Trenčín – Nové Zámky 3:1 (kon.) | Nitra – Košice 4:3 (po pr.) | Žilina – Zvolen 0:3 (kon.)
Banská Bystrica – Detva 9:1 (kon.) | Poprad – Liptovský Mikuláš 3:2 (kon.)
po prodl.
HK Nitra
4:3 (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
HC Košice
sk Sobota 06.01.2018, 16:00Tipsport Liga (SR) • 34. kolo
Předzápasové kurzy: 2.05 4.5 2.65
Partner:
   
  Skončilo sa dnešné stretnutie medzi celkami HK Nitra a HC Košice, a to výsledkom 4:3 po predĺžení. Nitra bola počas dvoch tretín lepším celkom a zaslúženie viedla, v tej tretej ale zaspali jej hráči na vavrínoch, vďaka čomu dokázali Košice vyrovnať.

  O všetkom napokon muselo rozhodnúť predĺženie, v ktorom sa presadil Blackwater.

  S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (18:36:26)
   
  Koniec zápasu.
   
  63:05
  Nitra dala gól!
  Je rozhodnuté. Dnes druhú parádu v zápase predviedol JUDD BLACKWATER, tentokrát je z toho gól pre tohto borca. Blackwater sa vnútorným oblúkom zbavil súpera a strelou k bližšej žrdi prekvapil Habala. Asistencie: Marek Slovák, Branislav Mezei.
   
  62:52
  Píska sa hra so zdvihnutou hokejkou, zápas sa na malý moment preruší. Diváci v Nitre sledujú veru poriadne živé predĺženie.
   
  62:17
  V šanci aj Nitra. Jakub Ručkay prihrával priamo pred bránkovisko, krátke zakončenie odkiaľ sa dostalo až na zadný mantinel.
   
  61:15
  Na druhej strane mohli rozhodnúť Košice. Spilar prihral Šedivému, ten zasa našiel v ideálnom postavení Hovorku. Chýbali centimetre a strela tohto kanoniera by skončila v sieti.
   
  60:58
  Puk si o hokejku prilepil Krištof, ktorý založil útočnú akciu Nitry. Tá sa ale skončila mimoriadne skoro, práve pritom nepresnou prihrávkou spomínaného hokejistu.
   
  60:17
  Začína sa pätminútové predĺženie, ktoré sa odohrá v atraktívnom formáte troch proti trom. To by mohlo vyhovovať technicky zdatnejším hokejistom, my tak budeme zvedaví, či sa niekotorému z nich podarí skórovať.
   
  60:01
  Začalo sa predĺženie.
   
  Po krátkej prestávke sa tak pozrieme aj na predĺženie.
   
  60:00
  Tretia tretina sa skončila.
   
  59:53
  Nitra ešte bola počas záverečnej minúty usadená v pásme, gól ale nepadol. Už sa zrejme v riadnej hracej dobe nič podstatné neudeje.
   
  58:30
  Prebieha záverečných 90 sekúnd riadnej hracej doby.
   
  57:48
  Čížek to skúšal podobne ako pri treťom košickom góle, teraz mu ale puk na čepeľ príliš nesadol, navyše bol v podrepe. Táto strela tak defenzíve veľa problémov nenarobila.
   
  57:06
  Nasleduje komerčná prestávka.
   
  56:50
  Oddychový čas hostí.
   
  56:20
  V závere nitrianskej presilovky sme sledovali viacero obrovských šancí. Zdalo sa mi, že na hokejke mal gól Blackwater, avšak ten Habala neprekonal.
   
  55:39
  Ďalšie vyhodenie puku, z pohľadu Nitry tentokrát poriadne zbytočné. Hra sa opätovne presťahuje do stredného pásma.
   
  55:04
  Košičania vytláčali súpera zo streleckých pozícií, následne aj von z útočného pásma. Toto oslabenie zatiaľ zvládajú Oceliari na výbornú.

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 3. Krištof (Paulovič), 20. Ordzovenský (Blackwater, Milam), 23. Ručkay (Csányi), 64. Blackwater (Slovák, Mezei) – 36. Hovorka (Kafka), 45. Kessel (Nagy, Spilar), 54. Čížek (Nagy, Spilar)


  HK Nitra: Laco (Halo) – Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, Versteeg, Rýgl, Mich. Pupák, Mir. Pupák – Macík, Krištof, Paulovič – Kovacs, Slovák, Blackwater – Csányi, J. Ručkay, H. Ručkay – Fominych, Ondrušek, Rzavský
  HC Košice: Lundström (23. Habal) – Kessel, Čížek, Koch, Šedivý, Pulli, Michalčin, Novotný, Pavúk – Jenčík, Pacan, Spilar – Suja, Hovorka, Kafka – Nagy, Boltun, Šoltés – Klíma, Vrábeľ, Petráš

  Rozhodčí: Jonák, Goga – Výleta, Gegáň