Vítkovice – Liberec 10:9 (kon.) | Znojmo – Střešovice 2:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Česká Lípa 7:4 (kon.)
Předvýběr.CZ Florbal MB
7:4 (4:3, 2:0, 1:1)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Sobota 14.10.2017, 19:00 • MSH Mladá Boleslav • Livesport Superliga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den u sledování české Tipsport Superligy! V dnešním osmém kole se představí domácí Technology Florbal Mladá Boleslav,která přivítá outsidera z České Lípy. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Mladá Boleslav se momentálně nachází na třetím místě čtrnáctičlenné tabulky. Na svém kontě mají za šest utkání 16 bodů za pět výher a jednu prohru v prodloužení. Na první Vítkovice ztrácí tři body, nicméně lídr tabulky má o zápas víc. Skóre mají kladné 42:28. Z posledních pěti utkání si připsali třináct bodů za čtyři výhry a jednu prohru v prodloužení, tu zaznamenali v posledním utkání proti Tatranu Střešovice, s kterým prohráli 4:5. Nejproduktivnější hráč domácích je s čtrnácti body Jiří Curney.

Česká Lípa se ve své nováčkovské sezóně nachází na devátém místě. Na svém kontě mají 8 bodů za sedm utkání, skóre mají záporné 33:41. Na osmé postupové místo neztrácejí nic, pouze mají horší skóre, než Tatran Střešovice. Na jedenácté místo, kde leží FBC Ostrava, mají náskok dvou bodů. Z posledních pěti utkání dokázali vytěžit pět bodů za dvě výhry v prodloužení a za jednu prohru v prodloužení. Nejproduktivnější hráč hostů je s deseti body Štěpán Slaný.

Posledních pět vzájemných utkání:
    26.11.15 Česká Lípa-Mladá Boleslav 5 : 7
    31.10.12 Česká Lípa-Mladá Boleslav 5 : 7

Technology Florbal MB: Rytych (Bauer) – Novák, Kološ, Řehoř, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Ta. Chroust, To. Chroust, Bína – Rožnovják, Pluhař, Gruber – Curney, Tomašík, Krajcigr – Natov.

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (Dvořák) – Vnuk, Dzierža, Kadlec, Slaný, Legner, Vlček – Mlejnek, Böhme, Novák – Spilka, Vondráček, Hřebřina – Karel, Jansa, Pastor – Kněžour, Jirsa, Štěrba.

Rozhodčí: František Pangerl a Jiří Šedivý.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí florbalisty.

00:16
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Domácí ultra favorit potvrzuje svou roli a ihned se prosazuje zásluhou krásné přihrávky Kološe, který nezištně přihrál na JANA NATOVA, který potvrdil roli střeleckého zabijáka.

00:47
    O další nebezpečnou střelu se postaral Milan Tomašík, nicméně jeho pokus je dobře blokovaný.

1:40
    Jakub Bína dobrým obranným zákrokem odebral míček rozběhnutému Eklovi, který se dnes postavil proti svému bývalému týmu.

2:32
    Krajcigerův pokus ze vzduchu končí v boční síťce.

3:06
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Obrovskou chybu předvedl hostující obránce Vnuk, který přihrál jen na domácího JIŘÍHO CURNEYHO, který neměl problém překonat brankáře Dvořáka.

3:59
    Pluhař z osy hřiště přihrál na Natova, jenže ten nedokázal trefit bránu České Lípy.

4:11
    V mladoboleslavské hale probíhá dobrá kulisa a domácí fanoušci se zatím baví florbalem.

4:53
    Kološ úspěšně zablokoval střelu hráče z České Lípy, konkrétně Nováka.

5:40
    Milan Tomašík dostal před brankou přihrávku od Curneyho, ale brankář Dvořák je pozorný.

5:56
    Česká Lípa právě vstřelila branku! Jakub Jirsa parádně přihrál JAROMÍRU EKLOVI, který se prosazuje proti svým bývalým spoluhráčům a snižuje stav utkání na 2:1.

6:47
    Hraje se na polovině hřiště, kde domácí celek bez starostí kombinuje.

7:41
    Řehoř s Tomašíkem postupně obléhají hostující obranu.

8:02
    Česká Lípa právě vstřelila branku! Tentokrát se hostující duo prohodilo a Jaromír Ekl přihrál na JAKUBA JIRSU, který vyrovnává stav tohoto útočného utkání.

8:55
    Bauer podržel svůj celek dobrým zákrokem po střele Legnera.

9:42
    Technologové drtí svého soupeře v držení míčku, jenže to se dalo čekat a a hosté jsou na to připraveni.

10:32
    O další střelu se pro změnu postaral hostující Pastor, jenže jeh orána končí mimo bránu díky dobré cloně domácí obrany.

11:21
    Novák se pokusil o střelu příklepem, nicméně vůbec netrefuje zařízení.

11:45
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Tomáš Chroust perfektně nalezl JAKUBA BÍNU, který krásnou střelou překonává Dvořáka, který potřetí v utkání tahá míček ze své síťky.

12:59
    Domácí opět drží míček, ke střele se odhodlal Pluhař, jenže jeho skrytá střela končí na hrudi Dvořáka.

13:54
    Další Dvořákův zákrok po dobrém pokusu Milana Tomašíka, který se po dlouhých letech vrátil zpět do české Superligy.

14:40
    Vicemistr kombinuje na své útočné polovině a snaží se najít další recept na obranu letošního nováčka Tipsport Superligy.

15:08
    Dvořák si připisuje další úspěšný zákrok, domácí jsou nadále dominantní v držení balónku.

16:37
    Česká Lípa se po dlouhé době dostává k míčku a snaží se ho co nejvíce užít.

17:40
    Florbalistům Mladé Boleslavi se to ale nelíbí a snaží se získat míček vysokým napadáním.

18:21
    Bína krásně uvolnil Tadeáše Chrousta, jenže ten nedokázal propálit dobře chytajícího Dvořáka.

18:33
    Česká Lípa právě vstřelila branku! Legner parádně našel JANA SPILKU, který s velkým štěstím propasíroval míček za záda Bauera.

19:32
    Krajcigr zahnal Ekla až za vlastní branku, kde ho ale fauloval, a míček tak nezískal.

19:59
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Josef Pluhař přihrál na JANA NATOVA, který v poslední sekundě první třetiny posílá domácí celek do vedení 4:3!

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme velice útočnou první třetinu, ve které padlo sedm gólů a skóre vyznívá lépe pro domácí, konkrétně 4:3. Domácí jsou sice jednoznačně lepší ve hře na míčku, jenže outsider chodí do rychlých brejků, které zatím stoprocentně využívá a má stále šanci na bodový zisk z tohoto utkání.

20:01

20:01
    I podruhé byl v úvodním buly úspěšný Pluhař.

20:58
    Technologové kontrolují míček přesnými přihrávkami kolem své poloviny hřiště.

21:38
    Curney se dostal k vražedné střele. Dvořák měl štěstí v tom, že tato dělovka netrefila bránu.

22:25
    Bauer měl obrovské problémy se střelou Ekla, ale míček nakonec lapil. Tento bývalý mladoboleslavský hráč je při chuti.

23:50
    Kološ s Krzyžankem uklidňují hru a pomalu střídají.

24:32
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Parádní kombinace domácích florbalistů! Tomašík přihrál na Tadeáše Chrousta, který vyzval ke střele JIŘÍHO CURNEYHO, který s povděkem střílí branku na 5:3.

24:54
    Gruber mířil mezi nohy Dvořáka, jenže ten stihl cvaknout své kolena.

25:27
    Hra je přerušena, neboť na zem se zhroutil Petr Krzyžanek.

25:28
    Pokračuje se ve hře, jenže domácí bek se drží za koleno a nevypadá to s ním moc dobře.

26:44
    Lípa se snaží dostat zpět do zápasu, ale domácí tentokrát brání velice dobře.

27:29
    Bauer vyráží nohou Karlův bekhend.

28:00
    Natovův granát netrefil jen o pár centimetrů zadní tyčku svatyně Dvořáka.

29:26
    Hra se přiostřuje. Souboje jsou vyhrocené.

29:50
    Řehořovu dobrou střelu vyráží Dvořák maskou.

30:28
    Fatální hrubku Legnera řeší skvělým zákrokem Dvořák.

31:18
    Zmatky v hostující obraně zatím úspěšně hasí fantasticky lapající Dvořák.

32:22
    Ekl zablokoval střelu Bíny a vyrazil dopředu. Svého spoluhráče však nenašel a hrají opět domácí.

33:35
    Natov při napadání lehce sekl Legnera – míček pro Lípu.

35:47
    Pluhař rozvážně manévruje s míčkem a hledá skulinky v obraně České Lípy.

36:17
    Zranění Krzyžanka posadilo na lavičku mladíka Zakonova a trenér Pazdera točí pouze dvě obranné dvojice.

38:41
    Po Pluhařově sklouznutí se do brejku řítili Ekl a Jansa. Druhý jmenovaný zakončil nepřesně.

39:25
    Natov se výborně vrátil a znemožnil Spilkovi vystřelit.

39:50
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Curney přihrál na TADEÁŠE CHROUSTA, který se perfektně zorientoval a posílá míček za bezmocného Dvořáka. Domácí opět střílejí branku na závěr třetiny.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme druhou třetinu, ve které padly dva góly a oba na straně domácího celku, když se v 25.minutě prosadil Curney a v 40.minutě Tadeáš Chroust. Domácí favorit tedy vede 6:3 a míří za dalšími třemi body do tabulky.

40:01

40:01
    I poslední buly dokázal vyhrát domácí centr Pluhař.

41:07
    Pluhař skončil opět na zemi. Zřejmě nezvolil adekvátní obuv odpovídající povrchu haly.

41:28
    Mlejnek se pokusil o střelu, jenže ta byla pro Bauera lahůdkou.

42:11
    Novák se pokusil o střelu tahem ,jenže Kadlec ji skvěle zablokoval.

43:16
    Natov se pokusil vstřelit hattrick, jenže nedokázal trefit bránu Dvořáka.

43:45
    Ani Řehoř nebyl tak dobrý, aby usměrnil svoji dělovku do brány Dvořáka.

44:50
    Gruber se dobře vrátil do obrany a vybojoval míček u mantinelu.

45:43
    Štěrba nebyl dostatečně rychlý, a tak ho domácí Novák bez problémů odstavil od balonku.

46:24
    Pluhař napálil míček pouze do připraveného Dvořáka.

47:01
    Vyloučení v týmu Technology Florbal MB (Tadeáš Chroust – 2 minuty, Bránění ve hře).

48:28
    Mlejnkovu střelu vyráží Bauer mimo nebezpečný prostor, poté míček kontrolují domácí obránci, konkrétně Kološ.

49:01

49:54
    Míček na florbalkách domácích hráčů, zatím bez střely.

50:17
    Česká Lípa právě vstřelila branku! Opět vražedný tandem hostujícího družstva! JIrsa našel přesně před brankou JAROMÍRA EKLA, který střílí svoji druhou branku v dnešním utkání.

51:17
    Novák uskutečnil parádní blok po střele Štěpána Slaného a tak Bauer byl bez práce.

51:54
    Řehoř střelou bez přípravy neohrožuje svatyni hostující brány.

52:28
    Timeout Technology Mladá Boleslav.

52:56
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Josef Pluhař parádně našel RADKA KRAJCIGRA, který neměl problém usměrnit míček do prázdné brány.

54:21
    Jirsovi odskočil míček od hokejky a Bínu mu ho vzal.

55:36
    Kadlec svou střelou nedokázal trefit přesně.

56:30
    Kološ skvěle položil hůl na zem a zachytil krosovou přihrávku na volného hostujícího střelce.

57:51
    Bína zklidnil poskakující balonek a uklidnil situaci na obranné půlce Boleslavi.

58:59
    Česká Lípa se ještě pokusí něco vymyslet na závěrečnou minutu.

58:59
    Timeout FBC 4CLEAN Česká Lípa.

59:34
    Boleslav na míčku a už to pro ní vypadá dobře.

Sledovali jsme utkání mezi Technology Mladá Boleslav, která porazila Českou Lípu 7:4. Nebyl to sice takový válec jak se dal čekal, ale i tak si domácí zastříleli. Natov a Curney se trefili dvakrát, stejně jako hostující Ekl, který hrál proti svému bývalému klubu. Mladá Boleslav zůstává na třetím místě, Česká Lípa také zůstává na devátém místě. (20:53:31)

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 1. Natov (Kološ), 4. Curney, 12. Bína (To. Chroust), 20. Natov (Pluhař), 25. Curney (Ta. Chroust), 40. Ta. Chroust (Curney), 53. Krajcigr (Pluhař) – 6. Ekl (Jirsa), 9. Jirsa (Ekl), 19. Spilka (Legner), 51. Ekl (Jirsa)

Předvýběr.CZ Florbal MB: Bauer (Rytych) – Novák, Kološ, Řehoř, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Ta. Chroust, To. Chroust, Bína – Rožnovják, Pluhař, Gruber – Curney, Tomašík, Krajcigr – Natov.
    FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Ponomarev) – Vnuk, Dzierža, Kadlec, Slaný, Legner, Vlček – Mlejnek, Böhme, Novák – Spilka, Vondráček, Hřebřina – Karel, Jansa, Pastor – Kněžour, Jirsa, Štěrba – Ekl.

Rozhodčí: František Pangerl a Jiří Šedivý