Chomutov – HC Litvínov 6:1 (kon.) | Č. Budějovice – Žďár n/S 7:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 2:6 (kon.)
Kometa Brno – Warriors Brno 7:1 (kon.)
HC Kometa Brno
7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
HCM Warriors Brno
Úterý 24.10.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Extraliga staršího dorostu • Skupina D

Konec zápasu. (20:00:46)

59:37
    Po tvrdé střelu Hubáčka spadla Holatovi helma. Hra je přerušena.

59:02
    Domácí jsou v útočném pásmu a mají chuť vstřelit ještě jednu branku.

58:43
    Holata zachytil svižnou střelu od modré.

58:22
    Mudrych se po střetu u mantinelu těžce zvedá z ledu, ale na lavičku odjíždí sám.

57:51
    Kavický nahrál před branku Cahovi, který střílel z první, ale Slavík předvedl skvělý zákrok.

57:06
    Holata teď přikryl puk lapačkou a přerušuje hru.

56:51
    Ačkoliv je o vítězi pravděpodobně jasno, Kometa nevypouští ani jeden souboj a hraje stále aktivně.

56:13
    Kometa právě vstřelila branku!
    VOJTĚCH KADLIC dostal přihrávku od Minárika do středního pásma, ujel obraně hostů a ocitl se sám před Slavíkem, kterého překonal svižnou střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Minárik

55:18
    Slavík nebezpečně rozehrával, ale povedlo se a hosté jdou do útoku.

54:32
    Střelu z mezikruží si Slavík pohlídal.

54:17
    Popelka přišel v rohu o touš, ale Kometa jej rychle získala zpět.

53:45

53:05
    Coufal nebezpečně pálil, Holata vyrazil.

52:34
    Holata přikryl nahození a zastavuje hru.

52:00
    Domácí ihned po buly vyhazují.

51:47
    Jan Sedláček (KOM) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

50:56
    Hosté vyhazují a střídají, ale sudí píská icing.

50:30
    Kometa má opět tlak a žene se za další brankou.

49:27
    Obránce Warriors zblokoval střelu a puk odletěl mimo hrací plochu.

49:11
    Přechod domácích do útočné třetiny přerušil ofsajd.

48:34
    Brankář Komety vyrazil kotouč až do ochranné sítě.

47:54

47:30
    Antoňů prostřelil Holatu, ale touš letěl těsně mimo.

46:55
    Po minutě přesilovky se hosté ještě nedostali ani ke střele. Domácí aktivně napadají a jsou u puku.

46:29
    Kometa rychle vyhazuje a střídá.

45:51
    Minárik (KOM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

45:30
    Puk končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:04
    Warrior Brno právě vstřelili branku!
    Tak Warriors přeci jen využívají přesilovku a snižují. MATĚJ VÁVRA vystřelil od modré a touš doplachtil až za záda Holata. Asistence: Mudrych

44:19
    Kometa vybojovala puk a hráči si přihrávají. Šetří tak čas a jejich oslabení se blíží ke konci.

44:09
    Domácí vyhazují.

43:49
    Warriors jsou v útočném pásmu, ale Kometa je dobře brání.

43:05
    Jan Sedláček (KOM) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

42:51
    Hráči svádějí urputný boj o touš za brankou Komety.

41:57
    Sotva skončila přesilovka, domácí skórují. Po dlouhém tlaku se dostal ke kotouči MICHAL KUNC a kompletuje hattrick. Asistence: Minárik

41:50

41:27
    Domácí krouží v útočném pásmu, ale nemůžou najít vhodnou pozici pro střelbu.

40:45
    Kometu zastavuje ofsajd.

40:36
    Hosté útočí i v oslabení. Frimel probruslil až do útočného pásma a nebezpečně vystřelil. Holata si situaci ovšem pohlídal.

40:01
    Úvodní buly třetí dvacetiminutovky vyhrávají hosté.

40:01

Ve druhé periodě byla hra vyrovnanější, ale domácí jsou stále o něco lepší a nepouští Warriors do větších šancí. Navíc přidali branku a do třetí dvacetiminutovky jdou s celkem pohodlným náskokem. Další třetina začne přibližně v 19:30.

40:00

39:50
    Mrkvica (WAB) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

38:54
    Jan Sedláček se dostal až před Slavíka a rychle vystřelil, ale nepovedlo se mu překonat připraveného gólmana.

38:05
    Obrana Warriors vybojovala touš a hosté se hrnou do protiútoku.

37:37
    Oba týmy střídají a rozehrává Kometa.

36:42
    Warriors aktivně napadají a dělají domácím problémy s rozehrávkou.

35:16
    Kometa proměňuje přesilovku. Po dlouhém tlaku dostal na pravý kruh kotouč MICHAL KUNC a trefil mezeru mezi tyčí a brankářem, kterou si Slavík nepohlídal. Asistence: Kadlic, Vašíček.

34:57
    Klimeš (WAV) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

34:32
    Caha tečoval střelu od modré. Slavík měl štěstí, že ho puk trefil.

34:21
    Píská se icing hostů.

33:50

33:30
    Domácí krouží kolem branky hostů jako supi a obrana Warrioru je již značně vyčerpaná.

32:54

32:47
    Mlčákovu dělovku od modré schoval brankář hostů do lapačky.

32:26
    Kometa má drtivý tlak, vše ukončuje až Slavík, který raději podržel puk, aby zklidnil hru.

31:45
    Síly na ledě se vyrovnají. Daněk (WAB) si odpyká dvě minuty za podražení.

31:19
    Kometa vyhazuje a rychle střídá.

30:58
    Hosté krouží v útočném pásmu.

30:52
    Meluzín (KOM) dostává dvě minuty za držení protihráče.

30:28
    Popelka se natlačil až před brankáře a snažil se propasírovat puk do branky, ale Slavík byl pozorný. Nakonec se píská útočící hráč v brankovišti.

30:02
    A další icing ze strany hostů.

29:44
    Hosté nerozehráli úplně podle představ a čárový píská zakázané uvolnění.

29:12
    Warriors teď byli příliš rychlí při přechodu do útočné třetiny a dopustili se ofsajdu.

28:56
    Slavík vyrazil střelu od modré pravým betonem.

28:20
    Klimeš pálil od modré, ale jeho střelu Holata chytil.

28:01
    Domácí se opět usadili v útočném pásmu. Popelka šikovně tečoval nahození od modré, ale puk letěl vedle.

26:51
    Coufal nebezpečně střílel a Holata předvedl těžký zákrok lapačkou.

26:30

26:00
    Hosté vybojovali puk a šetří čas.

25:38
    Kučeřík pálil z dobré pozice, ale Slavík vytáhl pěkný zákrok lapačkou.

25:02
    Kometa se dopustila icingu.

24:46
    Kučeříkova dělovka byla rychlá a nebezpečná, letěla však těsně nad bránu hostů.

24:29
    Miloš (WAB) si odsedí dvě minuty za hákování.

24:04
    Minárik tečoval střelu mimo.

23:40
    Tečovaná střela letěla jen těsně vedle branky domácích.

23:23
    Hra se přesunula na druhou stranu a tlak mají hosté.

22:45
    Slavík teď vyrazil několik slibných příležitostí Komety.

22:15
    Popelka vybojoval touš za brankou a přihrává jej na modrou.

21:52
    Hosté se teď probojovali do útočné třetiny, ale dlouho se tam neohřáli a domácí mají opět puk na svých hokejkách.

21:20

20:46
    Kadlicovu střeli Slavík lapil.

20:20

20:01
    Úvodní buly druhé periody vyhrávají domácí.

20:01

Je za námi první třetina, ve které měli jasnou převahu domácí. Kometa skórovala hned čtyřikrát a Warrioru se nepodařilo nijak výrazně ohrozit branku soupeře. Pokud chtějí hosté uspět, musí do zbytku duelu změnit strategii. Další třetina začne přibližně v 18:43 .

20:00

19:25
    Ludvík (WAB) si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

18:49
    Popelka neohroženě prokličkoval až do útočné třetiny, kde z levého kruhu vystřelil. Trefil však pouze připraveného Slavíka.

18:08
    Tlak v útočném pásmu hosté dlouho neměli. Obrana Komety jim rychle vzala puk a rozehrává.

17:23
    Ofenzivní choutky hostů teď přerušila hrozba ofsajdu.

16:34
    Popelka teď dobře napadá a dělá Warrioru problémy s rozehrávkou.

16:10
    Kometa se opět usadila v útočném pásmu a lační po dalším gólu.

15:40
    To samé nyní udělal na druhé straně Holata.

15:29
    Slavík teď radši přikryl nahozený touš a přerušil hru.

14:53

14:11
    Hosté vyhazují a rychle střídají.

13:32
    Střelu od modré ještě tečoval jeden z útočníků Komety a Slavík měl štěstí, že ho puk trefil.

13:05
    Studeného dělovku zblokoval jeden z obránců.

12:54
    Coufal (WAB) si odpyká dvě minuty za hákování.

12:35
    Domácí jsou opět v útočné třetině a šikovně kombinují.

12:04
    Hosté se teď potřebovali vymanit ze sevření soupeře a zahráli icing.

11:19
    Studeného dělovka letěla jen těsně vedle.

10:33
    Sedláčkova střela letěla mimo branku hostů.

10:03
    Kometa vyhazuje přes všechny čáry a píská se icing.

09:42
    Vysloužilova střela neměla razanci a Holata si s ní poradil.

08:57
    Oddechový čas pro hosty.

08:57
    Domácí se opět usadili v útočném pásmu a dokázali svoji aktivitu proměnit v branky. Kučeřík střílel od modré a střelu ještě tečoval MAREK MINÁRIK Asistence: Kučeřík, Mlčák

08:21
    Hubáček nebezpečně střílel. Trefil Holatu do masky a následně vznikla nepřehledná situace před brankou domácích. Vše ukončil obránce Komety, který vyhodil puk.

08:04
    Oba týmy střídají.

07:29
    Popelka přišel o kotouč za brankou, ale následně jej vybojoval zpět a Kometa má znovu tlak.

07:06
    Domácí rozehrávají zpoza své branky.

05:54
    Warriors střídají brankáře. Místo Kašpara nastupuje Slavík.

05:54
    To je rychlost. A brankář hostů opět chybuje, tohle se dalo chytit. JAN MLČÁK vystřelil z levého kruhu pro vhazování a puk proletěl mezi betony Kašpara. Asistence: Buchal, Kadlic

05:05
    Kometa teď zužitkovala dlouhý tlak. Studený nahodil touš na branku, Kašpar si myslel, že má puk v lapačce, ale pouze se odrazil vedle něj a MICHAL KUNC zakončoval do prázdné branky. Asistence: Studený

04:16
    Kometa teď má tlak v útočném pásmu a hledá pozici pro vstřelení branky.

03:44
    Domácí nahodili touš a střídají.

03:18
    Meluzínova střela byla zblokována.

02:34
    Kometa teď rychle přešla do útočné třetiny, ale důsledná obrana Warrioru zastavila ofenzivu domácích.

02:10
    Ludvíkovu střelu Holata lapil bez větších problémů.

01:14
    Kometa zaútočila ihned po buly. Meluzín vybojoval touš, vystřelil a k dorážce se následně dostal DANIEL KAVICKÝ, jenž překonal ležícího brankáře hostů. Asistence: Meluzín

01:09
    Kašpar nahození schoval pod svou výstrojí.

00:46
    Holata řešil první závar před svojí brankou.

00:18
    Kavickému s nepodařilo protečovat puk do útočné třetiny.

00:01
    Je odstartováno, úvodní buly vyhrávají domácí.

00:01

Starší dorost Komety má za sebou úspěšné dva domácí duely s Olomoucí, kterou porazil v pátek 6:0 a v sobotu 5:3. S šestnácti body zaujímá celkově třetí místo ve skupině D a na druhou Duklu ztrácí čtyři body. S Warriorem letos již dvě utkání odehrál. Nejprve v pátém kole Kometa zvítězila 4:1 a jinak tomu nebylo ani v šestém kole, kdy městské derby opět vyhrál dorost Komety, tentokrát 2:0.

HCM Warrior Brno
    Starší dorost Warrioru se letos trápí. Z jedenácti zápasů vytěžil pouhý jeden bod za prohru v prodloužení a tento výkon je staví na poslední pátou příčku v tabulce. Na čtvrtou Olomouc Warrioru schází celých deset bodů a vyhlídky do budoucna pro tento tým nejsou pozitivní. I vzhledem k vzájemným zápasům vstupuje do tohoto duelu jako outsider, ale obě utkání s Kometou byly výkonnostně vcelku vyrovnané a podcenění soupeře by se Kometě nemuselo vyplatit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jiří Komárek

Branky a nahrávky: 2. Kavický (Meluzín), 6. Kunc (Studený), 6. Mlčák (Buchal, Kadlic), 9. Minárk (Kučeřík, Mlčák), 36. Kunc (Kadlic, Vašíček), 42. Kunc (Minárik), 57. Kadlic (Minárik) – 46. Vávra (Mudrych)

HC Kometa Brno: Holata (Pleticha) – Věžník, Sedláček T., Kučeřík, Mlčák "A", Sedláček J., Vašíček "A", Studený, Buchal – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Kavický, Kunc, Kadlic "C".
    HCM Warriors Brno: Kašpar (Slavík) – Daněk "C", Miloš, Branžovský, Klimeš "A", Mrkvica, Šutera, Vávra – Mudrych, Coufal, Frimel, Hubáček, Borot, Ludvík, Vysloužil, Bocián, Antoňů, Snášel.

Rozhodčí: Šudoma – Blaha, Hubáček