Omsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Barys – Jokerit 4:0 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Viťaz 4:1 (kon.)
Avangard Omsk
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
CSKA Moskva
Pondělí 30.10.2017, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V rámci pondělního programu KHL se utají dva celky, kteří patří ve svých konferencích k tomu nejlepšímu. Druhý tým tabulky Východní konference Avangard Omsk přivítá druhý nejlépe postavený celek Západu, CSKA Moskva. Očekávat tedy můžeme velmi kvalitní hokej.

CSKA Moskva:
    Moskevský celek nasbíral už 53 bodů a je druhým nejlepším týmem celé Západní konference. Hokejisté moskevského mužstva prohráli za celou sezónu jen čtyři zápasy v řádné hrací době. Naposledy přehrály 4:1 Minsk.

Avangard Omsk:
    Omsk patří k elitním týmům Východní konference, na čemž má velkou zásluhu i český brankář Dominik Furch. Sibiřský celek má na kontě 48 bodů a vede tak Černyševovu divizi. Avangard má na kontě už 48 bodů a v tabulce konferenci je na tom lépe jen Kazaň. Naposledy hráči Avangardu podlehli 0:1 po prodloužení na ledě Rigy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Čudinov, Gustafsson, Martynov, Ahnelöv, Meňšikov, Berezin – A. Petersson, Chochrjakov, Purcell – Kugryšev, Košelev, I. Michejev – Manukjan, K. Semjonov, Pěrežogin (A) – A. Galimov, Žukenov, Fajzullin – Stas (A).

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič (A), Ožiganov, Nestěrov, Marčenko, Blažijevskij, Naumenkov (C), Ar. Sergejev – Ničuškin, Al. Popov, K. Petrov – Šumakov, Šalunov, Kaprizov – Grigorenko, Scott (A), Tělegin – V. Žarkov, Andronov, Ljubimov.

Rozhodčí: Ravodin, Jeřábek – Berseňov, Judin.

00:01

01:26
    V úvodu utkání zatím sledujeme oboustranné oťukávání.

02:37
    Domácím svěřencům někdejšího běloruského reprezentanta Andreje Skabelky byl odpískán ofsajd.

03:19
    Hráčům domácí čtvrté formace se nepodařilo přejít přes střední pásmo. Podobně si vedli i hosté.

03:28
    Jonas Ahnelöv si počkal na Ivana Tělegina, kterého sestřelil zřejmě čistým stromem. Hostující útočník zůstal ležet na ledě a na střídačku odešel jen s pomocí lékaře.

04:40
    Ničuškin hledal před brankou Alexandra Popova. Tomu zablokoval hokejku obránce Avangardu.

05:33
    Nahození Vitalije Meňšikova bylo sraženo do ochranné sítě za brankou hostů.

06:36
    Ansel Galimov si sjel mezi kruhy a nebezpečně vypálil. Dorážet se pak ještě snažil Kirill Semjonov, ale pro hosty to dobře dopadlo.

06:48
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

06:57
    Dvě minuty za podražení Peterssona vyfasoval hostující Alexej Marčenko.

07:58
    Od pravého mantinelu pálil Jevgenij Medveděv, branku ale netrefil.

08:58
    Domácí přesilovka nebyla moc nebezpečná, Armějci jsou již v plném počtu.

10:16
    Přesilovku si vyzkoušejí také hokejisté CSKA. Ansel Galimov dostal trest za hákování.

10:37
    Igor Ožiganov na útočné modré chyboval, puk mu přeskočil hokejku a hostující bek se tak musí vracet pro kotouč.

11:42
    Sergej Šumakov našel napříč pásmem Maxima Šalunova. Ten hned pálil, ale Dominik Furch se stačil rychle přemístit.

12:14
    Od modré pálil Igor Ožiganov, puk končí ve výstroji Dominika Furcha. Galimov se vrátí za dvě sekundy na led.

12:17
    Domácí jsou již tedy v plném počtu.

12:41
    Tlak CSKA ještě pokračuje i po skončení přesilové hry. Furch se musí mít stále na pozoru.

13:48
    Šumakov s Kaprizovem nebezpečně operovali před domácí brankou, ovšem obrana Avangardu nakonec nenechala hosty zakončovat.

14:11
    Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1. Skvěle se však vrátil Šalunov, jenž znemožnil Danilovi Fajzullinovi pálit na odkrytou klec CSKA!

15:43
    Hosté v postavení mimo hru.

15:49
    Okamžitě následuje další ofsajd.

16:10
    Domácí Maxim Čudinov dostává trest na 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy nebo krku.

16:50
    Domácím se podařilo vyhodit.

17:17
    Ve vlastním oslabení zahrozil Arťom Manukjan. Jeho střelu z levého kruhu vytěsnil Sorokin vyrážečkou až do ochranné sítě.

17:59
    Kirill Kaprizov už byl v dobré střelecké pozici, ovšem ještě nahrával Sergejovi Šumakovovi. Ten sice měl před sebou odkrytou branku, ale byl v ostrém úhlu a navíc si musel puk dlouho rovnat. Dominik Furch se tak stačil proti jeho střele natáhnout!

18:11

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:22
    Michail Naumenkov prověřil Furcha střelou od modré čáry. Domácí gólman přerušil hru.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině gól nepadl. Popravdě řečeno nebylo ani moc z čeho ho dát. Oba celky totiž velmi málo střílely. O něco aktivnější byli, zejména díky přesilovým hrám, přeci jen hokejisté CSKA, ovšem ani oni se nedokázali střelecky prosadit.

20:36
    Hned z kraje třetiny přišla zajímavá příležitost hostí. Mezi kruhy zůstal úplně volný Michail Naumenkov, který ale neprostřelil Furcha.

21:36
    Domácím dnes v ofenzivě schází přesnost. Manukjan to myslel dobře, když posouval puk do jízdy Semjonovovi, ale ten neměl nárok nabídku spoluhráče dostihnout včas.

22:35
    Šikovné vyhození domácích. Obránce CSKA musel hrát, protože se icing nepískal.

23:05
    Ani teď Omsku nevyšlo založení útoku. Dlouhou přihrávku nezachytil André Petersson.

24:12
    Konečně náznak větší útočné aktivity z domácí strany. Dmitrij Kugryšev z úhlu netrefil branku, ale Avangard zůstává v pásmu.

24:25
    Stejný hráč teď obkroužil branku a hledal před ní najíždějícího Košeleva. Ten však na puk nedosáhl.

25:19
    Kirill Semjonov byl mezi kruhy volný, ale nepřekonal Sorokina. Domácí jsou v náporu!

25:44
    Až teď hosté posunuli puk alespoň do středního pásma. Publikum ožívá, začíná se hrát zajímavější hokej.

26:18
    Sorokin se teď jen ohlížel, odkud kotouč přiletí. Měl štěstí, že na něj před odkrytou brankou nedosáhl Fajzullin.

27:20
    Po delší době musel zasahovat Furch, který vykopl do rohu puk po střele od modré.

27:51
    Další střelu od modré vysílal Arťom Blažijevskij. Ten trefil jen Galimova.

28:52
    Sergejeva dalekonosná střela byla tečována do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

29:15
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Greg Scott – 2 min., krosček).

29:29
    André Petersson dostal přihrávku na levý kruh, ale z první trefil jen Sorokina, který se stačil rychle přesunout proti střelci!

29:34
    Maxim Čudinov střílel od modré čáry vedle hostující branky.

29:56
    Nyní se již hosté osvobodili.

30:44
    Hosté opět vyhazují.

31:05
    Druhá polovina přesilovky domácím vůbec nevyšla, kotouč je za Furchovou klecí.

31:16
    Hosté jsou už v plném počtu.

31:30
    Sorokin přerušil hru po střele Vitalije Meňšikova. Vhazuje se po jeho pravici.

32:04
    Za podražení je vyloučen domácí Dmitrij Žukenov. Přesilovka pro CSKA.

32:59
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, zatím ale nevystřelili.

33:24
    A domácí vyhazují až k brance soupeře.

33:34
    V rohu kluziště navíc šetřil cenné sekundy Kirill Semjonov.

34:05
    Domácí jsou v plném počtu.

34:08
    Kotouč končí v lapačce Furcha. Následuje reklamní přestávka.

34:16
    Andronov s Ljubimovem se tlačili před brankoviště Omsku. Druhý jmenovaný ale neměl prostor k nebezpečnému zakončení.

35:10
    Greg Scott to zkoušel bekhendem z levé strany, Furch puk vyrazil.

35:57
    Hra už zase upadla do průměru. Dominují obrany.

36:14
    Dalekonosný pokus Kiseleviče končí ve výstroji Dominika Furcha. Před brankovištěm číhal Kirill Petrov, takže bylo důležité, že domácí gólman kotouč nevyrazil.

36:33
    Sergej Šumakov dotíral na Dominika Fucha a byl sražen Andrejem Stasem. Bude se vylučovat.

36:33
    Za sekání do Furcha je vyloučen jen útočník CSKA. Domácí tedy mají k dispozici přesilovku.

37:41
    Hosté vyhazují.

38:11
    Také teď domácí přišli o útočné pásmo. Nehrají povedenou přesilovku.

38:23
    Ilja Sorokin přidržel puk před dotírajícím Danilem Fajzullinem. 10 sekund do konce domácí přesilovky.

38:34
    A moskevský celek hraje v plném počtu.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé části zápasu.

39:18
    Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Sorokina.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ani ve druhé třetině neviděli diváci v Omsku jediný gól. Je znát, že na sebe narazily dva celky, které disponují velmi kvalitními obranami. Šancí se tak mnoho nerodí a i na střely je utkání zatím velice chudé.

40:05
    Třetí třetina odstartovala. Doufejme, že přinese i nějaké góly.

41:03
    Odstartovala ale opatrně. Zdá se, že nikdo nechce riskovat.

41:14
    První střelu ve třetí části si připsali hosté. Pokus Maxima Šalunova byl ale spíše propagační.

41:55
    Pro střelu Vladimira Žarkova z pravého kruhu si sáhl Furch lapačkou.

43:18
    Hosté jsou v úvodu třetí třetiny častěji na puku, do větší šance se ale zatím nedostali.

44:00
    Semjon Košelev to zkusil z dálky, ale takto nemohl Sorokina překonat. Oba týmy hrají ze zajištěných obran a prostor pro rychlý brejk ani na jedné straně v podstatě není.

45:34
    Ani střela Kirilla Petrova neměla gólové parametry. Krátce před tím jsme viděli náznak domácího přečíslení, ale hráči Omsku nedokázali situaci správně sehrát.

46:15
    André Petersson pálil z levého kruhu. Hostující branku netrefil.

46:37
    Nyní přilétla na Sorokina střela od modré čáry. Hostující gólman přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

47:19
    Teddy Purcell pálil ze středního pásma. Pozorný Sorokin puk vyrazil levým betonem.

48:15
    Ivan Tělegin neměl komu a tak nahodil puk za branku. Tam o něj bojoval Michail Grigorenko, ale proti dvěma domácím hráčům neuspěl.

49:05
    Tenhle zápas rozhodně možná i jediný gól. Je otázkou, zda padne v normální hrací době.

49:47
    Šalunov si s pukem vybruslil až na modrou čáru a nahodil ho na Furcha, kterému stínil Kirill Kaprizov. Český gólman i tak kotouč zachytil.

50:11
    Dvě minuty za hákování dostal Sergej Šumakov. Přesilová hra pro domácí tým.

50:32

50:59
    Hostující hráč zachytil Peterssonovu přihrávku na Purcella a opět vyhazuje.

51:27
    Erik Gustafsson si rovnal puk na pravém kruhu. Než stačil vystřelit, tak mu ho sebral protihráč.

52:12

52:19
    Tentokrát už Gustafsson z pravé strany dokázal vystřelit, ale puk byl sražen až do ochranné sítě.

52:51
    Medveděv od modré nastřelil jen nohy bránícího hráče.

54:08
    Střela Ilji Michejeva z osy hřiště byla zblokována. Obrany dnes kralují.

54:41
    Rána Jegora Martynova na branku prošla, Sorokin byl ale pozorný.

54:58
    Michail Naumenkov odehrál puk do hlediště a je vyloučen za zdržování hry! Domácí dostávají další šanci na vstřelení vedoucího gólu!

55:13
    Ten měl na holi Danil Fajzullin, který zblízka trefil masku Ilji Sorokina!

55:50
    Neujaly se ani dvě rány Jonase Ahnelöva od modré čáry.

55:59
    Avangard právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovou hru přeci jen využívají a ujímají se vedení! KIRILL SEMJONOV si vyjel s pukem z rohu až na pravý kruh a střelou k bližší tyčce překvapil Sorokina, který toho přes clonícího Chochrjakova mnoho neviděl. Asistence: Danil Fajzullin.
    55:59 Kirill SEMJONOV - 1:0

56:27
    CSKA právě vstřelilo branku!
    56 minut se čekalo na první gól zápasu a najednou tu máme dva během necelé půlminuty! Kaprizov našel zpoza branky SERGEJE ŠUMAKOVA a ten zvedl puk nad padajícího Furcha. Je vyrovnáno – 1:1. Asistence: Kirill Kaprizov.
    56:27 Sergej ŠUMAKOV - 1:1

56:59
    S další hostující aktivitou přispěchal Greg Scott. Puk je někde pod Furchem.

57:57
    Zakázané uvolnění Avangardu. Hra se vrací před Furchovu branku.

58:10
    Hosté se snaží hrát v závěru aktivně. Furch musel vyrážet střelu od modré čáry.

58:59
    Nahozený puk před Furchem nepříjemně tečoval Sergej Šumakov a český gólman měl co dělat, aby puk udržel před brankovou čarou!

59:29
    Domácí jen odehráli puk do středního pásma. Evidentně chtějí zápas dovést do prodloužení.

59:57
    A ještě rána Sergeje Andronova, která byla sražena a puk se doklouzal k Furchovi. Asi poslední buly řádné hrací doby.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Gólů jsme se dnes dočkali až v závěru utkání. Čtyři minuty před koncem využil přesilovou hru Kirill Semjonov a zdálo se, že domácí zvítězí. Proti byl ale Sergej Šumakov, který vyrovnal jen o 28 sekund později. Bude se tedy prodlužovat.

60:01

60:47
    Nikita Nestěrov měl na holi rozhodnutí! Sám před Furchem mířil k pravé tyčce, ale domácí gólman puk vyrážečkou vytěsnil do ochranné sítě!

61:42
    Domácím založení útoku nevyšlo, na tahu jsou opět Armějci.

61:54
    A je z toho rozhodující branka! MAXIM ŠALUNOV našel zadovkou Kirilla Kaprizova a sám se přesunul do předbrankového prostoru. Následnou střelu Kaprizova vyrazil Furch právě jen k Šalunovovi a ten puk doklepl do odkryté klece. Asistence: Kirill Kaprizov.
    61:54 Maxim ŠALUNOV - 1:2

Hokejisté CSKA Moskva sice inkasovali čtyři minuty před koncem první gól zápasu, ale nakonec se radují z vítězství v prodloužení oni! V čase 61:54 rozhodl utkání Maxim Šalunov, který dorazil za záda Furcha puk po střele Kaprizova. Dlouho se hrálo nepříliš záživné utkání, oba týmy to pak vynahradily divákům alespoň v závěru.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 17:29 (3:6, 7:9, 7:11 – 0:3)
    Zblokované střely – 14:10
    Vyhraná vhazování – 29.28
    Trestné minuty – 16:10
    Hity – 19:7

Československá stopa

Dominik Furch (OMS) 62 minut, 27 zákroků, 2 góly, 93,1% (16:41:14)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 56. K. Semjonov (Fajzullin) – 57. Šumakov (Kaprizov), 62. Šalunov (Kaprizov)

Rozhodčí: Ravodin, Jeřábek – Berseňov, Judin