Liverpool – Everton 2:1 (kon.) | Manchester Utd. – Derby 2:0 (kon.)
Liverpool FC
2:1 (1:0)
Everton FC
Pátek 05.01.2018, 20:55 • Anfield Road, Liverpool • FA Cup • 1/32 finále

S konstatováním, že dnešní utkání na Anfield Road v Liverpoolu sledovalo 52 513 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (22:52:49)

Dnešní Merseyside derby je u konce a Liverpool se raduje z postupu do dalšího kola FA Cupu. Domácí se dostali do vedení po penaltě Jamese Milnera, avšak v 67. minutě se Gylfimu Sigurdssonovi podařilo vyrovnat. Vypadalo to na remízu a opakování na půdě Evertonu, nicméně to odmítl Virgil Van Dijk, který ve svém prvním utkání za Liverpool dokázal skórovat. V 84. minutě tak hlavou posunul The Reds přes městského rivala.

90+4

90+3
    Domácí již úspěšně drží míč ve středu hřiště a nedovolují soupeři proniknutí do blízkosti Kariusovy brány.

90+2
    Oxlade-Chamberlain si nachystal míč na levou nohu, avšak zakončení zpoza šestnáctky mu vůbec nesedlo. Míč zamířil výrazně mimo tři tyče.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

89
    Hodně nepovedený centr z levé strany prolétl nad hlavami všech hráčů a skončil v zámezí. Navíc pak Kenny fauloval jednoho z protihráčů.

89
    Kartónek žluté barvy ještě dostává Dominic Solanke (LIV).

88
    Everton se maně snaží o nastěhování se na útočnou polovinu. Defenzíva domácích je momentálně velmi pozorná.

86
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Jamie McCarthy, přichází Tom Davies.
    84. Virgil VAN DIJK - 2:1

84
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Domácí jdou zpět do vedení a může za to nejnovější posila The Reds. Dvakrát měl VIGRIL VAN DIJK velkou příležitost, když hlavičkoval po centru, dvakrát neuspěl. Nyní si ale počkal na skvělou přihrávku z rohového kopu, využil zaváhání nejistého Pickforda a posílá svého nového zaměstnavatele do vedení.

83
    Domácí se v posledních minutách snaží dostat se k zakončení, které by vedlo k přímému ohrožení brankáře Pickforda. Zatím bez úspěchu.

82
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewn, přichází Oumar Niasse.

81
    Dobrý centr prolétl až k Firminovi, který okamžitě sáhl k jedovaté střele na vzdálenější tyč. Míč byl ale před bránou odehrán jedním z obránců.

80
    Poprvné se v ofenzívě předvedl Dominic Solanke. Mladý útočník si obře počínal na pravé straně, kde pro Liverpool vybojoval zajímavou standardku.

78
    Nový kapitán Emre Can se dostal do těžké pozice, když měl proti sobě u brankové čáry dva hráče. Nakonec míč posunul jen do zámezí.

77
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Trent Alexander-Arnold.
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Joe Gomez, přichází Dominic Solanke.

76
    Defenzíva Liverpoolu si v pohodě poradila s centrovaným míčem a Lookman pak fauloval. Každopádně přichází další střídání domácích.