Boston – Calgary 5:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 5:3 (kon.) | NY Islanders – Columbus 1:4 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 4:5 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 7:3 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:1 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (po pr.) | Minnesota – NY Rangers 3:2 (kon.)
Winnipeg – Washington 4:3 (po pr.) | Vegas – Chicago 5:2 (kon.) | San Jose – Arizona 1:2 (kon.)

Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:04
    David Rittich (CGY) 60 minut, 35 zákroků, 4 góly, 89,7 % (03:56:35)

1. Patrice Bergeron (BOS) 2+0
    2. Riley Nash (BOS) 2+0
    3. Brad Marchand (BOS) 0+1
    Bruins se mohli po skončení utkání radovat.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 40:30 (11:13, 16:8, 13:9)
    Zblokované střely – 9:10
    Vyhraná vhazování – 31:29
    Trestné minuty – 10:8
    Hity – 29:37

Hokejisté Bostonu poráží Calgary 5:2 především díky skvěle sehrané třetí třetině. Do ní se totiž nastupovalo za stavu 2:2, ale úřadovat začal Patrice Bergeron. Ten v čase 41:15 zužitkoval po pasu Kruga přesilovou hru a v 50. minutě pak tečoval střelu Marchanda. Poslední slovo si vzal při hostující power-play kapitán Zdeno Chára, jenž trefil přes celé hřiště prázdnou branku soupeře. Bruins tak opět navázali na svou skvělou formu z poslední doby.

59:45
    Fanoušci už povstali a aplaudují Bruins za dnešní výkon.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a můžeme rovnou konstatovat, že i celého utkání.

58:53
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

58:30
    Ještě velká šance Calgary! Travis Hamonic předložil puk mezi kruhy Matthewovi Tkachukovi, ale ten trefil jen Raska!

57:33
    Hosté se ještě snaží, ale narážejí na dobře organizovanou obranu soupeře. V tomto případě na Brandona Carla.

56:44
    Vypadá to, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Flames by už pomohly jen slepené góly.
    56:14 Zdeno CHÁRA - 5:2

56:14
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hosté to zkusili s prázdnou brankou, ale ZDENO CHÁRA je za to okamžitě trestá! Kapitán Bruins se krásně trefil přes celé hriště. Bez asistence.

55:48
    Domácí sice nedokázali vyhodit, ale na střele Garnetta Hathawaye si smlsla lapačka Tuukky Raska. Poslední reklamní brejk.

55:09
    Necelých pět minut do konce třetí části, Flames pomalu dochází čas.

54:39
    Zakázané uvolnění Calgary.

53:55
    Monahan natlačil puk k tyčce na Matthewa Tkachuka, ale Rask tam byl připravený!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Riley Nash (Backes, Grzelcyk), 37. Riley Nash (Schaller, McAvoy), 42. Bergeron (Krug), 50. Bergeron (Marchand, Backes), 57. Chára – 3. S. Bennett (Hathaway), 10. J. Gaudreau (Stajan, Giordano)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Spooner, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Riley Nash, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller.
    Calgary Flames: Rittich (Gillies) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund (A), Tkachuk – Hathaway, Jankowski, S. Bennett – Lazar, Stajan, Lomberg.

Rozhodčí: Nicholson, O'Rourke – Driscoll, Smith

Diváci: 17565