Úterý 06.03.2018, 17:00 • Nagorny Arena • Play-off KHL • Play-off

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (20:14:04)

Hity: 25:23

Československá stopa v utkání

Tomáš Kundrátek (NNO) 1+0, 1 střela, čas na ledě 19:54
    Jakub Nakládal (JAR) 1+1, 4 střely, čas na ledě 22:35

Je dobojováno! Domácí sice ve třetí třetině smazali dvoubrankové manko, když ve 57. minutě srovnával Jurij Sergijenko a dostali duel do prodloužení. Jenže tam pokračovalo jejich oslabení, které sice ubránili, avšak tlak Lokomotivu přetrval a následně Staffan Kronwall nahodil kotouč do brankoviště z pravé strany, kde si jej do vlastní brány srazili zadáci Novgorodu. Lokomotiv tak získává třetí bod v sérii za výhry 3:2 v prodloužení a je jednu výhru od postupu do čtvrtfinále.

60:52 Staffan KRONWALL - 2:3

60:52
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hosté sice početní výhodu nevyužili, ale i přesto vítězí v tomto duelu! Rána z mezikruží byla sražená jen na pravou stranu, odkud STAFFAN KRONWALL dostal puk zpět do brankoviště a tam jej v souboji s Kozunem srazili domácí hráči do vlastní brány. Kouč Torpeda si ještě vyžádal přezkoumání od videa, zda se nejednalo při přechodu modré čáry o ofsajd, ale vše bylo v pořádku a utkání je tak u konce. Asistence: Petri Kontiola, Maxime Talbot.

Prodloužení začne přibližně v 19:53.

Třetí třetina je u konce a ani po ní neznáme vítěze. K výhře přitom byli blíže hosté, kteří ve 44. minutě využili početní výhodu. Od modré čáry tvrdou ranou prostřelil Galimova Jakub Nakládal. Torpedo ovšem nic nezabalilo, jelikož o kontaktní branku se postaral také parádní dělovkou Tomáš Kundrátek. V 57. minutě si nakonec vynutil Novgorod prodloužení, když po dalším bombě od modré čáry Murygin kapituloval podruhé. Za stavu 2:2 tedy půjdeme do nastaveného času, který neskončí, dokud někdo nevstřelí rozhodující gól. K tomu budou mít o něco blíže hosté, kteří budou pokračovat v početní výhodě.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53
    Torpedo poté ještě zahrozilo z levé strany. Svůj pokus ovšem nenasměrovalo mezi tři tyče a budeme tak svědky prodloužení.

59:26
    Galimov se bleskově vrhnul po puku, kterou zpětnou přihrávkou cpal do brankoviště Petri Kontiola. Bude se tedy vhazovat po levici domácího gólmana.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    Tak to může být ještě komplikace pro domácí. Stoljarov totiž podrazil soupeře ve středním pásmu a dostává za svůj zákrok dvě trestné minuty.

58:30
    Torpedu ovšem remíza nestačí. V útočném pásmu však jejich přihrávku před bránu zastavil svou holí brankář Murygin.

57:20
    Teď však opět Jaroslavl mohla strhnout vedení na svou stranu. Jenže proti byl opět Stanislav Galimov, jenž vytasil parádní zákrok.
    56:28 Jurij SERGIJENKO - 2:2

56:28
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Novgorodu se přeci jen podařilo vyrovnat a jsme velmi blízko prodloužení! Kaspars Daugavinš vyslal z levé strany přihrávku na modrou čáru, kde se do puku opřel JURIJ SERGIJENKO, jenž propálil hradbu těl před Muryginem, který tak měl zakrytý výhled a kotouč se zastavil až o síť hostující klece. Asistence: Kaspars Daugavinš.

55:45
    Hosté se nyní bez problémů ubránili a přecházeli do brejku. Přečíslení tři na dva však zakončili střelou nad brány Galimova.

54:30
    Kteří však vyrobili fatální hrubku v rozehrávce, kterou Jaroslavl netrestá. Po přihrávce Apalkova z pravé strany se na levém kruhu ocitl osamocený Korškov, jenž ovšem nechal vyniknout Galimova v bráně Torpeda.

54:08
    Petri Kontiola nedokázal propálit hradbu těl před sebou a kotouče se ujímají domácí hokejisté.

53:11
    Trest Dugina právě vypršel a domácím zbývá necelých osm minut, aby alespoň vyrovnali.

52:55
    Hosté sice dobře kombinují v útočném pásmu, avšak ke střele se zatím neodhodlali a jejich přesilová hra pomalu končí.

52:09
    Lokomotiv Jaroslavl hraje v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilovka.

51:40
    Více prostoru na ledě zatím vyhovuje domácím, kteří nyní pálili z levého kruhu, avšak Murygin u své tyče odolává.

51:11
    A je po přesilovce. Jegor Dugin dostává dvě minuty za sekání a následovat bude hra čtyři na čtyři.

50:18
    Nepřesná přihrávka domácích zpoza brány nenašla adresáta a kotouč navíc vycestoval z pásma hostů.

50:09
    Nikolaj Kovalenko fauloval jednoho ze soupeřů a již usedá na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

49:39
    Další icing Jaroslavle zamezil v jejím střídání a hra se stěhuje opět před hostujícího brankáře.

48:35
    Poté se v další slibné šanci ocitl na levém kruhu Dugin, avšak ani on nedokázal vyrovnat.

48:22
    Po manévrech Žukova za bránou se touš dostal až na modrou čáru, odkud pálil znovu Tomáš Kundrátek. Nyní však jeho rána nebyla tak přesná jako ta gólová.

47:50
    Murygin se nyní včas natáhl pro kotouč válící se před jeho bránou a nedovolil tak soupeři dorážet.

47:39
    Zakázané uvolnění Jaroslavle stěhuje hru zpět do jejího obranného pásma.

46:58
    Lokomotivu se nyní nepodařilo procpat puk zpoaza brány až za Gallmova, který za pomoci svých zadáků situaci zvládl.

46:25
    Vše se však obejde bez vyloučení a pokračujeme tedy v pěti proti pěti.

46:25
    Barancem je dnes hodně vidět, avšak ne v tom dobrém světle. Nyní udeřil loktem do obličeje Korškova, který se svíjí u hrazení.

46:02
    Ten ovšem poté vyhodil touš jen na střídačku za pomocí domácích a bude z toho buly v neutrální zóně. To vše ovšem až po komerční pauze.

45:57
    Za nahozeným kotoučem nyní spěchali nabuzení domácí hokejisté, kteří ovšem byli u kotouče později než jejich soupeř.
    44:53 Tomáš KUNDRÁTEK - 1:2

44:53
    A na drama je zaděláno! Vladimir Galuzin od pravého hrazení poslal šikovnou přihrávku na vrchol levého kruhu TOMÁŠI KUNDRÁTKOVI, jenž parádní ranou pod břevno nedal Muryginovi žádnou šanci. Asistence: Vladimi Galuzin.

44:10
    Jaroslavli se i nyní daří vyhodit a domácí se musí pro touš vracet až ke své bráně.

43:38
    Vzápětí však bude mít Torpedo možnost snížit. Hostující Pajgin totiž inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.
    43:17 Jakub NAKLÁDAL - 0:2

43:17
    Hosté velmi rychle využívají i další přesilovou hru a odskakují na rozdíl dvou gólů! Po vyhraném buly se kotouč dostal na modrou čáru k JAKUBU NAKLÁDALOVI, který svou tvrdou ranou rozvlnil síť za rozčileným Galimovem. Bez asistence.

43:13
    Jaroslavl nyní bude moci navýšit své vedení. Denis Barancem vyfasoval menší trest za držení.

42:57
    Kotouč se teď dotkl ochranné sítě a sudí vykazují Jaroslavl do středního pásma.

42:25
    Galimov nyní zkušeně rozehrál na druhou stranu před dotírajícím soupeřem a Torpedo se může vrhnout do útočení.

41:32
    Lokomotiv hraje opět v plném počtu.

41:22
    Domácím se poté nepovedl rozehrávka z vlastního pásma a toto oslabení již Jaroslavl ubrání.

40:40
    Hosté v pokračujícím oslabení Torpedo zatím do ničeho nepustili a nyní dokonce vyhazují až k bráně Galimova.

Další třetina začne přibližně v 18:55.

Druhá dvacetiminutovka je minulostí a v ní už byl k vidění o poznání pohlednější hokej. Z velké části za to mohl vedoucí gól Jaroslavle, která hned v úvodu využila svou přesilovou hru. Brandon Kozun tečoval ránu Petriho Kontioly. Jelikož jeho teč byla na hranici břevna, tak o platnosti branky musel rozhodnout až videorozhodčí. Hra poté nabrala spád, avšak Zacharčuk v samostatném úniku ani hosté v přečíslení dva na jednoho další změnu stavu nepřinesli. Domácí se ještě do konce periody snažili o vyrovnání, ale ani jeden ze závarů jim k tomu nepomohl. Nicméně poslední třetinu budou začínat po vyloučení Kontioly v početní výhodě.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:54
    Torpedo sice pálilo na Murygina, avšak ten jeho pokusům odolal a toto dějství se dohraje u levého hrazení.

39:32
    V závěru periody budou mít domácí ještě možnost početní výhody, kterou když nevyužijí, tak je rozdělí druhá siréna. Petri Kontiola je potrestán dvěma minutami za zdržování hry poté, co vyhodil kotouč do hlediště.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    Sergej Kosticyn pálil z velmi dobré pozice z prostoru pravého kruhu. Avšak svůj pokus nasměroval pouze nad břevno Muryginovy brány.

37:12
    Posléze Galimov raději ponechal puk ve své lapačce po střele Lokomotivu, čímž způsobil vhazování ve své třetině.

36:39
    Jaroslavl byla nyní opravdu pod velkým tlakem, avšak vyhazuje kotouč tak šikovně, že se zakázané uvolnění konat nebude.

35:58
    Tak ani teď není srovnáno! Murygin nejprve lapil ránu z mezikruží a poté i následnou dorážku u své pravé tyče. Domácí poté pokračovali v náporu, ale ani další ranou a dorážkou z předbrankového prostoru skórovat nedokázali.

34:45
    Murygin nyní vycestoval daleko z brány a trochu zamezil v cestě soupeři za pukem, čímž pomohl získat trochu času svému spoluhráči.

33:50
    Ačkoliv Kovalenko dělal, co mohl, tak z toho přeci jen bude zakázané uvolnění jeho týmu.

33:42
    Murygin nyní lapil do rukavice vysoké nahození ze střední třetiny a domácí hráči dobře situaci dobruslili a nenechali hostujícího gólmana rozehrát.

33:10
    Na druhé straně si velmi dobrý zákrok připsal i Stanislav Galimov proti pokusu Maxima Talbota. Po reklamní pauze se tedy bude vhazovat v obranném pásmu Torpeda.

32:12
    Torpedo se po ubráněném oslabení vrhá do útoku. Aby také ne, když prohrává o jednu branku Nyní ovšem z levého kruhu Murygina prostřelit nedokázalo.

30:32
    Domácí své oslabení s trochou štěstí přečkali bez úhony a hraje se znovu v plném počtu.

30:01
    Galimov byl nyní opět pod palbou, avšak i tentokrát situaci zvládl a puk se po ráně hostů odrazil nad bránu.

29:25
    A opět domácí vyhazují a Lokomotiv musí začínat zpoza své brány.

29:00
    Galimov výborně zlikvidoval dva nebezpečné pokusy Jaroslavle a poradil si i s následnou dorážkou. Jeho spoluhráči poté kotouč vyhazují do bezpečí.

28:32
    Nicméně se celá situace neobejde bez vyloučení. Denis Barancev dostává dvě minuty za zásah do hlavy nebo krku plus navíc osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

28:32
    Jegor Averin byl tvrdě sražen na útočné modré čáře Barancevem. Svého kolegu okamžitě dojel mstít Pajgin, ale sudí bleskovým zákrokem zamezili bitce.

27:41
    Domácí nyní reklamovali, že vyhození Jaroslavle nebylo v cestě za hrazení tečováno, ale čárový sudí byl blízko a ukazuje teč hrazení.

26:32
    Otevřené okénko měla i domácí obrana! Do přečíslení dvou proti jednomu postupovali hosté a protože si bek Torpeda kryl přihrávku, naskytla se ideální palebná pozice pro forvarda Lokomotivu, který ovšem Galimova nepřekonal.
    25:55 Ivan Zacharčuk nevyzrál tváří v tvář na Murygina.

25:55
    Nyní však již mohlo být srovnáno! Sám na Murygina se řítil Ivan Zacharčuk, který zvolil svižnou ránu zápěstím. Tu ovšem hostující gólman dokázal zlikvidovat.

25:22
    Jenže to nedopustila defenzíva Jaroslavle, která Torpedo nepustila od hrazení.

24:55
    Až nyní se Novgorod dostal do pásma soupeře, kde se bude snažit dozajista ohrozit Murygina v bráně Lokomotivu.

23:50
    Torpedo se po inkasovaném nemůže dostat do hry a lepším týmem je nyní hostující Jaroslavl, která může zpoza své brány založit další útok.

22:36
    Lokomotiv bude moci pokračovat v útoku i nadále, neboť Torpedo vyhodilo kotouč jen na zakázané uvolnění.

22:12
    A hosté mohli přidat druhou branku. Jenže před Galimovem na poslední chvíli zasáhla dobře jeho obrana, která znemožnila Jaroslavli zakončit.
    21:18 Brandon KOZUN - 0:1

21:18
    Hosté využívají přesilovou hru a poprvé v této sérii jdou jako první do vedení! Petri Kontiola vypálil od modré čáry a před bránou na hranici břevna sklepnul puk za Galimovovy záda BRANDON KOZUN. Situace byla ještě poměrně dlouho zkoumána na videu, ale gól nakonec platí a Lokomotiv se tak může radovat. Asistence: Petri Kontiola, Jakub Nakládal.

20:57
    Tak přeci z toho budou dvě minuty pro Geoffrey Kinradea. Ten vyhodil kotouč bez cizí pomoci mezi diváky a dostává tak menší trest za zdržování hry.

20:40
    Aktivněji začali opět hosté. Kraskovskij zavezl kotouč do pásma a Galimov si po ráně od modré čáry první úspěšný zákrok druhé periody.

Hity: 18:16

Je za námi úvodní dějství duelu. V něm byl k vidění velmi bojovný hokej, který i přes veškerou snahu obou týmů nepřinesl žádnou vážnější příležitost, natož gól. Jak Lokomotiv, tak Novgorod vycházeli především ze zabezpečené obrany, což se také odrazilo v útočné fázi. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne za stavu 0:0 přibližně v 17:56.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40
    Tomáš Kundrátek napřáhl k pořádné ráně, avšak ta se zastavila v klubku těl před Muryginem a ten tak byl opět bez práce.

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

18:42
    Korškov se při následném útoku snažil najít svou přihrávkou Apalkova, jenže k tomu se touš přes bránící hole Torpeda nedostal.

18:24
    Hosté se opět zmohli pouze na vyhození přes všechny čáry a znovu se tedy píská icing.

18:17
    Jaroslavli se nepovedla rozehrávka a touš končí až na zakázaném uvolnění. Hra se tak vrací zpět před jejího gólmana.

17:51
    Poté se buly posune o kousek dál, a sice do kruhu po levici Murygina, který raději ukryl nahození do své lapačky.

17:43
    Zacharčuk se s trochou štěstí natlačil přes útočnou modrou, avšak poté domácí zahráli vysokou holí a vhazovat se bude v neutrální zóně.

16:55
    Lokomotiv se dobrým napadáním dostal ke kotouči v útočném pásmu, ale prakticky vzápětí jej opět odevzdal do moci soupeře.

16:10
    Michail Žukov nabral rychlost na své polovině a následně z levého kruhu prověřil Murygina. Ten ovšem i tentokrát odolal pokusu Torpeda.

15:15
    Mozer byl nyní zasažen hokejkou do obličeje ve středním pásmu a to měly být čtyři minuty pro hostujícího hráče, neboť se jednalo o zranění krvavé. Nicméně sudí tento zákrok nepostřehli a vylučovat se tak nebude.

14:50
    Do první vážnější šance se dostával Ivan Zacharčuk, který se s pukem natlačil až před Murygina. Jenže touš mu na poslední chvíli při kličce utekl a domácí hráč posléze přes beton hostujícího brankáře.

14:10
    Mosaljov výborně zavezl kotouč do pásma, odkud zpoza brány posílal puk pod sebe. Ten se dostal až na modrou čáry k Jelesinovi, jenž bránu Torpeda vůbec netrefil.

13:53
    Následně je hra opět přerušena. Budeme svědky reklamní přestávky, po které se bude vhazovat v útočném pásmu Novgorodu.

13:11
    Robert Sabolič se podél levého mantinelu prosmýkl do pásma Jaroslavle, ale tam jej dobře zablokovala obrana hostů.

12:22
    Jenže to nepřipustila defenzíva Lokomotivu, která svého soupeře prakticky nepustila od hrazení.

11:58
    Které jej nyní zavezlo do útočné třetiny a mohou se pokusit o ohrožení Murygina.

11:21
    Čerepanov nahazoval puk od modré čáry, ale ani jeho pokus Galimova neohrozil, protože touš srazila pozorná obrana Torpeda.

10:25
    Novgorov poté přitvrdil hru v obranné pásmu a jeho důraz slavil úspěch. Domácí hráči se totiž dostali ke kotouči.

09:27
    Petri Kontiola odvážně zavezl kotouč přes útočnou modrou čáru a po chvíli to od modré čáry zkoušel Staffan Kronwall. Galimov ovšem stihl kotouč u své levé tyče vyrazit.

08:35
    Po zakázaném uvolnění hostů vyhráli domácí buly a následně ihned pálili od modré čáry. Murygin však měl na tuto ránu dobrý výhled a kotouč po ní schoval ve své rukavici.

08:13
    Jegor Averin pouze protečoval touš do útočného pásma, kde se však k němu jeho parťáci z pětky nedostali. Torpedo tak může pomýšlet opět na útočení.

07:35
    Hra se poté přesunula do obranné třetiny Jaroslavle, kde také zůstane i nyní, neboť se hosté dopustili icingu.

07:13
    První pětka hostů poté dobře nahazovala kotouč před bránu, kde však dobře zapracoval Galimov a další dorážky již nedopustil. Následně se ještě mezi hráči strhla menší výměna názorů, po které ovšem sudí vylučovat nebudou.

06:43
    Úmyslný ofsajd odpískali nyní čároví a Lokomotiv tak poměrně snadno získává útočné pásmo.

06:19
    Hra je nyní přerušena, neboť po souboji před Galimovem zůstal brána Novgorodu mimo svou pozici. Po reklamní pauze následuje buly v neutrální zóně.

05:55
    Torpedo nyní sevřelo soupeře a po přihrávce zpoza brány pálil z mezikruží Jevgenij Mozer. Ten ovšem svůj pokus nenasměroval mezi tři tyče.

04:45
    Murygin nyní jen kontroloval nahození podél mantinelu a u levého hrazení se ho ujímají jeho spoluhráči.

03:49
    Sabolič nahodil touš do pásma soupeře, ale tam s ním jeho spoluhráči příliš dlouho nepobyli a hrát tak mohou opět hosté.

03:33
    Zakázané uvolnění Novgorodu vrací hru zpět Stanislava Galimova.

02:50
    Až nyní se domácí osvobozují vyhozením alespoň do neutrální zóny. Lokomotiv nyní zatlačil svého soupeře, nicméně ke střele se už nedostal.

02:12
    Ihned po buly pálili hosté z vrcholu levého kruhu, avšak Galimov vytáhl výborný zákrok, kterým kotouč poslal do rohu kluziště.

01:45
    Lokomotiv pod tlakem posílá touš jen do obranného pásma Torpeda, které se zde zmocňuje puku.

00:58
    Murygin sice moc dobře neviděl, ale nakonec proti sraženému nahození od modré čáry zasahovat nemusel.

00:30
    Jako první se v útočné třetině představili hosté, kteří ovšem pokazili přihrávku zpoza brány a Torpedo následně kotouč vyváží pryč.

Osmifinálová utkání

3.3.2018 Jaroslavl – Novgorod 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
    4.3.2018 Jaroslavl – Novgorod 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Stav série 0:2

Češi a Slováci na soupiskách

Tomáš Kundrátek

Jakub Nakládal

Jaroslavl postoupila do vyřazovacích bojů ze čtvrté pozice své konference, čímž si zajistila výhodu domácího prostředí, kterou dokázala dokonale využít.
    V obou zápasech sice shodně prohrávala, avšak v každém z nich duel nakonec otočila ve svůj prospěch a zvítězila 2:1. Byť v tom druhém vše nasvědčovalo, že se diváci dočkají prodloužení, tak vše bylo jinak. To odmítl trefou v předposlední minutě Fin Kontiola. Jeho tým tak za stavu 2:0 odcestoval k pokračování série do Novgorodu.

Nejproduktivnější hráč v play off

Jegor Averin 2 (0+2)

Torpedo do play off vstupovalo z 5. pozice Západní konference s vizitkou druhého nejhůře střílejícího týmu. To ostatně také potvrdilo v prvních dvou osmifinálových zápasech na ledě Lokomotivu. V tom první se sice dostalo do vedení, avšak Jaroslavl dvěma góly otočila utkání, které dovedla do vítězného konce.
    I v tom druhém Novgorod skóroval jako první, ale domácím se i tentokrát podařilo vyrovnat. Dlouho to vypadalo, že střetnutí půjde do prodloužení, když se minutu a čtyřicet vteřin před koncem základní hrací doby prosadil Petri Kontiola, který svému celku zařídil druhý bod v sérii.

Nejproduktivnější hráči v play off

Sergej Kosticyn 1 (1+0)
    Michail Žukov 1 (1+0)

Hezký den všem fanouškům KHL. V našem přenosu se společně zaměříme na třetí duel osmifinálové série mezi Torpedem Nižnij Novgorod a Lokomotivem Jaroslavl. Utkání začíná v 17:00 a u jeho sledování Vám přeji hezkou zábavu.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 45. Kundrátek (Galuzin), 57. Sergijenko (Daugavinš) – 22. Kozun (Kontiola, Nakládal), 44. Nakládal, 61. Kronwall (Kontiola, Talbot)

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Kinrade, Barancev, Kundrátek, Sergijenko, Šulenin, Beljakov, Meljakov, Kurbatov – Gračov, S. Kosticyn, Sabolič – Dugin, Daugavinš (A), Žukov – Stoljarov, Makarenko, Mozer – Verjajev, I. Zacharčuk, Galuzin (A).
    Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall (C), Jelesin, Ljubuškin, Lekomcev, Čerepanov, Pajgin – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Averin (A), Loktionov, Mosaljov – Apalkov, Kraskovskij, Korškov – Kartajev, Ivanov, Kadějkin – Kovalenko.

Rozhodčí: Lavrentěv, Naumov – Kučava, Novikov

Diváci: 5 400