Villach – Znojmo 2:3 (kon.)
EC Villach SV
2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 10.12.2017, 17:30 • Stadthalle Villach • bet-at-home ICE Hockey League • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Znojmo a Villach toho mají kromě orla ve znaku v letošní sezóně mnoho společného. Zpočátku solidní start a pozice v první polovině tabulky, postupně však přišly horší výsledky a sestup tabulkou na nižší pozice. Forma korutanského klubu je v poslední době velmi zlá, z posledních osmi utkání vyhrál jen jediné.

To také stálo místo hlavního kouče Grega Holsta, kterého nahradil asistent a bývalý rakouský reprezentant Markus Peintner, dobře známý pro svou bradku a výrazné brýle. Jeho první zápas v nové pozici nedopadl nejlépe, v Bolzanu tým prohrál 1:2 v prodloužení. "Zápas jsme si na videu analyzovali a vyhodnotili. Nyní už se ale všichni soustředíme na Znojmo, je to pro nás nesmírně důležitý souboj," konstatuje.

Také Orli mají za sebou páteční porážku v prodloužení po atraktivním souboji proti Salzburgu, v němž třikrát vedli. Je jasné, že v neděli skončí na jihu Rakouska jedna série. Znojmo na venkovních kluzištích prohrálo osmkrát za sebou, zároveň ale zvítězilo v posledních pěti vzájemných soubojích s Villachem, naposledy doma 3:1.

"Musíme začít vyhrávat. Je úplně jedno, proti jakému soupeři. Zatím se na góly strašně nadřeme. Musíme mít dvakrát více šancí, abychom dali stejný počet gólů jako soupeř," ví útočník Orlů Tomáš Plíhal.

EC Villacher SV: Herzog (Kickert) – Bacher, Schlacher, Shields, Labrecque, Glenn, Stebih, Wohlfahrt – Antonitsch, Platzer, Kromp – B. Petrik, Sarauer, Flick – Wolhfahrt, Verlič, Hickmott – Beach, Walter, Brunner.

Rozhodčí: Baluška, Berneker – Pagonová, Pardatscher.

Domácí dnes do brány nenasadí loňského žolíka mistrovské Vídně Davida Kickerta, jeho místo zaujme čtyřiadvacetiletý Lukas Herzog.

Ve Villachu panuje před zápasem skvělá atmosféra. Uvidíme, zda tomu tak bude i po závěrečném hvizdu.

00:01

01:05
    Schwarz si připisuje první zákrok, vhazovat se bude po jeho pravici.

02:12
    Z ostrého úhlu to zkoušel Miller, Herzog stál ale na svém místě.

03:15
    Schwarz se musel pořádně protáhnou, po střele od modré mu totiž kotouč vypadl z lapačky před sebe, a tak po něm musel skočit rychleji než soupeř.

04:25
    Orli právě vstřelili branku!
    Výstavní branka!!! Radek Číp dostal dlouhý pas na útočnou modrou do přečíslení, které vyřešil brzdou na vrcholu kruhu a parádním žabičkou volnému ADAMU RAŠKOVI. Ten se sice dostal hodně blízko Herzgovi, ale zachoval chladnou hlavu, soupeřova gólmana vymotal a kolem tyče dopravil puk do sítě! Asistence: Radek Číp, Adam Miller.
    04:25 RAŠKA - 0:1

05:26
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Plíhal – 2 min., hákování).

05:44
    Dělovko od modré výborně zblokoval obětavý Marek Biro, Znojmo se následně osvobodilo a poslalo na led čerstvé síly.

06:26
    Marek Schwarz neudržel střelu od modré, k odraženému puku se ale nejrychleji dostali jeho spoluhráči a poslali jej až k Herzogovi na druhou stranu.

07:21
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Shields – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

07:37
    Jeden z domácích útočníků se po zaváhání hostů u vlastní modré dostal do zajímavé příležitosti, znojemský gólman byl ale úspěšnější.

09:15
    Bartošova formace pěkně zavařila soupeřově obraně, Herzog si ale tentokrát počínal velmi dobře a všechny pokusil zlikvidoval.

10:02
    Znojmo v přesilové hře navyšuje svoje vedení! Yellow Horn vystřelil od mantinelu a kotouč se štěstím doputoval po teči JAKUBA STEHLÍKA za Herzogova záda. Rozhodčí se šli ještě pro jistotu podívat na video. Asistence: Colton Yellow Horn, Adam Miller.
    10:02 STEHLÍK - 0:2

11:44
    Gumanova tvrdá střela z kruhu třetí branku nepřinesla.

12:39
    Yellow Horn nebezpečně dorážel z bezprostřední blízkosti, tentokrát však vedle.

12:58
    Schwarz na druhé straně čelil ostré střele a několika pokusům o dorážky, roztáhl se ale po brankovišti a nedal soupeři šanci.

12:58
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Němec – 2 min., nedovolené bránění).

15:03
    Villach strávil dvě minuty početní výhoda naprosto tragicky. Ani se nedostal ke střele a Orli tak neměli skoro žádnou práci.

16:27
    Akce domácích zastavena, ofsajd.

17:52
    Stehlík vjel do ofsajdu, hra znovu přerušena.

18:22
    Raška je při chuti. Sjel si do mezikruží pro přihrávku, jenomže následně přestřelil.

19:09
    Kyle Beach se nedostal k dorážce, tak si alespoň zlepšil chuť vyprovokováním menší výměny názorů. Bez vyloučení.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je za námi a domácí hokejisty doprovází do šaten pískot vlastních fanoušků. Není divu, hra Villachu byla v první třetině katastrofální. Naproti tomu Znojmo předvedlo skvělý hokej, pohledně kombinovalo, tvořilo si šance a po zásluze vede o dva góly. Pokud budou Orli v nastoleném tempu pokračovat, pak by jim dnes tři body utéct neměly. Ale zbytečně nepředjímejme, čeká nás ještě čtyřicet minut.

20:01

22:40
    Jeden z hráčů domácím proletěl s pukem kolem znojemské branky a pokoušel se zaskočit Schwarze rychlou kličkou do forhendu, ale znojemský gólman se výborně roztáhl a nedal mu šanci.

23:32
    Tak tohle si Herzog za rámeček nedá. Fanoušci Villachu tohle navíc nenesou vůbec dobře a brutálním pískotem to dávají najevo. COLTON YELLOW HORN vzal ve středním pásmu kotouč, najel s ním na modrou a zápěstím překonal z obrovské dálky domácího brankáře.
    23:32 Yellow HORN - 0:3

25:14
    Sarauer se dostal do brejku, ale Schwarz mu výborně vypíchl kotouč!

26:03
    Villach právě vstřelil branku!
    Loňský mistr slovenské extraligy JORDAN HICKMOTT ukázal svůj kanadský čich na góly, když si počkal na vrcholu kruhu na přihrávku a nekompromisní ránou překonal poprvé v zápase Marka Schwarze.
    26:03 HICKMOTT - 1:3

27:42
    Komerční přestávka, vhazovat se bude před znojemskou klecí.

28:08
    Raška dnes hraje výborně. Z vlastního pásma nabral neuvěřitelnou rychlost, nabruslil až do útočné třetiny, ale tam marně hledal Čípa, protože soupeřova obrana jeho přihrávku zblokovala.

28:51
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Pastor – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

29:29
    Výborná práce Orlů, kteří vybojovali kotouč a dostali jej ven ze třetiny.

30:35
    Puk je opět venku ze třetiny.

30:51

31:09
    Icing Znojma.

32:15
    První formace hostů znovu v akci, Herzog tentokrát bez problémů zasáhl.

33:13
    Orli ostřelují Herzoga a zkouší jej zaskočit podobně jako u třetí branky. Zatím ale bez úspěchu.

34:07
    Ofsajd domácího mužstva.

35:29
    Raškova řada znovu zatopila Herzogovi, následně se ale z protiútoku prezentoval i soupeř. I Marek Schwarz ale zareagoval bez problémů.

38:00
    Dvě minuty před koncem se hraje v obranném pásmu Orlů.

38:39
    Tejnor vybruslil s kotoučem ven ze hřiště, rozhodčí ale přerušili. V obranné třetině Orlů se totiž mezitím strhla menší mela.

38:39
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Verlič – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Zajíc – 2 min., hrubost).

40:00

Druhá třetina se v porovnání s tou první nesla ve vyrovnaném duchu. V kabině Villachu zřejmě došlo o první přestávce k hlasitému projevu trenéra, protože jeho svěřenci vstoupili do prostřední dvacetiminutovky s o poznání větším nasazením. Ani to ale nestačilo k tomu, aby Orli nenavýšili po chybě Herzoga vedení na tři góly. Domácím se pak přece jenom podařilo překonat Marka Schwarze, když snížil na rozdíl dvou branek Hickmott.

40:01

42:14
    Orli dlouho okupovali útočnou třetinu. Po střele Bořuty ale Herzog přerušil a domácí mohou konečně vystřídat.

42:22
    Páni! Jeden z hráčů Villachu ujel do brejku, který řešil střelou do horního růžku. Jenomže aby to byl gól, tak by v bráně nesměl stát Marek Schwarz, který vytáhl parádní zákrok lapačkou!
    42:22 Zákrok Marka Schwarze

44:09
    Hra vykázaná ven ze třetiny Znojma, přihrávka rukou.

45:22
    Domácí snižují! Brunner našel z rohu kluziště volného SAMUELA LABRECQUEHO, který si sjel od modré čáry až kousek před Schwarze, odkud poslal puk přesnou střelou do sítě. Asistence: Nico Brunner, Robert Flick.
    45:22 LABRECQUE - 2:3

46:53
    Rozhodčí přerušují, bude se vylučovat.

46:53
    Do Nováka se po přerušení pustila hned trojice hráčů Villachu.

46:53
    Už je vše zažehnáno, Patrik Novák usedá na trestnou lavici. Villach bude hrát početní výhodu.

46:53
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Novák – 2 min., nedovolené bránění).

47:20
    Jeden z domácích hráčů najížděl do útočné třetiny, když v tom narazil do vlastního spoluhráče a spadl. Orli tak ušetřili několik vteřin opětovným vyhozením.

48:27
    Matuš výborně zastavil obětavým zákrokem kotouč a následně vyhodil.

48:53

49:49
    Velký tlak domácího mužstva branku nepřinesl, Marek Schwarz výborně zlikvidoval všechny nepříjemné dorážky a následně Radim Matuš dostal puk ven ze třetiny.