Angers – Lorient 0:2 (kon.) | Granvillaise – Bordeaux 2:1 (po pr.) | Marseille – Valenciennes 1:0 (po pr.)
Saint-Étienne – Nîmes 2:0 (kon.) | Štrasburk – Dijon 3:2 (po pr.) | Senlis – Nantes 0:4 (kon.)
Sochaux – Amiens 6:0 (kon.) | Dunkerque – Méty 2:4 (kon.) | Rennes – PSG 1:6 (kon.)
AS Saint-Étienne
2:0 (0:0)
Nîmes Olympique
Neděle 07.01.2018, 14:15 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzský pohár • 1/32 finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:15.

Domácí celek v poháru zatím neodehrál ani jeden zápas, tudíž se musím podívat na formu z domácí soutěže a ta je opravdu na bídné úrovni. Z posledních pěti utkání tým nezvítězil ani jednou a pouze jednou bral body, konkrétně za remízu proti Nantes. V tabulce se Saint-Etienne nachází pouhý bod sestupu.I přesto vše ale bude tým v dnešním utkání plnit roli favorita, neboť je to přecejen mužstvo z nejvyšší soutěže. Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Jonathan Bamba, který si připsal pět gólů a k tomu přidal jednu asistenci.

Nimes narozdíl od soupeře už toho má v poháru odehráné docela dost. Tým musel bojovat od prvního možného kola. V úvodním kole se proti němu postavil Consolat a duel nabídl jedinou branku a ta navíc padla v nastaveném čase! O výhře domácích rozhodl Gaetan Paquiez. Druhé kolo už nebylo takové drama a manšaft si celek v klidu poradil s Anduzi, utkání skončilo 3:1. Nîmes Olympique momentálně hraje druhou ligu, ale vypadá to, že by se mohlo s trochou štěstí příšti rok vrátit mezi elitu. Zhruba po polovině sezony se hráči drží na pěkném druhém místě a dnes rozhodně mohou překvapit.

AS Saint-Étienne: Moulin – T-Chatherine, Gabriel Silva, Lacroix, Mbengeu, Selnaes, Dabo, Hernani, Diony, Cabella, Hamouma.
    Náhradníci: Beric, Maiga, Bamba, Diosse, Pogba, Pierre- Gabriel, Maisnnial.

Nîmes Olympique: Valette- Boscagli, Harek, Briacon, Paquiez, Del Castillo, Valdivia, Savanier, Thioub, Alioui, Ripart..
    Hřiště už je plně připraveno, hra začně přibližně za půl hodiny

1

2
    V úvodu prvního poločasu je jednoznačně aktivnější domácí tým a bude mít výhodu standartní situace z nebezpečné pozice.

3
    Nakonec z toho ale nic nebylo a hosté přechází do útoku.

3
    Jeden z obránců Etiennu zblokoval finální přihrávku a hosté budou vhazovat poblíž branky Moulina.

5
    Dalo by se říct, že Nimes poněkud zaskočil v úvodu utkání favorita a už asi tři minuty drží míc na svých kopačkách za účelem dostat se do pokutového území.

7
    Další nebezpečný útoku hostujícího celku. Tentokrát ale jeden z útočníků mířil hodně nepřesně a brankář Moulin bude odkopávat.

8
    Volný kop pro hosty. Ze situace nakonec byla střela, která mířila mimo brankovou konstrukci a míče se opět ujme Moulin.

10
    Saint-Étienne se snad poprvé v utkání dostává k míčí na delší dobu a snaží se rychlými přihrávkami projít až k brance soupeře.

12
    Začátek utkání se odehrává v poměrně ostrém tempu a jeden z hostujících hráčů obdržel červenou kartu za svůj hrubý zákrok!

13
    Provinilec je nakonec střední obránce hostujícího celku Olivier Boscagli, rozhodčí neváhal ani na vteřinu a předčasně ukončil jeho pobyt na hřišti.

14
    Gabriel Silva je po ostrém střetu odnesen za postranní čáru a bude ošetřován.

15
    Hosté měli výhodu prvního rohového kopu dnešního utkání. Následný centr sice přistal u nohy jednoho z útočníků, ten ale mířil hodně špatně a netrefil branku.

17
    Žlutou kartu dostává Savanier (Nîmes Olympique).

18
    I přesto, že Nimes hraje v deseti, tak se domácím zatím nepovedlo dojít až k brance a zatím jsou víceméně pod tlakem.

20
    Hráči podstupují hlavičkové souboje o míč uprostřed hrací plochy.

23
    Hráči v zelených dresech teď otočili hru a snažil se dostat k brance od levé čáry, jejich snahu ale na poslední chvíli překazil jeden z obránců.

25
    Dell Castillo se rozhodl ohrozit domácí svatyni z větší vzdálenosti,jeho rána ale byla zblokována a následná dorážka letěla mimo.

26
    Hernani Azevedo chtěl prokázat své brazilské schopnosti. Dokázal se zbavit svého soka, ale jeho následná technická rána letěla mimo tři tyče.

29
    Další střelecký pokus hostů, ale rána opět neměla gólové parametry a letěla mimo brankovou konstrukci.

31
    Roh pro Nimes. Bude druhý rohový kop úspěšnější než první pokus? Situace znova skončila střelou mimo.

34
    Valdivia dneska nemá uplně svůj den a už poněkolikáté přišel o míč uprostřed hřiště. Saint-Etienne přechází do rychlého útoku.

37
    Z původně nebezpečného útoku Nimesu nakonec nic nebylo, akce ztroskotala na špatné přihrávce.

40
    Hosté jsou aktivnější a už poněkolikáté v utkání se dostali do nebezpečného úniku, hráčům ale zatím chybí dobrá koncovka.

42
    AS Saint-Étienne bude vhazovat uprostřed hrací plochy a tým se bude nejspíš snažit, ještě před koncem prvního poločasu, vystřelit na branku.

45
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45
    Domácí záložník Hernani obdržel žlutou kartu za faul na Del Castilla.

45+1

V prvním poločase jsme se branky nedočkali. Aktivnějším týmem byl jednoznačně hostující celek, který sice obdržel červenou kartu, ale ani to Saint-Etiennu moc nepomohlo a mnohdy byl pod tlakem. Snad se v druhé části hry dočkáme atraktivnějšího fotbalu a hlavně branek!

Druhý poločas začne přibližně v 15:20.

46

46
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Hernani, přichází Beric.

49
    NImes ve své aktivní hře nepolevil a opět má více ze hry, snad se dočkáme prvního střely mezi tři tyče.

51
    Saint-Etienne se snažil dostat do útoku, ale jeden z hostujících obránců překazil přihrávku a domácí budou vhazovat.

53
    Hra je v posledních minutách plná nepřesnosti a ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit nějakou pohlednou akci.

55
    Domácí celek se už radoval z úvodní branky dnešního utkání! Roman Hamouma se dostla do zakončení, ale jeho oslavu překazil čárový rozhodčí, který odmávál ofsajdové postavení. Skóre se tedy stále nemění!

55
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Harek, přichází Cadamuro.

57
    Další nebezpečný útok Nimesu. Ke střele nakonec ale nedošlo.

60
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain, přichází Jonathan.

61
    Proti pravidlům se provnil domácí obránce Senaes a je odměněn žlutým napomenutím.

64
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    A gólový účet dnešního zápasu je poprvé otevřen! I přesto, že Saint-Etienne není ten lepším tým na hřišti, tak se ujímá vedení. ROBERT BERIC si naskočil na volný kop od Cabelly a svou hlavičkou překonal hostujícího brankáře! Asistence: Remy Cabella.

66
    Domácí celek jakoby ožil a vytváří tlak na svého soupeře.

68
    Hosté se pomalu ješte ani nevzpamatovali z úvodní branky a už podruhé musí lovit míč ze své sítě. JONATHAN BAMBA se na hřišti moc dlouho neohřál a už slaví branku. Tento mladý útočník dobře zprostředkoval centr Mbengueho a dokázal překonat brankáře. Asistence: Cheikh M'Bengue.

71
    Beric se ocitl v ofsajdovém postavení, tudíž logicky nemůže pokračovat ve hře.

74
    Průběh utkání se naprosto změnil a domácí tým má hru jasně pod svou kontrolou. Z následného útoku ale nic nebylo a hosté budou odkopávat.

76
    Roh pro Saint-Etinne. Místo ke střele sí našel Lacroix a jeho rána orazítkovala horní tyč branky!

78
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Thioub, přichází Alakouch.

80
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Diony, přichází Diosse.

83
    Diousse to zkoušel z velké dálky, ale hostující brankář byl zcela připraven a pokus zlikvidoval.

85
    NImes měl výhodu rohového kopu a jeden ze záložníků se už napřahoval ke střele. Na poslední chvíli byl ale zfaulovaný a hosté budou zahrávat standartní situaci z nebezpečné vzdálenosti.

88
    Saint Etenne má zápas už plně ve svých rukou a nikam se už vlastně nehrne.

90
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.

90+2
    Nimes se snažil ještě o poslední zakončení, ale nakonec z toho nic nebylo a utkání každou chvíli skončí.

90+2

A je dobojováno. Saint-Etienne v prvním poločase tahal za kratší konec provazu i přesto, že téměř celý duel hral v početní převaze. Nimes ale žádnou branku nedokázalo vstřelit a hráči tak odešli do kabin za bezbrankového stavu. Zlom přišel v druhé půli, domácí celek dokázal vstřelil dvě branky a naprosto ovládl průběh hry. To je z dnešního přenosu vše, přeji příjemné odpoledne. (16:07:29)

Marek Jašek

Branky: 64. Beric, 68. Jonathan

Karty:   45. Hernani (SET), 61. Salaes (SET) – 17. Savanier (NOQ)   13. Boscagli (NOQ)

Náhradníci: Alakouch, Bobichon, Cadamuro, Depres, Sourzac, Valls, Vlachodimos.