Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Ottawa – Dallas 3:2 (po pr.) | Colorado – Nashville 2:4 (kon.)
Calgary – San Jose 4:7 (kon.) | Anaheim – Detroit 4:2 (kon.) | Vegas – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Chicago 5:3 (kon.) | Florida – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 0:3 (kon.)
HC Kometa Brno
4:0 (3:0, 1:0, 0:0) Stav série: 3:0
HC Vítkovice Ridera
Sobota 17.03.2018, 17:00 • DRFG Arena, Brno • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

51:55
    Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel kapitán Vítkovic Rostislav Olesz.

49:05
    Další tresty pro hráče z obou týmu. Dvě minuty za držení hole dostal Marcel Haščák, za hrubost Jakub Lev.

47:41
    Z předcházející potyčky poslali rozhodčí na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost na straně Komety Radima Zohornu s Jakubem Krejčíkem, na straně Vítkovic má dvě minuty Peter Trška a 2+2 minuty Szturc. To znamená, že Kometu čeká další početní převaha.

44:45
    Jenomže vzápětí sudí poslal na trestnou na dvě minuty za sekání Patrika Zdráhala. Kometa bude hrát prakticky takřka celé dvě minuty výhodnou početní převahu čtyři na tři.

44:36
    Oba aktéři šarvátky obdrželi dvouminutový trest za hrubost.

35:39
    Početní převaha Komety je u konce. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Jakub Krejčík.

34:41
    Další přesilovka pro Brno. Dvě minuty za sekání pro Petera Tršku, jenž tu minulé jaro slavil s Kometou titul.

30:28
    Početní převahu si tak pro změnu zahrají domácí. Dvě minuty za podražení pro Daniela Kurovského.

27:47
    Třetí početní převaha Vítkovic. Dvě minuty za faul kolenem na Kucseru obdržel Tomáš Malec.

22:36
    Šance Vítkovic pokusit se vrátit do zápasu. Zahrají si přesilovou hru. Dvě minuty za podražení obdržel Tomáš Malec.

19:35
    První přesilovka pro Kometu na samotný závěr první periody. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Šimon Stránský.

10:47
    Ondřej Němec Mahboda při jeho rychlém protiútoku fauloval. Rozhodčí udělil první trest tohoto zápasu. Dvě minuty za podražení pro brněnského zadáka.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 7. P. Holík (Zaťovič), 9. Vincour (P. Holík, Štencel), 19. Hruška (Zaťovič, Štencel), 22. M. Erat (H. Zohorna, J. Krejčík)

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák, Haščák.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Výtisk, Urbanec – Dej, Lev, Olesz – Kucsera, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Mahbod, Bartovič – Szturc, Š. Stránský, Kurovský.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Barvíř, Blümel

Diváci: 7700 (vyprodáno)