Carolina – Boston 4:6 (kon.) | Montreal – Dallas 4:2 (kon.) | Tampa – Ottawa 4:7 (kon.)
Nashville – Winnipeg 3:1 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:0 (kon.)
Arizona – Los Angeles 4:3 (2:1 po s.n.)
Calgary Flames
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Edmonton Oilers
Středa 14.03.2018, 02:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítejte u online přenosu základní části NHL, v němž CALGARY FLAMES přivítá na svém ledě EDMONTON OILERS.

• Bitva o Albertu je tu!
    • V souboji dvou tradičních týmů je favoritem domácí Calgary.
    • Flames stále živí naději na play-off, na které aktuálně ztrácí pouhé dva body.
    • Olejáři, v čele s Connorem McDavidem, zůstanou letos, s největší pravděpodobností, bez play-off, hvězdný útočník se tak bude moci představit na hokejovém MS!
    • Favorizované Calgary bude chtít zlomit nepříznivou sérii z posledních vzájemných duelů – Plameny prohráli sedm posledních zápasů s Edmontonem, naposledy Calgary zvítězilo v sezóně 2015/2016!

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano, D. Hamilton, Hamonic, Brodie, Mi. Stone, Kulak – Ferland, Monahan, J. Gaudreau – Frolík, Backlund, S. Bennett – Stewart, N. Shore, Brouwer – Hathaway, Stajan, Lazar.

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Nurse, A. Larsson, Benning, Sekera, Bear, Russell – Åberg, McDavid, Nugent-Hopkins – Cammalleri, Draisaitl, Lucic – Slepyšev, R. Strome, Puljujärvi – Kassian, Khaira, Caggiula.

Rozhodčí: Chmielewski, Walsh – Murphy, Mach.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Utkání začne za pár minut, čeká nás kanadská hymna.

00:01

00:30
    Nahozený puk do třetiny Flames, není to icing, oba týmy musí hrát.

00:57
    Plameny získávají puk, Sean Monahan ho zaváží do útočného pásma.

01:20
    Johnny Gaudreau (Calgary) hledá z otočky Monahana na středu útočného pásma, ale puk zachytil obránce Oilers.

02:07
    Michael Stone (Calgary) pálí z pravé strany, od modré, ale branku netrefuje.

02:38
    Hraje se stále bez přerušení, to od úvodního buly, hosté mají na ledě elitní formaci.

03:03
    A právě Connor McDavid se prosazuje svým typickým průnikem z pravé strany, ale Smitha v brance Calgary nepřekonává.

03:39
    Na druhé straně se snažil zakončit Michael Frolík (Calgary) po přihrávce Monahana, ale v cestě stál obránce Olejářů.

04:19
    Johnny Gaudreau (Calgary) může střílet, jeho pokus ale míří mimo branku Olejářů.

04:32
    První bitka v utkání, Travis Hamonic (Calgary) a Darnell Nurse (Edmonton), oba borci dostávají pětiminutové tresty, hraje se v plném počtu na obou stranách.

05:10
    Olejáři rozjíždí akci z vlastního pásma, ale puk se ocitá vzápětí na střídačce, hra přerušena.

05:50
    Matt Stajan (Calgary) ztrácí puk při rozehrávce, trochu lehkovážnost domácího útočníka.

06:10
    Navíc se bude vylučovat, na trestnou půjde někdo z domácího týmu.

06:19
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matt Stajan – 2 min., nedovolené bránění).

06:35
    Olejáři získávají útočné pásmo.

06:51
    Leon Draisaitl (Edmonton) měl dobrou pozici na pravé straně, ale střelou z voleje netrefuje branku Calgary!

07:20
    Edmonton opět v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

07:33
    Dougie Hamilton (Calgary) zachytil puk a vyhodil ho ze třetiny, domácí bleskově střídají.

08:12
    Poslední sekundy oslabení tráví domácí ve středním pásmu, vypadá to, že první přesilovku soupeře domácí přečkají bez úhony.

08:19

08:55
    Oba týmy střídají, stále však platí, že více ze hry mají hosté.

09:32
    Johnny Gaudreau (Calgary) se dostal do zakončení, ale dobrou práci odvedl bránící Andrej Sekera, který mu nenechal dostatek času a prostoru, branku nakonec domácí útočník míjí.

10:38
    Calgary se žene dopředu, na ledě elitní formace domácích, která ale po přechodu přes modrou přichází o puk.

11:25
    Nepřesná kombinace Edmontonu, je pískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:22
    TJ Brodie (Calgary) s pukem za vlastní brankou, následuje rozehrávka na pravou stranu na Bennetta.

12:50
    Michael Frolík (Calgary) se dostal ke střele z levé strany, ale Talbot jeho pokus vyráží.

13:24
    A další šance domácích, Mikael Backlund si z pravé strany sjel před branku Oilers a jeho pokus končí na brankové konstrukci!
    13:24 Mikael Backlund (Calgary) trefuje z pravé strany vzdálenější tyčku

14:05
    Po vhazování před domácí brankou dopravili hosté puk do branky, ale rozhodčí okamžitě ukazuje, že gól neplatí pro postavení hráče v brankovišti.
    14:05 Zack Kassian (Edmonton) dopravil puk do domácí branky, ale gól není uznán pro postavení hráče v brankovišti.

14:45
    Sean Monahan (Calgary) hledá před brankou Ferlanda, přihrávku zachytil obránce Olejářů, který dostal puk ze třetiny.

15:50
    Olejáři se nyní nemohou dostat přes střední pásmo, kde operují domácí.

16:15
    Garnett Hathaway (Calgary) se snaží dojet nahozený puk, to se mu nedaří, hraje soupeř.

16:27
    Mike Smith (Calgary) má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

16:41
    Curtis Lazar (Calgary) si sjel od modré a napálil puk, ovšem pouze do rohu třetiny soupeře.

17:40
    Milan Lucic (Edmonton) nezvládl přihrávku z pravé strany na střed a hosté tak přichází o útočné pásmo.

18:01
    Johnny Gaudreau (Calgary) dlouho čekal se střelou, nakonec jeho pokus zablokoval obránce Edmontonu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, domácí s pukem ve vlastním pásmu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila první třetina, která se odehrála celkem v rychlém tempu. A bohužel, místy tak trochu bez nasazení. Hlavně to platí o Calgary, které stále bojuje reálně o play-off, nicméně v první třetině to domácí víceméně odklouzali. Aktivnější hosté dokázali dostat puk za záda Smitha, ale gól nebyl uznán a do kabin tak oba týmy odchází za bezbrankového stavu.

Další třetina začne přibližně v 3:00.

20:01

23:49
    Domácí s pukem ve středním pásmu.

24:05
    Michael Frolík (Calgary) padá u levého mantinelu, v útočném pásmu, domácí přichází o puk.

24:40
    Connor McDavid (Edmonton) našlápl ve středním pásmu, projel s pukem do třetiny soupeře, pak ale nepřešel přes bránícího Hamonica.

25:12
    Travis Hamonic (Calgary) nahazuje puk za branku Edmontonu.

25:18
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Monahan si všiml před brankou volného JOHNNY GAUDREAUA, kterému poslal puk a Gaudreau bekhendem překonal z blízka Talbota. Asistence: Sean Monahan a Micheal Ferland.
    25:18 Johnny GAUDREAU - 1:0

26:27
    Nahozený puk v podání Edmontonu, ten ale končí na hokejce domácího obránce.

26:45
    Domácí si zahrají první přesilovou hru, na trestnou lavici usedá Drake Caggiula (Edmonton).

27:02
    Edmonton dostává puk ze třetiny, dobrý úvod oslabení.

27:27
    Mark Giordano (Calgary) netrefuje od modré čáry branku Edmontonu, domácí udrželi pásmo.

27:52
    Puk opět míří ze třetiny Olejářů, domácí to budou muset zkoušet znovu.

28:25
    Micheal Ferland (Calgary) se obtáčel kolem pravé tyčky branky Olejářů, ale tam mu Talbot včas strčil hůl a puk odehrál.

28:45

29:08
    Sam Bennett (Calgary) zablokoval střelu Nurseho od modré, hosté ztrácí pásmo.

30:25
    Jsme ve druhé polovině dnešní Bitvy o Albertu, zatím poměrně nezáživné bitvy, které chybí náboj.

30:54
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Michael Cammalleri – 2 min., sekání).

31:15
    Calgary i nyní dokazuje, že se mu přesilové hry nedaří.

31:34
    Johnny Gaudreau (Calgary) ještě dokázal udržet útočné pásmo.

32:02
    Více než minuta z oslabení Edmontonu je pryč, domácí jsou hodně pasivní.

32:54

33:19
    Edmonton doslova v suchém triku přečkal další oslabení.

34:00
    Posledních šest minut ve druhé třetině, stále platí, že sledujeme hlavně bruslení obou týmů, jinak tomu zápasu chybí téměř všechno – nasazení, šance, góly...

35:14
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Curtis Lazar – 2 min., vysoká hůl).

35:52
    Mike Smith (Calgary) se nyní blýskl fantastickým zákrokem proti střele Ryana Stromeho, který zakončoval z bezprostřední blízkosti.

37:14

37:41
    I po skončení přesilové hry se Edmonton nyní tlačil do branky soupeře, ale Mike Smith i nadále drží čisté konto.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí zkouší brejk tři na dva, ale nakonec se tak neděje, raději odchází střídat.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila druhá třetina, v níž jsme se alespoň dočkali gólu, když už ničeho jiného. Je to stále utkání, hrané spíše v tréninkovém tempu.. Paradoxně jsou to hokejisté Edmontonu, kdo se snaží něco vymýšlet, nicméně vede Calgary, které se dnes prezentuje hodně nezáživným hokejem, hra domácích je destruktivní, chaotická v útočném pásmu, bez nápadu... přesto domácí vedou.

Další třetina začne přibližně v 3:53.

40:01

40:40
    Puk ve středním pásmu, domácí ho jen posouvají do třetiny Edmontonu, to jim stačí.

41:32
    Garnett Hathaway (Calgary) to zkouší z pravé strany bekhendem, ale Talbot je pozorný a vyráží.

42:42
    Ofsajdem končí nepřesná rozehrávka domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:05
    Matt Stajan (Calgary) zavezl po pravé straně puk do útočného pásma.

43:17
    Talbot nakonec musel zasahovat, Kulak s Lazarem se dostali do zakončení, hra přerušena.

44:20
    Dvakrát se nyní Connor McDavid (Edmonton) dostal do zakončení, ani jednou však Smitha nepřekonal. Jistě ukázka skvělého bruslení, ale útočná formace s McDavidem jinak nefunguje.

44:51
    Matt Stajan (Calgary) pálí z pokleku, nepřesná střela, puk míří mimo branku Oilers.

45:31
    Ofsajd Edmontonu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:50
    Dougie Hamilton (Calgary) se ocitl na pravé straně sám před Talbotem, který ale nemusel zasahovat, puk míří vedle branky.

46:43
    Také Leon Draisaitl (Edmonton) to zkouší individuálně, ale jeho průnik po pravém křídle dokázal obránce Calgary zastavit.

47:50
    Connor McDavid (Edmonton) znovu sám ve třetině soupeře, osobně bráněn obráncem, tak alespoň pravou rukou posunul puk do rohu.

48:53
    Edmonton s pukem ve vlastní třetině, to domácím vyhovuje.

50:00
    Poslední desetiminutovka dnešního duelu, v němž stále domácí hájí těsné vedení.

50:48
    Puk míří až za branku Edmontonu, Ryan Nugent-Hopkins nepřesně rozehrává, puk končí v hledišti, byl tečován některým z hráčů Calgary.

52:05
    Ne, Edmonton je v útoku naprosto marný, většina akcí končí u mantinelu a v rozích.

52:58
    Souboj za brankou Talbota, hosté získávají puk a mohou rozehrát.

53:42
    Calgary nepotřebuje nic víc, než čekat ve středním pásmu a rozrušovat rozehrávku soupeře.

55:00
    Posledních pět minut, Edmonton stále není schopen vstřelit gól, skončí dnešní Bitva o Albertu fotbalovým výsledkem 1:0?

55:17
    Mark Giordano (Calgary) pálí z levé strany, od modré, branku netrefuje.

57:23
    Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) zkouší vystřelit, Hamonic ale jeho střelu sráží za branku.

57:33
    Icing Calgary, nejvhodnější okamžik k oddechovému času pro Edmonton... ale hosté si time-out neberou.

58:07
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dougie Hamilton – 2 min., nedovolené bránění).

58:07
    Oddechový čas pro hosty.

58:25
    Calgary začíná dobře, vyhazuje puk ze třetiny.

58:34
    Talbot je na střídačce, hosté v šesti proti čtyřem.

59:00
    Poslední minuta řádné hrací doby třetí třetiny.

59:20
    Hosté stále v šesti proti čtyřem.

59:35
    Ze závaru před brankou Calgary se puk odráží a míří ze třetiny Flames.

Bitva o Albertu končí vítězstvím 1:0... vítězstvím, které domácí v podstatě utrpěli. Byl to neskutečně nudný zápas, který nemohl bavit, až na okamžiky po závěrečném hvizdu, kdy samozřejmě propukla radost domácích, kteří v prestižní bitvě zdolali svého rivala těsně 1:0 a přerušili tak vítěznou sérii Edmontonu ve vzájemných zápasech.
    Jinak ale k vidění nebylo v podstatě nic, pár stereotypních individuálních průniků McDavida, naproti tomu tuhá defenziva Calgary, která rozrušovala útočné akce soupeře již ve středním pásmu a to je asi tak všechno.