Finsko – J. Korea 4:1 (kon.) | Česko – Kanada 4:1 (kon.)
konec
Česko
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Kanada
Pátek 15.12.2017, 17:30Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 2.8 4.53 2.05
Partner:
  59:56 Michal ŘEPÍK - 4:1
   
  59:56
  Česko právě vstřelilo branku!
  Kanaďané ještě jednou odvolali brankáře a to se jím znova stalo osudným. O vítězi utkání už sice bylo dávno rozhodnuto, avšak čeští reprezentanti ještě kosmeticky upravili skóre. Do prázdné branky pohotově zacílil MICHAL ŘEPÍK, pro kterého je to druhý gól v dnešním utkání. Bez asistence
  59:28 Martin ERAT - 3:1
   
  59:28
  Česko právě vstřelilo branku!
  Hra bez brankáře však neměla dlouhého trvání. Ondřej Němec obral soupeře o kotouč za brankou a krásným pasem našel ve středním pásmu Sekáče, který puk poslal na najetého MARTINA ERATA, jenž s přehledem zakončil. Zřejmě je rozhodnuto a Češi se mohou radovat z vítězství. Asistence: Jiří Sekáč, Ondřej Němec.
  46:53 Vojtěch MOZÍK - 2:1
   
  46:53
  Česko právě vstřelilo branku!
  Ovšem změna přichází záhy a je z toho opět využitá přesilovka. Na konci kombinace v útočném pásmu stál VOJTĚCH MOZÍK, který se po přihrávce Poláška odhodlal ke střele a tvrdou pumelicí od modré čáry pokořil Brusta. Češi jsou poprvé v utkání ve vedení. Přesilovku hru národního týmu v letošní sezoně zdobí. Asistence: Adam Polášek, Jan Kovář.
  39:30 Michal ŘEPÍK - 1:1
   
  39:30
  Česko právě vstřelilo branku!
  Mozíkovo tečované nahození od modré čáry doletělo příhodně přímo na hůl MICHALA ŘEPÍKA, který na nečekanou změnu směru letu kotouče brzy zareagoval, otočil se, připravil si puk na střelu a propálil Brusta. V závěru druhé třetiny je tak opět srovnáno a gól do šatny může Čechy pořádně nakopnout. Asistence: Vojtěch Mozík.
  31:42 Matt ELLISON - 0:1
   
  31:42
  Kanada právě vstřelila branku!
  Nyní už se však MATT ELLISON trefil znamenitě a poslal kotouč z levého kruhu přímo nad lapačku Francouze. Český gólman byl v této situaci bezradný. Kanaďané dokázali svou přesilovku využít a otevírají brankový účet dnešního zápasu. Asistence: Brandon Kozun, Marc-Andre Gragnani.

  Tomáš Kopecký

  Branky a nahrávky: 40. Řepík (Mozík), 47. Mozík (Polášek, Jan Kovář), 60. M. Erat (Sekáč, O. Němec), 60. Řepík – 32. Ellison (Kozun, Gragnani)


  Česko: Francouz (Furch) – Kundrátek, Polášek, Z. Michálek, M. Doudera, O. Němec, Vitásek, Mozík, J. Kolář – M. Erat, Jan Kovář, Sekáč – Vondrka, Koukal, T. Zohorna – Martin Růžička, Mertl, D. Kubalík – Řepík, Horák, Nestrašil – Lev.
  Kanada: Brust (Scrivens) – M. Robinson, Lee, Noreau, Ch. Genoway, Elliott, Gragnani, Lalonde – Beck, Roy, Wolski – Frattin, Vey, R. Bourque – Purcell, Howden, Garbutt – Kozun, O'Dell, Talbot – Ellison.

  Rozhodčí: Olenin, Gofman – Šalagin, Šišlo