NY Islanders – Pittsburgh 0:4 (kon.) | Detroit – Florida 4:2 (kon.) | Ottawa – San Jose 6:5 (po pr.)
Winnipeg – Buffalo 4:3 (kon.) | Chicago – Vegas 4:5 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 6:3 (kon.)
Dallas – Edmonton 5:1 (kon.)
Detroit Red Wings
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Florida Panthers
Sobota 06.01.2018, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:28:56)

Trestné minuty: 4:6

Zápas je u konce a Detroit se může radovat ze dvou bodů a prodloužení vítězné série. Ve 44. minutě sice domácí přišli o své vedení, když akci dvou na jednoho proměnil Aleksander Barkov, pak ale Howard zamkl brankoviště a jeho spoluhráči se postarali o góly. Na začátku 49. minuty pálil v přesilovce Frk a jeho bombu lehce tečoval Anthony Mantha. Uklidnění pak Detroitu dal Gustav Nyquist, když proměnil své sólo. V úplném závěru pak padl ještě gól při hostující power-play, ten však nebyl uznán pro těsný ofsajd. Na výhře Detroitu to už ovšem nic nezměnilo.

59:50
    Green vysokým obloučkem vyhodil puk, Helm si jej ve výskoku srazil rukou k ledu, přihrál na Franse Nielsea a ten bekhendem zasunul do odkryté branky. Rozhodčí však šli k videu zkontrolovat situaci, a tam zjistili, že Helm zachytil puk v těsném ofsajdu. Domácím tak dnes nebyl uznán již druhý gól.

59:23
    Opět Trocheck a opět neuspěl. Nyní svou tvrdou ránou trefil jednoho z bránících hráčů.

58:45
    Trocheck se dostal do zakončení, Howard po svém dalším jistém zákroku přerušil hru.

58:33
    Florida se nemůže vymanit z vlastního pásma, tohle domácím maximálně vyhovuje.

58:03
    Je tu vyloučení na obou stranách. Domácí Justin Abdelkader se provinil vysokou holí, hostující Keith Yandle zase hákováním. Oba dostali dvouminutové tresty.

57:48
    Je to tady, Florida hraje v šesti!

56:36
    Florida tak má rázem velice těžkou pozici a pokud chce přemýšlet o případném bodu, bude se muset co nejdříve usadit v útočném pásmu a odvolat gólmana.
    55:22 Gustav NYQUIST - 4:2

55:22
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí tým zase vede o dvě branky a je blízko výhře. Zetterberg dokázal ve vlastním pásmu vybojovat puk, přesnou přihrávkou vysunul GUSTAVA NYQUISTA a ten své sólo proměnil bekhendovým zakončením mezi Reimerovy betony. Asistence: Henrik Zetterberg, Danny DeKeyser.

54:57
    Florida začíná trochu přidávat na tempu, další střelou se prezentoval Sceviour. Skóre se ale ani po jeho pokusu neměnilo.
    53:28 Howardův skvostný zákrok lapačkou

53:28
    Vynikající Howard nyní podržel svůj tým, když se Dadonov zbavil Jensena a poté rychle vystřelil. Howardova lapačka ale byla ještě rychlejší a vystřihla efektní zákrok!

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Athanasiou (Green), 28. Tatar (Athanasiou, D. Larkin), 49. Mantha (Frk, Green), 56. Nyquist (Zetterberg, DeKeyser) – 40. Matheson (McCann), 44. Barkov (Huberdeau, Dadonov)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Green, DeKeyser, Daley, Ericsson, Jensen, Kronwall (A), Ouellet – Tatar, D. Larkin, Athanasiou – Nyquist, Zetterberg (C), Bertuzzi – Helm, Nielsen, Abdelkader (A) – Frk, Mantha.
    Florida Panthers: Reimer (Säteri) – Ekblad (A), Yandle, Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar – Bjugstad, Barkov, Huberdeau – Malgin, Trocheck (A), Brickley – Dadonov, McCann, J. McGinn – Sceviour, MacKenzie (C), Haley.

Rozhodčí: Kozari, Morton – Cherrey, Kovachik

Diváci: 19 515