HC Plzeň – Chomutov 4:3 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Mountfield HK 4:5 (kon.) | Č. Budějovice – Liberec 1:6 (kon.)
Technika Brno – Havířov 3:2 (po pr.) | Třemošná – Slavia 0:1 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Letňany 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Kometa Brno 2:11 (kon.) | PZ Kladno – Ústí n/L 5:1 (kon.)
Třinec – Přerov 2:5 (kon.) | Warrior Brno – Poruba 2:1 (kon.)
konec
HC Motor České Budějovice
1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 18.11.2017, 12:00ELIOD extraliga mladšího dorostu • 16. kolo
Partner:
   
  Konec zápasu. (14:00:16)
   
  59:43
  Domácí jsou v plném počtu.
   
  58:56
  Rychlý pokus o krásnou kombinaci nyní hostům nevyšel. Přihrávka jednoho z nich před branku nebyla totiž ta z nejpřesnějších.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a s největší pravděpodobností také celého zápasu.
   
  57:41
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Svach – 2 min., držení protihráče).
   
  57:21
  Václav Svach vyslal pozdrav na branku soupeře, ten ale nedorazil. Zablokoval jej liberecký bek. Následně sudí zdvihá svou pravici na znamení výhody pro hosty.
   
  55:41
  Jiří Remta vystřelil od modré čáry, avšak Krátký jeho střelu lapačkou v pohodě kontroloval. Následně kotouč rozehrál na svého spoluhráče. Mezitím je Motor kompletní.
   
  54:10
  Nezbývalo příliš a William Pray mohl mít na svém kontě čtvrtý přesný zásah! Střelu z první na vzdálenější tyči z pohledu Martina Lidáka ale nenasměroval do branky.
   
  53:37
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Janoch – 2 min., podražení).
   
  53:22
  Pavel Novák se dostal před branku soupeře zcela osamocený! Bezprostředně zkoušel zamířit nejspíše mezi betony, ty ale Čeněk Krátký včas zaklapl a kotouč vyrazil vysoko do ochranné sítě!
   
  52:01
  Tempo hry pomalu upadá a na ledové ploše nyní vidíme pomálu šancí. Po zakázaném uvolnění Libereckých se bude vhazovat v jejich obranném pásmu.
   
  50:47
  Jiří Michal pálil z nebezpečné pozice, ale jeho pokus neskončil mezi třemi tyčemi.
   
  49:44
  Pavel Novák si dokázal v útočném pásmu najít optimální palebnou pozici, z ni ale trefil jen připraveného Čeňka Krátkého. Do branky poté zapadl jeden z domácích hráčů a hra se tak postavení útočícího hráče v brankovišti přesune do středního pásma.
   
  48:16
  Tomáš Březina z pravého úhlu nevystřelil vůbec špatně! Svůj pokus nasměřoval k bližší tyči, kde si s ním ale dokázal pozorný Krátký poradit.
   
  47:04
  Jan Janoch přijížděl před branku soupeře z druhé vlny a také dostal přihrávku. Puk napálil z první, jenže střelu zblokoval jediný obránce, který před brankou Liberce stál.
   
  45:29
  Kapitán domácího celku Vojtěch Strnad si najel s pukem na holi do palebné pozice, nicméně z ni svou svižnou střelou našel jen prostor za Lidákovo brankou.
   
  44:31
  Jaroslav Pouzar to nyní udělal šikovně. Nepropustil nebezpečnou přihrávku před branku. O malý moment později se málem do šance dostal Jiří Michal, avšak ke kotouči měl blíže Čeněk Krátký.
   
  43:03
  Liberec právě vstřelil branku!
  A je to další gól v brance domácího týmu! Opět to byla lajna s Williamem Prayem, která skóruje! Filip Kovář poslal přihrávku na VOJTĚCHA JIRUŠE, jenž si taktéž odnese z dnešního klání minimálně jednu gólovou trefu. Asistence: Filip Kovář, Jaroslav Chmelař.
   
  41:40
  Jakubec zkoušel vyvézt kotouč, jenže ho ztratil. K němu se dostal Jaroslav Pouzar a zkoušel zamířit do horních pater branky. Puk nakonec skončil jen na zadním mantinelu.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 40. Svach (Hrakholski) – 6. Pray (Jiruš), 23. Chmelař (Kollert, Jiruš), 26. Pray (Duschka), 34. Vodlan (Strnad), 37. Pray (Jakubec, Měchura), 44. Jiruš (Kovář, Chmelař)


  HC Motor České Budějovice: Lidák (Kadlec) – Jasečko, Pojar, Dvořák, Pavlát, Hail, Svach, Remta – Hrakholski, Michal, Hanák, Ryba, Novák, Kašpar, Brouček, Březina, Schwartz, Janoch, Lukeš, Pouzar
  Bílí Tygři Liberec: Krátký (Čajan) – Duschka, Kovář, Hladík, Čihák, Starý, Kollert, William, Jakubec, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelář, Gajda, Vodlan

  Rozhodčí: Mertl – Šperl, Oudes