Žďár n/S – Warriors Brno 3:2 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 4:3 (kon.) | Třinec – HC Litvínov 5:6 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Bílí Tygři Liberec
Neděle 25.03.2018, 13:00 • Tipsport aréna (malá hala) • Play-off extraligy st. dorostu • Čtvrtfinále

Já se s vámi loučím z mrazivé malé haly v Tipsport aréně a těším se příště, na počtenou! (15:21:39)

Velmi napínavý zápas nakonec dospěl až do prodloužení, v němž rozhodl o úspěchu Sparty přesilovkou trefou Patrik Prymula.
    V 57 minutě to ale ještě vypadalo, že šťastným týmem dneška bude Liberec, do vedení 1:2 ho poslal Petr Had . Domácí ovšem nesložili zbraně a minutu a půl před koncem zásluhou Jiřího Obadala srovnali na 2:2.
    První bod ve čtvrtfinálové sérii tak zůstává v Praze, další klání (případně dvě) jsou a programu v úterý a ve středu v Liberci.

68:19
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je hotovo! Sparta využívá početní výhodu, a první bod v sérii tak získává ona! Hrdinou dne je PATRIK PRYMULA, který si s pukem nabruslil na střed kluziště a skrytým projektilem propálil Paříka mezi nohy. Asistence: Marek Bláha, Vojtěch Kropáček.

68:03
    Domácí mají velkou šanci zlomit zápas na svou stranu, čeká je přesilová hra.

68:03
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Aubrecht – 2 min., hrubost).

67:15
    Arnošt úspěšně zastavil útok Liberce a upaluje směrem k Paříkovi. I on byl ale nakonec zastaven.

66:39
    V šanci Prymula! Bránu ale minul.

66:00
    Gajdoš chtěl ohrozit Paříka, Bitman ale zaklekl a střelu zblokoval.

65:30
    Had čeká s pukem za svou brankou na pohyb spoluhráčů

64:45
    Křídelní ofenzíva Tygrů zastavena, teď je na řadě Sparta.

64:12
    Vhazování ped Mičánem.

63:50
    Mičán vyjel z brány a celkem riskantně rozehrál puk dlouho přihrávkou do středního pásma.

63:30
    Tůma vedl domácí protiútok, zbytečným ofsjadem ale snaha končí.

62:39
    Žůrek se po mantinelu prodral až před Mičána a zkoušel štěstí střelou nad rameno. Minul jen o kousek.

62:11
    Pařík čape sparťanskou střelu.

61:40
    Domácí přišli o puk za svou bránou, Mičán musí řešit závar před svou osobou.

61:00
    Šafařovský nabírá puk ve své třetině a postupně se sním dostává až před Mičána.

60:01
    Začíná desetiminutové prodloužení čtyři na čtyři.

60:01

60:00

59:50
    Domácí stále drží puk na hokejkách v liberecké třetině, k šanci se ale ne a ne dostat.

59:15
    Sparta je v útoku a pokouší se o rychlý obrat zápasu.

58:32
    Je srovnáno! Sparta využívá power-play! Bláha našel křižným pasem voleného JIŘÍHO OBADALA na levém kruhu, ten zvedl hlavu a přesnou ranou propálil Paříka. Asistence: Marek Bláha, Vojtěch Kropáček.

58:15
    Domácí v šesti.

57:55
    Sparta má puk v držená za svou bránou a rozjíždí další útok.

57:02
    Sparta v útočném pásmu, svádí se boj o puk v rohu.

56:46
    Oddechový čas pro domácí.

56:46
    Liberec právě vstřelil branku!
    No tak to je pro domácí těžká rána, Liberec se dvě minuty před koncem ujímá vedení. PETR HAD si sebral ve středním pásmu puk, nabruslil s ním do útočné třetiny k levému mantinelu a střelou zápěstím překonal Mičána k levé tyči. Nutno dodat, že domácí brankář absolutně nic neviděl. Asistence: David Aubrecht.

55:51

55:45

55:20
    Ke střele se dostal Šeliga, svižnou ránu zápěstím ale Mičán vyrazil.

54:59
    Mičán kryje střelu, následuje buly před ním.

54:45
    Steč Sparty byla úspěšně zlikvidována, do ofenzívy se valí Liberec.

53:51
    Početní výhoda Sparty netrvá dlouho. Hned po buly vytvořili domácí závar před Paříkem, z něhož se puk odrazil k libereckému bekovi. Vitouch v touze zastavit vyhození skočil a bohužel pro domácí ve skoku podrazil libereckého beka.

53:51
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vitouch – 2 min., podražení).

53:45
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Rychlovský – 2 min., vysoká hůl).

53:39
    Rozhodčí signalizuje vyloučení, Sparta to zkouší v šesti.

53:08
    Kotyza dostal nabito na střed, střelu mu ale sjela.

51:48
    Suran pokazil rozehrávku a sám na Paříka se hnal Flídr. Jenomže zakončení neprovedl nejlépe, libereckému brankáři poslal puk jen do betonů.

50:55

50:42
    Kropáček úspěšně vyvezl puk ven ze třetiny, bojuje se o něj v rohu za Paříkovou kasou.

50:13
    Liberci se stále nedaří udržet v pásmu.

49:20
    Jakub Najman vystřelil puk ven z obranného pásma Sparty, Liberec se musí dostat do útoku znovu.

48:55
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Bláha – 2 min., sekání).

48:43
    Zmatky v liberecké defenzívě, kotouč drží Sparta.

47:45
    Kropáček se skvěle probil až do pásma, kde nahrál puk spoluhráči na křídle. Ten ale u dobré pozice překonat Paříka nedokázal.

46:53
    Bláha zápěstím vypustil ránu od modré. Puk ale pleskl jen o zadní mantinel.

45:54
    Hostům se rychlý přechod středního pásma nepovedl podle představ, kotouč se ale nakonec dostal k Mičánovi, a Liberec tak alespoň vybojoval vhazování v útočné třetině.

45:23
    Hru teď přerušil Pařík, vhazuje se po jeho pravici.

45:02

44:38
    Po souboji na modré puk doklouzal až k Mičánovi a sparťanský brankář ho raději přikryl.

44:10
    Matoš Najman zboural na modré libereckého Charváta.

43:45
    Sparta vyhazuje.

43:15
    Liberec si přihrává po obvodu, puk se dostává k Žůrkovi a ten pálí z první. Mičán chytá.

43:02
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kasanda – 2 min., sekání).

42:30

42:00
    Kropáček vyslal z první pořádnou bombu, liberečtí hráči se ale obětovali a ránu zblokovali.

41:00
    Havlín nahodil puk do třetiny a Sparta začíná kombinovat.

40:40
    Domácí si ale stále nejsou schopni vypracovat pořádnou šanci, Liberec navíc dostává puk z pásma.

40:01
    Poslední třetina začíná pokračováním přesilovky Sparty.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 14:30.

Za námi je i druhá třetina, jež přinesla vyrovnání z hole Štěpána Čecha. Střelec dosud jediného sparťanského gólu ale na konci periody inkasoval zákeřný hit do hlavy od libereckého Szymona Bienieka. Pro oba dva duel skončil. Sparťanský útočník už do hry nezasáhne kvůli zdravotní indispozici, Bieniek byl pod sprchy poslán rozhodčím. Sparta dostala po faulu na Čecha k dispozici pětiminutovou přesilovku. Uběhla z ní přesně polovina, dalších 2,5 minuty si domácí přenesou do třetí dvacetiminutovky.

40:00

39:32
    A ani postupem času se to nelepší, Liberec se celkem bez problémů brání.

38:25
    Spartě se ale zatím početní výhoda nedaří, má problém se vůbec udržet v pásmu.

37:30
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Bieniek – 5 min., zásah do hlavy nebo krku plus osobní trest do konce utkání).

37:30
    Zraněným je Štěpán Čech. Nakonec se těžce zvedl z ledu a za pomoci doktora a spoluhráče odjíždí do kabiny. Doufáme, že bude v pořádku! Držíme palce!

37:30
    A tohle nevypadá vůbec dobře. Sparťanský hráč se nezvedá a je v péči doktora.

37:30
    Bieniek brutálně sestřelil jednoho z domácích hráčů a půjde si sednout.

37:00
    Pšenička buly v útočném pásmu sice prohrál, Sparta si nicméně puk vzápětí vybojovala.

36:51
    Liberec zastavil útočný výpad domácích a vyhazuje na zakázané uvolnění.

36:41

36:23
    Havlín vybízel střílenou přihrávkou spoluhráče na teč, Pařík kryje.

35:42
    Stejně jako nešly početní výhody Liberci, tak žádná sláva to není ani u domácích.

35:17
    Další vyhození Bílých Tygrů.

34:45
    Buly ale prohrála a Liberec posílá puk ven z pásma.

34:41
    První početní výhodu dostává k dispozici i Sparta.

34:41
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Křepelka – 2 min., sekání).

34:01
    Žůrek zkusmo nahodil z rohu na Mičána, sparťanská brankář puk raději podržel. Následuje vhazování před ním.

33:42

32:55
    Sparta se ale znovu skvěle brání, do útoku dokonce vyrazil Pšenička a bekhendovou střelou vystrašil Paříka.

32:05
    Liberec se usadil v pásmu a prudkým nahozením vyzkoušel Mičánovu pozornost.

31:42
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Čech – 2 min., podražení).

31:25
    Pařík chtěl pomoci svým bekům, málem se mu to ale vymstilo.

30:30
    Ránu Adamce srazil Gajdoš bruslí mimo branku.

29:57
    A je srovnáno! Nejprve se ve velké šanci ocitnul ŠTĚPÁN ČECH, napoprvé ale Paříka nepřelstil. Po prvním neúspěchu se ale nevzdal a i silou vůle puk za brankovou čáru dotlačil. Asistence: Ondřej Havlín, Vojtěch Kropáček.

29:18
    Hra se celkem přitvrzuje, mantinely se otřásají v základech. Rozhodčí zatím nevylučují.

28:28
    Obadal z pravého kruhu zkusil ohrozit Paříka, rána mířila vedle.

27:50
    Čech zaváží úspěšně puk do pásma, následně ho ale domácí skvadra ztrácí.

26:55
    Arnošt se dostal v rohu do souboje Irou. Liberecký bek ho sroloval na mantinel.

26:30

26:07
    Aktivní Rychlovský opět vyslal štiplavou ránu. Mičán ale skvěle zasahuje.

25:30
    Minuta početní výhody je pryč, Mičán ještě nemusel zasahovat.

24:40
    Další přesilovka Liberce. Sparta ale pokračuje v dobrém bránění oslabení a vyhazuje puk ven z pásma.

24:30
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Najman M. – 2 min., sekání).

24:20
    Obadal sváděl v rohu souboj o puk, s libereckým bekem ale prohrál.

23:59
    Vhazování před Paříkem.

23:25
    Příležitost ale domácí z útoku nevytěžili, Liberec naopak zakládá svoji ofenzívu.

22:55
    Vomáčka ztratil puk ve středním pásmu, v útoku je Sparta.

21:25
    Prchal vyslal ránu od modré, Paříka ale nepropálil. A vsítit se nepodařilo z následné dorážky ani Havlínovi.

20:58
    O puk se bojuje v rohu za Paříkovou svatyní.

20:10
    První útok druhé třetiny sice patřil domácím, z protiútoku ale zahrozil Liberec a Mičán musel zakročit proti prudké střele Rychlovského.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 12:42.

Skončila nám zahajovací perioda, po které jsou šťastnějším týmem hosté. Díky trefě Rychlovského třímají ve svých rukách jednobrankové vedení. Liberec dostal k dispozici i dvě přesilové hry, které ale nevyužil a ani si při nich nevytvořil větší příležitosti.
    Šance na další branky byly na obou stranách, skvěle ale chytají oba maskovaní muži – sparťanský Mičán i liberecký Pařík.

20:00

19:55
    Třetina se už nejspíše dohraje bez dalšího gólu, puk je zabarikádován ve shluku hráčů za sparťanskou bránou.

19:10
    Vitouch se dral do útoku po křídle a zkoušel nahrát před bránu. Jeho nahrávka ale skončila ve výstroji ležícího obránce.

18:15
    Prymula výborně v obraně udržel puk a ujížděl s ním do útoku. Tam ale černou gumu ztratil a domácí musí znovu myslet na obranu.

17:38
    Tvrdá pumelice Havlína od modré byla zblokována.

17:10
    Puk má na čepelích Liberec, nakonec ho ale při zakládání útoku ztrácí.

16:20
    Kotouč nakonec vydolovali domácí a střelou ohrozili Paříka. Libereckým brankář ale úspěšné chytá.

15:50
    Domácí ustáli i druhé oslabení, u mantinelu se svádí dlouhý boj o puk.

15:19

15:11
    Nápor přerušuje zákrokem Mičán.

14:45
    Hosté už jsou ale opět v pásmu a svírají Pražany.

14:15
    Další úspěšné vyhození Sparty, Liberec to musí zkusit znovu.

13:30
    Liberec zatím kombinuje po obvodu kluziště, k zakončení se nedostal. Teď se Sparta i osvobozuje.

13:19
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Najman J. – 2 min., podražení).

11:48
    Hosté se ujímají vedení 1:0! Z brejku vytvořili před Mičánem melu a první pokusy dokázal ještě domácí gólman pokrýt. Následně se ale ocitl na zemi, čehož využil JAKUB RYCHLOVSKÝ a nekompromisně poslal puk do brány. Asistence: Jakub Žůrek, Petr Šafařovský.

11:30
    V útoku je Sparta, šanci si ale nevypracovala.

10:47
    Prudkou střelu zápěstím vypustil Kotyza, Mičán ji jen tak tak vyrazil.

10:10
    Teď mohla jít do vedení Sparta. Jeden z domácích forvardů dostal prudký pas před Paříkovu kasu, nedokázal ho však usměrnit do sítě.

9:41

9:27
    Mičán kryje libereckou střelu a první přesilovka utkání se pomalu chýlí ke konci.

7:41
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Havlín – 2 min., podražení).

7:15
    Liberec vyrazil do brejku a málem z toho byl úvodní gól zápasu. Žůrek dostal pas před poloprázdnou bránu, z bezprostřední blízkosti ale zakončil jen do Mičánových betonů

6:36
    Adamcův projektil končí po zblokování v ochranné síti, následuje buly před Mičánem.

5:53
    Pařík se pokoušel rozehrát za vlastní bránou. Jeho nápad se ale s úspěchem nepotkal, puk má Sparta.

5:23
    Útočný výpad hostů nekompromisně zastavili sparťanští beci.

4:56
    Zákrok Paříka, vhazuje se po jeho pravici.

4:20
    Šafařovský se probíjel po mantinelu, Bláha ho ale skvěle vytlačil za bránu.

4:00
    Rychlovský a Šafařovský vytvořili závar před Mičánem. Domácí brankář to ale ustál bez úhony.

3:20
    Čech dostal dobrý pas na střed, nedokázal ho však zpracovat, a do útoku se tak žene Liberec.

2:40
    Hra má pořádný náboj, jeden útočný nájezd následuje další.

1:43
    Nepovedená rozehrávka Sparty, puk má Liberec.

1:15
    Do ofenzívy se vydali i hosté, nic většího z toho ale nebylo.

0:55
    Střelu Pšeničky Pařík lapil.

0:15
    První vhazování patřilo Spartě, Pařík se musí mít na pozoru.

00:01

HC Sparta Praha: Mičán (Škorpík) – Bureš, Najman J., Bláha, Tůma, Havlín, Prchal, Vorobjev, Lis, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Kasanda, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt, Kropáček, Čech, Vitouch

Bílí Tygři Liberec: Pařík (Zajíček) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Kotyza, Žemba, Šafařovský, Šeliga

Rozhodčí: Sýkora – Malý, Sedláček.

Tři minuty do úvodní buly. Na ledě už jsou rozhodčí i oba dva týmy.

Ale dějiště zápasu už opustila i ta, teď je na řadě úprava branek. Z kabiny domácích je pořádně slyšet motivační video i s hudbou, tak uvidíme, jestli to sparťanským borcům proti Tygrům pomůže.

Do startu dnešního mače zbývá 12 minut. Hráči se už z rozstřílení vrátili do kabin a ledové ploše momentálně vládne rolba.

Dobré nedělní poledne, vítám vás u prvního klání čtvrtfinálové sérii mezi pražskou Spartou a libereckými Bílými Tygry. Série se hraje na dva vítězné zápasy. První duel se odehraje zde v Praze, následující jeden či dva se uskuteční v liberecké baště. Vítěz postupuje do republikového finále konaného v Ostravě. A pozor, finále starších dorostenců dokonce uvidíte v přímém přenosu České televize!

Bílí Tygři Liberec:
    Liberecká skvadra neměla s přechodem přes první kolo vyřazovacích bojů takové potíže jako Sparta. Bylo to jistě dáno i lehčím soupeřem. Olomouc do play off postoupila až dodatečně přes čtyřčlennou skupinu, jež by se dala přirovnat k extraligovému předkolu. Bílí Tygři každopádně s protivníkem z Moravy udělali rychlý proces, když mu se skóre 15-3 ukončili sezónu už po třech kláních. Moc se tedy nenadřeli a už od úterý mohli sbírat síly na čtvrtfinále.
    Liberec na rozdíl od Sparty sází ve vyřazovacích bojích na jediného gólmana. Lukáš Pařík odchytal každou sekundu osmifinále s parádní úspěšností zákroků 95,59 %.

Nejproduktivnější hráči v play off:
    Martin Maťátko (Ú, 17 let) – 3 zápasy (2+3, 5 bodů)
    Dominik Šeliga (Ú, 17 let) – 3 zápasy (2+3, 5 bodů)
    Jakub Rychlovský (Ú. 16 let) – 3 zápasy (2+2, 4 body)

Brankáři v play off:
    Lukáš Pařík (17 let) – 3 zápasy (180min); 3 výhry; úspěšnost 95,59 %; 1,00 branek na zápas; 1 Čk

HC Sparta Praha:
    Sparta se mezi nejlepších osm mužstev musela proklestit přes pořádné houští. S Hradcem sehrála vyrovnanou osmifinálovou sérii, kterou rozhodla až v pátečním pátém zápase výsledkem 6:1. V něm se zaskvěl především Dominik Arnošt. 17letý forvard zaznamenal dva góly a dvě asistence a se sedmi kanadskými body (3+4) vévodí týmovému bodování v play off.
    Pražané se se sokem z pod Ještědu v sezóně utkali šestkrát a mají vyrovnanou bilanci – tři výhry a tři prohry. Na rozdíl od Tygrů ale sparťané absolvovali pět velmi náročných klání a na jejich kondici to dnes může být znát.

Dominik Arnošt (Ú, 17 let) – 5 zápasů (3+4, 7 bodů)
    Miroslav Dani (Ú, 18 let) – 5 zápasů (2+4, 6 bodů)
    David Vitouch (Ú, 16 let) – 5 zápasů (1+4, 5 bodů)

Jan Mičán (17 let) – 2 zápasy (120min); 2 výhry; úspěšnost 95,08 %; 1,50 branek na zápas
    Jan Škorpík (17 let) 3 zápasy (190min); 1 výhra; úspěšnost 93 %; 2,21 branek na zápas; 1 ČK

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Jan Hausmann

Branky a nahrávky: 30. Čech (Havlín, Kropáček), 59. Obadal (Bláha, Kropáček), 69. Prymula (Bláha, Kropáček) – 12. Rychlovský (Žůrek, Šafařovský), 57. Had (Aubrecht)

Rozhodčí: Sýkora – Malý, Sedláček