Kanada – Rusko 2:3 (kon.) | Česko – Švýcarsko 4:3 (kon.) | USA – Švédsko 2:1 (po pr.)
Finsko – Německo 4:1 (kon.)
po prodl.
USA
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Švédsko
Sobota 06.01.2018, 17:30 • Dmitrov • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina A
Partner:
   
  Americké hokejistky si vyslechly svou národní hymnu. Na to, aby jim ji mohly pořadatelé zahrát, se ale nadřely asi více, než sami čekaly. Zápas jim totiž neskutečně zkomplikovala brankářka Anna Amholtová, která si připsala 57 úspěšných zákroků. V řádné hrací době inkasovala pouze 14 sekund před konce úvodní dvacetiminutovky, kdy ji překonala z uniku Abigail Murphyová. Švédky, které se většinu zápasu jen bránily, využily ve 47. minutě přesilovou hru poté, co Lina Ljungblömová dorážela puk do odkryté klece. Vítězky posledních tří šampionátů v této věkové kategorii pak vyzrály na skvělou gólmanku Tre kronor až v prodloužení, kdy zamířila přesně Makenna Websterová. (19:59:38)
   
  Střely na branku – 59:13 (11:3, 17:1, 27:9 – 4:0)
  Anna Amholtová chytala skvěle. Především díky ní mají Švédky ze zápasu proti USA bod.

   
  Na švédské straně nemohl být vyhlášen nejlepším hráčem zápasu nikdo jiný než brankářka Anna Amholtová. Za USA přebírá ocenění střelkyně vítězného gólu Makkenna Websterová.
   
  Konec zápasu.
  62:47 Makenna WEBSTEROVÁ - 2:1
   
  62:47
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Američanky vítězí alespoň za dva body! Madeline Wethingtonová udržela u mantinelu puk, který následně předložila mezi kruhy MAKENNĚ WEBSTEROVÉ, která se trefila k pravé tyčce z pohledu Amholtové. Ta už tam dosáhnout vyrážečkou prostě nemohla. Asistence: Madeline Wethingtonová.
   
  62:17
  Závar před svou klecí zdárně vyřešila dnes výborná Amholtová. Ta puk dokázala přikrýt.
   
  62:05
  Stejná hráčka to zkoušela znovu, tentokrát nepřešla přes bránící soupeřku.
   
  61:22
  Hrdinkou zápasu se mohla stát Lina Ljungblömová! Reedová její střelu vyrazila špičkou levého betonu.
   
  60:29
  Elizabeth Nortonová najížděla z levé strany na Amholtovou. Zakončila nepřesně!
   
  60:02
  Uvidíme, komu bude hra 3 na 3 více vyhovovat. Američanky jsou rychlé a šikovné s pukem, tak bych tipoval je.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Hokejistky USA nedokázaly v řádné hrací době zlomit bojovné Švédky a po remíze 1:1 se bude prodlužovat. Doslova heroický výkon předvádí brankářka Tří korunek Anna Amholtová, která pochytala už 55 ran a propustila za svá záda jediný puk!
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  Sledujeme podařený závěr ze strany Švédska. Puk získala Linnea Johannsonová, která s ním okamžitě vyrazila dopředu. Až do zakončení se neprokličkovala, ale ještě dokázala nahrát na modrou Lindmanové, která donutila Reedovou přerušit hru. Je to jasné, Švédky po šedesáti minutách neprohrají!
   
  59:31
  Oddechový čas Švédska. Vhazovat se bude v jejich útočném pásmu.
   
  58:43
  Příležitost Švédek! Po závaru před brankou se odrazil kotouč k Nathalii Lindmanové, která přestřelila!
   
  58:30
  Do útoku vyrazily švédské hráčky. Lehký pokus Estelly Forsbergové přidržela Reedová.

  Martin Augustin

  Branky a nahrávky: 20. Murphyová (Websterová, O'Brienová), 63. Websterová (Wethingtonová) – 47. Ljungblömová (Bouvengová, Antonssonová)


  USA: Reedová (Franková) – Wethingtonová (A), Harmetzová, Ostertagová (A), Nicholsonová, Bizalová, Simpsonová, Nortonová, Fardenová – Petrieová, Curlová, Knollová – Bloomerová, Flahertyová, Heiseová (C) – Murphyová, Websterová, O'Brienová – Browneová, Shearenová, Bilkaová.
  Švédsko: Amholtová (Dahlgrenová) – Nylenová-Perssonová (C), Lindmanová, Waxinová, Berggrenová, Ahoová, Olssonová, Beverinová – Bouvengová, L. Johanssonová, Lundinová (C) – Ljungblömová, Brolinová, T. Johanssonová – Antonssonová, Forsbergová, A. Wilhelmssonová – Mögremová, Blomová, E. Wilhelmssonová, Carlssonová.

  Rozhodčí: Senuková (CAN), Zujevovová (RUS) – Manthaová (CAN), Puhakkaová (FIN)