New Jersey – Edmonton 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Chicago 3:1 (kon.) | Montreal – Minnesota 0:3 (kon.)
St. Louis – Arizona 3:2 (2:0 po s.n.) | Calgary – Detroit 6:3 (kon.) | Anaheim – Vancouver 4:1 (kon.)
Los Angeles – Tampa 2:5 (kon.) | Colorado – Ottawa 3:4 (po pr.)

3. Hampus Lindholm (ANA) 1+0 (06:58:48)

Statistiky: Střely na bránu: 35-20; Zablokované střely: 12-15; Vhazování: 53%-47%; Hity: 10-11; Přesilové hry: 3/6-0/5; Trestné minuty: 15-27.

Anaheim dokázal otočit zápas s Vancouverem a v Honda Center ukončil sérii čtyř porážek v řadě. Domácí sice prohráli po gólu Svena Bärtschiho, ještě před přestávkou ale využil přesilovou hru Hampus Lindholm a v závěru prostřední části poté Brandon Montour, který v početní převaze otočil skóre na stranu Ducks. Pokud Canucks vstupovali do závěrečné třetí třetiny s plánem vyrovnat, Jakob Silfverberg rychle hostům sebral naději, když se na začátku poslední části prosadil dvakrát v rozmezí pouhých 35 sekund a zadělal na hattrick, který nakonec nezkompletoval. Rickard Rakell podruhé v řadě zaznamenal během jednoho utkání více než jeden bod, konkrétně tři za tři asistence. Konečný výsledek zápasu. Anaheim Ducks 4 Vancouver Canucks 1.

59:29
    Rickard Rakell u pravé tyče vytáhl Jacoba Markströma z brány a po krásném potažení puku poslal před bránu bekhendovou přihrávku, po které se jeden z jeho spoluhráčů před zívající klecí nedostal do zakončení a promáchl puk!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:37
    Vyloučený Kevin Bieksa je zpět na ledové ploše. Canucks nevyužili ani jednu z pěti početních převah.

56:21
    Thomas Vanek na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem skončila na horní tyči! Reto Berra byl překonán, ale neinkasoval.

55:37
    Kevin Bieksa dostal dvě minuty za hákování poté, co fauloval jednoho ze svých bývalých spoluhráčů.
    55:08 Markström lapačkou vytáhl pokus Coreyho Perryho!

55:08
    Corey Perry dostal krásnou kolmou přihrávku za obranu a střelou zápěstím mířil z mezikruží do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jacob Markström ale puk lapačkou vytáhl!

54:52
    Bo Horvat se v blízkosti levé tyče ke střele nedostal, stejně jako po rychlém objetí brány u pravé.

54:28
    Canucks na levém křídle ihned po vhazování vypálili, našli ale pouze náruč Reta Berry.

54:23
    Reto Berra zastavil střelu Canucks od modré čáry a po přerušení hry je tu reklamní přestávka.

53:51
    Sami Vatanen naskočil z trestné lavice zpět na led a Canucks nevyužili ani jednou ze čtyř přesilových her, zatímco Ducks pět z šesti. Jedna ale byla krátká.

53:10
    Canucks se během pár okamžiků dostali ke dvěma střelám, střídající Reto Berra ale obě vyrazil.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 18. H. Lindholm (Rakell, Vatanen), 37. Montour (Perry, Rakell), 41. Silfverberg (Rakell), 42. Silfverberg (Cogliano, Manson) – 13. Bärtschi

Anaheim Ducks: R. Miller (52. Berra) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Vatanen, Bieksa – Rakell, D. Grant, Perry (A) – Cogliano (A), Wagner, Silfverberg (A) – Rasmussen, Vermette, L. Shaw – N. Ritchie, Kossila, Roy. Hlavní trenér: Randy Carlyle.
    Vancouver Canucks: Markström (Demko) – B. Hutton, Gudbranson, Del Zotto, D. Pouliot, Edler (A), Biega – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Virtanen – B. Gaunce, B. Sutter, Dorsett – Vanek, M. Granlund, Gagner. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Chris Rooney, Francis Charron. Čároví: Bryan Pancich, Michel Cormier

Diváci: 16038