Buffalo – Toronto 2:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 3:7 (kon.) | Philadelphia – Columbus 3:5 (kon.)
Montreal – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Florida – Boston 3:0 (kon.) | St. Louis – Colorado 1:4 (kon.)
Winnipeg – Chicago 6:2 (kon.) | Arizona – Nashville 2:3 (kon.) | Los Angeles – Detroit 4:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Columbus Blue Jackets
Pátek 16.03.2018, 00:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Souboj mezi Philadelphií a Columbusem bude střetnutím dvou týmů, které nutně potřebují bodovat v co nejvíce zápasech, aby si pojistily postup do playoff. Na východě šestá Philadelphie přivítá osmý Columbus, který se nachází ve výborné formě, když vyhrál posledních pět zápasů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Philadelphia Flyers: Mrázek (Lyon) – Gostisbehere, Provorov, Sanheim, MacDonald, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Filppula (A), M. Raffl – Read, Laughton, Lehterä.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, Nutivaara, J. Johnson (A), D. Savard, Cole – Atkinson, Dubois, Panarin – Bjorkstrand, N. Foligno (C), Milano – Vanek, Wennberg, Jenner (A) – Dubinsky, Letestu, Calvert.

Rozhodčí: Sutherland, Rehman – Shewchyk, Nowak.

00:01

00:35
    První útok střetnutí předvedl Philadelphia, avšak bez úspěchu a jen se ztrátou puku. Na druhé straně kluziště se od mantinelu dostal ke střele Jones, ale minul branku.

01:20
    Úvodní desítky vteřin jsou zatím plné nepřesností.

01:42
    Hokejisté Columbusu se dopustili po špatné rozehrávce zakázaného uvolnění.

02:30
    Mrázek si připisuje první úspěšný zákrok. Zakončení Dubinskyho vyráží před sebe a puk kryje pod lapačku.

02:55
    Atkinson se dostal do úniku za obranu díky výborné přihrávce z vlastního pásma, ale v souboji s brankářem Mrázkem mu při kličce ujel puk až na zadní mantinel.

03:12
    Flyers se dopouští zakázaného uvolnění.

03:28
    Columbus má v prvních minutách více ze hry, ale zatím se mu nedaří při zakončení dobře seřídit mířidla. Rána Savarda prolétla mimo.

05:20
    Dlouhá pasáž bez přerušení, ale také bez šancí. Lehtera zdárně zblokoval střelu Blue Jackets.

05:57
    Kotouč po střele Filppuly končí v ochranné síti. Savard svým blokem zapříčinil cestu kotouče mimo kluziště.

05:59
    Krátce po vhazování se na modré napřáhl Couturier, ale puk poslal jen na zadní mantinel.

06:55
    Mrázek se vytáhl proti bekhendovému zakončení Foligna.

07:11
    Flyers se dopustili dalšího zakázaného uvolnění.

07:25
    Mrázek chytil do lapačky nepříjemnou střelu od modré Werenskiho. Komerční pauza.

07:49
    Gudas vložil tělo do střely Dubinskyho a nepropustil puk na Mrázka.

08:07
    Flyers se po dlouhých osmi minutách konečně dostávají ke střele mezi tři tyče. Bobrovskij zapisuje první zákrok po střele právě Radka Gudase od modré.

09:02
    Konecny měl na hokejce úvodní gól zápasu! Nikým nebráněn dostal přihrávku na pravé straně útočného pásma a sjel si blíže k brance v pravém kruhu. Bobrovskij neměl dost času na přesun, ale do jeho střely vložil lapačku a parádním zásahem udržel nulu!

09:41
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre zápasu! Jonesova střela sice byla zablokována, ale OLIVER BJORKSTRAND se dostal k puku a v těžké pozici zakončil k levé tyči Mrázkovy branky. Asistence: Seth Jones, Sonny Milano.
    09:41 Oliver BJORKSTRAND - 0:1

09:52
    Tak to je ledová sprcha pro Flyers! Columbus po vyhraném vhazování vyrazil do rychlého útoku a střelu od modré Jacka Johnsona tečoval před brankářem Mrázkem BOONE JENNER, který puk usměrnil za záda českého brankáře! Asistence: Jack Johnson, Thomas Vanek.
    09:52 Boone JENNER - 0:2

10:34
    Columbus se dál tlačí do útoku, ale tentokrát proti Atkinsonovi se Mrázek dokázal úspěšně postavit.

11:29
    Giroux se dostal do samostatného úniku a už překonal Bobrovskiho, ale jeho zakončení zastavila tyč!

11:34
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Nakonec z celé akce je kontaktní gól Philadelphie! Konecny vrátil puk CLAUDEU GIROUXOVI, který střelou z levého kruhu poslal kotouč o rameno brankáře Bobrovskiho do brány. Asistence: Travis Konecny, Andrew MacDonald.
    11:34 Claude GIROUX - 1:2

12:14
    Tempo hry má velkou rychlost, oba týmy se rychle střídají v držení puku a hraje se ze strany na stranu.

12:51
    Lehtera byl zablokován a Manning následně orazítkoval jen zadní mantinel.

13:39
    Do útoku se vřítil Columbus, ale Panarin v pravém kruhu nastřelil jen nohu jednoho z obránců.

13:53
    Dubois z mezikruží minul Mrázkovu klec.

Po přerušení hry přichází komerční pauza.

14:27
    Konecny v souboji jeden na jednoho nebyl rychlejší, ale byl silnější na puku, který udržel a nakonec i vystřelil na Bobrovskiho. Tomu se podařilo srazit puk do rohu.

14:49
    A další únik, tentokrát Lindblom se hnal společně s obráncem před Bobrovskiho. Domácí hráč zkusil zajet za branku a obkroužit ji, ale zakončení bylo zblokováno vracejícím se druhým bekem soupeře.

16:06
    Pořádný kolotoč rozjeli domácí hokejisté před brankou soupeře. Ale Lindblom, ani nadvakrát MacDonald se nedokázali prosadit.

16:35
    Do útoku se vrátil Columbus. Hraje se opět dlouho bez přerušení.

17:14
    Pokus o brejk Flyers byl odražen ve středním pásmu.

17:31
    Bobrovskij úspěšně čelil střele z prostoru před kruhy. Columbus se dostává ze svého pásma.

18:08
    Nedůraz Philadelphie před vlastní brankou opět končí gólem hostí. CAN ATKINSON výborně clonil Mrázkovi ve výhledu a český brankář neměl šanci vůbec nic vidět. Už tak skrytou střelu od modré navíc Atkinson skvěle protečoval a usměrnil puk za záda bezmocného gólmana domácích. Asistence: Zach Werenski, Arťom Panarin.
    18:08 Cam ATKINSON - 1:3

18:18
    Hra je přerušena v obranném pásmu Columbusu. Cole u zadního mantinelu krosčekoval Laughtona a putuje na trestnou lavici. Komerční přestávka.

18:24
    Blue Jackets na začátku oslabení vyhazují puk přes všechny čáry.

18:43
    Atkinson znovu vyhazuje puk. Flyers se nedaří usadit v útoku.

19:03
    Na třetí pokus se už domácí v útoku usadili.

19:11
    Simmonds přihrál mezi kruhy, ale Couturierova střela z příkleku skončila v ochranné síti.

19:36
    Voráček pálil z voleje a pořádně protáhl brankáře Bobrovskiho, který ale kotouč vyráží!

19:56
    Další Voráčkův projektil končí těsně nad brankou!

19:59
    Bobrovskij musí přerušit hru po střele Gostisbehera. Teď se pořádně zapotil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po vhazování se už nic během jedné vteřinky nestalo a Columbus odchází do kabin s vedením 3:1. Není to večer brankáře Mrázka, který ale, nutno podotknout, za dvě inkasované branky rozhodně nemůže. Nedůraz obrany Flyers a naopak výborná práce hostí před brankovištěm je důvodem, proč Philadelphii první třetina zcela unikla.

Další třetina začne přibližně v 01:04.

20:01

20:06
    Krátce po začátku druhé třetiny se puk dostává mimo kluziště mezi diváky.

20:14
    Flyers na poslední chvíli přeci jen využívají přesilovku, kterou si přenesli z první třetiny. SEAN GOSTISBEHERE si sjel do pravého kruhu a střelou na vzdálenější tyč snižuje na 2:3. Bobrovskij přitom dokázal kotouč zachytit, ale propadl mu zpod paže až do branky. Asistence: Ivan Provorov, Sean Couturier.
    20:14 Shayne GOSTISBEHERE - 2:3

21:14
    Postavení mimo hru přerušuje akci domácích.

21:45
    Patrick se natlačil před brankoviště a dostal se až k puku, jeho snaha o střelu ale končí mimo.

22:30
    Těžké chvilky brankáře Bobrovskiho, který ale odolává střelám soupeře jak od modré, tak z prostoru mezi kruhy..

22:55
    Tlak domácích nepolevuje. Provorov se nadvakrát neprosadil.

23:23
    Snaha o nahození puku Flyers nevyšla a hosté toho využili k rychlému brejku, do kterého CAMA ATKINSONA vyslal David Savard, Útočník Columbusu dokázal z pravého kruhu prostřelit Mrázka ránou na vzdálenější tyč. Asistence: David Savard.
    23:23 Cam ATKINSON - 2:4

23:23
    Střídání v týmu Philadelphia Flyers: ze hřiště odchází Petr Mrázek, přichází Alex Lyon.

24:07
    Giroux se pokoušel uvolnit v levém kruhu, ale napálil jen obránce.

24:16
    Columbus měl na ledě příliš mnoho hráčů. Dvouminutový trest odsedí Panarin.

24:40
    Columbusu se daří vyhodit puk.

25:05
    Blue Jackets se i v oslabení hnali do přečíslení, ale Dubinskyho přihrávka na osu neprošla.

25:36
    Domácí uzakli soupeře těsně před brankovištěm, ale přes zhuštěný prostor prošla jen střela Patricka. Další pokus Voráčka byl zblokován a hosté nakonec vyhodili puk mimo své pásmo.

26:18
    Columbus hraje v plném počtu. Zároveň Bobrovskij ukrývá pod lapačkou odražený puk od zadního mantinelu a přerušuje hru. Komerční přestávka.

26:52
    Lyon už ležež na zemi, ale Calvert ani Dubinsky nedokázali jeho pozice využít a jen posílali puk do nohou obránců.

27:17
    Panarin od mantinelu nechal vyniknout brankáře Lyona.

27:36
    Ani Dubios nenašel recept na čerstvého muže v brance Flyers.

28:02
    Lyonovi se konečně daří přerušit hru a trochu si odpočinou. Střela Colea od modré mu zapadla do výstroje. Hosně divoká část hry pro brankáře domácích.

28:43
    Columbus dál přitápí pod kotlem, ale obrovská šance Milana vyzněla do prázdna. Stál v ostrém úhlu a nedokázal poslat kotouč do prázdné branky po kratším vyjetí Lyona před brankoviště. Vzápětí Flyers dostali puk z pásma a hosté, ve snaze o rychlý návrat, zahráli icing.

29:27
    Hra chvíli probíhá také před Bobrovským. Ten úspěšně zlikvidoval ránu od modré.

29:36
    A opět je Columbus v útoku. Werenski nastřelil jen Lyona.

30:45
    Oba týmy v rychlém sledu přichází o kotouč.

31:31
    Voráček, i přes neodbytnost Werenskiho, zavezl puk do útočného pásma. Jeho spoluhráči toho ale nevyužili a o puk po střele Gudase od modré přichází.

32:07
    Po delší době má více ze hry pro změnu Philadelphie, která se rychle vrací do útočného pásma.

32:23
    Přestřelka pokračuje! ANDREW MACDONALD vyslal od modré čáry dělovou ránu po ledě a puk, nikým netečován, se od tyče odrazil za brankovou čáru. Parádní střela MacDonalda. Asistence: Travis Sanheim, Travis Konecny.
    32:23 Andrew MACDONALD - 3:4

33:05
    Flyers jsou opět v útoku a tlačí se na Bobrovského. Read ve velké šanci míjí tři branku.

33:32
    Bude se znovu vylučovat na straně Columbusu. Za sekání odchází na trestnou lavici Vanek.

Komerční přestávka.

34:00
    Tečovaná střela Simmondse se odrazila jen od zadního mantinelu!

34:36
    Philadelphia setrvává v útočném pásmu, ale Bobrovskij úspěšně kryje střelu Gostisbehera.

34:56
    Je po přesilovce domácích. Příliš mnoho hráčů měli Flyers ve hře a dvě minuty odsedí Travis Konecny.

35:22
    Columbus drží puk v útočném pásmu a nestřílí. Šetří čas, než vyprší trest Vanka.

35:32
    Vanek je na ledě a začíná zkrácená hra Columbusu.

36:01
    Hosté kombinují v útočném pásmu. Jones minul Lyonovu klec, ale Columbus zůstává u puku.

36:14
    Atkinson, ani z dorážky Vanek, nedokázali prostřelit Lyona.

36:40
    Další a další střely létají na brankáře Alexe Lyona! Ten odolává jak Panarinovi, tak znovu Atkinsonovi.

36:56
    Domácí jsou v plném počtu, ale tlak hostí pokračuje.

37:01
    Kotouč po střele Foligna vyletěl až do ochranné sítě. Byl sražen jedním z hráčů Flyers. Lyon si může oddychnout, to byla hodně náročná minuta a půl.

37:40
    Flyers kazí rozehrávku, což ústí v zakázané uvolnění.

38:26
    Patrick, nikým neatakován, projel přes střední pásmo až do prostoru k levému kruhu pro vhazování. Jeho následná prudká střela z nápřahu skončila jen na zadním mantinelu.

39:18
    Panarin se přiřítil na osu hřiště, ale ránu z první poslal jen do Lyona.

39:45
    Columbus po přihrávce skrz útočné pásmo příchází o puk.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po čtyřech brankách v první třetině, se diváci ve Philadelphii dočkali dalších tří gólů ve druhé periodě. Vítězem druhé dvacetiminutovky se stali domácí, kterým se podařilo napřed snížit na 2:3 a poté také na 3:4. Philadelphia po čtvrté inkasované brance sáhla ke střídání brankáře a Alex Lyon od té chvíle předvádí fantastický výkon, který drží Flyers ve hře o body z tohoto střetnutí.

Další třetina začne přibližně v 01:58.

40:01

40:34
    Philadelphia se ve snaze o rychlý přechod středního pásma dopouští zakázaného uvolnění po nepřesné přihrávce.

41:06
    Další icing domácích. Začátek třetí třetiny je zatím plný nepřesností.

41:37
    Napotřetí už to Flyers vyšlo a Patrick se dostal až do útočného pásma a i do zakončení. Parádní zákrok ale vytáhl ze svého repertoáru Bobrovskij.

41:42
    Záhy po vhazování pálil od modré Gudas, jehož střelu vyrazil Bobrovskij jen vedle brankoviště a musel okamžitě krýt dorážku. Ale i to zvládl a udržel svému týmu vedení.

42:32
    Rychlá přihrávka od zadního mantinelu našla v levém kruhu volného Couturiera, jehož dělovka z voleje se zastavila pod Bobrovského betonem. Brankář Columbusu měl i pořádný kus štěstí, že mu puk po přilehnutí nepropadl za záda.

43:15
    Philadelphia drží útočné pásmo, ale zatím posílá puk jen podél mantinelu.

43:45
    Rána od modré byla zblokována a s pukem se do útoku řítí hosté.

44:02
    Vanek se před brankovištěm sice dostal ke střele, ale ta byla nedůrazná a Lyona nepřekvapila. Flyers následně vytěsňují hru ze svého pásma.

44:52
    Bobrovskij nadvakrát zlikvidoval nápor soupeře.

45:31
    Domácí se rychle vrátili do útočného pásma, ale Gostisbehere od modré napálil jen beton Bobrovského.

46:03
    Hosté se snaží uklidnit hru, ale pomalejší přechod středního pásma přináší nakonec jen nahození na zadní mantinel a odchod na střídačku.

46:28
    Flyers zápolí o puk na zadním mantinelu útočného pásma.

46:53
    Po tuhém boji se neprosadili a do útoku se vřítili hosté. Dubois dostal přihrávku do jízdy, ale střelu z pravého kruhu neumístil přesně.

47:04
    Bobrovskij si připisuje další zákrok po střele Laughtona. Tentokrát zastavuje hru. Komerční přestávka.

47:18
    Po vhazování se k puku protlačil Manning, ale poněkolikáté dnes poslal puk mimo.

47:39
    Letestu po delší době přinutil Lyona k zákroku.

48:08
    Po střetu ve středním pásmu skončil na ledě Giroux, ale rozhodčí nepískají. Šance hostí, která po střetu následovala, skončila nakonec bez střely.

48:43
    Gostisbehere se nechal ve svém pásmu obrat o puk Vankem, který se po otočce netrefil mezi tři tyče a puk poslal nad.

49:30
    Domácí se snaží najít dobrou pozici ke střele.

49:49
    Columbus vyhazuje na zakázané uvolnění.

50:03
    Bjorkstrand se snažil vyrazit do protiútoku, ale puk nechal ve středním pásmu za sebou.

50:34
    Další pokus o rychlý kontr končí zakázaným uvolněním hostů. Ti se ve třetí třetině převážně musí bránit.

50:42
    Po vhazování se kotouč dostal na modrou čáru k Provorovovi, jehož projektil chytá Bobrovskij do lapačky. Komerční pauza.

51:07
    Dubois napřed zablokoval ve vlastním pásmu střelu Girouxe a následně se dostal i k zakončení v útoku. Ale střelu poslal jen na zadní plexisklo.

51:51
    Flyers krátká přestávka moc nesedla a nemohou navázat na tempo hry, které diktovali v předchozích minutách. Naopak Columbus drží mnohem více puk a ohrožuje branku Lyona.

52:07
    Vanek pouze přestřelil.

52:32
    Pokus o dlouhou přihrávku zpoza vlastní branky končí jen icingem domácích.

53:01
    Bjorkstrand obtěžuje na zadním mantinelu snahu Flyers o rozehrávku. Forčeking ale nakonec zisk puku nepřináší.

53:23
    Flyers ovšem o puk přichází po přesunu do útoku.

53:51
    Gudas rozehrál z vlastního pásma další akci, která nakonec skončila i střelou Manninga. Bobrovskij ji sice chytá, ale musí přerušit hru.

53:58
    Vhazování v útočném pásmu ale pro Philadelphii úspěšně neskončilo a puk končí ve středním pásmu.

54:50
    Blue Jackets odvrátili další hrozbu soupeře a drží puk na mantinelu v útočném pásmu.

55:22
    Lyon se musel natahovat po puku, ale přerušit hru se mu nepodařilo. Připisuje si ale další zákrok po střele Werenskiho z ostrého úhlu.

55:50
    Philadelphia přenesla hru před Bobrovskyho.

56:15
    Ale poměrně dlouhé setrvání v útočném pásmu končí bez střely po ztrátě Simmondse.

56:43
    Souboj před brankovištěm Lyona ještě střelou neskončil, ale puk se odrazil mezi kruhy, kam si najel Calvert, jehož rychlá střela se odrazila od Lyonova betonu za branku.

57:30
    Manning v útočném pásmu přichází o puk a musí se vracet. Flyers musí zkusit nový útok.

57:52
    Raffl minul Bobrovského klec.

58:07

58:07
    Brankář Lyon odjel na střídačku a Philadelphia se k vhazování staví v šesti mužích v poli.

58:12
    Flyers drží útočné pásmo.

58:30
    Střela od modré skončila na zadním mantinelu. Domácí jsou dál na puku.

59:02
    Stále se Columbusu nedaří osvobodit.

59:09
    Až nyní. A vyhazují tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

59:20
    Flyers jsou opět v útoku.

59:41
    Z dalšího tlaku nic nevzešlo, Girouxovu střelu zablokoval Savard. Columbus následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:41
    Domácí si berou oddechový čas.

59:44
    Columbusu se nepodařilo vyhodit a Bobrovskij následně jen s velkými obtížemi vyrazil střelu od modré, kterou dokonce před ním tečoval Simmonds!

59:59
    Je rozhodnuto. CAM ATKINSON sice první střelou ze středního pásma minul branku, ale pro puk si dojel a završuje hattrick! Asistence: Arťom Panarin.
    59:59 Cam ATKINSON - 3:5

Hodně divoký zápas plný šancí, ale i gólů, mají za sebou hokejisté Philadelphie a Columbusu. Zatímco domácí se musí smířit s druhou porážkou v řadě a už sedmou prohrou z posledních deseti zápasů, Columbus po krizi ve středním období základní části opět drží neskutečnou formu ke konci sezony a výhra na ledě Flyers je pro Blue Jackets už šestou v řadě.

Jakub Voráček (PHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:38

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (02:39:43)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 12. Giroux (Konecny, MacDonald), 21. Gostisbehere (Provorov, Couturier), 33. MacDonald (Sanheim, Konecny) – 10. Bjorkstrand (S. Jones, Milano), 10. Jenner (J. Johnson, Vanek), 19. Atkinson (Werenski, Panarin), 24. Atkinson (D. Savard), 60. Atkinson (Panarin)

Philadelphia Flyers: Mrázek (24. Lyon) – Gostisbehere, Provorov, Sanheim, MacDonald, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Filppula (A), M. Raffl – Read, Laughton, Lehterä.

Rozhodčí: Sutherland, Rehman – Shewchyk, Nowak