Buffalo – Toronto 2:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 3:7 (kon.) | Philadelphia – Columbus 3:5 (kon.)
Montreal – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Florida – Boston 3:0 (kon.) | St. Louis – Colorado 1:4 (kon.)
Winnipeg – Chicago 6:2 (kon.) | Arizona – Nashville 2:3 (kon.) | Los Angeles – Detroit 4:1 (kon.)

Jakub Jeřábek (WSH) 0+1, 1 střela, TOI 15:32
    Michal Kempný (WSH) 0+0, 2 střely, TOI 18:19 (02:51:24)

Hvězdy utkání

1. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 0+3
    2. T. J. Oshie (WSH) 2+0
    3. Nicklas Bäckström (WSH) 1+2

Statistiky: Střely na bránu: 38-22; Zablokované střely: 9-17; Vhazování: 51%-49%; Hity: 16-12; Přesilové hry: 0/3-1/1; Trestné minuty: 2-6.

Po úvodní divoké třetině, kterou vyhráli Capitals 3:2, hosté přidali další dvě branky a v prostřední části vyhnali z brány Christophera Gibsona. Střídající Jaroslav Halák dlouho držel čisté konto, jenže v závěru zápasu ho překonal John Carlson, na jehož gól bleskově odpověděl po necelé minutě Ryan Pulock. Islanders ještě za tříbrankového manka zkusili odvolat brankáře a T. J. Oshie skóroval do prázdné brány. Vítězný gól zaznamenal André Burakovsky. Jakub Jeřábek a Jakub Vrána si připsali shodně bod za asistenci. Konečný výsledek na góly bohatého utkání v Barclays Center. New York Islanders 3 Washington Capitals 7.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:06 T. J. Oshie - 3:7

58:06
    Washington právě vstřelil branku!
    T. J. OSHIE v obranném pásmu vybojoval u hrazení puk a po rozjel akci Capitals, kterou po kličce na útočné modré čáře od střídaček zakončil střelou do prázdné brány. Asistence: Dmitrij Orlov a Nicklas Bäckström.
    56:33 Ryan PULOCK - 3:6

56:33
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tanner Fritz vyhrál vhazování na pravé straně útočného pásma a RYAN PULOCK napřáhl na vrcholu kruhu k parádní střele s příklepem, která nad lapačkou Philippa Grubauera vymetla bližší horní roh brány! Asistence: Tanner Fritz.

56:31
    Ryan Pulock na pravém křídle od modré čáry nahodil puk na přední tyč, kde ho Philipp Grubauer lapil do lapačky těsně nad ledem.

56:15
    Cal Clutterbuck mohl rychle odpovědět, jenže zamířil pouze do náruče Philippa Grubauera. Komerční přestávka.
    55:41 John CARLSON - 2:6

55:41
    JOHN CARLSON si najel do mezikruží na krásnou zpětnou přihrávku Alexe Ovečkina z levého rohu útočného pásma a krásnou střelou zápěstím nad levým betonem Jaroslava Haláka zamířil k pravé tyči! Asistence: Alexandr Ovečkin a Jevgenij Kuzněcov.

55:25
    Utkání už se pouze dohrává a musel by se stát hokejový zázrak, aby Islander dokázali vstřelit tři góly.

54:59
    Mathew Barzal se snažil v blízkosti pravé tyče vystřelit, jenže těsně předtím mu puk vypíchl Matt Niskanen.

54:15
    André Burakovsky vystřelil v pravém kruhu z úhlu a jeho střelu dobře zablokoval na přední tyči Ryan Pulock.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 3. B. Nelson (Fritz, Pulock), 13. Ladd (Barzal, Eberle), 57. Pulock (Fritz) – 11. Eller (J. Vrána, Connolly), 12. Oshie (Burakovsky, Bäckström), 18. Orlov (Kuzněcov, Niskanen), 24. Burakovsky (Jeřábek, Niskanen), 31. Bäckström (Kuzněcov, Orlov), 56. Carlson (Ovečkin, Kuzněcov), 59. Oshie (Orlov, Bäckström)

New York Islanders: Gibson (31. Halák) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pulock, Pelech, Davidson – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Ladd (A), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Fritz – Johnston, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Doug Weight.
    Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Jeřábek – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Bäckström (A), Oshie – J. Vrána, Eller, Connolly – Stephenson, Beagle, Smith-Pelly. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Francis Charron, Eric Furlatt. Čároví: Scott Cherrey, Pierre Racicot

Diváci: 10740