Slavia – Benátky n/J 5:0 (kon.) | Motor ČB – Přerov 3:1 (kon.) | Prostějov – Kladno 6:3 (kon.)
Kadaň – K. Vary 2:4 (kon.) | Frýdek-M. – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Havířov – Litoměřice 5:4 (kon.)
Vsetín – Třebíč 1:4 (kon.)
konec
HC Slavia Praha
5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 13.01.2018, 15:00 • ZS Eden • WSM Liga • 39. kolo
Předzápasové kurzy: 1.2 8.0 7.8
Partner:
   
  56:59
  Hrabík měl puk připravený k dorážce na brankovišti. Za už překonaného Frodla ho však poslat nedokázal.
   
  55:04
  Benátky dostávají šanci na čestný zásah. Po hře vysokou holí Jiřího Doležala si zahrají přesilovku.
   
  52:46
  Slavia právě vstřelila branku!
  Parádní individuální akce ZDEŇKA DOLEŽALA. Ten projel po levé straně až do pásma Benátek. Dokázal šikovnými kličkami objet dva obránce a před Kořenářem zakončit. Ten už měl velmi těžký úkol – zatavit rozjetého slávistu, který nakonec vsítil pátou branku svého týmu. Asistence: Martin Šagát.
   
  52:04
  Bittner využil zaváhání obrany a řítil se do samostatného úniku. Po zákrocích dojíždějících obránců se sklátil k zemi a v pádu posunul branku Slavie. Dle rozhodčích se vše odehrálo dle pravidel.
   
  51:26
  Slavia právě vstřelila branku!
  To už je pro sešívané o poznání veselejší. Šmíd napřáhl na modré a donutil Kořenáře jen k zákroku betonem. Puk pak poskakoval na hraně brankoviště. Toho dokázal využít VÁCLAV JANKOVSKÝ, jenž se zorientoval nejrychleji a dokázal dorazit přes bezmocného Kořenáře. Asistence: Vojtěch Šmíd.
   
  49:00
  Duo Šafránek – Nedvídek v přečíslení dva na jednoho. Vše zastavil až dobře se vracející Král, který akci sešívaných ukončil.
   
  47:16
  Toto vyloučení se domácímu publiku příliš nepozdává. Račuk vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
   
  46:37
  Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Jandejsek – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
   
  45:41
  Slavia právě vstřelila branku!
  Rychle využitá přesilovka a Slavia je ve tříbrankovém vedení. Nedvídek s Jankovským šanci nastartovali střelou z modré a následnými pokusy o dorážku. Kotouč se v nepřehledné situaci dostal až na DAVIDA ŠAFRÁNKA, který dezorientovaného Kořenáře dokázal překonat. Asistence: Václav Jankovský a Lukáš Nedvídek.
   
  45:24
  Ač se mu to zjevně nelíbí, musí Král na trestnou lavici za sekání. Slavia v přesilovce.
   
  41:56
  Slavia právě vstřelila branku!
  I střela, která nesedne, může projít do branky. Své o tom může vyprávět LUKÁŠ NEDVÍDEK. Po Kořenářově zákroku chtěl mezi kruhy dorážet. Puk mu dvakrát sjel, přesto dokázal kotouč alespoň alespoň nasměrovat na Kořenářovu branku. Benáteckému brankáři pomalý puk proklouzl a dostal se až za brankovou čáru. Asistence: Jan Novák.
   
  40:47
  Husa to přehnal s nasazením u mantinelu. Odsedí si dvě minuty za krosček. Slavia v přesilovce 4 na 3.
   
  39:54
  Ještě ve druhé třetiny přichází dvě vyloučení. Barák (krosček) a Veselý (sekání) míří za vzájemné pošťuchování na trestnou lavici.
   
  36:46
  Slavia v oslabení. Kasík odpravil u mantinelu protihráče a rozhodčí ho za to náležitě ocenili (dvě minuty, krosček).
   
  36:34
  Zigo se ve svém prvním zápase za Slavii mohl uvést gólem. Po Ondráčkově pasu měl velkou šanci na brankovišti. Bekhendem ale na Kořenáře nevyzrál.
   
  33:43
  Slavia má šanci navýšit své vedení v přesilové hře. Kunst dostává menší trest za podražení.
   
  28:53
  Štibingr odpravil ve středovém kruhu protihráče. Hostujícího hráče chtěl pomstít Hrabík, který inkasuje menší trest za sekání. Slavia bude hrát v přesilovce.
   
  20:35
  Příliš dlouho se však v plném počtu nehrálo. Zdeněk Doležal inkasuje menší trest za podražení a přesilovou hru zkusí i Benátky.
   
  18:23
  Doležal se protáhl mezi obránci a pokoušel se zakončit. Kunst zatáhl za záchrannou brzdu a domácím věnoval „jen“ přesilovku.
   
  17:38
  Šafránek zachytil puk a mířil do útoku. Kotouč poslal v přečíslení na volného Nedvídka, který ale nezamířil dobře.
   
  16:09
  Komplikace pro sešívané. Barák si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
   
  15:11
  Račuk se hnal za volným pukem, který směřoval do útočného pásma Benátek. Kořenář vyjel a chtěl vyhodit. Namazal však jen dojíždějícímu Krejčíkovi, který ale prázdnou branku minul!
   
  11:39
  Slavia právě vstřelila branku!
  Jankovský to udělal skvěle, když rozjel akci pasem na nepokrytého Šafránka. Ten s pukem sjel na pravou stranu brankoviště, odkud nasměroval přihrávku na LUKÁŠE NEDVÍDKA. Ten byl na brankovišti dobře postavený a skórovat už pro něj nebyl problém. Asistence: David Šafránek a Václav Jankovský.
   
  06:31
  Po komerční přestávce si přesilovou hru zahrají hosté. Račuk už míří na trestnou lavici (krosček).
   
  00:56
  Sešívaní se poprvé vydali do útoku a vybojovali přesilovku. Nedvídek se tlačil přes bránícího hráče, který ho zastavil nedovoleně. Hrabík si odsedí dvě minuty za sekání.

  David Soumar

  Branky a nahrávky: 12. Nedvídek (Šafránek, Jankovský), 42. Nedvídek (J. Novák), 46. Šafránek (Jankovský, Nedvídek), 52. Jankovský (Šmíd), 53. Z. Doležal (Šagát)


  HC Slavia Praha: Frodl (Šorf) – Barák, J. Novák (C), Kasík, Šmíd, J. Holý, A. Růžička, Štibingr – L. Krejčík, Račuk, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek (A), Nedvídek – Zigo, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Kubica, Furch.
  HC Benátky nad Jizerou: Kořenář (Stezka) – Husa (A), T. Hanousek, Kunst, Jan Bednář, Mirochnikov, Jandejsek, Tržický – Hrníčko, Bittner (C), Psota – Z. Král, Chrtek, Hrabík – R. Veselý, Kuťák, Wiencek.

  Rozhodčí: Sýkora, Vokřál – Beneš, Štofa

  Diváci: 781