Chabarovsk – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 2:3 (kon.) | Kunlun – Spartak Moskva 1:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 24.12.2017, 08:00 • Platinum Arena • KHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Platinum Areně v Chabarovsku sledovalo 6 811 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (10:30:16)

Torpedo Nižnij Novgorod – 25

Dnešní utkání je u konce a vítězství slaví Chabarovsk. Domácí se dostali do vedení ve 28. minutě, kdy se ve hře čtyři na čtyři prosadil Vladislav Ušenin. Následně uběhlo jen čtrnáct vteřin a Alexej Byvalcev přidal další branku Amuru. Právě Alexej Byvalcev pak v čase 30:44 přidal ještě jednu trefu a domácí tak po druhé třetině vedli rozdílem tří branek. Po druhé periodě tak bylo téměř rozhodnuto a Denis Paršin již v 51. minutě pouze korigoval prohru Nižného Novgorodu, který přišel o svou parádní vítěznou sérii.

59:52
    Kotouč je v blízkosti Juhy Metsoly, ale zakončení stále nepřichází. Toto utkání už si Amur bez problémů pohlídá.

59:24
    Zakázané uvolnění domácích a je tady oddechový čas Torpeda.

59:04
    Hosté odvolávají brankáře a v šesti kombinují v útočném pásmu.

58:21
    Velká šance Chabarovsku. Picard na levém kruhu nebyl hamižný a při přečíslení oslovil Zohornu. Jeho střelu však zneškodnil přesunující se Lisutin!

57:56
    Vůbec se hokejisté Nižného Novgorodu nemohou nastěhovat před Metsolu. Naopak teď Barancev zpracovává kotouč až u modré čáry, jež je blíže k Lisutinovi.

57:22
    Stále se hraje hodně daleko od Juhy Metsoly. Domácí kotouč v klidu posílají za soupeřova brankáře.

56:43
    Zohorna dobře napadal v útočném pásmu. Kotouč sice nezískal, ale našetřil pro Amur několik velmi cenných vteřin.

56:02
    S blížícím se závěrem zápasu nesledujeme zrovna atraktivní podívanou. Více ze hry teď mají domácí, což Torpedu výrazně komplikuje snahu o vybojování bodového zisku.

54:51
    Chabarovsk dostává kotouč do útočného pásma. Zpoza brány se však nemůže vymanit.

54:19
    Ne a ne se Torpedo prodrat k dalšímu ohrožení Juhy Metsoly. Navíc by se hostům hodilo rychlé snížení na rozdíl jediné branky.

53:38

53:18
    Hostům se zatím nedaří zaměstnat Metsolu další střelou. Zatím jen kombinují podél mantinelu.

52:38
    Stoljarov byl dobře postaven na hranici brankoviště, ale jen marně se pak snažil dostat k dorážce nepříliš povedené střely z mezikruží.

52:11
    Torpedo se chvíli drželo v útočném pásmu. Jenže nyní už je kotouč mezi modrými čarami.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 28. Vl. Ušenin (Chabarov, Vj. Ušenin), 29. Byvalcev (Turbin, O. Li), 31. Byvalcev (T. Zohorna, Picard) – 51. Paršin

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – J. Kolář, Kondratěv, Turbin, Jordán, Aťušov, Chabarov, Karmaškov – Byvalcev, Litovčenko, O. Li – Rasskazov, T. Zohorna, Picard – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Klopov, Frolov, Beljakov – Kacuba.
    Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (31. Lisutin) – Grigorev, Želdakov, Sergijenko, Kinrade, Barancev, Šulenin, Kundrátek – Daugavinš, Dugin, M. Lazarev – Galuzin, Paršin, Stoljarov – Mozer, I. Zacharčuk, Garbutt – Žukov, S. Kosticyn, Urakov – Gračov.

Rozhodčí: Birin, Bondar – Golovljov, Majtak

Diváci: 6 811