1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
EC Red Bull Salzburg
Pondělí 29.01.2018, 15:00Extraliga staršího dorostu • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám vás u online přenosu z utkání Extraligy staršího dorostu. V rámci 24. kola nadstavby zavítají na led brněnské DRFG Areny hokejisté EC Red Bull Salzburga vyzvou tak domácí HC Kometa Brno. Utkání začne v pondělí 29. ledna v 15:00.

Hokejistům Salzburgu první část sezony vyšla skvěle. Zakončili ji s 47 body (se ztrátou jediného bodu) na prvním místě ve skupině D. Ve 14 zápasech nadstavby posbírali 32 bodů za deset výher a jedno vítězství v prodloužení. Momentálně se nacházejí na 4. místě tabulky o pořadí v play-off, na třetí České Budějovice jim schází pouhý bod.
    Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem týmu je Marcel Barinka, který dokázal posbírat 56 bodů za 27 gólů a 29 asistencí. Brankář Florian Mnich nastoupil do 22 zápasů, ve kterých si drží úspěšnost zákroků 92,2 % a průměr obdržených branek na utkání 1,79.
    V posledním zápase, kdy hostili českobudějovický Motor, se hráčům rakouského celku nepodařilo udržet soupeřovo tempo a podlehli 2:5. Za domácí se prosadili Igor Alanov a Justin Schütz.

Hráči Komety zakončili první část sezony na třetím místě skupiny D. V 16 zápasech získali 25 bodů. V 15 zápasech nadstavby posbírali 19 bodů za pět vítězství v základní hrací době, jednu výhru a dvě prohry v prodloužení. Tým z moravské metropole zaujímá 11. místo v tabulce o pořadí v play-off, na desáté Kladno schází Kometě pouhé dva body.
    Týmové kanadské bodování vedou nejlepší střelec Michal Kunc (14+7), Marek Minárik (10+11) a Vojtěch Kadlic (7+14). Skvělé statistiky mají i Vojtěch Střondala (6+10) a Matěj Svoboda (5+8), kteří oba odehráli pouze osm zápasů a nastupují především za juniory. Brankář Martin Holata má v 17 odchytaných utkáních úspěšnost zákroků 89,1 % a průměr obdržených branek na zápas 3,56.
    Poslední zápas odehráli Brňané na ledě hradeckého Mountfieldu. Svého soupeře dokázali porazit 3:1, za Kometu se prosadili Patrik Vašíček, Jan Mlčák a Richard Zajíček.

Týmy se v dosavadní sezoně střetly již čtyřikrát v rámci bojů ve skupině D. Pokaždé ze zápasu vyšel vítězně Salzburg. Konkrétní výsledky jsou 7:1, 5:0, 7:0 a 3:1 pro rakouský celek. V nadstavbě se týmy ještě nepotkaly.

HC Kometa Brno: Kašpar (Holata) – Věžník, Kowalczyk, Sedláček T., Mlčák, Sedláček J., Vašíček, Studený, Kučeřík – Popelka, Caha, Minárik, Svoboda, Meluzín, Střondala, Zajíček, Rašovský, Kavický, Dal Favero, Kunc (C), Kadlic.

EC Red Bull Salzburg: Mnich (Kolarz) – Wirt, Pasanen, Hadamczik, Zündel, Alanov, Szuber – Schütz (C), Rebernig, Lindner, Lobach, Barinka, Varejcka, Schatz, Čermák, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber, Dube.

Rozhodčí: Čech – Reich, Měkýš.

00:01

00:30
    Jako první ohrožoval soupeřovu bránu Huber, Kašpar si ale s jeho střelou poradil.

01:20
    Barinka hledal spoluhráče na levém kruhu, jeho přihrávka ale nemířila přesně.

01:56
    Faulu v útočném pásmu se dopustil Edwin Schitz a odpyká si dvě minuty za držení.

02:23
    Varejcka vyhazuje a hosté můžou vystřídat.

02:50
    Podél mantinelu se na Kašpara ve vlastním oslabení řítil Schütz, brněnský obránce mu ale dokázal vypíchnout kotouč.

04:10
    Ofsajd na straně domácích.

04:50
    Šikovné ruce teď předvedl Vojtěch Střondala. Prokličkoval mezi obránci, nakonec jednoho z nich prostřelil mezi nohama. S jeho pokusem si ale Mnich nemusel dělat moc starostí.

05:46
    Wirtova střela od modré minula Kašparovu klec.

06:42
    Brněnští teď měli veliké štěstí! Nápor hostů skončil poskakujícím pukem v brankovišti, odkud ho baseballovou parádou dostal Daniel Kowalczyk.

07:30
    Dva na jednoho se řítili hokejisté Salzburgu na brněnskou svatyni, vše ale vyřešil Adam Studený, který pohotově zalehl přihrávku.

08:47
    Na ledě jde vidět dominance rakouského celku, Kometa se zatím jenom brání.

Po srážce s Varejckou zůstává na ledě ležet Matěj Svoboda.

Svoboda se za potlesku hráčů a pár desítek diváků za pomoci spoluhráčů zvedá uz ledu a míří do kabin.

09:22
    Filip Varejcka za svůj faul míří do kabiny, pět minut za faul kolenem za něj odpyká Constantin Vogt.

10:01
    Střondala se opět šikovně prosmýkl kolem nicnetušících obránců, jeho pokus ale minul Mnichovu svatyni.

11:05
    Hadamczik vyhazuje, hosté střídají.

11:43
    Kadlic to na Mnicha zkoušel ihned po vhazování, ale neuspěl.

12:20
    Střondala posílal puk před bránu na teč Kuncovi, ten však minul.

12:41
    Do samostatného úniku se dostal Justin Schütz, ve snaze ztížit mu zakončení ho Vojtěch Střondala podrazil a odsedí si za to dvě minuty.

14:04
    Jan Sedláček nahrával spoluhráči před odkrytou bránu, puk ale neprošel přes hostujícího obránce.

15:24
    Kometa se dokonce dostala do přečíslení dvou na jednoho. Střondala si nadvakrát vyměňoval puk se Zajíčkem, ale napodruhé ho přihrávka minula.

16:17
    Zatím největší šanci první třetiny měl Richard Zajíček! Šikovně vypíchl soupeři puk ve vlastním obranném pásmu, dojel až před Mnicha, jeho zakončení ale mířio úplně mimo bránu hostujícího brankáře.

17:24
    Nevyužitá gólovka i na druhé straně! Těsně před Kašparem ztečoval poskakující puk Vogt, brněnský gólman ale předvedl fantastický zákrok betonem!

18:11
    Zakázané uvolnění hostů.

18:41
    Dobrá zpráva pro brněnské příznivce – Matěj Svoboda je opět ve hře.

19:07
    Robin Caha to zkoušel od modré, Mnichova lapačka ale byla ve střehu.

19:47
    Hostující obránce upadl a zanechal tak příležitost vstřelit gól Richardu Zajíčkovi, ten ale nedokázal procpat kotouč za Mnichova záda.

20:00

V první části první třetiny měl jasně navrch tým Salzburgu. To se ale změnilo trestem pro Filipa Varejcku, po kterém se tempo hry srovnalo a šance byly k vidění na obou stranách. Na straně Komety nedokázal proměnit několik velkých šancí Richard Zajíček, hosté zase ztroskotali na Filipu Kašparovi. Stav po první třetině je tedy nerozhodný a diváci se nejspíš můžou těšit na podobně agresivní hokej i ve druhé třetině.

20:01

20:44
    Jako první se do útoku pouští Salzburg. Dobrou práci odvedl Michal Kunc, který připravuje soupeře o kotouč a zakládá protiakci.

21:26
    Po srážce zůstává na ledě ležet jeden z brněnských hráčů, už podruhé v zápase musí na led přijít zdravotník.

21:26
    Vše dobře dopadá a hráč Komety se za potlesku s pomocí zvedá.

22:09
    Svižná střela Jana Sedláčka končí pouze v náručí Floriana Mnicha.

22:58
    Vyhození brněnské Komety míří přesně. Mnich přikrývá, vhazovat se bude v obranném pásmu Salzburgu.

23:32
    Kometa se bude muset bránit, na dvě minuty za sekání míří na trestnou Kowalczyk.

24:29
    Kometa se osvobozuje a může vystřídat.

25:32
    Salzburg toho moc nevymyslel, Kometa v plném počtu.

26:41
    Kuncova nepřesná pihrávka končí až za Kašparovou bránou.

27:30
    Velice pěknou akci teď předvedl Justin Schütz s Paulem Huberem. Schütz si prokličkoval mezi hráči Komety až do mezikruží, odkud přihrál Huberovi do předbrankového prostoru. Kašpar byl ale pohotový a se soupeřovým zakončením si poradil.

28:38
    Pro Lobachův pokus se Kašpar natáhl lapačkou.

29:25
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Salzburg otevírá skóre zápasu. Kotouč nejprve nahodil na bránu Constantin Vogt. Před Kašparem poté hned natřikrát dorážel NIKOLAI ELIS HEDE, který nakonec puk za brankovou čáru procpal. Brněnský gólman byla bez šance. Asistence: Constantin Vogt.

30:57
    Popelkova střela byla sražena mimo.

31:23
    Kometa si zahraje další přesilovku, na dvě minuty za podražení míří na trestnou Edwin Schitz.

32:19
    Kowalczykovu střelu vyrazil Mnich betonem, k dorážce se Brněnští nedostali.

32:58
    Hokejisté Komety sice dostali puk za brankovou čáru, ovšem i s gólmanem. Před brankou se strhla hromadná strkanice, rozhodčí samozřejmě rozpažuje.

32:58
    Níže zmiňovaná akce navíc bude mít pro Kometu důsledky v podobě dvouminutového vyloučení Matěje Svobody, konkrétně za sekání.

33:23

34:23
    Brněnští dobře brání, hráči Salzburgu se nemůžou usadit v útočném pásmu.

34:58

35:26
    Justin Schütz se dostal s kotoučem až před bránu. Následně ale puk minul a ten pomalu projel Kašparovým brankovištěm s cílovou stanicí jen těsně vedle brány.

36:46
    Dobrá šance Komety. Střondala nahrával Kuncovi před bránou, proti jeho teči i následné dorážce ale předvedl dobrý zákrok Mnich.

37:14
    Obrovská šance brněnských hokejistů! Po dobré souhře dostal Daniel Kowalczyk puk před odkrytou bránu, ale nedokázal ho zvednout dostatečně natolik, aby pro něj Mnich nestihl natáhnout svoji lapačku! Fantastický zákrok hostujícího gólmana.

38:54
    Hokejisté Salzburgu se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Vogt se rozhodl vystřelit, ale trefil pouze bránícího Brňana.

39:41
    Drobný Vojtěch Střondala se teď postavil do cesty o hlavu vyššímu soupeři a ukázkovým bodyčekem ho připravil o puk.

40:00

Ve druhé části mohli fanoušci zde v brněnské DRFG Areně vidět velmi podobný hokej jako v třetině předešlé. tentokrát byl anvíc k vidění i gól, o který se postaral Nikolai Elis Hede. Oba týmy měly šance ke vstřelení gólu, ale na obou stranách kluziště předvádějí fantastické zákroky gólmani, tedy Florian Mnich a Filip Kašpar.

40:01

41:17
    K první střele třetiny se dostává Kometa, Mnich má kotouč v lapačce.

41:50
    Do Pasanenovy střely od modré obětavě lehl Kadlic.

42:10
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Po několika promarněných šancích se Kometa konečně dočkala a vstřelila gól. Své šikovné ruce opět ukázal VOJTĚCH STŘONDALA, který překonal Floriana Mnicha. Bez asistence.

42:10
    Mnich nesouhlasil se způsobem, jakým obdržel branku, a stěžoval si u rozhodčích. Obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Dvě minuty za téže provinění obdržela i hráčská lavice Salzburgu, na trestnou míří Vogt.

43:46
    Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Vojtěch Střondala.

45:27
    Autorem branky je TARO RICCARDO MARIO JENTZSCH, který využívá početní výhodu a posíla Salzburg zpátky do vedení. Bez asistence.

46:54
    Daniel Kowalczyk od modré přestřelil.

47:38
    Kometa bude mít šanci vyrovnat, na dvě minuty za podražení míří na trestnou Justin Schütz.

48:28
    Mnichovu pozornost provřil Vašíček, hostující gólman úspěšnější.

49:21
    Ve vlastním oslabení navyšují hosté svůj náskok. DENNIS LOBACH se dostal do samostatného úniku a střelou nad lapačku překonal Kašpara. Bez asistence.

49:21
    Střondala si za své výroky na adresu soupeře a rozhodčích vysloužil desetiminutový osobní trest.

51:28
    Marek Minárik nahrával před bránu osamocenému Richardu Zajíčkovi, ten ale nedokázal kotouč včas zpracovat.

52:45
    Na levém kruhu se ocitl osamocený Barinka. Dostal kotouč na hůl, ale nestačil včas vystřelit. Zblokovaná střela tak končí v ochranné síti.

55:03
    Svobodovu střelu z otočky chytá Mnich.

57:09
    Zündelovu střelu od modré vyrazil Kašpar betony.

57:20
    Kometa bude mít příležitost srovnat. Na dvě minuty za hákování míří na trestnou Jentzsch.

57:20
    Oddechový čas pro domácí.

58:10
    Necelé dvě minuty do konce, Kašpar na střídačce.

58:46
    Zřejmě došlo ke střetu jednoho z brněnských hráčů s hostujícím gólmanem. Mnich leží v brankovišti na zemi bez helmy.

58:46
    Za napadaní Mnicha dostává trest 5+DKU Michal Kunc, na trestnou za něj míří Rašovský.

59:24
    O výsledku zápasu je zřejmě rozhodnuto, pískán ofsajd domácích.

Ve třetí třetině jsme mohli vidět velice vyhrocený hokej. Ze začátku srovnal stav utkání Vojtěch Střondala, čímž rozezlil soupeřův tým v čele s gólmanem Florianem Mnichem, který obdržel osovní trest. Následně využil početní výhodu a vrátil tak vedení svému týmy Taro Riccardo Mario Jentzsch. Následně se ve vlastním oslabení prosadil Dennis Lobach, což se nelíbilo Vojtěchu Střondalovi, který si za své chování taktéž vysloužil desetiminutový osobní trest. V závěru zápasu šel ještě do kabin dřív za napadení Mnicha Michal Kunc.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se na vás budu těšit zase někdy u nějakého dalšího onlajnu. :) (17:18:27)