Ufa – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Kazaň – Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Jokerit 4:0 (kon.)
Petrohrad – Jaroslavl 4:0 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Stav série: 0:1
Traktor Čeljabinsk
Pátek 16.03.2018, 15:00 • Ufa Arena • Play-off KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou. (17:24:07)

Pavel Francouz (CLJ) 60 minut, 38 zák., 1 gól, 97,44%

Je dobojováno, tedy alespoň pro dnešek! Po vedoucí brance z Arťoma Peňkovského z 5. minuty jsme si na další přesný zásah museli počkat až do druhé periody. Tam hned dvě minuty po pauze zvyšoval vedení Traktoru Vasilij Kravcov, který podruhé dostal kotouč za Scrivenova záda. Následně se přihlásila o slovo i Ufa, která zásluhou Ilji Zubova snížila na rozdíl jediné branky a za tohoto stavu vstupovaly oba celky do poslední části.
    V ní se domácí mocně snažili o srovnání, ke kterému však přes velký tlak a častou střelbu nedošlo. Nepomohla jim ani závěrečná powerplay, a tak si první bod v této sérii připisuje Traktor za výhry 2:1.

60:00

59:57
    Obrovský závar před hostující bránou, kde se snažili kotouč dotlačit za Francouze snad všichni domácí hráči s výjimkou pálícího Burdasova. Jenže hosté tlaku soupeře odolali a v tomto utkání zvítězí.

59:10
    Chyba na modré čáře stojí Ufu pásmo a musí se pro kotouč vracet do neutrální zóny.

58:52
    Pavel Francouz nyní schoval střelu Omarka před dorážejícím Lisinem, který jej ještě sekl přes lapačku. Poté se strhla ještě menší potyčka, ale vylučovat se po ní nebude.

58:37
    Ben Scrivens upaluje z brány a Ufa to zkouší se šesti hráči v poli.

57:50
    Hartikainen nabízel kotouč před bránu, kde ovšem jeho spoluhráč puk netrefil a Ufa ztrácí útočné pozice.

57:28
    Posléze je ovšem pískáno zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje zpátky před Pavla Francouze.

57:23
    Kručinin naskočil zpět na ledovou plochu a hraje se opět v pěti proti pěti.

56:50
    Poté se hostům daří vyhodit a domácí musí spěchat pro puk do vlastního obranného pásma.

56:35
    Nyní už má Pavel Francouz puk ve své rukavici a hra je tak přerušena. Čeljabinsk právě prožil velmi krušné okamžiky.

56:05
    Omark nyní nacpal puk zpoza brány do brankoviště, kde se jej domácím nepodařilo protlačit za Francouze. Po přiťuknutí Larsena poté pálil z levého kruhu Tkačov, ale ani ten nedokázal srovnat.

55:40
    Larsenova dělovka minula bránu Traktoru, ale domácí pokračují i nadále v tlaku.

55:23
    Oddechový čas pro domácí.

55:23
    Jenže touš záhy ztratili a Alexej Kručinin dává Ufě velkou možnost k vyrovnání. Ve středním pásmu podrazil Linuse Omarka, za což bude pykat dvě minuty na trestné lavici.

55:05
    Rozběhla se nám poslední pětiminutovka třetí třetiny a Traktor kombinuje s pukem v útočném pásmu.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 33. Zubov (Omark) – 5. Peňkovskij (J. Petrov, Gynge), 22. Kravcov (Kručinin, I. Višněvskij)

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Larsen, Loginov, Gončarov, Arzamascev, M. Osipov, Panin (A), Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin (A), Zubov (C), I. Makarov – Burdasov, Sajustov, Tkačov – M. Majorov, Korotkov, Soloduchin – Kuzmin.
    Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – A. Petrov (C), I. Višněvskij, Šinin, Bailen, Borodkin, Klimontov, Isajev – Polygalov, Rybakov, Jakuceňa – Szczechura, Gynge, Videll – Peňkovskij, J. Petrov, Černikov (A) – Kravcov, Kručinin, Šarov – Šolochov.

Rozhodčí: Fatejev, Kulakov – Novikov, Kučava