NY Rangers – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Nashville 0:1 (kon.) | Boston – Vancouver 6:3 (kon.)
Columbus – Tampa 0:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 4:5 (po pr.) | Chicago – Edmonton 1:2 (po pr.)
Calgary – Carolina 1:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 3:4 (kon.) | Arizona – Dallas 4:5 (kon.)
Calgary Flames
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 20.10.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji příjemné páteční ráno. (05:43:40)

Ztráty: 13:4

Carolina nakonec své vítězství uhájila a podruhé po sobě vítězí na ledě Calgary. Povedlo se jí to už v minulé sezoně. Po bezbrankové první třetině se Carolina dostala jako prví do vedení ve 25. minutě. Na začátku třetí periody pak svůj náskok zvýšila. Pak mohla jít i dovedení 3:0, ale Smith předvedl skvělý zákrok a dal tím ještě šanci svého týmu zabojovat o body. Snížit se povedenou střelou povedlo Monahanovi, ale na vyrovnání už pak Calgary síly nenašlo. Jaromír Jágr dnes nastupoval v první formaci. Měl několik šancí a připsal si asistenci na jediný gól Flames.

59:53
    Oddechový čas skončil, posledních 7,1 sekundy mají domácí na vyrovnání.

59:53
    Hektický úsek hry se nakonec Darlingovi podařilo stopnout, poté, co chytil střelu Monahana.

59:33
    Domácí dál svírají Carolinu v kleštích. Jedna střela za druhou.

59:16
    Giordanova střela přes mnoho těl před Darlingem na branku neprošla.

58:30
    Domácí už to zkouší bez brankáře. Smith je na střídačce.

58:27
    Smith podržel svůj tým a dal mu naději na vyrovnání kdy chytil dělovku Slavina.

57:55
    Calgary se opět nastěhovalo do útočného s jediným cílem – vyrovnat.
    56:32 Sean MONAHAN - 1:2

56:32
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Calgary se přeci jen dočkalo snížení na 1:2 Gaudreaovi možná spíše utekl puk, než že by se jednalo o přihrávku. Každopádně se ke kotouči dostal na levém kruhu SEAN MONAHAN a prudkou střelou propálil Darlinga. Asistence: Johnny Gaudreau, Jaromír Jágr.

56:05
    Johnny Gaudreau se rozhodl vylepšit situaci ještě přihrávkou na Jágra. Ten byl ale obsazený.

55:49
    Zakázané uvolnění Calgary vrací hru před Mika Smitha.

55:26
    Giordanova střela z levé strany od modré čáry minula branku Scotta Darlinga.

54:40
    Calgary v posledních minutích trochu přidalo na tempu a snaží se co nejrychleji přidat kontaktní gól.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 57. Monahan (J. Gaudreau, Jágr) – 25. Skinner (B. McGinn, D. Ryan), 42. Williams (Skinner, Hanifin)

Calgary Flames: M. Smith (Gillies) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Bartkowski – Jágr, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Ferland, S. Bennett, Versteeg – Brouwer (A), Stajan, T. Glass.
    Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Pesce, Slavin, Hanifin, Faulk (C), T. van Riemsdyk, H. Fleury – Williams, J. Staal (A), T. Teräväinen – E. Lindholm, V. Rask, Aho – B. McGinn, D. Ryan, Skinner – Jooris (A), Krüger, Nordström.

Rozhodčí: Steve Kozari, Pierre Lambert – Mark Wheler, Trent Knorr