Calgary – Colorado 5:1 (kon.) | Dallas – Winnipeg 3:5 (kon.) | Toronto – Boston 4:3 (kon.)
Montreal – Tampa 3:4 (0:1 po s.n.) | Detroit – Carolina 3:1 (kon.) | Florida – Pittsburgh 6:5 (kon.)
Columbus – Chicago 3:2 (kon.) | Washington – Buffalo 5:1 (kon.) | Arizona – Anaheim 2:0 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 2:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 3:4 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:0 (kon.)
Buffalo – Boston 4:1 (kon.)
Los Angeles Kings
3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Edmonton Oilers
Neděle 25.02.2018, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Slovenská stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, TOI 15:29 (07:35:12)

Hvězdy utkání

1. Leon Draisaitl (EDM) 1+0
    2. Tyler Toffoli (LAK) 1+0
    3. Adam Larsson (EDM) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 33-25; Zablokované střely: 16-16; Vhazování: 62%-38%; Hity: 19-23; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

Edmonton ve Staples Center po výborném začátku dvakrát vedl o dvě branky a Kings se vždy dokázali dostat na dostřel jedno gólu, vyrovnat se jim ale nepodařilo, a co se týče inkasování první branky, tak jsou ohledně této statistiky nejhorší v NHL. Vítězný gól vstřelil Ryan Strome. Michael Cammalleri se podílel na výhře hostů třemi body za tři asistence. Kings sice ještě vykřesali naději a dokonce na chvíli vyrovnali, když byl gól nejprve uznán po obrovském závaru, protože puk překročil brankovou čáru, po Coach Challenge byl ale odvolán kvůli nedovolenému bránění brankáře. Neskutečné drama v závěru. Konečný výsledek. Los Angeles Kings 3 Edmonton Oilers 4.

59:50 Okamžik, po němž byl gól uznán a vzápětí poté odvolán

59:50
    To je obrovská facka pro Kings. Rozhodčí gól Dustina Browna deset sekund před koncem nejprve uznali, protože puk překročil brankovou čáru, jenže Edmonton si vzal Coach Challenge a kvůli nedovolenému bránění brankáře nakonec gól nebyl uznán! Pro rozhodčí je to ale těžké, protože tento gól/ negól rozhoduje o osudu utkání. Fanoušci to neunášejí a hází na rozhodčí předměty. Je rozhodnuto a gól opravdu neplatí!

59:50
    Zkoumá se video, takže si ještě počkejme na konec.

59:50
    Před bránou Cama Talbota vznikl obrovský závar, jenže Dustin Brown ani nadvakrát nedokázal puk procedit přes pravý beton brankáře Edmontonu do brány!
    59:42 Dustin BROWN - 3:4

59:42
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    DUSTIN BROWN vložil u pravé tyče hůl do střely Drewa Doughtyho od modré čáry a puk mezi betony Cama Talbota zamířil ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Drew Doughty a Adrian Kempe.
    59:01 Ryan STROME - 2:4

59:01
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Michael Cammalleri vyhrál na pravé straně obranného pásma důležitý souboj a RYAN STROME poté poslal puk od boxu časoměřičů do prázdné brány! Asistence: Michael Cammalleri.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:44
    Jonathan Quick už je na střídačce a domácí zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

58:21
    Jonathan Quick zůstal v bráně, přestože si Kings vytvořili v útočném pásmu slušný tlak.

57:29
    Jeff Carter od modré čáry napřáhl k jedovaté střele, kterou málem sklepl do brány Tobias Rieder, puk se ale od levé tyče odrazil mimo! Cam Talbot měl velkou kliku!

57:08
    Jonathan Quick byl pod tlakem donucen nahození Oilers od modré čáry podržet v lapačce a Edmonton vybojoval necelé tři minuty před koncem buly v útočném pásmu.

56:32
    Jeff Carter na pravém křídle nabral velkou rychlost, jeho střela od hrazení ale minula těsně bližší tyč.

55:40
    Kings se sice snaží vyrovnat, jenže jejich střely z úhlů nepřinášejí kýžený vyrovnávací gól. Stále je to 2:3.

54:14
    Proti Kings bylo zřejmě odpískáno zakázané uvolnění, po kterém následuje komerční přestávka.

53:33
    Connor McDavid se po přihrávce z pravé strany a záporného úhlu ocitl po přenesení hry na vzdálenější levé tyči v obrovské šanci, jenže puk po ledě poslal pouze pod přesouvajícího se a ležícího Jonathana Quicka!

52:57
    Jake Muzzin vystřelil od modré čáry a jeho střelu Cam Talbot mezi dvěma svými obránci podržel v náručí.

52:51
    Na opačné straně zkoušel vzápětí vyrovnat Kyle Clifford, jeho střela od hrazení z levého křídla ale byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.

52:44
    Mark Letestu na pravém křídle vystřelil od hrazení, jeho rána ale byla na vrcholu kruhu zablokována.

51:39
    Adrian Kempe na pravém křídle vystřelil od hrazení, jeho střela od modré čáry ale byla na přední tyči sražena mimo.

50:54
    Anže Kopitar si tentokrát na vrcholu mezikruží přikopl puk po přihrávce z pravého křídla pravou bruslí, jenže vzápětí mu sjel z hole a k ničemu se nakonec nedostal.

50:25
    Anže Kopitar je při chuti, jeho střela z vrcholu pravého kruhu ale zamířila nad bránu Cama Talbota.

50:11
    Anže Kopitar na levé straně vystřelil z úhlu od hrazení a po zákroku Cama Talbota, který podržel puk na přední tyči, následuje komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:59
    Puk byl sražen mezi střídačky a hra byla přerušena. Kings opět dokázali odpovědět a prohrávají o jednu branku.

48:28
    Oilers na pravé straně vystřelili od modré čáry a Jonathan Quick puk mířící pod horní tyč vyrazil mimo.
    47:51 Tobias RIEDER - 2:3

47:51
    Anže Kopitar z vrcholu pravého kruhu nahodil puk bekhendem před bránu, kde došlo k několika odrazům a TOBIAS RIEDER se nakonec prosadil z dorážky u levé tyče! Asistence: Derek Forbort a Anže Kopitar.

47:11
    Ryan Strome ze středového kruhu napálil puk na bránu Kings, kde ho snadno vyrazil betony Jonathan Quick.

46:37
    Los Angeles je ve třetí části pod permanentním tlakem a opět si pomohlo vyhozením na zakázané uvolnění.

46:14
    Leon Draisaitl se nadvakrát snažil prosadit v blízkosti pravé tyče, Jonathan Quick ho ale dobře vychytal!

45:19
    Dustin Brown si najížděl před bránu na prudké nahození z levé strany a ostrého úhlu, puk ale neusměrnil dobře.

44:21
    Kings odpověděli střelou z levého křídla, kde pálili od hrazení, a Cam Talbot maskou puk vyrazil!

43:41
    Jonathan Quick po dalším zakázaném uvolnění Kings skvěle zasáhl vyrážečkou a ani následná dorážka z blízkosti čtvrtým gólem v domácí síti neskončila!

43:15
    Leon Draisaitl na ose útočného pásma nabral velkou rychlost, jenže v mezikruží mu puk při pokusu o kličku sjel z hole a k ohrožení brány Kings se nedostal.

42:45
    Hra byla přerušena, jelikož domácí hráči Los Angeles vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.

42:26
    Kyle Clifford předvedl za bránou Oilers tvrdý hit, hokejisté hostujícího celku ovšem bez problému rozehráli.

41:46
    Tanner Pearson forčekoval na levém křídle, u hrazení se ale ke kotouči prodat nakonec nedokázal.

41:00
    Adrian Kempe na opačné straně mířil z levého kruhu do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Cam Talbot dnes předvedl další dobrý semafor.

40:51
    Anton Slepyšev si v pravém kruhu rychle najel na puk a jeho střela zápěstím nad ledem minula přední tyč.

40:01
    Vstupujeme do závěrečné části utkání ve Staples Center, kde Edmonton vede nad Kings po 40 minutách 3:1.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-17; Zablokované střely: 14-11; Vhazování: 58%-42%; Hity: 15-14; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné min.: 4-6.

Třetí třetina začne přibližně v 6:11.

Leon Draisaitl v úvodu druhé části poslal Oilers do dvoubrankového vedení a necelých šest minut před druhou přestávkou vrátil Kings zpět do hry Tyler Toffoli. Jenže Edmonton rychle odpověděl, když se po krásné stahovačce mezi kruhy prosadil Jujhar Khaira. Skóre po druhé třetině utkání ve Staples Center. Los Angeles Kings 1 Edmonton Oilers 3.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:26
    Drew Doughty od modré čáry mířil do pravého horního rohu brány, Cam Talbot ale předvedl skvělý semafor!

39:16
    Tanner Pearson napřáhl od modré čáry ke střele, kterou těsně před bránou tečoval Tyler Toffoli, Cam Talbot ale předvedl skvělý zákrok a puk levým betonem vykopl!

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

37:58
    Hra byla přerušena a ve Staples Center dostává prostor reklamní přestávka. Za okamžik pokračujeme.
    37:04 Jujhar KHAIRA - 1:3

37:04
    JUJHAR KHAIRA si na ose hřiště najel na modré čáře na krásnou kolmou přihrávku a po parádní stahovačce v mezikruží střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Jonathana Quicka vzdálenější pravý horní roh brány! Oilers bleskově odpověděli a opět vedou o dva góly! Asistence: Drake Caggiula a Darnell Nurse.

35:04
    Anže Kopitar vypálil z vrcholu levého kruhu a jeho rána mířící pod horní tyč byla těsně před bránou zablokována.
    34:26 Tyler TOFFOLI - 1:2

34:26
    Nate Thompson na pravém křídle u hrazení vyhrál osobní souboj a bekhendovou přihrávkou našel v mezikruží TYLERA TOFFOLIHO, který naznačil střelu a po krásném bekhendovém blafáku u levé tyče skóroval do odkryté sítě! Asistence: Nate Thompson.

33:56
    Kings předvedli nádhernou akci, když z pravého křídla přenesli hru doleva, Jake Muzzin ale střelou zápěstím z úhlu zamířil pouze do boční sítě brány.

33:22
    Kings prohráli závod o puk a hra se po zakázaném uvolnění vrátila zpět před Jonathana Quicka.

32:18
    Dion Phaneuf se sice na levé straně obranného pásma ocitl u hrazení pod tlakem, zvládl ale puk dostat do neutrální zóny. Kings ovšem nechtějí bránit, ale útočit.

31:26
    Tobias Rieder na levé straně vystřelil z úhlu a Cam Talbot předvedl pěkný semafor pro diváky ve Staples Center.

31:13
    Leon Draisaitl během posledních osmi zápasů zaznamenal 9 bodů za 5 gólů a 4 asistence.

31:13
    Andrej Sekera na levé straně vystřelil od modré čáry a jeho střela byla přizvednuta jedním z hráčů Kings do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

30:36
    Darnell Nurse ve středním pásmu sundal Kylea Clifforda a hledištěm Staples Center se rozlehlo bučení.

29:48
    Adam Larsson na levé straně vystřelil od hrazení a Jonathan Quick po snadném zákroku přerušil hru.

29:32
    Co se týče střel, tak sledujeme velice vyrovnané utkání. Oilers vypálili na bránu patnáctkrát, zatímco Kings třináctkrát. Skóre ovšem hovoří pro hosty z Edmontonu.

28:44
    Derek Forbort vystřelil na levém křídle z vrcholu kruhu a Cam Talbot jeho pokus ukryl ve své lapačce.

28:18
    Alex Iafallo si z pravého kruhu sjížděl do mezikruží, nakonec se ale na jeho vnitřním oblouku k ničemu nedostal.

27:29
    Kyle Clifford na levé straně hodně tvrdě vypálil od modré čáry a jeho rána minula bližší horní roh brány.

27:14
    Kings odpověděli na levém křídle střelou z vrcholu kruhu pro vhazování a Cam Talbot na přední tyči puk podržel.

26:46
    Michael Cammalleri vypálil od modré čáry, Jonathan Quick ale dobře viděl a puk vyrazil levým betonem.

26:40
    Jonathan Quick zastavil nebezpečné nahození Oilers vsedě a po přerušení následuje komerční přestávka.
    26:16 Leon DRAISAITL - 0:2

26:16
    Michael Cammalleri se dobře protáhl kolem protihráče na levém křídle a od hrazení přenesl hru do mezikruží, kde LEON DRAISAITL ze druhé vlny skóroval do prázdné brány a poslal Edmonton do dvoubrankového vedení! Asistence: Michael Cammalleri a Adam Larsson.

26:02
    Connor McDavid v levém kruhu dobře vystřelil pod tlakem zápěstím a střelou letící těsně nad ledem mířil ke vzdálenější levé tyči, Jonathan Quick ji ale levým betonem vyrazil!

25:19
    Iiro Pakarinen na pravém křídle vystřelil od modré čáry a po jeho sražené střele to zkoušel na pravé straně z ostrého úhlu Jujhar Khaira, jehož pokus skončil v ochranné síti.

24:46
    Vyloučený Adrian Kempe je zpět na ledě a Edmonton nevyužil v dnešním utkání druhou přesilovou hru.

24:22
    Kings se podařilo vyhodit a další akci musí zakládat od vlastní brány, kterou hájí Jonathan Quick.

23:32
    Ryan Strome se snažil prosadit střelou z bodu levého kruhu, která neprošla a byla zablokována.

23:02
    Oilers se ocitli u levé tyče ve velmi slibné šanci, jenže jich střelu nakonec zablokoval výborně Drew Doughty!

22:46
    Adrian Kempe dostal dvě minuty za držení a Edmonton si zahraje druhou přesilovou hru v dnešním utkání.

22:02
    Kyle Clifford se dostal na vrcholu mezikruží k odraženému puku a zápěstím minul pravý horní roh brány.

21:38
    Oilers jsou i v úvodu prostřední části aktivnějším týmem a již si vytvořili jednu slibnou příležitost.

20:20
    Oilers napřáhli na vrcholu pravého kruhu k prudké střele a Jonathan Quick měl co dělat, aby puk hrudí vyrazil! Leon Draisaitl se snažil dostat k dorážce marně.

20:01
    Kings vyhráli úvodní vhazování druhé části, ve které budou dohánět jednobrankové manko z první třetiny.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-8; Zablokované střely: 6-6; Vhazování: 61%-39%; Hity: 4-5; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

Druhá třetina začne přibližně v 5:16.

Kings sice byli během úvodní části utkání střelecky aktivnějším týmem, jenže po pouhých 51 sekundách se prosadil Anton Slepyšev. Domácí poněkolikáté v letošní sezóně inkasovali jako první a opět budou muset dohánět náskok soupeře. Největší šanci zahodil Jeff Carter. Skóre po první třetině střetnutí ve Staples Center v LA. Los Angeles Kings 0 Edmonton Oilers 1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35
    Connor McDavid nedokázal u levé tyče tečovat nahození od modré čáry a puk skončil v ochranné síti.

19:08
    Mark Letestu se ocitl před bránou po nahození z pravé strany ve slibné šanci, když se zády k bráně bekhendem snažil zamířit mezi betony Jonathana Quicka. Brankář Kings ale přiložil hůl k ledu a po dobrém zákroku puk vleže zastavil!

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

17:14
    Connor McDavid od draftu NHL v roce 2015 zaznamenal nejvíce kanadských bodů – 219.

16:54
    Oscar Klefbom vystřelil na levém křídle z úhlu a Jonathan Quick na přední tyči kotouč podržel.

16:27
    Kings jsou střelecky aktivnější a vedou na střely 10:7, jenže skóre stále hovoří těsně pro hráče Edmontonu.

16:10
    Oilers se ocitli v postavení mimo hru a po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka.

15:39
    Oilers zabránili zakázanému uvolnění a jejich střela od modré čáry byla sražena vedle pravé tyče brány Kings.

15:13
    Oba hokejisté jsou po nepříjemném střetu v pořádku a hra ve Staples Center pokračuje plynule dále.

14:22
    Connor McDavid a Milan Lucic, tedy dva spoluhráči z Edmontonu, se nepříjemně srazili ve středovém kruhu!

13:59
    Tobias Rieder se vzápětí uvedl na levé straně prudkou střelou od modré čáry, která skončila na ochranném skle.

13:44
    Tobias Rieder málem na pravé straně útočného pásma obral o puk Leona Draisaitla, jenže mu ho pouze vypíchl a Cam Talbot kotouč zmrazil pod lapačkou.

13:07
    Dion Phaneuf napálil puk do útočného pásma, jenže Kings se ho v pravém rohu nepodařilo dojet.

13:00
    Zack Kassian se marně snažil prosadit na vrcholu pravého kruhu a puk byl sražen mimo ledovou plochu.

12:27
    Kings vyvolali před bránou Edmontonu zmatky, Cam Talbot ale puk zmrazil pod lapačkou. Komerční přestávka.

12:14
    Jake Muzzin na levém křídle vystřelil zápěstím a jeho střela minula vzdálenější pravý horní roh brány.

11:05
    Iiro Pakarinen na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jonathan Quick na přední tyči vyrazil puk do rohu hrací plochy.

10:57
    Také Darnell Nurse naskočil z trestné lavice na led a Los Angeles nedokázalo vyrovnat během přesilové hry 5 na 3!

10:03
    Matt Benning se vrátil z trestné lavice zpět na led a hokejisté Edmontonu už brání ve čtyřech hráčích.

09:55
    Drew Doughty napřáhl od modré čáry k prudké střele, která mířila do levého horního rohu brány, Cam Talbot ji ale pravým ramenem vyrazil do ochranné sítě!

09:20
    Jonathan Quick v přesilové hře 5 na 3 musel zakročit proti střele Oilers od modré čáry pravým betonem a jeho spoluhráči navíc vyhodili puk na zakázané uvolnění.

08:57
    Darnell Nurse rychle usedl na trestnou lavici k Mattovi Benningovi poté, co vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Kings mají k dispozici přesilovou hru 5 na 3!

08:46
    Vyloučený Christian Folin se vrátil z trestné lavice zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra Los Angeles.

08:03
    Matt Benning podrazil před boxem časoměřičů Tobiase Riedera a 44 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4.

07:37
    Leon Draisaitl z pravého kruhu nahazoval puk před bránu, jenže puk byl sražen do rohu ledové plochy.

07:02
    Cam Talbot sprchu střel Kings během přesilové hry přečkal bez úhony, jak si povede Jonathan Quick?

06:46
    Christian Folin byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Oilers si vyzkouší powerplay.

06:46
    Jonathan Quick vyrazil střelu Oilers z pravého křídla a bude se znovu vylučovat. Edmonton si po reklamní přestávce zahraje první přesilovou hru.

06:31
    Kris Russell na opačné straně vystřelil od modré čáry, jeho střela ale hradbou těl na bránu neprošla.

05:59
    Kings se dostali na vrcholu pravého kruhu ke střele, která byla tečována a minula vzdálenější levou tyč.

05:30
    Tobias Rieder v blízkosti pravé tyče vystřelil z úhlu bekhendem a brankář Cam Talbot si připsal snadný zákrok.

04:38
    Oilers vyrazili do nadějného útoku, jenže přihrávka z vrcholu pravého kruhu na vzdálenější levou tyč byla příliš prudká a Kris Russell se do zakončení nedostal.

03:59
    Vyloučený Andrej Sekera se vrátil z trestné lavice zpět na led a Los Angeles nedokázalo přesilovou hru využít. Edmonton vede ve Staples Center stále 1:0.

02:43
    Jeff Carter se ocitl před bránou v obrovské šanci, ani nadvakrát ale Cama Talbota mezi betony nepřekonal!

01:59
    Andrej Sekera dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Los Angeles má šanci vyrovnat v početní výhodě.

01:51
    Matt Benning vypálil s příklepem na bodu pravého kruhu a Jonathan Quick podržel puk v náručí.

01:37
    Tyler Toffoli střelou z mezikruží minul pravý horní roh brány a Jeff Carter poté vypálil z pravého kruhu, Cam Talbot ale na přední tyči puk vyrazil levým betonem!

01:12
    Oilers se ujali brzkého vedení a poté podél trestných lavic vyhodili puk na zakázané uvolnění.
    00:51 Anton SLEPYŠEV - 0:1

00:51
    Ryan Strome na pravém křídle ze záporného úhlu nahodil puk před bránu a na vzdálenější levé tyči pohodlně skóroval do odkryté části brány ANTON SLEPYŠEV! Edmonton po 51 sekundách vede v LA 1:0! Asistence: Ryan Strome a Michael Cammalleri.

00:01
    Puk dopadl na led a utkání ve Staples Center bylo zahájeno. Slovenské fanoušky jistě potěší, že v obraně Edmontonu se dnes představí Andrej Sekera.

00:01

Ve Staples Center dozněla kanadská národní hymna, po které bude následovat americká. Buly za okamžik.

Stejně jako v Dallasu i v Los Angeles předchází utkání slavnostní ceremoniál, který je věnován legendám. Oceněn za svůj přínos hokeji v LA byl Mark Hardy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Phaneuf, Martinez, Muzzin, Folin – Rieder, Kopitar (C), D. Brown – Pearson, J. Carter (A), Toffoli – N. Thompson, Clifford, T. Mitchell – Iafallo, Kempe, Amadio. Hlavní trenér: John Stevens.

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Nurse, A. Larsson (A), Klefbom, Russell, Sekera, Benning – Lucic (A), McDavid (C), Draisaitl – Cammalleri, R. Strome, Slepyšev – Caggiula, Khaira, Pakarinen – Puljujärvi, Letestu, Kassian. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Jean Hebert. Čároví: Andrew Smith, Pierre Racicot.

Los Angeles Kings se v souboji dvou rivalů z Pacifické divize představí v neděli ráno proti Edmontonu Oilers, se kterým se střetlo na začátku letošního roku 2018 dvakrát. Kings v obou dvou zápasech nastříleli do sítě Oilers 5 gólů, když na začátku ledna zvítězili na jejich ledě 5:0 a na začátku února ve Staples Center 5:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 35. Toffoli (N. Thompson), 48. Rieder (Forbort, Kopitar), 60. D. Brown (Doughty, Kempe) – 1. Slepyšev (R. Strome, Cammalleri), 27. Draisaitl (Cammalleri, A. Larsson), 38. Khaira (Caggiula, Nurse), 60. R. Strome (Cammalleri)

Rozhodčí: Graham Skilliter, Jean Hebert. Čároví: Andrew Smith, Pierre Racicot

Diváci: 18230