Dijon – PSG 1:2 (kon.) | Caen – Angers 0:2 (kon.) | Guingamp – Rennes 2:0 (kon.)
Lille – Troyes 2:2 (kon.) | Saint-Étienne – Méty 3:1 (kon.) | Toulouse – Amiens 1:0 (kon.)
Lille OSC
2:2 (1:1)
ESTAC Troyes
Sobota 14.10.2017, 20:00 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 9. kolo

Zápas začal velmi zostra. Již ve čtvrté minutě zápasu poslal Troyes do vedení kapitán týmu Stéphane Darbion. Lille ale dokázalo rychle srovnat, když se ve třinácté minutě prosadil Luiz Araújo. Od té doby ale tempo hry výrazně klesalo. Až s koncovkou zápasu se začalo znovu zvedat. Hru rozproudil gól, kterým poslal Lille do vedení Mendes, který pálil skvěle zpoza pokutového území k pravé tyči. Domácí ale nezvládli závěru. Ibrahim Amadou fauloval v šestnáctce a ve třetí minutě nastavení vyrovnal z pokutového kopu Adama Niane. Lille bylo blízko druhé výhře v sezoně, ale nakonec bere do tabulky jen bod. (21:56:33)

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:7. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 15:12.

90+3
    90+3. Adama NIANE - 2:2

90+3
    Troyes právě vstřelilo branku!
    Ve třetí minutě nastavení je srovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil ADAMA NIANE. Útočník z Mali nic nevymýšlel, tvrdě se opřel do balonu a střelou k levé tyči srovnává stav v úplném závěru zápasu na 2:2.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
    90+1. Červená karta

90+1
    Pokutový kop pro Troyes! Ié navíc dostává za faul v pokutovém území červenou kartu.

90
    Zkušeně to nyní udělal Edgar Ié. S napadajícím útočníkem si pohrál, skvěle ho obešel a poté mohl snadno rozehrát na nabíhajícího El Ghaziho.

89
    Ani Araújo už nemá tolik síly. Střelec první branky měl jasně míč u kopačky, poté se ale poroučel k zemi po nepříjemném podklouznutí.

88
    Troyes se přece jenom dostává k závěrečnému tlaku. Po kombinaci ve středu hřiště přišla přihrávka na levý kraj, kde však v souboji ztratil balon Grandsir.

87
    Faulem si pomohl na středové lajně Ponce a hosté se mohou dostat po dlouhé době na útočnou polovinu. A nebyli daleko ani od ohrožení branky. Niane však v dobré pozici volil místo střely přihrávku.

86
    Hostující obrana začíná riskovat. Nyní ještě dokázal poslední bránící hráč Oswaldo Vizcarrondo zablokovat unikajícího Pépého.

85
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Thiago Maia.

84
    Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Stéphane Darbion, přichází Chaouki Ben Saada.

83
    Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. Zdá se, že už Troyes nemá sílu na to, aby ještě dokázalo zdramatizovat konec utkání.

82
    Troyes se nemůže vymanit z tlaku. Nyní se dostal do dobré střelecké pozice na levém kraji Araújo, ale brazilský útočník dvou druhou dnešní trefu nepřidal.

81
    Boj o balon u středového kruhu zvládl nejlépe domácí Ponce. Střídající fotbalista ukázal, že má nejvíce sil a získal tak pro Lille balon.

80
    Pépé bojoval v pokutovém území proti dvěma soupeřům. Nevedl si vůbec zle, podržel balon, ale poté už nepřidal potřebnou přihrávku na nabíhajícího Araúja.

Vít Schück

Branky: 13. Araújo (El Ghazi), 76. Mendes (Pépé) – 4. Darbion (Pelé), 90+3. Niane (pen.)

Karty:   67. Pépé (LIL) – 51. Dingomé (TRY), 70. Ch. Traoré (TRY)   90+1. Edgar Ié (LIL)

Lille OSC: Maignan – Edgar Ié, Amadou (C), Alonso Mujica – Bissouma, Mendes (85. Maia), Benzia (71. Ponce), Ballo-Touré – El Ghazi, Pépé, Araújo.
    Náhradníci: Kouakou – Mendyl, Soumaré, Maia, Pollet, Ponce, Faraj.

ESTAC Troyes: Samassa – Cordoval, Vizcarrondo, Hérelle, Ch. Traoré – Khaoui (77. Grandsir), Bellugou, Dingomé – Pelé (65. Confais), Niane, Darbion (C) (84. Ben Saada).
    Náhradníci: Zelazny – Ben Saada, Confais, Deplagne, Giraudon, Grandsir, Suk Hjun-Čun.

Rozhodčí: Ben El Hadj – Grosbost, Viala