NY Rangers – Minnesota 1:4 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 1:6 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 0:4 (kon.)
Chicago – San Jose 3:1 (kon.) | Vegas – Vancouver 6:3 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 3:5 (kon.)
Calgary – Colorado 5:1 (kon.)
Calgary Flames
5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Colorado Avalanche
Sobota 24.02.2018, 22:05 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je z mé strany vše, brzy na počtenou! (00:37:40)

3. Matthew Tkachuk (CGY): 0+2

Zprvu vyrovnané utkání mezi Calgary a Coloradem se nakonec změnilo ve zcela jednoznačnou záležitost. Nathan MacKinnon sice v první třetině dostal Avs zpět do hry šťastným gólem na 1:2, poté se už ale trefovali jen domácí a nakonec dokráčeli k jasné výhře 5:1, k čemuž jednou trefou přispěl už po 18 sekundách zápasu Michael Frolík. Avs se tak nedokázali bodově dotáhnout na svého konkurenta v boji o play-off, náskok Flames na Colorado se naopak zvýšil na 4 body.

59:02
    Jon Gillies si připsal ještě jeden zákrok po střele Barrieho od modré, to už se nám rozběhla poslední minuta třetí třetiny a troufám si říct, že i celého zápasu.

58:03
    Flames minimálně minutu drželi puk v útočném pásmu a nakonec z toho byla střela od modré z hokejky Giordana, se kterou si ale coloradský gólman dokázal poradit.

57:10
    Sean Monahan se zmocnil odraženého kotouče na útočné modré a poté posunul puk na Bennetta, jehož střelu z pravého kruhu však Varlamov bez potíží vyrazil.

56:13
    Po hromadné strkanici u hrazení vyfasovali shodné tresty za hrubost Andrew Mangiapane (CGY), Garnett Hathaway (CGY) a Duncan Siemens (COL). Poslední jmenovaný navíc dostal navrch desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

55:49
    Nepovedená rozehrávka Flames skončila na zakázaném uvolnění, po delší době se bude vhazovat před Jonem Gilliesem.
    54:46 Mikael BACKLUND - 5:1

54:46
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají další přesilovou hru a o jejich vítězství je definitivně rozhodnuto. Brodie obětavě udržel puk v útočném pásmu a posunul ho na volného MIKAELA BACKLUNDA, který si následně narazil puk s Brouwerem a přesnou střelou z voleje nedal Varlamovovi šanci. Asistence: Troy Brouwer a TJ Brodie.

53:55
    Monahanovu ránu z mezikruží Semjon Varlamov dokázal zneškodnit, nicméně Flames i nadále pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

53:30
    Právě Gaudreau byl nyní zahákován Duncanem Siemensem (COL), Flames si tak zahrají ještě jednu přesilovou hru.

52:33
    Johnny Gaudreau ujel sám na Varlamova, svůj bekhendový blafák ale nedotáhl do úspěšného konce!

51:15
    Po delší době byla hra přerušena, načež hlasatel ve Scotiabank Saddledome ohlásil další komerční brejk.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:19
    Zdá se, že je rozhodnuto. Na žádný závěrečný tlak Avalanche to nevypadá, domácí si s přehledem kontrolují pohodlný náskok a Jon Gillies je ve třetí třetině prakticky bez práce.

49:05
    Coloradská svatyně byla vychýlena ze své pozice, hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Frolík (Backlund), 8. Giordano (Backlund, Tkachuk), 31. Monahan (Stone, Tkachuk), 43. Brouwer (Stajan, Brodie), 55. Backlund (Brouwer, Brodie) – 17. MacKinnon (Barrie, Siemens)

Calgary Flames: Gillies (Rittich) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, S. Bennett – Tkachuk, Backlund, Frolík – Jankowski, Hathaway, Mangiapane – Brouwer, Stajan, Lazar.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Hammond) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, Warsofsky – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Nieto, Söderberg, Comeau – C. Wilson, Kerfoot, Compher – G. Bourque, Jost, Toninato.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Lee – Barton, Gibbons