Šumperk – Kopřivnice 5:0 (kon.) | Nový Jičín – SHK Hodonín 1:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 4:6 (kon.)
Nymburk – Tábor 3:1 (kon.) | Řisuty – Trutnov 3:6 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Kobra 4:3 (kon.)
Kolín – Klatovy 2:3 (1:2 po s.n.) | Sokolov – Jablonec n/N 4:2 (kon.) | Žďár n/S – David Servis 3:4 (po pr.)
Písek – Havlíčkův Brod 2:9 (kon.) | Bílina – Vrchlabí 5:2 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 5:2 (kon.)
Letňany – Most 5:0 (kont.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
4:6 (1:2, 0:3, 3:1)
HK Opava
Sobota 13.01.2018, 17:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 36. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (19:12:13)

Bobři na svého soupeře v poslední třetině doslova vlétli a byli odměněni svým druhým gólem z hokejky Petra Dvořáka. Petr Seidler ale na nic nečekal a vsítil další gól Opavy. Bobři ještě před koncem zápasu vstřelili další dvě branky zásluhou Stanislava Báchora a Josefa Daňka. Slezan i tak ale ubránil svůj náskok a odváží si z Bobří hráze všechny tři body.

59:21
    Už to pomalu vypadá, že Slezan v pohodě ubrání svůj náskok a z Bobří hráze si dnes odveze všechny tři body.

58:44
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Hajda – 2 min., vysoká hůl).

58:18
    Valašské Meziříčí v plném počtu.

57:37
    Bobři se stále nemůžou dostat ke kotouči a čas jim utíká velmi rychle.

56:53
    Slezan jen v poklidu kombinuje v útočné třetině a spíše si hlídá dvoubrankové vedení.

56:18
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (D. Varga – 2 min., napadení).

55:36
    Bobři pokračují v náporu a alespoň srovnání skóre. Proti jen ovšem dobře organizovaná obrana Opavy a dobře chytající gólman Wanecki.

54:42
    Brunec už znovu vjížděl do útočné třetiny. Byl ale odzbrojen od kotouče hned dvojicí obránců Slezanu.

54:15
    Opava v plném počtu.

53:11
    Nádherná spolupráce po ose Baroš, Pořický a Brunec málem znamenala další gól Bobrů. Šindelář ale stihl na poslední chvíli Bruncovi před bránou přizdvihnout hokejku a znemožnit mu tak plnohodnotné zakončení.

52:29
    První pokus Pořického z prostoru pro vhazování skončil těsně vedle.

52:15
    Vyloučení v týmu HK Opava (Wanecki – 2 min., podražení). Trest odpyká Seidler.

51:18
    Další gól Valachů doslova visí ve vzduchu. Bobři nyní zasypávají Waneckiho jedním střeleckým pokusem za druhým.

50:20
    Bobři v několika dorážkách! Kotouč už se pohyboval několik centimetrů od brankové čáry a na poslední chvíli dokázal vyhodit kotouč obránce Opavy.

49:44
    Valaši pokračují i nadále v náporu. Nyní je to ale Slezan kdo je v držení kotouče a snaží se vymyslet útočnou akci.

48:53
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    A Bobři přidávají okamžitě další branku. JOSEF DANĚK po pěkné spolupráci s Davidem Vargou našel prázdný prostor ve Waneckiho bráně. Asistence: David Varga.

48:26
    Bobři hned z kraje využívají přesilovou hru. Nahození STANISLAVA BÁCHORA propadlo Waneckimu až za za jeho záda a kotouč zastavila až síť jeho svatyně. Asistence: Tomáš Brunec.

47:51
    Vyloučení v týmu HK Opava (Šendera – 2 min., podražení).

47:33

47:05

46:42
    Kotouč skončil mimo ledovou plochu. Vhazuje se před Bechným.

46:09
    Dvořák se snažil šikovně tečovat nahození z hokejky Váni. Wanecki byl ale pozorný a vyráží.

45:33
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Martin Varga – 2 min., nedovolené bránění).

45:05
    Vyloučení v týmu HK Opava (Chalupa – 2 min., hákování).

44:58

44:08
    Další útočná snaha Bobrů byla zachycena za bránou Waneckiho a obránci Opavy opět vyhazují.

43:15
    Valachům se nabízí možná poslední příležitost na návrat do utkání. Hned z kraje ale Slezan vyhazuje.

42:58
    Vyloučení v týmu HK Opava (Bitomský – 2 min., hákování).

42:30
    Opava právě vstřelila branku!
    PETR SEIDLER nachází okamžitou odpověď na druhou branku Bobrů. Puk si našel za brankou Bechného a dokázal jej zasunout kolem jeho betonu. Bez asistence.

42:12
    Váňovou nahození lehce tečoval před Waneckim PETR DVOŘÁK a kotouč s zastavil až ve svatyni brankáře Opavy. Asistence: Vladimír Váňa.

41:55
    Oba týmy v plném počtu.

41:35
    Bechný pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a Bobři se řítí do útoku.

40:46
    Slezan jen nahodil do útočné třetiny. I tak byl ale u puku nejrychleji Chalupa snažil s obkroužit branku Bechného. Byl ale zastaven v pravý čas Hajdou.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:35.

Slezan dokázal ve druhém dějství přidat tři branky zásluhou Petra Šendery, Petra Seidlera a parádní hokejovou akcí Petra Wolfa. Bobři si ve velké části druhé třetiny dokázali vytvořit dobrý tlak v útočném pásmu, své šance ovšem nevyužili, a tak vede Opava po dvou třetinách rozdílem čtyř branek.

40:00

39:55
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Kývala – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Šindelář – 2 min., hrubost).

39:35
    PETR WOLF nabral od střední rychlost, z obránce Váni si udělal doslova tréninkový kužel a další kličkou do bekhendu nedal Bechnému žádnou šanci. Tohle byla hokejová paráda v podání útočníka Slezanu! Asistence: Lukáš Černý.

38:50
    Po dlouhé době se do útočné třetiny dostali i hráči Bobrů. Pokus Davida Vargy ale skončil v rohu kluziště, kde si kotouč opět převzali opavští.

38:04
    Další svižný pokus trefil Bechného do ramena. Útočnici Slezanu nebyli ale dostatečně rychlí, aby zvládli kotouč dorazit za jeho záda.

37:39
    Bechnému nadělalo nahození Slavíka nemalé potíže, přes to dokázal kotouč podržet v lapačce a přerušit hru.

36:58
    Bobři nyní působí po dalším obdrženém gólu jako opaření. Slezan bez problémů zastavuje jejich útočné snažení ve středním pásmu a sám se hrne do útočných akci.

35:55
    Pro Šindelářovu dělovku od modré si našel místo v lapačce Bechný, kde si jej také ponechal, aby nechal své spoluhráče v poklidu vystřídat.

35:19
    Slezan opět navyšuje své vedení I přes dlouho dobu stráveném v obranné třetině se z protiútoku dokázal po spolupráci s Vaňkem prosadit PETR SEIDLER. Asistence: Rostislav Vaněk a Dominik Rudl.

34:25
    Wanecki si poradil s dalším nahozením od modré a pro jistotu přerušuje hru.

33:32
    Bobři v posledních minutách definitivně převzali iniciativu duelu a snaží se zvrácení skóre. Proti je ale ovšem výborně chytající brankář Wanecki.

33:13
    Barošovo nenápadné nahození od mantinelu si našel Wanecki a schoval jej do lapačky. Vhazuje se jeho levé ruce.

32:37
    Tvrdý pokus z prostoru pro vhazování z hokejky Studeného zadržel Wanecki ve svém hrudním koši a přerušuje hru.

31:55
    Valašské Meziříčí teď drží Slezan v jeho pásmu a zasypává Waneckiho střeleckými pokusy.

30:49
    Nejdříve byl v útočné akci razantně zastaven Pořický, aby ihned na druhé straně šel Slezan do dalšího přečíslení. Tentokrát pokus Vítka končí mimo.

30:02
    Slezan se řítil do útočného pásma ve třech proti jedinému obránci! Bechný ale vzorovým přesunem a chycením kotouče drží naděje Bobrů nad vodou!

29:21
    Slezan jen vyhazuje a střídá kompletní pětku.

28:40
    Hajdova tvrdá rána jen těsně minula levou tyč Waneckiho svatyně.

27:52
    Nyní jsou to zase Valaši, kdo si začíná vytvářet tlak v útočné třetině. Poslední pokus Báchora od modré ale opět chytil bez problémů Wanecki.

27:19
    Váňův tvrdý projektil se snažil před bránou šikovně tečovat Studený. Wanecki byl ale pozorný a chytá.

26:53
    Bobři opět jen vyhazují a Slezan má k dispozici další poklidnou rozehrávku.

26:20
    Hartmann už se dostával do slibné šance, byl však na poslední chvíli zastaven Horynou.

25:16
    Bechný zachytil betonem svižný pokus Šindeláře od modré a kotouč si raději ponechal ve svém držení. Vhazuje se po jeh pravici.

24:27
    Martin Varga se pokoušel překvapit Waneckiho od modré. Kotouč byl však zblokován dříve, než se vůbec dostla k brankovišti.

24:08
    Nahození Slezanu nyní končí jen zakázaným uvolněním.

23:20
    Opava vletěla na Bobry už od úvodu druhého dějství a i po třetím gólu je to ona, kdo diktuje tempo hry.

22:43
    Střídání v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí: ze hřiště odchází Plšek, přichází Bechný.

22:43
    V obraně Valachů vzniklo ke zmatku, kterého dokázali využít hráči Slezanu a vstřelili svou třetí branku utkání. PETR ŠENDERA napálil kotouč za ležícího Plška a vytváří tak Opavě dvoubrankový náskok. Asistence: Ondřej Hartmann.

22:23
    Pořický nabral rychlost a vypálil z prostoru pro vhazování. Jeho rána ale skončila vysoko nad.

21:29
    Slezan jen nahodil kotouč do útočné třetiny. V držení kotouče jsou nyní domácí Bobři.

21:08
    Slezan v úvodních momentech druhého dějství zatlačil Bobry a vytvořil si několik šancí.

20:15
    První pokus druhé třetiny z hokejky Vaňka vyráží Plšek do rohu kluziště.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:46.

První perioda utkání nabídla hned tři góly. Nejprve se využili zmatku v obranné třetině Bobrů hráči Slezanu a Rostislav Vaněk dopravil kotouč až za Plškova záda. Bobři ale dokázali srovnat zásluhou rány od modré Josefa Horyny. Dominik Rudl ale stačil jen o dvě minuty později opět vrátit vedení Slezanu v přesilové hře.

20:00

19:19
    V poslední minutě utkání se snaží ještě Bobři o srovnání skóre. Vázne ovšem rozehrávka a Valaši se jen těžce dostávají do útočné třetiny.

18:28
    Lehký pokus Dvořáka viděl Wanecki od samého počátku a neměl tak problém se schováním puku do lapačky.

17:47
    Pokus o rychlou rozehrávku Bobrů z obranné třetiny byl zastaven Tichým ještě před pásmem Slezanu.

16:43
    DOMINIK RUDL se na modré dlouho nerozmýšlel a z první napálil kotouč směrem na bránu. Plšek na kotouč vůbec neviděl, a tak skončil až za jeho zády. Asistence: Rostislav Vaněk a Jakub Vítek.

16:22
    Plškovy nadělalo Tichého nahození velké potíže. Puk se před bránou snažil ještě dorážet Jakub Vítek, s jeho dorážkami už si ale Plšek poradil.

16:10
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Martiník – 2 min., držení protihráče).

15:24
    Daňkova nenápadná dorážka projela těsně vedle Waneckiho tyče.

14:59
    Chalupa se pokoušel dorážet kotouč, který neměl Plšek zcela ve své moci. Brankáři domácích ale pomohli jeho obránci a puk je nyní v držení Bobrů.

14:22
    JOSEF HORYNA vzorovou střelou zápěstím poslal kotouč od útočné modré až za záda Waneckiho. Tomu dělali stín vlastní obránci, a tak neměl žádnou šanci na kotouč letící do jeho svatyně zareagovat. Asistence: Josef Daněk.

13:31
    Pořický se dostal před Waneckim ke dvěma dorážkám. Ani u jedné ale nebyl úspěšný.

12:40
    Bobři se stále nemůžou dostat do útočné třetiny i přes to, že jsou to nyní opět oni, kdo diktuje tempo hry.

11:58
    Daňkovi jen těsně utekla přihrávka z obranného pásma. Kotouč opět v držení Slezanu.

11:23

10:47
    Další nepřesné rozehrávka Valachů znamená kotouč v držení Opavy. Slezan tak ukrajuje další cenné vteřiny z oslabení.

10:14
    Slezan se zatím úspěšně brání a nepouští Bobry do své třetiny. Nyní už navíc podruhé vyhazuje.

09:23
    Vyloučení v týmu HK Opava (J. Vítek – 2 min., podražení).

09:21

08:55
    Slezan stále drží Bobry v jejich pásmu a hledá cestu do Plškovy svatyně.

08:18
    Plšek famózně vychytal přečíslení soupeře! Skvělým přesunem ke své druhé tyči zabránil téměř jistému druhému gólu Opavy.

07:46
    Nahození Šindeláře nadělalo Plškovy potíže, přes to končí kotouč vyhozen v obranném pásmu Opavy.

07:21
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Váňa – 2 min., držení protihráče).

06:50
    Opava se po vstřelené brance probrala a nyní je ona aktivnějším týmem. Naposledy pokus Vítka skončil těsně mimo.

05:36
    V obraně Valašského Meziříčí došlo ke zmatkům, které dokázal soupeř přetavit v úvodní branku utkání. ROSTISLAV VANĚK byl nejrychleji u odraženého kotouče a dokázal jej dorazit za bezmocného Plška. Asistence: Dominik Rudl a Jan Fišera.

04:51
    Wanecki chytá další střelecký pokus od modré čáry.

04:09
    Pořický poslal puk zpět na obranného pásma na Váňu, kterému kotouč přeskočil přes hokejku a Opava se málem dostala k ohrožení branky Plška.

03:36
    David Varga hledal uprostřed útočné třetiny svého spoluhráče, jehož rána končí po teči vysoko nad.

03:10

02:25
    Brankář hostů schoval nahozený kotouč v lapačce a uklidňuje tak hru v obranném pásmu Opavy.

01:33
    Barošovu ránu od modré Wanecki vůbec neviděl a i se štěstím ji vyrazil do rohu, odkud obránci Opavy vyhazují a střídají.

01:10
    Vyloučení v týmu HK Opava (Fišera – 2 min., nedovolené bránění).

00:55
    Plšek zachytil nahození Šindeláře a stihl ještě rozehrát na své spoluhráče.

00:28
    Do první šance se nahrnula první formace Bobrů. Báchorova rána od modré končí po zákroku Waneckiho v rohu.

00:01

Na Bobří hrázi už na ledě krouží oba dnešní soupeři. Duel za pár okamžiků vypukne.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Hajda, Báchor, Horyna, Baroš, Martin Varga, Váňa – Brunec (A), Hořanský, Studený (C), Pořický, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník (A), Daněk, Dalajka

Trenér: Jiří Weintritt

HK Opava: Wanecki (Šafránek) – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Slavík – Bitomský, Herman, J. Vítek, Štindl, Vaněk, Chalupa (A), Maxner, Wolf (A), Hartmann, Seidler, Černý (C), Malina, Škoda

Trenér: Zdeněk Pavelek

Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Kučera.

Ne příliš povedené období mají za sebou hokejisté Valašského Meziříčí. Naposledy zaznamenali výhru před vánočními svátky proti Novému Jičínu, který zdolali po samostatných nájezdech. Nyní se Valachů nabízí ideální příležitosti opět naplno bodovat proti poslednímu týmu tabulky.

Forma v posledních 5 utkáních: 0-1-0-4
    Valašské Meziříčí – Nový Jičín 5:4 po s. n.

HK Opava

Slezan ani po 35 odehraných kolech ne a ne najít recept na alespoň dvě výhry v řadě. Navíc stále okupuje nelichotivé poslední místo tabulky se ztrátou devatenácti bodů na předposlední Kopřivnici, díky čemuž se mu stále víc oddaluje případná možnost účasti v play-off. Už to vypadalo, že Opava chytá nový dech na nový rok, když si doma poradila s Šumperkem, následovaly ale opět další dvě prohry s Hodonínem a Kopřivnicí.

Petr Seidler, útočník – (5+10, 15 b.)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 15. Horyna (Daněk), 43. Dvořák (Váňa), 49. Báchor (Brunec), 49. Daněk (D. Varga) – 6. Vaněk (Rudl, Fišera), 17. Rudl (Vaněk, J. Vítek), 23. Šendera (Hartmann), 36. Seidler (Vaněk, Rudl), 40. Wolf (Černý), 43. Seidler

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (23. Bechný) – Hajda, Báchor, Horyna, Baroš, Martin Varga, Váňa – Brunec (A), Hořanský, Studený (C), Pořický, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník (A), Daněk, Dalajka

Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Kučera