25 25 25
VK Jihostroj Č. Budějovice
0
20 22 15
Středa 08.11.2017, 17:30 • Vexve Areena, Sastamala, Finsko • Liga mistrů • Kvalifikace

0:0
    Jihostroj má stále šanci na postup do základní skupiny Ligy mistrů. V nedělní odvětě ale musí porazit finského mistra 3:1 nebo 3:1 a poté ještě ovládnout tzv. Zlatý set. Ten se hraje do patnácti bodů. Výhra Českých Budějovic 3:2 nebo jakékoliv vítězství Sastamaly posouvá do základní skupiny Ligy mistrů finský celek. (19:12:41)

0:0
    České Budějovice si pro nedělní odvetu připravily pořádně těžký úkol. Na palubovce finského mistra se svěřenci Reného Dvořáka neprosadili ani k zisku jediného setu.

První set byl velmi vyrovnaný až do druhého technického oddechového času, poté přišel na podání Urpo Sivula, který několikrát zaskočil české přihrávače a tím rozhodl úvodní dějství. I ve druhém setu měli volejbalisté Jihostroje šance, dokonce vedli ještě 12:10, ale poté přišla další série finského týmu a poté už ztrátu český mistr nedohnal. Třetí set už byl jednoznačnou záležitostí Sastamaly, která vedla od úvodu, postupně si budovala náskok, který nakonec skončil na deseti bodech.

V dresu finského týmu zářil nahrávač Mikko Esko, který fantasticky trhal obranu Jihostroje. Smečaři v čele s Erikem Sundbergem poté již měli velmi snadnou úlohu v útoku. Naopak na české straně nefungovala spolupráce Filipů, tedy nahrávače Palguta s univerzálem Křesťanem. Ten byl dokonce nahrazen v průběhu druhé sady mladým Markem Šotolou.

Nejvíce bodující hráči
    Sastamala: Erik Sundberg – 16 bodů
    České Budějovice: Petr Michálek – 14 bodů

0:0
    Nejlepším hráčem Českých Budějovic vyhlášen Filip Palgut, za Sastamatu je po zásluze zvolen také nahrávač Mikko Esko.

25:15
    Třetí set skončil.

25:15
    Filip Křesťan se postavil jako poslední za koncovou lajnu. Po perfektní přihrávce Sundberga našel na hlavním kůlu Esko Kunnariho, který nekompromisní smečí ukončil zápas.

24:15
    Erik Sundberg znovu na podání. Domácí měli možnost ukončit zápas, ale Sivula svůj útok napálil jen do bloku.

24:14
    Erik Sundberg na podání. A dává eso mezi Michálka s Filou. Deset mečbolů!

23:14
    Radek Mach na podání. Českobudějovický kapitán příliš nezaškodil, domácí se prosazují po kombinaci středem sítě.

22:14
    Sivula pokračuje na podání, ale nyní už míč napálil do sítě.

22:13
    Navíc je tady také eso o pásku.

21:13
    Místo Palguta přichází spasit Jihostroj Kupilík. Ale ani nyní se hostům nepodařilo skórovat, naopak Sundberg vytlouká blok.

20:13
    A už to je o sedm bodů. Křesťan dostal nahrávku daleko od sítě, zkusil se opřít do míče, ale blok nepřekonal.

19:13
    Ale domácí si jdou pro jednoznačné vítězství. Kaurto napálil míč po souhře středem sítě do třímetrové zóny.

18:13
    Oddechový čas Jihostroji pomáhá. Po servisu Thomase Carmodyho útočil z hlavního kůlu Křesťan přesně k lajně.

18:12
    Šestibodové vedení si již nejspíše finský mistr pohlídá. Michálek znovu bod nedal a to trestá s lehkostí Sundberg. Český tým si bere ještě jeden oddechový čas.

17:12
    Svěřenci Reného Dvořáka mají těžkou pozici. Carmody zatlačil servisem, poté útočil Michálek jen do autu.

16:12
    Domácí vedou při druhém technickém oddechovém čase o čtyři body. Sivula s přehledem vytlouká blok Michálka s Machem.

15:12
    Kunnari na podání. Finové měli k dispozici další bodovku, ale nyní smečuje z pipu Kunnari jen do sítě.

15:11
    S českým mistrem to již začíná vypadat velmi zle. Michálek bod z hlavního kůlu nedal, ani Křesťan neskóroval a toho využil Sivula.

Vít Schück

Ford Store Levoranta Sastamala: Esko (C), Lehtimäki – Sundberg, Mäkinen, Kunnari, Suihkonen – Guymer, Carmody, Kaurto – Sivula, Sorvoja – Ringseis
    Trenér: Sami Kurttila

VK Jihostroj Č. Budějovice: Kupilík, Palgut – Halaba, Michálek, Fila, Kraffer – Mach (C), Ondrovič, Todua – Křesťan, Šotola – Kryštof
    Trenér: René Dvořák

Rozhodčí: Alexandr Pavlov (RUS) – Marcin Herbik (POL)