuto! Mark Stone volil střelu k tyči a z mezikruží se trefil dokonale vedle Markströmova betonu.

5. série
    1:1
    Mezeru mezi betony Andersona teď nenašel Sam Gagner.

4. série
    1:1
    Tom Pyatt volil kličku do forhendu, nicméně na to si Markström počíhal.

4. série
    1:1
    Na bekhend si puk stáhl Brandon Sutter, jenž posléze minul bránu.

3. série
    1:1
    Kyle Turris musel dát a to také učinil. Prudká střela skončila pod břevnem!

3. série
    1:0
    Bo Horvat mohl rozhodnout, ale po přibrzdění trefil jen Andersona.

2. série
    1:0
    Alexandre Burrows si chtěl kotouč stáhnout na bekhend, ale Markström mu do kličky vložil hůl.

2. série
    1:0
    Také Thomas Vanek volil střelu, ale ani on neuspěl. Anderson zasáhl vyrážečkou.

1. série
    1:0
    Bobby Ryan hledal mezeru mezi Markströmovými betony, ale neuspěl.

1. série
    1:0
    K prvnímu nájezdu se rozjel Markus Granlund a jeho rychlý bekhend skončil za Andersonovými zády.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Další šance! Henrik Sedin oslovil bratra Daniela, nicméně ten z prvnío doteku nezakončil do prostoru brány.

64:31
    Téměř přes celé kluziště šel Bärtschi sám na Andersona. Zakončení mezi nohy si ale hostující brankář pohlídal.

63:59
    Jeden z hostů byl sám u vzdálenější tyče Markströmovy brány, ale svižná přihrávka šla několik centimetrů vedle.

63:37
    Až před Smithem se nyní otevřelo trochu prostoru. Z levé strany však hostující borec vypálil těsně vedle.

62:58
    A nyní zase na druhou stranu. Ryanova střela z pravého kruhu byla nepřesná, následně hosté dobrovolně vyjeli do středního pásma.

62:27
    V útočném pásmu je pro změnu Vancouver. Ani domácí ale nepředvádí nikterak aktivní souhru a spíše čekají na správný moment pro zakončení.

61:38
    Po poněkud uspávací kombinaci Ottawy se Hoffman pokusil vybruslit před bránu. Tam ale narazil na pozorného obránce.

60:57
    V prodloužení zatím útočí pouze Vancouver. Další střela už ale nemířila do prostoru brány.

60:28
    Hned v první minutě prodloužení přišla velká šance. Domácí se dostali do přečíslení, avšak Tanev trefil tyč

60:01

Ani třetí třetina nepřinesla žádné gólové hody a nakonec se dnes půjde do prodloužení. O jedinou trefu v poslední části řádné hrací doby se totiž postaral Ryan Dzingel, který zužitkoval výbornou přihrávku Bobbyho Ryana. V závěru sice domácí tlačili, avšak prodloužení už se vyhnout nedokázali. Pro Ottawu je to třetí prodloužení ve třech úvodních zápasech sezóny.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Jenže domácí teď trochu netakticky zahráli na zakázané uvolnění a ještě Ottawě dají šanci. Vhazovat se bude u Markströma.

59:42
    Kotouč je v obranném pásmu Vancouveru. Zdá se, že tam utkání také skončí.

58:54
    Hodně dlouhou přihrávku vytáhl Pageau, který se pokusil najít Burrowse. Tomu ke kotouči chyběly pouze centimetry.

58:30
    Až teď se hostům podařilo dostat hru do útočného pásma. Markström si s Borowieckého střelou poradil.

57:58
    Na Andersona teď lítá jedna střela za druhou. V závěru řádné hrací doby má Vancouver jednoznačně více ze hry.

57:29
    Henrik Sedin opět kombinoval se svým bratrem a ten následně hledal Vaneka. Střelec druhého gólu domácích tentokrát netrefil kotouč.

56:53
    Stále se ale domácí drží v útočném pásmu. Ottawa už by potřebovala posunout kotouč aspoň mezi modré čáry.

56:35
    Pomalu to začíná vypadat na třetí prodloužení Ottawy ve třetím zápase sezóny. Proti chtěl být jeden z domácích, nicméně ten pálil jen do Andersonoy hrudi.

55:40
    Ofsajd odpískán po nepřesnosti v kombinaci domácích. Přichází poslední komerční přestávka.

55:27
    Del Zotto nejprve udržel útočné pásmo a poté si sjel k vrcholu levého kruhu. Odtud však vystřelil pouze do gólmana.

54:26
    Díky rychlé souhře spoluhráčů z útoku se ke střele dostal Derick Brassard. Jeho tvrdé zakončení letělo do Markströmova betonu.

54:10
    Příliš velké rozvážnosti domácí obrany hodlal využít Mark Stone. Útočník Ottawy získal puk za bránou, ale u tyče se zakončením neuspěl. Proti byl Jacob Markström.

53:23
    Ke střele od modré čáry se tentokrát odhodlal Alexander Edler. Výsledkem byl nepovedený pokus který letěl jen k bočnímu mantinelu.

52:52
    Ottawa se po delší době držela v útočném pásmu. Nic víc kromě jedovaté střely zprava ale nevytěžila.

52:22
    Burmistrov jednoduše prošel do útočného pásma, avšak střelou z pravého kruhu našel jen chrániče prvního blokujícího soupeře.

50:47
    Dorsett si výborně najel před bránu, nicméně prudkou přihrávku z rohu kluziště trefit nedokázal.

50:06
    Přečíslení v poměru 4 na 3 teď zakončoval Derick Brassard. Hostující útočník nevymýšlel žádné přihrávky, ale střelou trefil jen brusle soupeře.

49:53

49:33
    Podruhé v oslabení hosté posílají kotouč až za bránu Jacoba Markströma.

48:59
    Po Bärtschiho zakončení z levé strany čelil Anderson dvěma dorážkám, ale pokusy z hranice brankoviště skončily na jeho levém betonu!

48:28
    Ani úvod této přesilové hry se Kosatkám vůbec nedaří. Ke kotouči se dostal Phaneuf, který jej poslal přes všechny čáry.

47:53
    Craig Anderson (OTT) podrazil Vaneka a jeho trest už míří odpykat Ryan Dzingel.

47:44
    Domácí opět převzali iniciativu. Zprava se až před Andersona natlačil Michael Del Zotto, nicméně v rozhodujícím momentu domácí obránce přišel o kotouč.

47:03
    A nyní pro změnu zasahoval Markström, jenž čelil nahození od modré čáry. Po jistém zákroku švédského gólmana přichází komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:43
    Vancouver se rychle nastěhoval do útočného pásma, ve kterém se snaží získat nějakou zajímavou střeleckou pozici. Zatím však bez úspěchu.
    45:09 Ryan DZINGEL - 2:2

45:09
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Vyrováno! Ben Hutton se za vlastním brankářem dostal pod tlak a nakonec ztratil kotouč. Ten se po mantinelu posunul k Bobymu Ryanovi, jenž se rozhlédl a dokonale přihrál na volného RYANA DZINGELA. Hostující mladík následně vypálil za záda přesunujícího se Markströma. Asistence: Bobby Ryan, Jean-Gabriel Pageau.

44:50
    Rychlá střela od modré čáry byla zablokována jedním z domácích obránců a následně se hosté provinil přihrávkou rukou.

44:39
    Hodně neurovnaná pasáž končí zakázaným uvolnění domácího týmu. Vhazovat se bude v blízkosti Jacoba Markströma.

43:32
    Snad poprvé v utkání zakončoval Zack Smith. Hostující forvard sáhl ke střele z vrcholu pravého kruhu, nicméně puk prolétl jen vedle vzdálenější tyče.

42:52
    Další zakončení domácích obstaral obránce Erik Gudbranson. Jho pokus však Andersonovi nezpůsobil moc velké problémy.

42:06
    Vancouver ve třetí třetině dosud nezaútočil, ale nyní byl blízko gólu. Bo Horvat měl proti sobě obránce a odhodlal se proto ke střele zápěstím. Tou trefil tyč Andersonovy brány!

41:42
    Pageau zkusil štěstí po obkroužení brány, nicméně Markström byl včas u druhé tyče a dokázal znemožnit potenciální dorážku.

41:32
    Až nyní musel zasahovat Jacob Markström, který si sáhl pro nepřesné nahození od modré čáry. Ottawa se nedostává do zajímavějších pozic.

40:59
    Ani další snaha hostujícího celku teď nepřinesla kýžený výsledek. Zatím to vypadá na defenzivně laděnou třetí část.

40:33
    Ottawa se pokusila o přechod do útočného pásma. Kombinace na modré čáře však výrazně zaskřípala.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:00.

Také druhá třetina zápasu je fuč a tentokrát už jsou spokojenější domácí. Ani jeden z týmů sice opět neměl výraznou převahu, avšak ve velmi opatrné třetině jsme se přeci jenom dočkali aspoň jedné branky. Tu ve 35. minutě vsítil Thomas Vanek, který využil clony před Andersonem a skóroval od modré čáry. Každopádně však týmy mají hodně prostoru pro zlepšení.

Střely na bránu po 2. třetině

VAN – 16
    OTT – 26

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52
    Z hodně velkého úhlu zakončoval Kyle Turris. Hostující útočník sice nemířil špatně, avšak domácí gólman byl dobře natlačen na přední tyči.

39:02
    V poslední minutě ještě mohla přijít šance Vancouveru. Do přihrávky v situaci dva na jednoho se však výborně položil Mark Borowiecki.

38:32
    Zdá se, že domácí si závěr druhé třetiny bez potíží pohlídají. Momentálně totiž kontrolují hru držením kotouče ve vlastním obranném pásmu.

37:49
    Po odpískání zakázaného uvolnění se ještě pošťuchovala dvojice Virtanen – Phaneuf, avšak v nic velkého tento konflikt nepřerostl. Chystá se buly po pravici Jacoba Markströma.

37:01
    Ani teď se hostům nedařilo. Kotouč byl na červené čáře jen mírně tečován a hokejisté Ottawy zamířili na střídačku.

35:55
    Znovu je hra přerušena. Hosté se od inkasované branky téměř vůbec nedostávají do útočné fáze.

35:34
    Ottawa se pokusila o rychlou odpověď, nicméně v útočném pásmu se příliš dlouho nezdržela. Další komerční přestávka.
    34:28 Thomas VANEK - 2:1

34:28
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Nyní už je tady třetí branka zápasu. Hned po buly šel kotouč na modrou čáru, od které Stecher trochu popojel a následně puk vrátil THOMASI VANEKOVI. Rakouský útočník využil toho, že Anderson téměř nic neviděl a střelou zápěstím skóroval k tyči. Asistence: Troy Stecher, Henrik Sedin.

34:10
    A teď byl pro změnu blízko Mike Hoffman. Hostující kanonýr pálil rovněž z kruhu a trefil tyč.

34:01
    Ve výborné pozici se zjevil Del Zotto. Jeho rychlá střela z levého kruhu skončila na Andersonovi.

33:21
    Vancouver sice dostal kotouč až za Andersona, ale následná kombinace už nevedla k ohrožení soupeřovy brány. Puk šel jen podél mantinelu až do středního pásma.

32:57
    Pouze ofsajd je nyní odpískán po pokusu o přechod do útočného pásma Ottawy. Doufejme, že se brzy dočkáme další branky, neboť takové utkání příliš nebaví.

32:17
    Utkání nadále pokračuje v nevýrazném průběhu. Týmy se v držení kotouče pravidelně střídají, ani jeden z celků nemá výrazně navrch a jen sporadicky přichází šance.

30:51
    Jednoduchý zákrok si připsal také Craig Anderson. Následuje komerční přestávka.

30:28

30:27
    Vteřinu před koncem přesilové hry Ottawy se na brankoviště tlačil Burrows, nicméně Markström puk po střele od modré čáry udržel v náruči.

29:53
    Ottawa se sice ve zkrácené přesilové hře rychle dostala do útočného pásma, ale před Markströmem zatím vůbec nic nevymyslela.

29:28

29:05
    Na druhé straně to podobným způsobem zkusil Turris, avšak jeho dělovka byla zastavena hned prvním blokujícím soupeřem.

28:40
    Tvrdou střelu Virtanena musel likvidovat Craig Anderson. Zkušený gólman si však se zakončením z pravého kruhu poradil.

28:28
    A teď navíc přichází dvě trestné minuty pro Svena Bärtschiho (VAN), jenž se dopustil sekání.

28:15
    Kromě předchozího zakončení je přesilová hra Vancouveru hodně nepovedená. Hosté kotouč v pohodě vyvezli do středního pásma.

27:33
    Hned po buly to svižnou střelou vyzkoušel Gagner, nicméně kotouč letěl přesně do náruče hostujícího brankáře.

27:28
    Podruhé v utkání jde Chris Wideman (OTT) na lavici hanby. Proti pravidlům se provinil tak, že podrazil Virtanena.

26:43
    Jeden z hráčů hrál vysokou holí. Hra je tedy přerušena a je čas na komerční přestávku.

26:27
    Stone šikovně kombinoval s Brassardem, který se pak zjevil v ideální pozici mezi kruhy. Proti vedení hostujícího celku byl opět Markström!

25:33
    Zakončení domácího obránce už vypadalo o poznání lépe. Razantní střela v dobré výšce totiž Andersonovi způsobila potíže a div, že se nikdo z domácích nedostal k dorážce.

24:53
    Ottawa se po chvíli dostala z obranného pásma, avšak poté jsme byli svědky pouze slabého nahození od modré čáry.

24:14
    Až nyní se hosté trochu delší dobu drželi u Markströma, který nakonec musel zneškodnit bleskové zakončení Pageaua. Švédský gólman si poradil na výbornou.

23:59
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Nějaký trvalejší tlak si však ani jeden z celků nevypracovává.

23:16
    Také na druhé straně byla k vidění zajímavá akce. Situaci tři na dva využila Ottawa k zakončení Dericka Brassarda, nicméně ten po příjezdu z druhé vlny vystřelil vysoko nad.

22:18
    Domácí šli rychle ve dvou na jednoho obránce, přesná přihrávka prošla na Dorsettovu hokejku, ale jeho zakončení z prvního doteku zastavil přesunující se Anderson.

21:42
    Nevýrazné nahození z levé strany si v pohodě pohlídal Markström. Následuje buly po levici domácího gólmana.

21:36
    Kotouč se ve středním pásmu dostal mimo hrací plochu. Vhazovat se tak pochopitelně bude v neutrální zóně.

20:42
    Začátek druhé třetiny je z obou stran poměrně opatrný. V útočném pásmu se sice nachází hokejisté Vancouveru, avšak jejich kombinace zatím nevede k zakončení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:03.

Úvodní perioda je tedy u konce a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Více ze hry sice měl domácí Vancouver, avšak byl to právě brankář Kosatek, kdo jako první inkasoval. V páté minutě totiž Markströmovi mezi betony se štěstím prošla střela Codyho Ceciho, čímž se do vedení dostali Senátoři. Netrvalo to ale dlouho a Christopher Tanev v čase 7:03 zařídil vyrovnání. Následně byly k vidění přesilové hry, ale ani jeden z celků už si nedokázal připravit výraznější šanci.

Střely na bránu po 1. třetině

VAN – 8
    OTT – 11

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47

19:38
    Kotouč je vyhozen přes všechny čáry. Toto oslabení už domácí celek zvládne.

18:50
    S využitím přesilové hry to nevypadá moc nadějně. Několik solidních přihrávek Ottawy jsme sice zaregistrovali, avšak pořádná střela stále nikde.

18:16
    Ne a ne se Senátoři dostat k povedenější souhře. Vancouver své oslabení zvládá na výbornou.

17:49
    Okamžitě po vhazování u Markströmovy brány je kotouč vystřelen přes všechny čáry.

17:39
    Ottawa zatím nemá moc prostoru na nějakou zajímavější kombinaci. Střelou z pravého kruhu to trochu z nouze zkusil Turris, ale Markström byl připraven.

17:02
    A znovu se domácí v pohodě osvobozují vyhozením kotouče z vlastního pásma.

16:34
    Po dvou slabých nahozeních z větší vzdálenosti je kotouč posunut mezi modré čáry.

16:13
    Ottawa se dostává do útočného pásma a rozjíždí přesilovkovou kombinaci. Uvidíme, zda se dočkáme nějaké výraznější šance.

15:47
    Moc dlouho se v plném poštu nehrálo. Derek Dorsett (VAN) totiž holí zasáhl tvář Ryana Dzingela. Dokonce z toho je trest na 2+2 minuty!

15:31

15:11

15:07
    Nepovedený přechod útočné modré čáry od Ottawy znamená ofsajd a komerční přestávku.

14:28
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím nepřináší nic moc zajímavého. Většinu času mají kotouč hosté, nicméně žádné zakončení se dosud nekonalo.

13:31
    Přesilová hra Vancouveru měla jepičí život. Domácí se ne a ne dostat ke kotouči a to vyústilo v sekání v podání Thomase Vaneka (VAN). Hodně přísné vyloučení Rakušan ohodnotil smíchem.

13:11
    Chris Wideman (OTT) sice naznačoval, že mu soupeř přidržel ruku, ale je to právě hostující obránce, kdo je vyloučen za držení.

12:53
    Ottawa vyvezla kotouč z vlastního obranného pásma, jenže dál než k červené čáře se nedostala. Nutno říci, že se hosté především potřebují srovnat po oslabení.

12:36

11:42
    Eriksson šikovnou zadovkou oslovil Vaneka. Ten sice zakončoval mimo bránu, ale kotouč se pak odrazil před Horvat a dvougólový střelec z prvního utkání Canucks už Andersona zaměstnal.

11:25
    Až teď se Vancouver prodral přes útočnou modrou čáru. Následovala Gagnerova střela z pravého kruhu, která mířila přesně do lapačky Craiga Andersona.

11:03
    Dvakrát se domácí pokusili usadit v útočném pásmu, nicméně ani jednou neuspěli. Hraje se tedy pouze v neutrální zóně.

10:40
    Komerční přestávka je minulostí a Vancouver může zahájit svou první přesilovou hru v zápase. Jenže hned po buly šel kotouč až za plexisklo.

10:36
    Teď již na trestnou lavici míří Derick Brassard (OTT), který se při napadání Huttona dopustil sekání.

10:23
    Jeden z hostů se provinil faulem. Již několik desítek vteřin tak Vancouver hraje ve výhodě.

09:46
    Znovu se Ottawa dostala do kombinace v útočném pásmu. Hoffman jemně usměrnil nahození ze strany, avšak kotouč letěl mimo tři tyče.

08:56
    V blízkosti Andersona se však domácí moc dlouho neudrželi a naopak se brzy museli soustředit na obranu. Nahození od modré čáry ale Markström v pohodě vyrazil.

08:03
    Nyní už zpět ke hře. Vancouver se nadále častěji dostává do útočného pásma. Další zakončení zatím nepřišlo, avšak útěchou může být aspoň vhazování po levici Andersona.

07:38
    Domácí organizace se v dalším přerušení vytáhla s pěkným vzpomínkovým videem pro Alexandra Burrowse, který ve Vancouveru strávil jedenáct let a dnes se do Rogers Areny vrátil poprvé od loňského přestupu do Ottawy.
    07:03 Christopher TANEV - 1:1

07:03
    Nyní už se Kosatky dostaly do dobrého tlaku a je vyrovnáno. Po přihrávce od svého dvojčete se Henrik Sedin zjevil u brankoviště, odkud oslovil obránce CHRISTOPHERA TANEVA. Domácí bek využil trochy prostoru a svižnou střelu poslal přesně mezi Andersonovy betony. Asistence: Henrik Sedin, Daniel Sedin.

06:19
    Domácí hokejisté by rádi brzy odpověděli, nicméně zatím nenacházejí cestu k pořádným střeleckým pozicím.

05:48
    Další obrovská šance Ottawy. Domácí obránce ztratil puk před Markströmem, avšak ten se posléze vyznamenal, když parádně zneškodnil Burrowsovo zakončení do odkryté části brány.
    04:08 Cody CECI - 0:1

04:08
    Hosté jdou zničehonic do vedení. Kotouč se dostal na pravou stranu útočného pásma, kde byl připravený CODY CECI. Obránce Ottawy nevymýšlel nic světoborného, rychle puk nahodil na Markströma a tomu se kotouč mez betony prošoural až za brankovou čáru. Asistence: Kyle Turris, Zack Smith.

03:53
    Kyle Turis měl před sebou dostatek prostoru, ale postrádal rychlost a několik metrů před Markströmem byl v pohodě odstaven obráncem domácího celku.

03:27
    Ofenzivní choutky domácích jsou na chvíli zastaveny. Odpískána byla přihrávka rukou a proto se bude vhazovat v neutrální zóně.

02:43
    Na začátku zápasu má Vancouver více ze hry a častěji se tlačí do útoku. Nyní to byl Hutton, kdo zkusil štěstí nahozením od modré čáry, ale trefil jen gólmanovu vyrážečku.

01:55
    S dalším zakončením přispěchal Christopher Tanev, avšak ani jeho střela od modré čáry nešla mezi tři tyče. V úvodu je k vidění poměrně dost nepřesných pokusů.

01:06
    Rychlé přečíslení tří na jednoho bylo zakončení tvrdou střelou z levého kruhu. Anderson se ale za kotoučem pouze ohlédl.

00:54
    Turris se po šikovné stahovačce dostal před Markströma, nicméně zakončit svou individuální akci nedokázal.

00:27
    Záhy po prvním vhazování se Vancouver vydal do útočného pásma. Za bránou Craiga Andersona však akce domácího celku skončila nepřesnou přihrávkou.

00:01

Po kanadské státní hymně je vše připraveno k úvodnímu buly zápasu. Zápasu, který bude v NHL premiérový pro slovenského obránce Ottawy, Christiána Jaroše!

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler (A), Ch. Tanev, Del Zotto, Gudbranson, B. Hutton, Stecher – Bärtschi, Horvat, Eriksson – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Vanek – Gagner, Burmistrov, Virtanen – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Phaneuf (A), Ceci, Ch. Wideman, Claesson, Borowiecki, Chabot, Jaroš – B. Ryan, Brassard (A), Mark Stone – Z. Smith (A), Turris, Dzingel – Hoffman, Pageau, Pyatt – N. Thompson, Burrows.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Kendrick Nicholson – Brandon Gawryletz, Vaughan Rody.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

OTTAWA SENATORS

Účastník loňského finále Východní konference se zatím ne a ne dostat do správného rytmu. Ottawa nejprve zpackala závěr přípravy, kdy schytala tři debakly v řadě a zrovna ideálně nevstoupila ani do nové sezóny. V zápase s Washingtonem sice Ottawa vedla i o dvě branky, ale nakonec padla po nájezdech. Stejný výsledek měl druhý duel, který Sens odehráli s Detroitem. Proti tomu však musela před koncem rychle reagovat na Frkovu branku a za bod může být ráda.

VANCOUVER CANUCKS

Domácí hokejisté se do nového ročníku NHL zapojili jako poslední, ale vstoupili do něj opravdu výborně. Favorizovaný Edmonton sice Kosatky přestřílel, ale cestu za záda Jacoba Markströma hledal jen ztěžka a naopak nedokázal zastavit Bo Horvata. Domácí mladík zaznamenal dvě trefy a velkou měrou se postaral o vítězný vstup do nové sezóny. K vítězství 3:2 Vancouveru stačilo 26 střel mířících do prostoru Talbotovy a později Brossoitovy brány.

8.10.2017 Vancouver – Edmonton 3:2
    1.10.2017 Vancouver – Edmonton 3:2
    29.9.2017 Vancouver – Calgary 3:1
    23.9.2017 Vancouver – Los Angeles 3:4 sn.
    23.9.2017 Edmonton – Vancouver 5:3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 8. Ch. Tanev (H. Sedin, D. Sedin), 35. Vanek (Stecher, H. Sedin) – 5. Ceci (Turris, Z. Smith), 46. Dzingel (B. Ryan, Pageau), rozh. náj. Mark Stone