Buffalo – Carolina 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Los Angeles 4:2 (kon.) | New Jersey – Dallas 5:2 (kon.)
Detroit – Toronto 3:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 4:3 (po pr.) | Minnesota – Edmonton 2:3 (kon.)
Boston – NY Rangers 2:3 (po pr.)
New Jersey Devils
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Dallas Stars
Sobota 16.12.2017, 01:10 • Prudential Center, Newark • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci. (03:59:00)

3. Nick Lappin (NJD) 1+0

Dallas se sice v první a druhé třetině dokázal střelecky dotáhnout na vedoucí New Jersey, ale od druhé poloviny zápasu se gólově zvládali prosadit jen domácí. Ti nakonec vítězí 5:2 a slaví cenné vítězství, kterým si vylepšují svou bilanci z posledních duelů, když před tímto střetnutím prohráli hned třikrát z posledních čtyř zápasů.

59:52
    Další vhazování. Ještě před ním se ale Roussel pustil do Lappina a dostává osobní trest na 10 minut.

59:47
    Ještě jedno vhazování čeká na oba týmy poté, co puk opustil ledovou plochu.

59:24
    Kotouč je ve středním pásmu. Dallasu se nedaří přechod do útoku.

59:01
    Probíhá poslední minuta utkání.

58:30
    Devils mají puk ve svém držení i přes vynucený návrat do vlastního pásma.
    58:00 Brian BOYLE - 5:2

58:00
    Devils právě vstřelili branku!
    Teď už to domácím vyšlo! BRIAN BOYLE z vlastního pásma vsítil pátý gól New Jersey a definitivně rozhoduje o vítězství svého týmu. Bez asistence.

57:52
    Seguinovu střelu po vhazování zablokoval Noesen, který se pokusil okamžitě o gól, ale od vlastní modré čáry minul, a tak je to jen další zakázané uvolnění.

57:44
    Boyle vyhazuje přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

57:13
    Klingberg nezastavil puk na modré čáře a Dallas se vyhodil do středního pásma.

57:02
    Coleman se snažil vyhodit puk směrem na branku Dallasu, ale kotouč zastavil Klingberg, který přihrál na Seguina, jehož střelu Schneider chytá.

56:44
    Icing New Jersey.

56:31
    Benn se dostal ke střele z mezikruží, ale Schneider skočil do strany a paží zastavil puk mířící do odkryté klece!

56:10
    Klec Dallasu je prázdná, vhazování v útočném pásmu využívá Dallas ke hře bez brankáře.

Dallas si bere oddechový čas.

56:10
    Johnsovu ránu od modré ukrývá Schneider v lapačce. Měl výborný výhled.

56:03
    Dallas kombinuje v útočném pásmu.

55:40
    Devils nahazují puk do útočného pásma a odchází střídat. Snaží se držet nyní puk co nejdále od své branky.

54:54
    Schneider vyrazil puk před sebe a kotouč následně ukryl pod lapačku.

54:02
    Po přerušení hry je tu poslední komerční přestávka.

53:46
    Hosté se dostali po delší době ke střele, ale Elie minul z levého kruhu svůj cíl.
    52:57 Nick LAPPIN - 4:2

52:57
    Domácím se ale tlak a nápor, kterému vystavili klec Dallasu vyplatil! NICK LAPPIN se dostal k odraženému puku mezi kruhy, posunul si ho do forhendu a obstřelil Lehtonena, který už nedokázal zareagovat. Asistence: Jimmy Hayes, Brian Boyle.

52:27
    Devils se drží po většinu času v posledních minutách v útočném pásmu. Coleman se ale přes Lehtonena neprosadil, stejně jako předtím Zajac.

51:39
    Vatanenova dělovka od modré čáry byla zastavena nohou Roussela před brankovištěm.

51:26
    Kotouč opustil ledovou plochu. Komerční přestávka.

51:03
    Benn vyvezl kotouč do středního pásma.

50:52
    Devils cítí šanci a rychle se vrací do útočného pásma.

50:20
    Coleman se dostal mezi kruhy hned ke dvěma střelám, ale v obou případech neprotlačil puk až na Lehtonena.

49:37
    Postavení mimo hru nepustilo trojici hostujících hráčů přes modrou čáru.

48:48
    Icing Dallasu.

48:28
    Severson se napřáhl od modré, avšak s jeho ránou neměl Lehtonen nejmenší problémy.

47:40
    Faksa zkusil z pravého kruhu ohrozit Schneidera, ale brankář domácího týmu vyrazil kotouč mimo nebezpečí.

47:19
    Po menších zmatcích za brankou Lehtonena se puk dostal před brankoviště, kde zůstal pár okamžiků nehybně a bez zájmu stát. Hosté měli štěstí, že poblíž nebyl žádný z hráčů Devils.

Komerční přestávka.

46:28
    Faksa kroužil v útočném pásmu a našel volného Pateryna, jehož střelu ale Schneider chytá.

45:50
    Dallas dvakrát s vypětím všech sil udržel útočné pásmo. Ale bez střely nakonec stejně odevzdává puk.

44:42
    Domácí se po krátkém setrvání v obranné třetině vyřítili do přečíslení tří proti dvěma, ale k finální přihrávce po dobrém návratu jednoho z obránců Stars nedošlo.

44:15
    Hra se hodně kouskuje. Kvůli postavení mimo hru jsou zastaveni hokejisté Dallasu.

43:53
    Poté, co Lehtonen zastavil hru, se před ním i za ním utvořily dvě dvojičky, které do sebe začaly strkat. Rozhodčí vylučovat nebude.

43:19
    Jejich rodící se akci zastavuje ofsajd.

43:07
    Devils jsou v plném počtu. Zvládli více než tři minuty v oslabení, z toho 53 vteřin ve třech proti pěti, bez úhony.

42:42
    Devils po vhazování vyhazují puk ze své třetiny.

42:36
    Po rychlém návratu do útočného pásma Hanzal nastřelil jen Schneidera, který přerušuje hru.

42:24
    Domácí vyhazují.

42:00
    Zacha je na ledě, pokračuje klasická přesilovka Dallasu.

41:51
    Další zakončení Radulova, tentokrát Schneider skvěle zasáhl a přerušuje hru.

41:45
    Dallas trpělivě kombinoval a jeho hráče se stále více přibližovali ke Schneiderovi. Radulov z bezprostřední blízkosti trefil tyč!

41:18
    Domácím se daří vyhodit.

41:07
    Moore trefil hokejkou do obličeje soupeře a Dallas bude mít 53 sekund výhodu dvou mužů v poli.

40:58
    S Lindellovou ránou od modré měl Schneider o poznání více práce, ale nepříjemný kotouč dokázal zkrotit.

40:20
    Seguinovo zakončení bez obtíží Schneider chytá.

Devils zahajují třetí třetinu v oslabení kvůli vyloučení Zachy v závěru druhé třetiny poté, co zbytečně strčil do Fina Lindella.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:07.

Druhá třetina přinesla napřed srovnání skóre ze strany Dallasu po krásné akci právě Alexandera Radulova, ale tři a půl minuty před koncem se v přesilové hře prosadil domácí Brian Boyle, který následně byl potrestán osobním trestem, ale vrátil vedení na stranu Devils.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Už po siréně se do sebe pustili krátce Lindell se Zachou. Rozhodčí oba kohouty rychle roztrhli.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Pavel Zacha – 2 min., hrubost).

39:51
    Icing Dallasu po nepřesné přihrávce.

39:46
    Lehtonen sebral vysoké nahození do lapačky a rychle rozehrává.

39:06
    Dallas je v plném počtu.

38:51
    Stafford se pokusil překvapit Lehtonena z ostrého úhlu, ale brankář hostí drží puk v lapačce.

38:40
    Pateryn a Noesen jsou na ledě. Pokračuje klasická přesilovka pěti proti čtyřem.

38:05
    Lehtonen drží puk ve své výstroji a přerušuje hru.

37:32
    Dallasu se daří dvakrát v rychlém sledu vyhodit puk.

37:05
    A je tu další vyloučení na straně Dallasu. Honka obdržel dvě minuty za sekání. Dallas bude hrát 94 sekund ve třech proti čtyřem.

Hrát se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.

36:39
    Boyle se po oslavě vstřeleného gólu dostal do konfliktu s několika hráči soupeře. Napřed si vyměnil pár ostrých slov s Klingbergem a následně se pustil do Pateryna. Právě Pateryn společně s Boylem dostali dvě minuty za hrubost. Navíc Boyle dostal osobní trest na 10 minut.
    36:39 Brian BOYLE - 3:2

36:39
    Domácí nakonec využívají přesilovku! BRIAN BOYLE se před brankovištěm natáhl po odraženém puku a dorazil ho za Lehtonenova záda. Asistence: Will Butcher, Pavel Zacha.

36:29
    Boyle se neprosadil z prostoru mezi kruhy.

36:17
    Devils se konečně daří usadit v útoku. Butcherovu ránu od modré Lehtonen vyrazil.

35:53
    Dallas po vhazování vyhazuje.

35:40
    Devils tečovali puk v útočném pásmu přes plexisklo a hra je vykázána do středního pásma.

35:20
    A dokonce se Dallas dostal do přečíslení tří proti dvěma v oslabení! Pitlickovu střelu ale zblokoval Vatanen a puk posléze vyletěl do ochranné sítě.

35:12
    Domácí se dostali přes modrou čáru, ale okamžitou střelu Lehtonen vyrazil na hokejku svého spoluhráče, který vyváží puk.

34:38
    A znovu Devils přichází o puk i o útočné pásmo. A dvě minuty z Johnsova trestu jsou pryč.

34:17
    Zachovo nahození pozastavil Lehtonen, který následně i vyhazuje do středního pásma.

33:59
    Faksa odpálil puk až na zadní mantinel za Schneiderem.

33:38
    Stars se znovu osvobozují.

33:01
    Hostům se daří vyhodit.

32:56
    Klingberg je zpět na ledě. Dallas je ve čtyřech.

Byla tam dokonce krev, takže je to dvojnásobný trest. Devils budou mít osm vteřin výhodu dvou mužů v poli, poté bude pokračovat dlouhá klasická přesilovka.

32:48
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Stephen Johns – 2 min., vysoká hůl).

32:48
    Dostal úder do obličeje od Johnse. Ten putuje na trestnou lavici.

32:48
    Po tvedém souboji před brankou Dallasu zůstává na zemi ležet Wood. Rozhodčí přerušuje hru.

32:13
    Stafford pohotově vypálil z prostoru mezi kruhy, ale trefil jen brankáře Lehtonena a hosté následně vyražený puk odpalují přes všechny čáry.

31:40
    Hosté znovu vyhazují přes všechny čáry.

31:16
    Benn v oslabení vyvezl puk až do obranného pásma New Jersey.

30:56
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., krosček).

30:56
    Klingberg dost nevybíravě trefil zezadu Boylea.

30:56
    V pravém rohu obranného pásma Dallasu dochází k hromadné strkanici, kterou způsobil faul jednoho z hostujících hráčů, který zamíří na trestnou lavici.

Komerční pauza.

30:08
    Postavení mimo hru zastavuje rodící se akci Dallasu.

29:25
    New Jersey se sice zdá být ve druhé třetině poměrně aktivním týmem se svými šancemi, ale ještě ani jednou nemusel Lehtonen zasahovat.

28:17
    Po přerušení hry přichází komerční přestávka.
    28:09 Alexandr RADULOV - 2:2

28:09
    Dallas právě vstřelil branku!
    Trochu nezáživnou pasáž hry dokázal výtečnou sólo akcí okořenit ALEXANDER RADULOV, který se dostal k puku za modrou čárou, kam popíchl kotouč Janmark, a vyrazil směrem na Schneidera. Dostal se před obránce a před brankovištěm zakroužil více na střed, přičemž podsunul puk pod Schneiderův beton a vyrovnal na 2:2! Asistence: Mattias Janmark, Esa Lindell.

27:24
    Špatná rozehrávka Devils. Icing a přesun hry před Schneidera.

26:59
    Hra ale zůstane před Lehtonenem. Dallas se dopouští zakázaného uvolnění.

26:49
    Vatanen srdnatě bojoval u pravého mantinelu za modrou čárou, ale puk nakonec pro sebe nevydoloval.

26:15
    Teď už další z nahozených puků sbírá obrana Dallasu. Ale kotouč je po odehrání do středního pásma znovu jen odevzdán domácím.

25:41
    Dallasu se nedaří dostat puk pod kontrolu a ve vlastní třetině se přetahují podél mantinelu se Zachovou formací.

25:13
    Devils byli vyhnáni z útočného pásma, ale zůstávají na puku.

24:23
    Lehtonen drží puk pod lapačkou a přerušuje hru. Střela hned po vhazování ho nepřekvapila.

24:17
    Nepřesná přihrávka Dallasu ústí v zakázané uvolnění.

23:32
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Oba celky se snaží okamžitě zakončovat své útoky, ale puky létají mimo tři tyče na obou stranách.

22:26
    Devils se po vhazování daří vytlačit hru ze svého pásma a konečně mohou domácí jít střídat.

22:19
    New Jersey se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

22:09
    Schneider musel do pokleku proti ráně Johnse, který je dnes od modré hodně střelecky aktivní.

22:02
    Stars stále kombinují v útoku a drží své soupeře pod zámkem.

21:39
    Honkova střela od modré čáry jen orazítkovala mantinel za Schneiderem. Dallas dál drží útočné pásmo.

21:18
    Devils se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se vrací před Schneidera.

20:30
    Rána Colemana trefila jen blokujícího Hamhuise, od něhož se puk odrazil na střídačku hostujícího týmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:07.

New Jersey Devils vstoupili do utkání s Dallasem lépe a v páté minutě otevřeli skóre. O dvě minuty později sice o vedení přišli po gólu Hanzala v přesilovce a dlouho to vypadalo, že otěže zápasu přebírají právě hosté, ale v poslední minutě se Devils vrátili do vedení.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

Pavel Zacha vstřelil po chybě Klingberga třetí gól New Jersey, ale k tomu došlo až po vypršení času a závěrečné siréně, jak prokázalo i video. Rozhodčí branku neuznává.
    19:06 Blake COLEMAN - 2:1

19:06
    Trochu smůly si nyní vybral brankář Dallasu, který po vhazování vyrazil puk jen vedle sebe do brankoviště a může poděkovat svým obráncům, že nebyli dostatečně důrazní. K dorážce se totiž dostal BLAKE COLEMAN, pro něhož nebylo problémem dostat puk za branky. Asistence: Andy Greene, Brian Gibbons.

18:54
    Lehtonen si na střelu Greena z levého kruhu nesáhl a kotouč jen těsně proletěl vedle pravé tyčky!

18:36
    Radulov si při svém zakončení vylámal zuby na Schneiderovi.

17:52
    New Jersey se dopouští zakázaného uvolnění.

17:45
    Schneider sbírá nahozený puk a raději přerušuje hru.

17:12
    Stafford se na útočné modré uvolnil od obránce a dostal se do zajímavé střelecké pozice. Prudkou ránou ale nakonec nechal jen vyniknout brankáře Lehtonena.

16:22

15:05
    Schneider se blýskl dvěma těžkými zákroky v rychlém sledu! Napřed vyrážečkou srazil střelu Benna a následně musel čelit ráně Pitlicka z prostoru mezi kruhy, který se probil k osamocenému puku a z otočky vyslal nebezpečný projektil na brankáře domácích.

14:35
    Schneider chytá střelu Johnse od modré a přerušuje hru. Komerční přestávka.

13:41
    Ale moc úspěšný nebyl, nedokázal se odpoutat od obránce a pořádně rozehrát na své spoluhráče.

13:26
    Chyby Lindella využil Stafford, který se dostal do útočného pásma a snaží se usadit před brankou Lehtonena.

12:59
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru Devils.

12:15
    Domácí se hnali do útoku ve dvou proti dvěma, ale jejich akce se zastavila na zadním mantinelu bez ohrožení Lehtonenovy klece.

11:31
    Jedovatá střela od modré z hokejky hostujícího Elieho byla sražena mimo tři tyče.

11:05
    Snaha o nahození Devils do útočného pásma končí až v ochranné síti.

10:09
    Honkova střela od modré byla sražena až do ochranné sítě. Komerční přestávka.

10:09

09:39
    Po prudkém vyhození hostí z vlastního pásma se rychlostí blesku ke kotouči dostal Ritchie, takže se nepískalo zakázané uvolnění. A Schneider měl velké štěstí, že Ritchie nedotáhl kličku kvůli tísnění od obránce.

08:47
    Coleman se snažil dopíchnout puk mezi betony Lehtonena, ale brankář Dallasu si pohlídal prostor mezi betony.

08:35
    Schneider drží ve své moci Klingbergovu ránu od modré a přerušuje hru.

07:46
    Kotouč skončil v hledišti, vhazuje se ve středním kruhu.

06:42 Martin HANZAL - 1:1

06:42
    Od Dallasu to nebyla dobrá přesilovka, ale přesto ji využívají! Druhá střela v utkání hned končí vstřeleným gólem. MARTIN HANZAL se dostal před brankovištěm k odraženému kotouči, který Schneider vyrazil po střele Seguina od modré, a jeho zakončení si do vlastní branky srazil obránce Greene. Asistence: Tyler Seguin, Esa Lindell.

06:14
    Postavení mimo hru zastavilo přechod Dallasu do útočného pásma. Následně po vhazování se hosté opět musí vrátit za vlastní branku.

05:47
    A potřetí během této přesilovky.

05:28
    Stars se opět musí vracet za svou branku a zakládat nový útok.

05:13

05:00
    Tentokrát se bude vylučovat na straně domácích. Střelec úvodní branky Steven Santini putuje na trestnou lavici za sevření puku.
    04:28 Steven SANTINI - 1:0

04:28
    STEVEN SANTINI si počíhal u modré čáry na přihrávku, sjel si s pukem blíž k pravému kruhu a povedenou střelou do na vzdálenější tyč otevírá skóre zápasu. Asistence: Brian Gibbons.

03:14
    Tyč zachránila domácí od inkasované branky. Johns z hranice kruhů sice překonal Schneidera, ale od tyčky se puk odrazil zpět do hřiště.

02:29
    Hosté jsou v plném počtu.

02:21
    Lehtonenovi zapadl puk do výstroje po prudké ráně Vatanena od modré. Brankář Dallasu přerušuje hru.

01:50
    Rychlá střela Pavla Zachy hned po přijetí přihrávky. Puk se odrazil od vnější části tyče.

01:19
    Zajac před brankovištěm protečoval puk do Lehtonena.

01:09
    New Jersey se snaží usadit v útočném pásmu.

00:38
    Dallas vyhazuje puk přes všechny čáry.

00:29
    Bude se vylučovat na straně hostí. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Tyler Pitlick.

00:01

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Vatanen, J. Moore, Santini, A. Greene (C), Severson, Butcher – Stafford, Hischier, Bratt – Gibbons, Zajac (A), Coleman – Noesen, Zacha, Wood – Lappin, Boyle (A), J. Hayes.

Dallas Stars: Lehtonen (Bishop) – J. Klingberg, Lindell, Pateryn, Hamhuis, Honka, Johns – D. Shore, Seguin, Elie – Radulov (A), Spezza (A), Janmark – Pitlick, Faksa, Ja. Benn (C) – B. Ritchie, Hanzal, Roussel.

Rozhodčí: Walsh, Hebert – Sericolo, Pancich.

14. 12. 2014 Dallas Stars - New Jersey Devils 4 : 3

Dallas naopak prožívá podařený trip, když zvítězil na klutištích Rangers a Islanders, čímž navíc přerušil sérii tří proher v řadě, které tým srazily mimo první osmičku Západní konference, do níž se Stars opět škrábají nazpět.

Devils se nenachází v ideální formě, a ač patří do horních pater tabulky, tak bilance tří porážek ze čtyř posledních zápasů rozhodně týmu na klidu nepřidává. A to ani z důvodu, že v posledním klání prohráli s Montrealem, který se sice herně zvedá, ale stále patří spíš k týmům, které je potřeba porážet, pokud chce tým pomýšlet na definitivním usazení v nejlepší osmičce.

Na led New Jersey, které se hřeje na pátém místě Východní konference, přijedou hokejisté Dallasu, jimž náleží aktuálně osmá příčka na Západě. Dallas si do New Jersey veze z posledních zápasů dvě výhry a vítěznou sérii se pokusí prodloužit i nad týmem, který naopak z posledních čtyř duelů vyhrál jen jednou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 5. Santini (Gibbons), 20. Coleman (A. Greene, Gibbons), 37. Boyle (Butcher, Zacha), 53. Lappin (J. Hayes, Boyle), 58. Boyle – 7. Hanzal (Seguin, Lindell), 29. Radulov (Janmark, Lindell)

Rozhodčí: Walsh, Hebert – Sericolo, Pancich