Košice – Banská Bystrica 3:2 (po pr.) | Poprad – Trenčín 3:5 (kon.)
HC Košice
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:2
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Středa 21.03.2018, 18:00 • Steel aréna, Košice • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Skončilo sa tretie štvrťfinálové stretnutie medzi HC Košice a HC 05 iClinic 05 Banská Bystrica, a to výsledkom 3:2 po predĺžení.

Stav štvrťfinálovej série: 1:2

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (20:39:56)

61:12
    Košice dali gól!
    Košičania boli v predĺžení aktívni, čo napokon prinieslo aj ich tretí gól v zápase. Na radosť domáceho publika sa presadil GABRIEL SPILAR, ktorý tak upravuje na finálnych 3:2 pre Košice.

61:01
    Marekovi Hovorkovi sa teraz črtal samostatný únik. Hostia sa napokon do defenzívy dobre stiahli, napriek tomu ale dokázal slovenský olympionik zakončiť. Jan Lukáš jeho ranu zastavil.

60:15
    Predĺženie sa začalo. Hrá sa tradične, systémom "zlatý gól". Kto skóruje, ten si vezme bod do série. Budeme preto zvedaví, či sa to niektorému z tímov podarí, alebo pôjdeme aj na samostatné nájazdy.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po krátkej prestávke nás čaká predĺženie. To sa bude hrať 10 minút, čaká nás formát štyroch proti štyrom.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:26
    Zdá sa, že sa dnes v Košiciach dočkáme predĺženia.

58:40
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:32
    Tak predsa, Košice vyrovnávajú. Steel aréna buráca a teší sa z toho, že Lukáš kapituloval po druhýkrát – v tomto prípade sa o to postaral MICHEL MIKLÍK. Asistencie: Eduard Šedivý, Václav Čížek.

55:57
    Banská Bystrica sa drží v útočnej tretine, zatiaľ je to bez strely.

54:40
    Čas na vyrovnanie sa Košiciam poriadne kráti. Ak prehrajú Košičania aj dnes, v sérii budú prehrávať už 0:3 – a to sa im bude otáčať len veľmi ťažko.

53:06
    Píska sa zakázané uvoľnenie v neprospech Banskej Bystrice.

52:58
    Košičania sa teraz snažia vyrovnať, čo chcel demonštrovať Suja. Banskobystričania ho ale výborne vytlačili k zadnému mantinelu, a tak nemohol košický útočník strieľať.

52:06
    Táto strela letela ešte zo stredného pásma, avšak priamo na banskobystrickú bránku. Aj z tohto dôvodu tak Jan Lukáš puk podržal vo svojej lapačke.

50:30
    Prebieha záverečných 10 minút riadnej hracej doby.

49:23
    Banská Bystrica dala gól!
    V Košiciach sa nám črtá dokonalý obrat Banskej Bystrice. Tá sa totiž usadila v pásme svojho súpera, pričom GUILLAUME ASSELIN už dokázal skórovať. Asistencie: Pavol Skalický, Éric Faille.

48:49
    Veľmi často sa teraz hrá v rohoch klziska, kde sa odohrávajú pomerne dlhé osobné súboje. Dostali sme sa do fázy, keď už nechce ani jeden z celkov chybovať, a tak sú podobné momenty pochopiteľné.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 27. Pacan (Nagy), 58. Miklík (Šedivý, Čížek), 62. Spilar – 40. Bartánus (Hrnka, Hohmann), 50. Asselin (Skalický, Faille)

HC Košice: Habal (Lundström) – Čížek, Šedivý, Kessel, Koch, Pulli, Michalčin, Pavúk, Vrábeľ – Miklík, Pacan, Nagy (C) – Spilar (A), Suja, Šoltés – Kafka, Klíma, Hovorka (A) – Hričina, Petráš, Koyš
    HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka (A), Kubka, Mihalík, Pretner, Gélinas, Delisle, Brejčák, Gabor – Hrnka, Bortňák, Lamoer – Bartánus (C), Bubela, Hohmann – Asselin, Faille (A), Skalický – Kabáč, Češík, Brittain

Rozhodčí: J. Konc, Stano – Smrek, Stanzel