Toronto – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – Columbus 2:1 (kon.) | New Jersey – Minnesota 2:4 (kon.)
Montreal – NY Rangers 3:1 (kon.) | Ottawa – Tampa 3:4 (kon.) | Detroit – Buffalo 2:3 (po pr.)
Florida – Washington 3:2 (kon.) | Nashville – San Jose 7:1 (kon.) | Arizona – Calgary 2:5 (kon.)
Edmonton – Colorado 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Dallas 0:2 (kon.)

Český zástup

1. Tomáš Plekanec (MTL); (1+1), 2 střely, 13:37 (04:20:03)

Montreal korigoval tempo utkání po většinu hrací doby. V sedmé minutě otevřel stav utkání Tomáš Plekanec. Spornou branku, která podle všeho neměla být uznána kvůli postavení mimo hru, přidal ve dvacáté čtvrté minutě Petry. Tři minuty před koncem základní hrací doby ovšem snížil na rozdíl jediné branky Hayes, jehož branku rozhodčí uznal až po "Coach's Challenge". Chvíli na to hosté odvolali brankáře a prázdnou branku z obranného pásma trefil Danault, čímž stanovil konečný výsledek utkání.

58:46 Phillip DANAULT - 3:1

58:46
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí trefují odkrytou branku, což značně uklidní hru Canadiens. Střelu od modré čáry zastavil před brankou Jordie Benn, který následně přistrčil puk na Tomáše Plekance. Ten viděl na pravém hrazení volného PHILLIP DANAULT, jenž následně poslal puk do odkryté branky. Asistence: Tomáš Plekanec.

58:19
    Oddechový čas pro New York Rangers.

58:19
    Kličkovanou a následnou střelu DeAngela vytěsnil Niemi do ochranné sítě.

58:10
    Georgijev venku z branky. New York do toho jde v šesti.

No tak pozor! Kevin Hayes sice do puku kopl, ale ještě předtím, než kotouč přešel brankovou čáru, lízl čepel Hayesovy hole!

Kevin Hayes kopl do puku. Tahle branka podle všeho platit nebude.
    57:01 Kevin HAYES - 2:1

57:01
    Rangers právě vstřelili branku!
    Po "challenge" je branka uznána a hosté tak snižují na nejtěsnější rozdíl! Tvrdou střelu Anthonyho DeAngela neudržel Niemi ve své moci a puk pouze vyrazil k pravé tyči. Tam byl v bránícím hráči zaklíněn KEVIN HAYES, jenž viditelně kopl do puku, ale ještě těsně předtím jej lízl čepelí hole. Asistence: Anthony DeAngelo a David Desharnais.

56:44
    Hosté jsou opět vyhnání až do vlastní třetiny. Canadiens zatím brání úspěšně.

56:20
    Minuta přesilové hry je pryč. Dokáží Rangers ve zbývajícím čase najít recept na dnes stoprocentního Niemiho?

55:35
    Na levé straně měl spoustu prostoru Zuccarello, ale Niemi jeho střelu viděl a bez problému ji vyráží.

55:23
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Charles Hudon – 2 min., podražení).

55:18
    DeAngelo našel před pravou tyčí volného Desharnais, který střelou z první nastřelil pouze Niemiho!
    54:35 Pohotová reakce Niemiho.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 7. Plekanec (Byron, Gallagher), 24. Petry (Hudon, Deslauriers), 59. Danault (Plekanec) – 58. K. Hayes (DeAngelo, Desharnais)

Montreal Canadiens: Niemi (Ch. Lindgren) – Jo. Benn, Petry, Alzner, Morrow, Mete, Schlemko, Juulsen – Pacioretty, Drouin, Lehkonen – Byron, Plekanec, Gallagher – Galchenyuk, Danault, Hudon – Deslauriers, Froese, L. Shaw.
    New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, Pionk, M. Staal, DeAngelo, Gilmour, O'Gara – Lettieri, Zibanejad, Bučněvič – Vesey, K. Hayes, Zuccarello – Carey, Desharnais, Fast – C. McLeod, Holland, J. T. Miller.