Zlín – Chomutov 5:2 (kon.) | Třinec – Pardubice 2:6 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
Mountfield HK – Jihlava 2:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 7:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:1 (po pr.)
Liberec – Plzeň 4:0 (kon.)
konec
HC Olomouc
7:2 (3:0, 1:0, 3:2)
HC Kometa Brno
Pátek 02.03.2018, 17:20 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga (ČR) • 51. kolo
Předzápasové kurzy: 2.35 4.1 2.61
Partner:
   
  58:42
  Škůrek (OLO) se provinil sekáním a usedl na trestnou lavici. Navíc ještě Lukáš Galvas (OLO) obdržel desetiminutový trest za nesportovní chování.
  56:02 David ŠKŮREK - 7:2
   
  56:02
  Olomouc právě vstřelila branku!
  DAVID ŠKŮREK dostal nabito a vypálil, do jeho střely se položil jeden z brněnských hráčů a ztečoval puk za záda bezmocného Čiliaka. Asistence: Vilém Burian, Petr Strapáč.
  55:19 Jakub GALVAS - 6:2
   
  55:19
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Domácí přidávají další gól. JAKUB GALVAS dostal od Jergla přihrávku, sjel si blíž k Čiliakovi a poslal kotouč pod vyrážečkou až do sítě. Asistence: Aleš Jergl, Jan Knotek.
   
  Dnešní utkání sleduje 5500 diváků, je vyprodáno.
   
  52:27
  Krejčík své trestné střílení neproměňuje! Rozjel se pomalu a snažil se Konráda vymíchat a poslat kotouč k ravé tyčce, ale domácí brankář se nenechal znervóznit a svým pravým betonem kotouč pokryl.
   
  52:27
  Jeden z domácích hráčů fauloval Jakuba Krejčíka, který byl sám před Konrádem a rozhodčí rozhodli, že brněnský zadák pojede trestné střílení!
   
  51:40
  Zaťovič s Malletem si posílali křižné přihrávky přes Konrádovo brankoviště, ale celou akci překombinovali a domácí obránci je obrali o kotouč.
  49:45 Jan KNOTEK - 5:2
   
  49:45
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Domácí využívají přesilovou hru. Z levé strany vystřelil David Škůrek, Čiliak vyrazil a kotouč za něj dorazil JAN KNOTEK. Asistence: David Škůrek, Marek Laš.
   
  49:08
  Olomouc si zahraje přesilovou hru, Čermák (KOM) usedl na trestnou lavici za krosček.
  48:50 Jan ŠTENCEL - 4:2
   
  48:50
  Kometa právě vstřelila branku!
  Brno snižeuje na rozdíl dvou branek. Kometa ve třech hráčích aktivně napadala v útočném pásmu, získala kotouč, který Petr Holík poslal na hůl JANA ŠTENCELA, který ho poslal za Konráda. Asistence: Petr Holík.
  40:40 Martin ZAŤOVIČ - 4:1
   
  40:40
  Kometa právě vstřelila branku!
  Brno v úvodu třetiny snižuje. JAKUB KREJČÍK dostal kotouč na modré a poslal ho za Konráda, který si na něj ještě sáhl. Asistence: Martin Zaťovič, Petr Holík.
   
  38:37
  Přesilová hra pro Kometu, Mráz (OLO) se provinil sekáním.
   
  36:06
  Zcela mimo kotouč poslal krosčekem k zemi Eberleho Gulaši (KOM) a domácí si zahrají přesilovou hru.
  30:05 Jan KNOTEK - 4:0
   
  30:05
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Domácí navyšují své vedení. JAN KNOTEK se po přechodu do útočného pásma nerozpakoval a vyslal střelu, která proletěla až za Čiliaka. Asistence: Jan Eberle.
   
  28:17
  Strapáč poslal nádhernou křižnou přihrávku Irglovi, ten však zpracovával puk a mezitím se Čiliak stihl přesunout.
   
  24:57
  Burian upláchl ve vlastním oslabení, Čiliak jeho ránu pouze vyrazil lapačkou.
   
  24:34
  Vyrůbalík (OLO) ztratil ve vlastním pásmu kotouč a pramenila z toho šance hostů, kterou zastavil jen za cenu faulu.
   
  22:02
  Skladaný (OLO) podrazil Štencela a rozhodčí ho posílají na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.
  19:20 Vilém BURIAN - 3:0
   
  19:20
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Petr Strapáč zavez puk do útočného pásma, kde ho poslal VILÉMU BURIANOVI, který měl na levé straně ještě jednoho spoluhráče, nicméně se rozhodl vypálit a kotouč s odrazem o Čiliakovu pravou tyčku zaplul do branky. Asistence: Petr Strapáč.
   
  15:31
  Olomouc si zahraje první přesilovou hru, Malec (KOM) obdržel dvě minuty za držení protihráče.
   
  12:13
  Erat našel křižnou přihrávkou Zaťoviče, jeho ránu Konrád vyrazil, Holík ještě dorážel, ale domácí obránci ve spolupráci s Konrádem kotouč zastavili před brankovou čárou.
   
  08:41
  Velký závar před Čiliakem. Jakub Galvas udržel na modré útočné pásmo a posléze předložil kotouč svému otci, který vypálil. Brankář hostů pouze vyrazil před sebe, kde se snažili o dorážku čtyři olomoučtí hráči, ale neúspěšně.
   
  07:45
  Irgl s Eberlem si ve středním pásmu nejprve trochu neporozuměli, ale nakonec si kotouč předali a Irgl mohl vypálit, Čiliak pouze vyrazil, Eberlemu vyražený kotouč přeskočil čepel hokejky. Následná dorážka Irgla již neměla potřebnou razanci.
   
  03:53
  Hosté mají šanci na snížení náskoku domácích, Strapáč (OLO) obdržel čtyři minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
  02:28 Miroslav HOLEC - 2:0
   
  02:28
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Domácí odskakují do dvoubrankového náskoku, MIROSLAV HOLEC rychlou střelou z otočky poslal puk pod horní tyčku Čiliakovy branky. Asistence: Martin Vyrůbalík, Bruno Mráz.
  01:58 Jan KÁŇA - 1:0
   
  01:58
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Domácí se rychle ujímají vedení. Brněnská obrana trochu zaspala, Skladaného pokus z levé strany Čiliak vyrazil pouze na hůl JANA KÁNI, který ho poslal do odkryté branky. Asistence: František Skladaný.

  Kamila Ludwigová

  Branky a nahrávky: 2. J. Káňa (Skladaný), 3. Holec (Vyrůbalík, Mráz), 20. Burian (Strapáč), 31. J. Knotek (Eberle), 50. J. Knotek (Škůrek, Laš), 56. J. Galvas (Jergl, J. Knotek), 57. Škůrek (Burian, Strapáč) – 41. J. Krejčík (Zaťovič, P. Holík), 49. Štencel (P. Holík)


  HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Holec, Mráz, Jergl.
  HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – Zaťovič, P. Holík, M. Erat (A) – R. Zohorna, Hruška, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Vincour.

  Rozhodčí: Svoboda R., Kubičík – Pešek, Svoboda J.