NY Rangers – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Nashville 0:1 (kon.) | Boston – Vancouver 6:3 (kon.)
Columbus – Tampa 0:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 4:5 (po pr.) | Chicago – Edmonton 1:2 (po pr.)
Calgary – Carolina 1:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 3:4 (kon.) | Arizona – Dallas 4:5 (kon.)
Ottawa Senators
4:5 (1:2, 3:0, 0:2 - 0:1)
New Jersey Devils
Pátek 20.10.2017, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Česká stopa v utkání

Pavel Zacha (NJD) 0+0, 3 střely, TOI 13:41 (04:50:15)

Hvězdy utkání

1. John Moore (NJD) 1+1
    2. Nico Hischier (NJD) 2+1
    3. Erik Karlsson (OTT) 0+3

Statistiky: Střely na bránu: 33-46; Zablokované střely: 9-11; Vhazování: 61%-39%; Hity: 31-30; Přesilové hry: 2/6-0/4; Tresné minuty: 10-14.

New Jersey zůstává po dramatickém vývoji utkání na ledě Ottawy venku nadále stoprocentní. Vše odstartoval Nico Hischier, který se během úvodních pěti minut po premiérově trefě v NHL a bleskovém vyrovnání Kylea Turrise v přesilové hře prosadil dvakrát. Devils vstupovali do prostřední části duelu s vedením, jenže po úvodním tlaku zcela propadli a Senators třemi góly zápas otočili na svou stranu. Síť za Corym Schneiderem postupně rozvlnili Derick Brassard, svým 200. gólem v NHL Alexandre Burrows a Tom Pyatt. Do třetí třetiny nastoupil vinou zranění místo Coryho Schneidera náhradní brankář Keith Kinkaid, který udržel čisté konto, a Devils zásluhou Kylea Palmieriho a Marcuse Johanssona dotáhli zápas do prodloužení, které po minutě a 20 sekundách ukončil John Moore. Konečný výsledek. Ottawa Senators 4 New Jersey Devils 5 po prodl.

61:20
    Dnešní utkání sledovalo 13364 diváků.
    61:20 John MOORE - 4:5

61:20
    Devils právě vstřelili branku!
    Taylor Hall krátkou přihrávkou v obranném pásmu našel rozjetého JOHNA MOOREA, který využil dobré rychlosti, zavezl puk do útočné třetiny a v pravém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která se od pravého betonu Craiga Andersona odrazila ke vzdálenější levé tyči! Devils vítězí po prodloužení na ledě Sens 5:4! Asistence: Taylor Hall a Nico Hischier.

60:35
    Kyle Palmieri na levé straně zavezl puk do kruhu pro vhazování a z úhlu napřáhl ke střele, která zamířila nad.

60:01

Střídající Keith Kinkaid po druhé přestávce udržel čisté konto a jeho spoluhráči dokázali smazat dvoubrankové manko, které nabrali ve druhé třetině, během které inkasovali tři góly a přišli o slibně rozehraný zápas. Zásluhou Kylea Palmieriho a Marcuse Johanssona ale dotáhli utkání do prodloužení. Skóre po třetí třetině. Ottawa Senators 4 New Jersey Devils 4.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

59:48
    Keith Kinkaid zastavil sraženou ránu Senators z mezikruží a Damon Severson zamířil na ošetřovnu.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 3. Turris (E. Karlsson, Z. Smith), 26. Brassard (B. Ryan, E. Karlsson), 28. Burrows (E. Karlsson, Hoffman), 36. Pyatt (Pageau) – 3. Hischier (Stafford, Hall), 5. Hischier (Hall, J. Moore), 45. Palmieri (Hall), 56. Ma. Johansson (Palmieri), 62. J. Moore (Hall, Hischier)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Oduya, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman – Z. Smith, Turris (A), Dzingel – B. Ryan, Brassard, Mark Stone – Hoffman, Pageau, Pyatt – N. Thompson, Brown, Burrows. Hlavní trenér: Guy Boucher.
    New Jersey Devils: Schneider (41. Kinkaid) – A. Greene (C), Severson, J. Moore, Santini, Butcher, Prout – Hall (A), Hischier, Stafford – Ma. Johansson, Henrique (A), Palmieri – Bratt, Zacha, Gibbons – Wood, Coleman, Noesen. Hlavní trenér: John Hynes.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Ghislain Hebert. Čároví: Greg Devorski, Ryan Galloway

Diváci: 13364