Ottawa – Boston 0:5 (kon.) | Florida – Montreal 2:0 (kon.) | Washington – New Jersey 5:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 3:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:4 (kon.)
Vegas – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 5:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
Toronto Maple Leafs
Neděle 31.12.2017, 21:30 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

16.12.2017 Detroit – Toronto 1:3

Jediné vzájemné utkání hrané 7. listopadu 2017 vyznělo lépe pro tým Javorových listů z Toronta v poměru 4:3 po prodloužení.

Auston Matthews – 29b (15+14)

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Zatímco u nás bude vrcholit Silvestr a většina lidí se bude opíjet do nálady na novoroční přípitek, tak v Las Vegas se bude hrát utkání NHL mezi domácími Golden Knights a Torontem Maple Leafs. A těšit se můžeme na velmi atraktivní střetnutí, neboť Toronto si v této sezóně počíná velmi dobře a nováček soutěže z města hazardu se sérií deseti výher z posledních jedenácti zápasů dokonce vyhoupl do čela tabulky Západní konference.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – Schmidt, McNabb (A), Theodore, Engelland (A), C. Miller, Merrill – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Neal, Haula, Perron (A) – Tuch, Eakin, Leipsic – Nosek, Bellemare, O. Lindberg.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Pickard) – Hainsey, Rielly (A), Gardiner, Marinčin, R. Polák, Borgman – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Komarov (A), Marleau, Leivo – Co. Brown, D. Moore, M. Martin.

Rozhodčí: Charron, Hanson – Shewchyk, Daisy.
    V T-Mobile Areně je vše nachytáno na poslední zápas v roce 2017.

Dozněly národní hymny Kanady a Spojených států amerických. Zápas bude zahájen za malou chvíli.

00:01

00:19
    Domácí měli hned v úvodu velké štěstí! Po objetí branky zakončoval z otočky Zach Hyman a Subbana zachránila vzdálenější tyčka. Dorážka Austona Matthewse pak branku minula.

01:03
    Maple Leafs začali velmi aktivně. Zatím Vegas téměř nepustili ze své obranné třetiny.

01:51
    Za brankou dobře zapracoval Roman Polák, který tam přetlačil Codyho Eakina.

02:13
    První velká šance Golden Knights! Alex Tuch zakončoval po přečíslení 2 na 1 do poloodkryté branky, ale puk nedokázal zvednout a Andersen stačil zakročit špičkou pravého betonu!

02:24
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Alex Tuch ale vzápětí napravil své zaváhání! Domácí útočník nádherně nalezl před brankou volného PIERRA-ÉDOUARDA BELLEMARA, který oklamal brankáře Andersena kličkou do bekhendu a zasouval puk do odkryté klece. Asistence: Alex Tuch.
    02:24 Pierre-Édouard BELLEMARE - 1:0

04:17
    A je tu druhý gól domácích! Deryk Engelland založil přihrávkou na rozjetého Reillyho Smithe přečíslení 2 na 1. To bývalý hokejista Floridy vyřešil žabičkou na WILLIAMA KARLSSONA, který dostal puk přesně na čepel hole a z první ho napálil za záda Andersena, který se nestačil včas přesunout. Asistence: Reilly Smith a Deryk Engelland.
    04:17 William KARLSSON - 2:0

05:26
    Hosté se budou moci oklepat v přesilovce. Brayden McNabb je potrestán za držení.

05:43
    Tomáš Nosek se ve vlastním oslabení prodral až před Andersena a zakončoval bekhendem. Dánský brankář tentokrát podržel svůj tým!

06:01
    Teď si dal málem vlastní gól Pierre-Édouard Bellemare. Ten srazil nahozený puk těsně nad břevno vlastní svatyně!

06:52
    Z pravého kruhu střílel Auston Matthews. Subban udržel puk na své hrudi.

07:20
    James van Riemsdyk se po rychlé kombinaci snažil dorazit puk za Subbanova záda, ale ani nadvakrát brankáře Vegas nepřekonal!

07:27
    Domácí jsou v plném počtu.

08:33
    Obrana Toronta hoří! Reilly Smith na útočné modré obral o puk obránce soupeře a připravil tutovku pro Jonathana Marchessaulta. Ten z mezikruží neprostřelil Andersena!

08:51
    Domácí rozpoutali obrovský závar před brankou soupeře. Roman Polák vše vyřešil jen seknutím do Karlssona a Golden Knights si vyzkoušejí přesilovku.

09:18
    Zach Hyman osvobodil Toronto vyhozením.

09:57
    David Perron zkusil své střelecké štěstí, puk byl však sražen do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Vegas.

10:17
    Smith nabízel puk před branku Alexovi Tuchovi. Ten se nestačil otočit s kotoučem tak rychle, aby mohl zakončit.

10:52

10:59
    Andersen přikryl nahozený kotouč. Následuje reklamní přestávka.

11:25
    Auston Matthews se ze strany tlačil před branku soupeře. Byl ale v příliš ostrém úhlu na to, aby mohl zaskočit brankáře Subbana.

12:22
    Odražený puk si našel na levé straně útočného pásma Brendan Leipsic. Andersena však neprostřelil.

12:59
    Zajímavý protiútok domácích zastavil ofsajd. Pokud by hráči Vegas zvládli přechod přes útočnou modrou, řítili by se ve čtyřech na dva beky.

13:24
    Celek z města hazardu vede už 3:0! Puku se u pravého mantinelu zmocnil ERIK HAULA, který ho zavezl do útočného pásma, a přestože neustále sledoval najíždějícího spoluhráče, tak nakonec vypálil a střelou nad lapačku Andersena dokonale zaskočil – 3:0. Asistence: David Perron.
    13:24 Erik HAULA - 3:0

13:58
    Frederik Andersen zůstává v brance Toronta, byť situace hostí už začíná vyžadovat změnu v brankovišti.

14:44
    Martin Marinčin si přidržel Lindberga a po reklamní pauze budeme sledovat přesilovku Golden Knights.

14:54
    Hostům se po buly podařilo vyhodit.

15:42
    Domácí to teď výborně vykombinovali. Jonathan Marchessault střílel z levého kruhu do poloodkryté klece. Andersen se však parádně přesunul a pravým betonem zabránil čtvrtému gólu ve své síti!

16:15
    Další část přesilovky už tak povedená není. Domácí se nemohou dostat zpět do pásma.

16:45
    Maple Leafs ubránili i druhé oslabení, jsou v plném počtu.

17:41
    Colin Miller obětavým pádem zastavil nebezpečnou akci hostí. Vegas se daří na obou stranách hřiště.

18:26
    Domácí se teď dostali pod tlak a vše vyřešili jen za cenu zakázaného uvolnění. Pětice Vegas už byla na ledě dlouho, což je samozřejmě po icingu nepříjemné.

18:40
    Domácí ale zvládli na jedničku situaci po buly a mohli poslat na led čerstvé síly.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:17
    David Perron dostal dobrou přihrávku před branku. Místo kotouče však skončil za zády Andersena hráč Vegas.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Hokejisté Las Vegas odehráli skvělou první třetinu, po níž vedou nad Torontem 3:0! Domácí hokejisté do utkání výborně vstoupili a v 5. minutě vedli po trefách Pierra-Édouarda Bellemara a Williama Karlssona už 2:0. Ve 14. minutě se navíc prosadil také Erik Haula. Maple Leafs toho zatím mnoho nepředvedli a mají tak v kabině o čem přemýšlet.

Hity – 10:5
    První třetina vyzněla jednoznačně pro Las Vegas.

20:01

20:40
    Hosté operují v útočném pásmu, ale hráči Vegas výborně dostupují jejich obránce. Subban tak zatím nemusel řešit žádnou střelu.

20:53
    Nyní se už dostal ke střele Jake Gardiner, který však netrefil zařízení.

21:33
    Domácích bylo na ledě šest! Následuje tedy přesilovka Toronta.

21:41
    Domácí po buly vyhazují. Toronto tak rozehrává početní výhodu od své branky.

22:07
    Tomáš Nosek v bruslařském souboji s obráncem Reillym. Moc nescházelo a ex-pardubický útočník jel sám na Andersena.

22:48
    Gardiner zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho Joshovi Leivovi. Ten z pravé strany branku minul.

23:09
    Ve vlastním oslabení zahrozil Reilly Smith. Jeho bekhendový pokus zlikvidoval Andersen.

23:22
    Josh Leivo nepříjemně spadl na domácí branku a s bolestivým výrazem odjel na střídačku. Svatyně Vegas byla posunuta a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

23:34
    Domácí jsou už v plném počtu.

24:32
    Tyler Bozak ukázal, že má rychlé nohy a přebruslil domácí obránce. Colin Miller ho ale ještě pádem stačil vytlačit do strany a bekhendové zakončení hostujícího útočníka pak vytěsnil lapačkou mimo svou klec Malcolm Subban.

25:07
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hosté se vracejí do zápasu! Za brankou velmi dobře zapracoval Leo Komarov, který tam vybojoval puk na Engellandovi a našel Connora Browna. Ten poslal kotouč před brankoviště, kde ho dobře postavený PATRICK MARLEAU zametl do prakticky odkryté branky. Subban se už natahoval marně – 3:1. Asistence: Connor Brown a Leo Komarov.
    25:07 Patrick MARLEAU - 3:1

25:58
    Hosté ve druhé třetině přeci jen zlepšili svou hru a ukazují domácím, že ještě nemají vyhráno.

26:19
    Mohlo to být zase o tři góly! Brendan Leipsic měl před sebou na chvilku odkrytou část branky Toronta, ale Andersen se tam stačil bleskově natlačit a nepustil puk za brankovou čáru.

26:53
    Pierre-Édouard Bellemare se snažil prosadit před brankou Toronta. Jeho pokus zablokoval Dominic Moore.

27:11
    Střelu Tomáše Noska našel ve výstroji Frederik Andersen. Následuje reklamní přestávka.

27:58
    Na závěr kalendářního roku sledujeme určitě zajímavý hokej. Kdo dal přednost tomuto zápasu před zábavnými pořady, určitě rozhodně neprohloupil.

28:26
    Velkou smůlu teď měli hráči Toronta! Konkrétně Martin Marinčin, jehož rozehrávku nechtěně zastavil jeden z rozhodčích. K puku se tak za brankou dostal Jonathan Marchessault, který ho předložil zcela volnému WILLIAMU KARLSSONOVI a ten střelou z první z předbrankového prostoru nedal Andersenovi šanci zakročit. Asistence: Jonathan Marchessault.
    28:26 William KARLSSON - 4:1

28:49
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nate Schmidt – 2 min., nedovolené bránění).

29:57
    Domácí se v oslabení zatím velmi dobře brání, dosud soupeře k ničemu nepustili.

30:20
    Dobře zapracoval Cody Eakin, jenž vyhazuje.

30:50
    Teď už jsou domácí v plném počtu.

31:23
    Do střely Jamese Neala vložil hůl Ron Hainsey a puk se odrazil do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

31:42
    Z rohu kluziště nahrával puk před branku Marchessault. Nikdo z jeho spoluhráčů na jeho nabídku nedosáhl.

32:34
    Domácí obránce Merrill za vlastní brankou chyboval a puk se od něho odrazil do brankoviště Vegas. Malcolm Subban měl co dělat, aby volný kotouč včas přikryl.

32:34
    Pozor, jde se telefonovat! Sudí se chtějí přesvědčit, zda Subban náhodou nepřikrýval puk až za brankovou čarou!

32:34
    Bylo to ale hodně rychlé, o gól se nejednalo. Nařízeno buly v obranném pásmu Vegas.

33:34
    Hosté po inkasování čtvrtého gólu trochu ztratili drajv. Hraje se spíše v jejich obranném pásmu.

34:13
    Z ostrého úhlu pálil Oscar Lindberg, Andersen byl připraven.

35:07
    William Karlsson si nebezpečně sjížděl před hostující branku, ale v rozhodující chvíli byl sražen na led!

35:25
    Domácí teď podržel brankář Subban! Ten si připsal důležitý dvojitý zákrok, výborně si počínal zejména při dorážce Connora Browna.

35:41
    Za držení je vyloučen Jake Gardiner. Golden Knights si tedy zahrají přesilovku.

36:19
    Dělovku Jonathana Marchessaulta z vrcholu levého kruhu vyrazil Andersen. Dorážející James Neal ze vzduchu netrefil puk.

37:04
    Hostům se podařilo vyhodit.

37:24
    Nate Schmidt na modré nezkrotil skákající puk a domácí přišli o útočné pásmo.

37:42
    Hosté jsou v plném počtu, stále se však hraje v jejich obranném pásmu.

38:38
    Matthews se dotkl puku vysokou holí. Rozhodčí nařizují buly v obranném pásmu Maple Leafs.

38:55
    Od modré čáry vypálil Deryk Engelland a za Andersenem zacinkala tyčka!

39:12
    Hosté gólem 48 sekund před přestávkou zvyšují své akcie! Do přihrávky Noska na Lindberga vjel Zach Hyman, který puk posunul k AUSTONU MATTHEWSOVI. Ten dojel na pravý kruh a zápěstím prostřelil Malcoma Subbana, který si na touš sáhl, ale v cestě do síťky mu nezabránil – 4:2. Asistence: Zach Hyman.
    39:12 Auston MATTHEWS - 4:2

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po čtyřiceti minutách je to pro Maple Leafs přeci jen o gól veselejší, než po prvním dějství. Domácí totiž vedou už jen o dvě branky, konkrétně 4:2. Toronto vstoupilo do druhé části poměrně aktivně a ve 26. minutě snížil na 3:1 Patrick Marleau. Ještě před polovinou utkání však vrátil Golden Knights tříbrankový náskok William Karlsson a zdálo se, že hostující celek od té chvíle už trochu vyklidil pole. 48 sekund před pauzou však Javorové listy přeci jen vrátil do hry Auston Matthews. Hokejisté Vegas tak stále drží trumfy ve svých rukách, ovšem hotovo ještě není.

40:37
    Hosté hned na začátku třetí části snižují na rozdíl jediného gólu! Střelu Morgana Riellyho vyrazil Subban před sebe a ve stejném momentě ho navíc rozhodil vlastní obránce Nate Schmidt, který do něho najel po kontaktu s Hymanem. Dorážející AUSTON MATTHEWS to tak měl už hodně jednoduché, puk posílal zblízka do odkryté klece a snižuje na 3:4. Branku ještě muselo potvrdit video, ale vše bylo nakonec v rámci pravidel. Asistence: Morgan Rielly a William Nylander.
    40:37 Auston MATTHEWS - 4:3

41:58
    Z hlediště se ozývá skandování fanoušků Maple Leafs. Ve Vegas jich není málo a po snížení navíc hodně ožili.

42:45
    Puk skončil někde v prostoru střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:22
    Domácí se snaží odpovědět aktivní hrou, ale už jim něco schází. Reilly Smith u hrazení nepřetlačil Komarova a dopředu už směřují hráči Toronta.

44:09
    Nylander objel branku a nahrál na modrou Ronu Hainseymu. Ten z první minul.

44:45
    Rychlý protiútok domácích. Dopředu mířili Cody Eakin a Alex Tuch. Prvně jmenovaný bekhendem nahazoval puk do brankoviště, kam se tlačil jeho spoluhráč. Andersen však dokázal zakročit.

45:06
    Hned po vhazování se dostal k nebezpečné střele Pierre-Édouard Bellemare. Frederik Andersen stačil reflexivně zakročit!

45:11
    Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.

46:11
    Tak tohle byla nádhera v podání domácího týmu! Skvěle to udělal už obránce Shea Theodore, který zavezl puk z vlastní poloviny až do rohu za branku Toronta, odkud bekhendovou přihrávkou našel na zadní tyčku najíždějícího Williama Karlssona. Švédský útočník místo zakončení ještě kotouč nezištně posunul na JONATHANA MARCHESSAULTA a ten už měl pře sebou úplně prázdnou svatyni soupeře – 5:3. Asistence: William Karlsson a Shea Theodore.
    46:11 Jonathan MARCHESSAULT - 5:3

46:58
    Domácí teď mohou být zase ve větším klidu. Toronto už dnes ale ukázalo, že se za nepříznivého stavu nevzdává.

47:36
    Do střely Nylandera vložil hůl McNabb. Vhazovat se bude po levici Subbana.

47:47
    Další pokus Williama Nylandera. Hostující útočník ale zase trefil jen bránícího hráče.

48:50
    Reilly Smith byl na ledě dlouho a tak jen nahodil puk k brance Toronta. Domácí střídají.

49:18
    Bellemare našel zpoza branky Tomáše Noska, který zkoušel přetlačit levý beton Andersena. To ale nedokázal, dánský brankář svou tyčku uhájil.

50:03
    Vstupujeme do závěrečné desetiminutovky třetí třetiny. Hostům se pomalu krátí čas.

50:21
    Ron Hainsey nahodil od modré čáry puk před branku. Ten se odrazil k Austonu Matthewsovi, který ho před odkrytou klecí netrefil ideálně! To byla velká příležitost na snížení stavu.

50:52
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

51:51
    Matthews přišel o puk v souboji s Marchessaultem a z toho mohl těžit Reilly Smith. Ten měl možná ještě nahrávat Karlssonovi, ale vypálil sám a nepřišel si na Andersena.

52:52
    Domácí se už soustředí především na obranu a snaží se zhušťovat střední pásmo.

53:42
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

53:55
    William Nylander se ze strany tlačil před domácí branku, ale nakonec nedokázal ohrozit Subbana.

54:16
    Pokus Alexe Tucha vyrazil Andersen do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

54:24
    Hosté zahráli na icing. Hra se stěhuje zpět před Andersena.

Jinak mi dovolte, abych Vám popřál jen to nejlepší do roku 2018! Nicméně zpět k zápasu, ten právě nyní vrcholí!

55:01
    Máme tu už posledních pět minut třetí třetiny, uvidíme, zda i celého zápasu.

56:05
    Hosté se nemohou dostat do tlaku. Přitom se už blíží čas, kdy by se dalo uvažovat o odvolání Andersena z branky.

56:52
    Nate Schmidt po levém křídle vyvezl puk dopředu a dokonce mohl nahrávat volnému spoluhráči, který by byl sám před brankářem! Morgan Rielly však zablokoval tuto přihrávku!

57:32
    Branka Toronta je už prázdná!

58:13
    Cody Eakin vyhodil puk do hlediště. Bylo to ale odrazem o mantinel, takže o vyloučení za zdržování hry nemůže být řeč.

58:13
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:24
    WILLIAM KARLSSON završuje hattrick! Domácí útočník dobruslil vyhození Reillyho Smithe a v souboji s Riellym, v němž oba hráči skočili po puku rybičkou, zasáhl kotouč jako první a nasměroval ho do opuštěné klece. Jde o vůbec první hattrick v historii Golden Knights! Asistence: Rielly Smith.
    58:24 William KARLSSON - 6:3

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:40
    Domácí hráči si vychutnávají standing ovation. V okolí T-Mobile Areny se bude slavit příchod Nového roku hodně z vesela!

Vegas Golden Knights vítězí posedmé v řadě, čímž překonávají nováčkovský rekord NHL! Toronto se sice po špatné první třetině dokázalo ještě vrátit do hry a na začátku třetí části snižoval Auston Matthews na rozdíl jediného zásahu, ovšem zbytek duelu si už Zlatí rytíři pohlídali. Ve 47. minutě je opět uklidnil Jonathan Marchessault a v čase 58:24 pečetil skóre trefou do prázdné klece William Karlsson. Ten se stal prvním hráčem v krátké historii Vegas, jenž se mohl radovat z hattricku.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:22(11:4, 10:10, 10:8)

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:26
    Hokejisté Golden Knights stanovili nový nováčkovský rekord NHL v počtu výher v řadě. Přemožitele nepoznali už sedm utkání.

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji úspěšný vstup do roku 2018! (00:21:05)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Bellemare (Tuch), 5. W. Karlsson (R. Smith, Engelland), 14. Haula (Perron), 29. W. Karlsson (Marchessault), 47. Marchessault (W. Karlsson, Theodore), 59. W. Karlsson (R. Smith) – 26. Marleau (Co. Brown, Komarov), 40. Matthews (Hyman), 41. Matthews (Rielly, W. Nylander)

Rozhodčí: Charron, Hanson – Shewchyk, Daisy

Diváci: 18118