Kometa Brno – Č. Budějovice 3:4 (po pr.) | Jihlava – HC Plzeň 1:4 (kon.) | Zlín – K. Vary 4:1 (kon.)
Liberec – Sparta 2:1 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Slavia 4:2 (kon.) | Olomouc – Kladno 4:3 (1:0 po s.n.)
Třinec – Chomutov 3:4 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 7:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
HC Motor České Budějovice
Pátek 19.01.2018, 12:30 • DRFG Arena • DHL Extraliga juniorů • 33. kolo

57:11
    Ferda nešťastně vyhodil kotouč bez cizího zavinění mimo ledovou plochu a rozhodčí je trestá za zdržování hry. Motor má tak možnost rozhodnout utkání v početní výhodě.

48:40
    Přesilovou hru si zahraje Motor. Menším trestem potrestán brněnský obránce Trnka.

35:23
    Další přesilová hra pro Kometu, vyloučen Vojtěch Doktor za sekání.

33:11
    Přesilová hra pro Kometu Brno, vyloučen Dudáček, dvě minuty za hrubost.

28:11
    Ovšem hostující Prášek se s Dostálovým zákrokem nesmířil a do domácího brankáře sekl, půjde za to odsedět dvě minuty a Kometu čeká přesilová hra.

06:17
    Vyloučení tentokrát na straně Motoru, vyloučen Kachyňa na dvě minuty za podražení.

01:13
    Motor si zahraje hned v úvodu utkání dvojnásobnou početní výhodu, vyloučen Trnka na dvě minuty za podražení.

01:00
    První vyloučení dnešního utkání, přesilovou hru si zahrají České Budějovic, Svoboda putuje na lavici hanby za podražení.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 15. Jeřábek (Čejka, Ferda), 30. Kowalczyk (Ferda, Novák), 44. Ferda (Krejčí, Čejka) – 3. Beránek (Dančišin, Toman), 40. Dančišin (Šulek, Kachyňa), 40. J. (Bárta), 61. Šulek

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Rafaj, Jeřábek, Kučeřík, Kowalczyk, Mlčák – Novák, Havlát, Svoboda, Hasoň, Minárik, Střondala, Čejka, Matula, Ferda, Krejčí, Kunc.
    HC Motor České Budějovice: Březina (Němec) – Grauer, Kachyňa, Rákosník, Doktor V., Dosek, Dudáček – Rolínek, Matys, Doktor J., Prášek, Káník, Šulek, Kaisler, Kronus, Dančišín, Toman, Bárta, Beránek.