Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Liberec – Sparta 3:2 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Chomutov 5:4 (4:3 po s.n.)
Vítkovice – Jihlava 3:0 (kon.) | Olomouc – Třinec 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 2:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 6:3 (kon.)
konec
HC Olomouc
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 04.02.2018, 17:00 • Zimní stadion Olomouc (kapacita: 5500 míst) • Tipsport extraliga (ČR) • 47. kolo
Předzápasové kurzy: 2.65 4.0 2.35
Partner:
   
  55:59
  Olomouc se nyní dostává k další přesilovce, za faul v obranném pásmu si nyní musí na trestnou lavici odpočinout Tomáš Marcinko (TRI).
   
  48:16
  Olomouc bude ve své cestě za obratem muset pro tuto chvíli přestat, neboť se dostane k oslabení. Na trestnou lavici zamířil za držení protihráče u mantinelu Tomáš Houdek (OLO).
   
  43:26
  Třinec se musí nyní vypořádat s oslabením, unikajícího Strapáče totiž u mantinelu zafauloval Lukáš Kovář (TRI), čímž zabránil rodícímu se brejku.
   
  35:07
  Na trestnou lavici tentokrát zamířil David Ostřížek (OLO), Třinec se tak po jeho faulu ve středním pásmu může těšit na další přesilovku.
   
  25:39
  Olomouc se dostane k přesilové hře, tentokrát je za sekání potrestán Tomáš Marcinko (TRI).
   
  20:01
  Rozhodčí se ještě rozhodli udělit trest z konce předešlé periody, za hru vysokou holí byl na trestnou lavici vykázán Petr Strapáč (OLO).
   
  16:21
  Olomouc se bude muset znovu popasovat s oslabením, tentokrát je za faul v obranném pásmu vykázán na trestnou lavici Lukáš Galvas (OLO).
   
  12:51
  A je tu další trest za sevření puku rukou, tentokrát si jej musí odpykat Vladimír Dravecký (TRI), Olomouc tak půjde poprvé v duelu do početní výhody.
   
  10:21
  Třinec si poprvé v utkání zahraje přesilovku, neboť se Jan Jaroměřský (OLO) provinil příliš dlouhým sevřením puku v rukavici. Oceláři jsou tak ve velké výhodě.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 48. Eberle (Jaroměřský) – 8. R. Vlach (Martin Růžička), 56. Martin Růžička (Dravecký, R. Vlach)


  HC Olomouc: Konrád (Matoušek) – Jaroměřský, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, L. Galvas – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Ostřížek, Strapáč, J. Káňa – Skladaný, Herman, Burian – Staněk, Mráz, Holec – Macuh.
  HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, L. Kovář, Jank, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Martin Růžička (A), R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.

  Rozhodčí: Pavlovič, Bulanov – Kis, Rampír

  Diváci: 4538