Liberec – Jihlava 4:1 (kon.) | Sparta – Olomouc 2:3 (po pr.)
po prodl.
HC Sparta Praha
2:3 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
HC Olomouc
Pondělí 26.02.2018, 18:00 • O2 arena • Tipsport extraliga (ČR) • 48. kolo
Předzápasové kurzy: 1.67 4.5 4.35
Partner:
  61:15 Jiří ONDRUŠEK - 2:3
   
  61:15
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Sparťané se neprosadili, a tak vzala situaci do svých rukou Olomouc. Vítězný gól v prodloužení střílí obránce JIŘÍ ONDRUŠEK, který se s pukem dostal až před brankáře, a prosadil se elegentně pod horní tyčku Aittokallia. Asistence: Petr Strapáč a Zbyněk Irgl.
  42:47 Bruno MRÁZ - 2:2
   
  42:47
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Hosté se dostali po delší době do šance a hned skórují! Holec vypálil na Aittokallia z levé strany a brankář puk vyrazil. Jenže obránci Sparty neměli dobře rozebrané hráče, a tak mohl pohotový BRUNO MRÁZ zakončit do odkryté klece. Kohouti podruhé v utkání vyrovnávají! Asistence: Miroslav Holec.
  13:03 Richard JARŮŠEK - 2:1
   
  13:03
  Sparta právě vstřelila branku!
  Blesková odpověď domácího týmu! Klimek obkroužil branku a přihrál volnému Vránovi před brankou Olomouce. Kapitán Sparty puk promáchl a ten se dostal k RICHARDU JARŮŠKOVI, který nekompromisně proměnil. Dvaadvacet sekund trvalo Pražanům, než si vzali vedení zpět! Asistence: Petr Vrána a Lukáš Klimek.
  12:41 Marek LAŠ - 1:1
   
  12:41
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Kohoutům se podařilo projet útočným pásmem a vyrazit do přečíslení. Obránce Lukáš Galvas sebral na pravém mantinelu protečovaný kotouč, v pásmu se rozhlédl a poslal přesný diagonální pas na hůl MARKA LAŠE. Útočník Olomouce už jen bekhendem usměrnil puk za záda Aittokallia. Je vyrováno! Asistence: Lukáš Galvas a Jan Knotek.
  03:09 Jan BUCHTELE - 1:0
   
  03:09
  Sparta právě vstřelila branku!
  Domácí tým se dostává už ve čtvrté minutě utkání do vedení! Ve zmatené situaci na brankovišti chvíli všichni aktéři ztratili kotouč z dohledu. Nejrychleji se pak zorientoval JAN BUCHTELE, který pohodlně zakončil do odkryté klece. Asistence: Michal Řepík a Juraj Mikuš.

  Matěj Mayer

  Branky a nahrávky: 4. Buchtele (Řepík, Mikuš), 14. Jarůšek (P. Vrána, Klimek) – 13. Laš (L. Galvas, J. Knotek), 43. Mráz (Holec), 62. Ondrušek (Strapáč, Irgl)


  HC Sparta Praha: Aittokallio (J. Laco) – Z. Michálek, A. Kulda, Kalina, Mikuš, T. Pavelka, T. Voráček, Piskáček – Řepík, Pech (A), Buchtele – Jarůšek, P. Vrána (C), Klimek – Forman, Černoch, Kudrna – Uher, Pšenička, Reichenberg.
  HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Holec, Mráz, Jergl.

  Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Ondráček, Špůr

  Diváci: 6 683