Sparta – Salzburg 2:4 (kon.)
AC Sparta Praha
2:4 (1:2)
FC Red Bull Salzburg
Středa 01.11.2017, 17:00 • Generali Arena, Praha-Bubeneč (CZE) • UEFA Youth League

Sparta na úřadující šampióna ze Salzburgu na Letné nestačila. Fotbalisté pražského celku zůstávají ležet na hřišti, protože určitě udělali pro dobrý výsledek maximum. Kotel navzdory porážce odměnil hráče Sparty potleskem. Nyní už se pojďme podívat na to, jak se utkání vyvíjelo.

Již v šesté minutě otevřel skóre Alexander Schmidt, na jehož gól po necelé půlhodině odpověděl domácí kapitán Richard Sedláček. Jenže za necelé dvě minuty vedl Salzburg znovu, když se podruhé v zápase trefil Alexander Schmidt.

Po přestávce hráči rakouského týmu přidali další dva góly, o které se postarali Luca Meisl a Nicolas Meister. Sparta už poté další gól neinkasovala a v nastaveném čase se prosadil krásnou hlavičkou obránce Filip Maksić.

Fanoušci Sparty po skončení utkání připravili pro své hráče děkovačku Kdo neskáče, není sparťan. Z Letné je to od nás vše. Konečný výsledek. AC Sparta Praha 2 Red Bull Salzburg 4. (18:54:18)

90+3

90+3
    Fanoušci Sparty začali skandovat: "My chceme postup!".

90+2
    Sparta právě vstřelila branku!
    Střídající Adam Alexandr rozehrál na pravé straně hřiště v blízkosti šestnáctky standardní situaci a skvělým centrem našel FILIPA MAKSIĆE, která parádní hlavičkou vymetl pravý horní roh brány – 2:4!

90
    Čtvrtý rozhodčí Ondřej Berka nastavil nad rámec zápasu 3 minuty a Sparta bude rozehrávat standardní situaci poté, co Nico Gorzel fauloval v blízkosti šestnáctky Dominika Šimáčka.

89
    Nicolas Meister si z levé strany po pěkné zasekávačce potáhl míč do středu hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou k prudké střele, která byla zablokována. Filip Maksić odvrátil míč na rohový kop, trvalo mu to ale poměrně dlouho.

88
    Střídající Kenan Kirim dal o sobě znovu vědět, jeho prudká rána z pravé hranice šestnáctky ale zamířila nad.

87
    Sparty sice prohrává o tři branky, fanoušci Sparty jsou ale slyšet a zpívají chorál Železná Sparta.

86
    Dnešní utkání sleduje 1189 diváků.

85
    Jeden z fotbalistů Sparty zůstal před střídačkami ležet na hrací ploše a za chladného počasí to určitě není zrovna to ideální. Lékaři mu pomohli zpět na nohy, aby neprochladl.

84
    Na opačné straně mohl v dresu Sparty po rychlém protiútoku a sprintu udeřit Pavel Hezoucký, jeho přízemní střela zpoza šestnáctky ale o tři metry minula přední tyč.

83
    Střídající Kenan Kirim se ocitl na pravé straně šestnáctky ve slibné šanci, jenže bránu z úhlu vysoko přestřelil.

82
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Mahamadou Dembele, přichází Dominik Stumberger.

81
    Salzburg necelých deset minut před koncem připravil třetí střídání. Na hřiště přijde Dominik Stumberger.

80
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát deset minut a Sparta doma prohrává s úřadujícími šampióny 1:4.

79
    Avizovaný pokřik byl nakonec zřejmě směřován k rozhodčímu poté, co Pavel Hezoucký viděl žlutou kartu.

78
    Mahamadou Dembele neodešel za postranní čáru a fanoušci Sparty okamžitě začali opakovaně skandovat: "Co je!?"

77
    Mahamadou Dembele byl hráčem, který byl ostře sražen k zemi a za chladného počasí dlouho ošetřován.

Tomáš Reiner

Branky: 27. Sedláček, 90+2. Maksić – 6. Schmidt, 29. Schmidt, 51. Meisl, 56. Meister

Karty:   76. Alexandr (SPA), 79. Hezoucký (SPA)

Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 3:9. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:11.
    AC Sparta Praha: Bačkovský – Konopásek, Hucek, Maksić, Šnajdr – Novotný (65. Flak), Sedláček (C), Šimáček, Fortelný (28. Hezoucký) – Drchal, Ch. Frýdek (72. Alexandr).
    Náhradníci: Kotek – Tvaroh, Kozák, Burda. Trenér: Miroslav Krieg (CZE).

FC Red Bull Salzburg: Źynel – Gölles, L. Meisl (C), Dembele (82. Stumberger), Gazibegović – Sturm (62. Kirim), Gorzel, Szoboszlai – Schmid – Schmidt (61. Adamu), Meister.
    Náhradníci: Antosch – Aganovic, M. Meisl, Zikic. Trenér: Holger Bachthaler (GER).

Rozhodčí: Bojan Nikolić (SRB). Asistenti: Nikola Djorovic (SRB), Miloje Milicevic (SRB). Čtvrtý rozhodčí: Ondřej Berka (CZE)