Salzburg – Vítkovice 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Žďár n/S 3:4 (po pr.) | Havířov – Vsetín 4:3 (po pr.)
Warriors Brno – Letňany 1:3 (kon.) | Chomutov – Olomouc 0:1 (kon.) | Třinec – Havlíčkův Brod 5:7 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Neděle 10.12.2017, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu • O umístění

V prodloužení se dlouho nehrálo, hosté přežili první útok Bruslařů a z protiakce rozhodl o výsledku dnes skvěle hrající Jaromír Pytlík. (14:47:09)

60:41
    Žďár právě vstřelil branku!
    Hosté z protiútoku udeřili a definitivně otáčí utkání na svou stranu. JAROMÍR PYTLÍK se z levé strany trefil po ledě mezi betony a ukončil zápas. Bez asistence.

60:19
    Imlauf zavezl puk do útočného pásma a nakonec sám zakončoval, jeho ránu z levého křídla Radosta vytáhl ramenem.

60:01

Třetí třetina byla opět velmi vyrovnaná a znovu jsme se na každé straně dočkali jednoho gólu. Schulz poslal domácí tým potřetí v utkání do vedení, 11 sekund před koncem ale přesilovku využil Pytlík a srovnal na 3:3.

60:00

59:49
    Je vyrovnáno! JAROMÍR PYTLÍK nejprve neprostřelil bránícího Houšku, poté ale puk sebral a napodruhé už našel mezírku ve výstroji Dusila. Bez asistence.

59:38
    Teď ke gólu nebylo daleko, Dusil se ale roztáhl na brankovišti a kotouč zalehl.

59:20
    Puk končí v pásmu Žďáru, domácí se zatím brání výborně.

59:07
    Vhazování po levé ruce Adama Dusila, branka hostů je stále prázdná.

58:48
    Žďár to zkouší v šesti proti čtyřem, Radosta jede na střídačku.

58:30
    Šípek vystihl nahrávku na modré čáře a vyvezl puk až k bráně Radosty.

58:15
    Oddechový čas pro domácí.

58:15
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hovorka – 2 min., krosček).

57:22

57:12
    Vasilev vypíchl puk na modré, svůj únik ale nezakončil dobře a nadvakrát nedokázal překonat Radostu.

56:45
    Po Houškově vyhození puk končí až za brankou hostí a přesilovka Žďáru se pomalu chýlí ke konci.

Dnešní utkání sleduje 71 diváků.

56:15
    Domácí se dostali do útočného pásma a podrželi tam puk, čímž získali cenné vteřinky.

55:31
    Nagyova rána od modré zaduněla na mantinel za domácí brankou.

55:22
    Oddechový čas pro hosty.

55:22
    Michael Rudolph (MBL) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

54:33
    Černohorský nahodil na Dusila vysoký oblouček ze středního pásma, domácí brankář raději podržel puk v lapačce.

54:00
    Hovorka pálil z pokleku, mířil pouze mimo branku.

53:21
    Grim vystřelil zleva a Jelínek si na brankovišti tlačil do dorážky, Radosta odolal a puk do branky nepustil.

52:12
    Kotouč přejel všechny čáry a zakázané uvolnění tak vrací hru do obranného pásma Boleslavi.

51:55
    Další souboj těchto dvou hráčů, žďárský útočník si ale na boleslavského brankáře nepřišel ani střelou od modré.

51:44
    Pytlík se hned po buly protlačil až před branku Dusila, puk za jeho záda neprotlačil.

51:24
    Jelínek se otočil mezi kruhy a pálil, jeho rána ale končí nad břevnem.

50:45
    Puk po sražené Šípkově ráně končí v rohu kluziště, domácí se však nadále drží okolo branky soupeře

49:51
    Houška si pokryl prostor u mantinelu a zastavil rodící se akci Žďáru.

49:04
    Teď se hraje hodně rychlý hokej nahoru dolů a bez přerušení. Velké šance jsme se ale už dlouho nedočkali.

47:24
    Boleslavi se opět nepovedlo přejít do útočné třetiny, ofsajd.

46:44
    Aktivní Imlauf nahodil puk směrem od pravého mantinelu na branku soupeře, Radosta měl dobrý výhled a připsal si zákrok lapačkou.

45:55
    Zakázané uvolnění Žďárských, hra se vrací před branku Jana Radosty.

45:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Pěkná individuální akce MICHAELA SCHULZE, domácí jdou znovu do vedení! Boleslavský útočník proskočil na pravém kruhu mezi dvěma obránci a ještě za letu dokázal švihem poslat puk nad vyrážečku Radosty. Asistence: Peter Novák, Václav Imlauf.

44:40
    Dobša provezl puk středním pásmem, pak mu ale brusle sjela po nerovnosti na ledu. Domácí útočník ztratil stabilitu a vzápětí i kotouč.

43:29
    Pytlík přecházel přes modrou příliš pomalu a jeho spoluhráči už byli v útočném pásmu – další ofsajd.

43:04
    Radosta zkrotil poskakující puk a přerušil hru. Mezitím se do hry vrací Vasilev, který si odpykal svůj osobní trest ze druhé třetiny.

42:39
    Dusil pohlídal Vlkovo nahození. Obě mužstva střídají a teď je zase řada na domácích, aby zaútočili.

41:35
    Radosta kryje puk a zastavil tak další tlak Bruslařů.

41:10
    Simon zachytil puk za brankou Žďáru a domácí se nadále drží v útočném pásmu.

40:47
    Zmatky při přechodu přes modrou čáru přinesly ofsajd domácího týmu.

40:24
    Jindra se dostal ke střele z levého kruhu a mířil dobře na bližší tyč, Radosta ale na ránu viděl a puk lapil.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli tři branky, hosté se vždy dokázali dotáhnout na domácí tým a aktuálně je tedy skóre vyrovnané. Nejprve vyrovnal Nagy a na trefu Dottera odpověděl přesilovkovou trefou Vašíček.

Další třetina začne přibližně v 14:05.

40:00

39:59
    Přesilovka Boleslavi k ničemu nevedla a první třetina končí.

38:40
    Domácí ofenziva k ničemu nevedla a hráči Žďáru se osvobodili.

37:59
    Šípek za bránou dohrál Zbyňka Vlka, který to neunesl a úplně mimo hru potom srazil domácího útočníka na led. Je za to vyloučen na dvě minuty.

37:11
    Pytlík neuspěl! Najel si zprava před branku a rychlou zasekávačkou zkusil zmást Dusila, domácí brankář ale ucpal prostor na bližší tyči a puk odrazil betonem.

37:11
    Pytlík se rozjel po levém křídle a řítil se sám na Dusila, Michal Simon jej zezadu podrazil. Následuje trestné střílení.

36:08
    Dotter nahodil puk na branku soupeře, Radosta byl pozorný a vyrazil do rohu.

35:42
    Šípek s Dobšou zaměstnali obranu hostí, ta ale nakonec uhlídala svou bránu a jeden ze zadáků zametl puk pod lapačku brankáře Radosty.

35:02
    Martin Nagy nabíral rychlost ve středním pásmu, při přechodu modré čáry ho ale zastavil důrazný Hovorka.

34:20
    Sýkora si dobře splnil defenzivní povinnosti a pokryl puk před dojíždějícími útočníky Žďáru. Píská se zakázané uvolnění.

33:40
    Radosta zastavil akci domácího týmu, vhazuje se po jeho pravé ruce.

32:11
    Hosté bleskově využívají početní výhodu a dorovnávají stav, po Gergelově nahrávce se prosadil DOMINICK VAŠÍČEK. Asistence: Lukáš Gergel, Martin Nagy.

32:03
    Miroslav Vasilev je vyloučen na 2+10 minut za naražení zezadu, dvouminutový trest odpyká Lukáš Moucha.

31:50
    Těsně po uplynutí dlouhé početní výhody si domácí přeci jen berou vedení zpět, prosadil se SAMUEL DOTTER. Asistence: Jan Grim.

31:40
    Domácí nevyužili 70 sekund dlouhou přesilovku pěti proti třem, teď ale opět útočí.

29:28
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Pytlík – 2 min., podražení).

28:38
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Junek – 2 min., hrubost).

25:17
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Čermák – 2 min., hákování).

21:25
    Hned zkraje druhé třetiny se Žďáru nad Sázavou podařilo vyrovnat. Postaral se o to MARTIN NAGY. Asistence: Jaromír Pytlík, Lukáš Gergel.

20:01

20:00

16:59
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Čermák – 2 min., podražení).

09:38
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Marguš – 2 min., podražení).

05:18
    Středočeši se dostali do vedení zásluhou MICHALA ČERMÁKA. Asistence: Václav Imlauf.

03:46
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Zajíček – 2 min., hákování).

03:41
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Junek – 2 min., napadení).

BK Mladá Boleslav: Dusil (Mašek) – Sýkora, Dotter, Houška, Hovorka, Imlauf, Rudolph – Vasilev, Schulz, Zajíček, Šípek, Simon, Dobša, Novák, Moucha, Čermák, Š. Jindra, Grim, Jelínek

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Sivák) – Černohorský, Junek, Čermák, Cibuzar, Filip, Budín – Konečný, Dospěl, Vlk, Pytlík, M. Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Gergel, Vašíček

Rozhodčí: Micka – Kotlík, Kučera.

Z první třetiny utkání nabídneme z organizačních důvodů jen přehled vstřelených gólů a vyloučených hráčů.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 6. Čermák (Imlauf), 32. Dotter (Grim), 46. Schulz (Novák, Imlauf) – 22. Nagy (Pytlík, Gergel), 33. Vašíček (Gergel, Nagy), 60. Pytlík, 61. Pytlík

Rozhodčí: Micka – Kotlík, Kučera